Euro sezona 2019/20

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
Šime
Reactions:

Re: Euro sezona 2019/20

Post by Šime » Thu Aug 22, 2019 11:10 pm

Centarhalf wrote:
Thu Aug 22, 2019 9:49 pm
Maverick wrote:
Thu Aug 22, 2019 9:46 pm
Zorya vodi kod Espanyola.

Ništa bitno, samo još ne mogu preboljeti

A trebalo je biti i 0:2 da su zabili mrtvaca u zadnjoj minuti 1.poluvremena
Imali 1:1 do pred kraj tekme i onda dobili 2 gola u 2 minute...

Jsp88
Reactions:

Post by Jsp88 » Sat Aug 31, 2019 11:15 am

Ovdje smo mogli biti mi :(
Attachments
FB_IMG_1567242845171.jpg
FB_IMG_1567242845171.jpg (52.67 KiB) Viewed 271 times

Maverick
Reactions:

Post by Maverick » Sat Aug 31, 2019 11:35 am

Mi bi bili u zadnjem potu, tako da ne bi mogla biti takva grupa.

gunners
Site Admin
Reactions:

Re: Europski i svjetski nogomet

Post by gunners » Tue Sep 24, 2019 9:22 pm

UEFA potvrdila novo natjecanje, ne znam što mislite, ali meni je to katastrofa.
Liga prvaka nam je nedostižna, možda jednom u životu doživimo da uđemo u grupu, ne znam ni sam kako, ali recimo da je to otvorena mogućnost.
Europska liga kakvu sada poznajemo ostaje rezervirana za države koje do 15.mjesta na UEFA listi. Mi smo bili 15. prošle godine, sada smo trenutno 17. sa slabim izgledima da dostignemo 15. mjesto. Realno bliže smo biti ispod 15. mjesta u budućnosti jer ima zemalja koje su trenutno u nekoj nogometnoj ili ekonomskoj krizi koja će proći.

I onda dolazimo do Europske lige 2 - lige za sirotinju. Ali to ne znači da će biti lakše doći u grupe, samo je 4 mjesta više nego danas, a protivnici koji čekaju u grupama su atraktivni kao CSKA s kojim smo igrali ove sezone.
Izboriš Europu i onda nemaš nikakvu šansu igrati s ne s Arsenalom, Bolognom ili Villarealom, nego ni s PSV-om ili Austrijom.
Meni je ovo čak i nelegalno, zašto bi zato što si iz neke zemlje bio svrstavan u slabiju Europsku ligu? Ali, nitko se nije bunio, naši su vjerojatno digli ruku za to, a "izborena Europa" na kraju sezone nikada više neće značiti isto...
:crash: :crash: :crash: :crash: :crash: :crash: :crash:

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Tue Sep 24, 2019 9:42 pm

Evo i ovdje, napisao sam tekst na (ljudi, ovo je velika katastrofa :director: ):
https://bijelo-plavi.com/wp/europska-liga-2/

Kempes
Reactions:

Re: Europski i svjetski nogomet

Post by Kempes » Tue Sep 24, 2019 9:48 pm

ostaje pitanje kako će se skupljati bodovi i da li će bodovi u originalnoj UEFA ligi vrijediti više?
ako da, onda praktiči svi ispod 15og mjesta neće imati nikakve šanse uspeti se na toj ljestvici
druga stvar je što ovi iz prvih 15 liga će teže ispadati od ovih ispod 15... logično, kako se skupljaju bodovi?
tako da neka od jačih nacija ostane s manje predstavnika, a na račun nekih nacija koje su ispod 15og mjesta.

