Euro sezona 2019/20

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
marioart
Reactions:

Re: Euro sezona 2019/20

Post by marioart » Tue Sep 24, 2019 10:33 pm

Bilo je pitanje vremena... naravno da se bogatima ne da igrati sa sirotinjom...

A kad nas je nekoliko tu na forumu podrzavalo “nase” zbog uefa koeficijenta, bacalo se drvlje i kamenje...

Eto nek je susjedu crkla krava...

gunners
Site Admin
Reactions:

Re: Europski i svjetski nogomet

Post by gunners » Tue Sep 24, 2019 10:34 pm

Kempes wrote:
Tue Sep 24, 2019 9:48 pm
ostaje pitanje kako će se skupljati bodovi i da li će bodovi u originalnoj UEFA ligi vrijediti više?
ako da, onda praktiči svi ispod 15og mjesta neće imati nikakve šanse uspeti se na toj ljestvici
druga stvar je što ovi iz prvih 15 liga će teže ispadati od ovih ispod 15... logično, kako se skupljaju bodovi?
tako da neka od jačih nacija ostane s manje predstavnika, a na račun nekih nacija koje su ispod 15og mjesta.

tipičan primjer je naše izbacivanje PSV-a

znači nacija ispod 15og mjesta napreduje na račun jače nacije čije je predstavnike izbacila
ovako, to je zatvoreni krug iz kojeg se teško izlazi, ali i teško ulazi

treća stvar je što ipak i ovo natjecanje trećerazredno opet donosi neki novac, to bi nas kao trebalo zadovoljiti
ipak, opet trebamo biti samokritični, kakvu ligu imamo i kakav novac naš klub može osvojiti igrajući u OVOJ ligi?
dođe nam Rangers, a tribina zapad prazna...
nego, samo sam jednom čitao o tom novom natjecanju, nije li da i u to natjecanje ulazi određeni broj klubova iz tih prvih 15 liga ako ispadnu u pravoj ligi UEFA?
nažalost, koliko god to bilo žalosno to natjecanje, ili tako djelovalo na prvu, otkud nam pravo da biramo bolje? ja sam 2010 ovdje se registrirao i tražio privatnog vlasnika i gledan sam s podsmjehom, kasnimo u cijeloj ovoj priči, koliko god sad zvučalo skandalozno nekima, prije se rijeka treba buniti jer su imali prilike igrati EL i biti koliko toliko konkurentni.

mi baš i ne.
tako da i potpisujem ulazak u tu UEFA ligu B, ako se ispsotavi da je skupljanje bodova za napredovanje na ljestvici i dalje jednako moguće kao i ranije, jbg, idemo svi u ligi početi pobjeđivati europske protivnike i upast među 15 liga i to je to.
Ali to je totalno nešto drugo od onoga na što smo navikli. Nama je ovo užas, pogotovo jer idemo prema gore. Najgore je što nas nitko nije pitao ili čak činjenica sa u HNS-u ovo smatraju pozitivnim???
Recimo da bi spasilo stvar kada bi sa 15 spustili granicu na 20.mjesto, ali neće :crash:

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Tue Sep 24, 2019 10:39 pm

Kempes wrote:
Tue Sep 24, 2019 10:28 pm
@gunners

drugo, svejedno postoi šansa da i u tom natjecanju igraju klubovi čak iz liga petica, ovi koji ispadnu iz lige UEFA se priključuju, a to su znači isti ti klubovi iz prvih 15 liga. čak vidim da piše da pobjednik liga kupa u engleskoj ide u to natjecanje.
Ovo je prava lista: https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Do ... WNLOAD.pdf

Nisam to znao, bit će klubova iz jačih liga (nrp. sedmi iz prve 4 lige s liste itd.), to je malo bolje, ali samo malo. I dalje smo po defaultu na početku sezone klub drugog reda u Europi, tj. ne možemo igrati ozbiljno natjecanje, jer ovo nijednoj "velikoj" zemlji neće biti ozbiljno natjecanje.

Kempes
Reactions:

Re: Europski i svjetski nogomet

Post by Kempes » Tue Sep 24, 2019 10:43 pm

gunners wrote:
Tue Sep 24, 2019 10:34 pm
Ali to je totalno nešto drugo od onoga na što smo navikli. Nama je ovo užas, pogotovo jer idemo prema gore. Najgore je što nas nitko nije pitao ili čak činjenica sa u HNS-u ovo smatraju pozitivnim???
Recimo da bi spasilo stvar kada bi sa 15 spustili granicu na 20.mjesto, ali neće :crash:
a dobro, to stoji, ali bili bi više šokirani time da su oni nešto poduzeli!
minvajl, na prethodnoj strani napisah još jedan post koji čak baca i pozitivniju priču na to natjecanje...

eo npr. stoji:
Group stage (32 teams) - 10 losers from the Europa League play-off round, sve klubovi iz prvih 15 liga.

i ovo je psoebno zanimljivo!
Preliminary knockout stage (16 teams) - 8 group runners-up from the group stage vs. 8 group third-placed teams from the group stage.

budeš drugi u skupini u toj ligi UEFA za sirotinj ( :tongue: ) igraš protiv trećeplasiranog iz UEFA lige za prolazak u 16tinu finala. pa ovo je meni prejebena stvar! znači drugi si, neideš odmah u 16tinu finala, nego ti kažu, aj ti prvo razigraj s trećeplasiranim iz lige UEFA i to je onda to! razbij onda suparnike iz lige u kojoj misliš da imaš pravo sudjelovati!!

osvajači skupina su već u 16tini finala!

pa do kraja večeri ću ovu ligu volje više nego originalu UEFA ligu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Tue Sep 24, 2019 10:44 pm

Zašto ovo gledate tako crno ? Jebiga ljudi, sami smo si krivi što nismo u prvih 15, a nije da nismo mogli. Pa mi sami smo sjebali s Rangersima i CSKA. Pogotovo CSKA, Hajduk s ispadanjem od Gzire i sličnih, Rijeka je isto slabija..jebiga. Što je tu je. Ni tak Europa liga 2 neće trajati vječno. ;) Bit će tu dobrih klubova i gradova za otići. Zašto jedan Arsenal ne bi završio 7. u ligi ? Everton i slični....ajmo malo pozitive. Uostalom, osvojit ćemo HNL kad tad. :D
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Tue Sep 24, 2019 10:46 pm

gunners wrote:
Tue Sep 24, 2019 10:39 pm
Ovo je prava lista: https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Do ... WNLOAD.pdf

Nisam to znao, bit će klubova iz jačih liga (nrp. sedmi iz prve 4 lige s liste itd.), to je malo bolje, ali samo malo. I dalje smo po defaultu na početku sezone klub drugog reda u Europi, tj. ne možemo igrati ozbiljno natjecanje, jer ovo nijednoj "velikoj" zemlji neće biti ozbiljno natjecanje.
nažalost, to i jesmo.
nismo li? mislim ne mi kao Osijek, nego bilo koji klub HNLa...
ali ajmo gledat ovako stvari, to kreće od 2021. imamo šanse još na godinu, ja svako jebeno ljeto trubim igračima, a čitaju oni sve ovo, da je kvalifikacija za njihovo i EP i SP. ajmo ući onda u skupine EL na godinu! imamo još jednu šansu, pa onda neka se i ostali klubovi HNLa trgnu i moguće upadnemo među famoznih 15 najboljih.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Tominho
Reactions:

Post by Tominho » Tue Sep 24, 2019 10:50 pm

Klubovi iz lige5 olako shvaćaju i prvu Europsku ligu, to zna svatko tko se kladi :fuckno:
Bit će tu prilike nabit neki poznati klub koji će doći sa rezervama

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Wed Sep 25, 2019 10:11 am

umjesto da gledamo kako da popravimo nogomet i udjemo u tih 15 najboljih, mi kukamo :tongue:
Nigdje ne pise da mi ne mozemo napredovati medju bolje. Budimo realni, nije UEFA unistila nasu ligu. Da smo imalo radili kako spada liga bi nam bila ladno oko 10og mjesta...
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

zos
Reactions:

Post by zos » Wed Sep 25, 2019 10:41 am

Meni je ova liga po kvaliteti skroz ok, tu mogu doci i klubovi iz raznih faza ispadanja iz LP i EL + nizeplasirani klubovi liga petice. To uopce nece biti bezazleno natjecanje. Nadam se kako cemo cesce dozivljavati europska proljeca, a i igraci ce se navikavati na ritam cetvrtak-nedjelja.

Sto se tice bodovanja, nisam proucavao kako ce biti u buducnosti, ali sada je tako da pobjeda u grupnoj fazi LP i EL vrijedi jednako - 2 boda, a koeficijentu se pribraja broj bodova podijeljen sa brojem klubova koji nastupaju u europi. Npr. dinamo je pobjedom u LP pridionio nac. keoficijentu 0,5 bodova (2 podijeljeno sa 4). Dakle, bodovi se jednako skupljaju u CL i EL, razlika je sto plasman u neki krug LP nosi vise bodova nego plasman u EL.
Dakle, ukoliko netko npr. pobijedi svaku drugu utakmicu u EL, moze osvojiti vise bodova nego netko tko ima sve poraze u LP. Na taj nacin se izbjegava preveliko raslojavanje liga. Istina da se i tu ide na ruku najbogatijima, ali sustav bodovanja nije jako los. Nadam se samo da ce slicno biti i sa EL2 tj. da klub koji pobijedi svaku drugu utakmicu u EL2 osvaja nesto iznad onoga koji sve izgubi u EL.

MrLule
Reactions:

Post by MrLule » Wed Sep 25, 2019 10:45 am

Pustite sad europske lige, mi se u domacem prvenstvu ne mozemo sastavit i trenutno nemamo trenera...bit ce vremena za to

Post Reply