tipičan primjer je naše izbacivanje PSV-a

znači nacija ispod 15og mjesta napreduje na račun jače nacije čije je predstavnike izbacila
ovako, to je zatvoreni krug iz kojeg se teško izlazi, ali i teško ulazi

treća stvar je što ipak i ovo natjecanje trećerazredno opet donosi neki novac, to bi nas kao trebalo zadovoljiti
ipak, opet trebamo biti samokritični, kakvu ligu imamo i kakav novac naš klub može osvojiti igrajući u OVOJ ligi?
dođe nam Rangers, a tribina zapad prazna...
nego, samo sam jednom čitao o tom novom natjecanju, nije li da i u to natjecanje ulazi određeni broj klubova iz tih prvih 15 liga ako ispadnu u pravoj ligi UEFA?
nažalost, koliko god to bilo žalosno to natjecanje, ili tako djelovalo na prvu, otkud nam pravo da biramo bolje? ja sam 2010 ovdje se registrirao i tražio privatnog vlasnika i gledan sam s podsmjehom, kasnimo u cijeloj ovoj priči, koliko god sad zvučalo skandalozno nekima, prije se rijeka treba buniti jer su imali prilike igrati EL i biti koliko toliko konkurentni.

mi baš i ne.
tako da i potpisujem ulazak u tu UEFA ligu B, ako se ispsotavi da je skupljanje bodova za napredovanje na ljestvici i dalje jednako moguće kao i ranije, jbg, idemo svi u ligi početi pobjeđivati europske protivnike i upast među 15 liga i to je to.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

LUDI-OS
Reactions:

Post by LUDI-OS » Tue Sep 24, 2019 9:52 pm

Mi dolazimo gledati PSV i Arsenal ili Osijek?

Ne moze ni Vuteks igrati 1HNL dok ne osvoji II HNL

Tominho
Reactions:

Post by Tominho » Tue Sep 24, 2019 10:02 pm

gunners wrote:
Tue Sep 24, 2019 9:42 pm
Evo i ovdje, napisao sam tekst na (ljudi, ovo je velika katastrofa :director: ):
https://bijelo-plavi.com/wp/europska-liga-2/
Jbg imali smo šansu i to 3 puta i sjebali sami.
Bitno je kako će postaviti osvajanje bodova za koeficijent. Ako isto vrijedi pobjeda u svakoj europskoj ligi onda imamo šanse skočit opet na 15.mjesto za koju godinu

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Tue Sep 24, 2019 10:28 pm

@gunners

vezano uz ono što sam pisao na temi europski i svjetski nogomet i da i dalje postoje šanse da imamo suparnike "sa zapada"....

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro ... nce_League

pogledaj zadnji stupac, klubovi koji se u preliminarnoj fazi priključuju iz UEFA lige, pa koji se priključuju izravno u grupnoj fazi i na kraju oni koji se priključuju u šesnaestini finala...

takod a nije sve crno ;)

znači, prvo, tu ligu će igrati isti suparnici od kojih smo ispali zadnje 2 sezone, Rangersi i CSKA.
drugo, svejedno postoi šansa da i u tom natjecanju igraju klubovi čak iz liga petica, ovi koji ispadnu iz lige UEFA se priključuju, a to su znači isti ti klubovi iz prvih 15 liga. čak vidim da piše da pobjednik liga kupa u engleskoj ide u to natjecanje.

čak zapravo kontam da ovo nemora biti loše, izborimo se za ulazak u tu ligu s klubovima s kojima moramo biti al pari, a onda u toj ligi možemo dobiti za suparnike i klubove iz najjačih 15 liga.

dalje, ni lova navodno nije loša, pročitao sam negdje da je ista kao što je bila u UEFA ligi prije 5-6 sezona.
ako se bodovi budu i dalje isto zbrajali i vrednovali (s time da imaš taj nedostatak da je manja šansa da ćeš ih uzeti od onih koji su ispred tebe u poretku), iako se čini da će ulazak među 15 najjačih liga biti teži nego ranije, samim time i ulazak u UEFA ligu... opet, nije baš sve tako crno niti s ovim natjecanjem.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Maverick
Reactions:

Post by Maverick » Tue Sep 24, 2019 10:29 pm

A ne znam, ja bi radije igrao grupu takve lige s takvim protivnicima, nego ispadao u playoffu od Espanyolova i sličnih.

Post Reply