8.kolo: Osijek- Varaždin

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
ljubica sataraš
Reactions:

Re: 8.kolo: Osijek- Varaždin

Post by ljubica sataraš » Mon Sep 16, 2019 11:48 am

Ako je netko procitao moj opis sa prijateljske u Velikoj onda je dozivio deja vu. Isti voljni pristup, Skender stalno dobacuje nesto igracima, igraci opet izgubljeni doslovno se sa tribine vidi da pojedinci neznaju sto trebaju raditi.

Pogledajte samo snimku prvog gola Varazdina, Skender prvo vice nesto Majstorovicu, ovaj se okrece prema Skenderu, zatim Skender vice Skoricu koji je metar ispred Majstorovica, ovaj se okrece Skenderu...gol...Ivusic siri ruke prema obrani. Nitko kriv, a nista ne rade dobro, jer da je dobro nebi ovaj toliko vikao i skakao uz aut liniju.
Zakljucak, koji sam izrekao i u Velikoj, totalna zbunjenost igraca koji su zakopani u neke takticke nebuloze koje neshvacaju, a treneru nije jasno kako igracima nije jasno....nikome nije jasno, pa ni Sorsi. Mogu samo zamisliti sto je decko pomislio kada mu je trener rekao igras lijevog beka.
Vi recite sto je Tallys mislio gledajuci Sorsu na lijevom beku?
Zapadna tribina

JohnnyCash82
Reactions:

Post by JohnnyCash82 » Mon Sep 16, 2019 1:47 pm

Sorsa na lijevom boku je kao da obujes dvije desne patike i ides trcat. Neopjevano glupa Skenderova odluka. Mislim, protiv Varazdina ti ides igrati oprezno i bojis se otvorit bokove s dva ofenzivna igraca..... Ma, kaze gunners pljuvacina. Ja sam uvijek protiv neke pljuvacine, ali brate ici nesto dubinski analizirat utakmicu protiv uvjerljivo najlosije ekipe HNLa je teski mazohizam.
NK Osijek ... It may sound like a vodka bottle that drinks you during an evening stroll in Eastern Europe... PSV-OSIJEK 0:1, OSIJEK-PSV 1:0
Greetings from Gradski Vrt Penitentiary :twisted:

SamoOsijek
Reactions:

Post by SamoOsijek » Mon Sep 16, 2019 3:40 pm

Gledam jučer utakmicu, rezultat je bio još uvijek 2-0, a ja imam gorak okus u ustima i iz mene isijava nezadovoljstvo ovakvim nogometom. Beskrvni, bezidejni, loš i onako totalno laički rečeno - dosadan nogomet. Ali, u tim trenucima si razmišljam, ipak vodimo 2-0, šta da radiš što je nogomet užasan. Znao si to i prije. I onda dođu 2 gola Varaždina, i od takvog usranog nogometa ne ostane niti rezultat. Užas!

I budimo do kraja realni, Varaždin je jedna jako, jako skromna ekipa. Ali stvarno ekipa skromnih mogućnosti. Ali ipak, pokazali su jedan simpatičan nogomet, pokušavali su igrati nogomet, nisu nas niti tukli, nisu bili grubi,... ništa (da sam njihov trener vjerojatno bi im to jako zamjerio). I onda otvoriš takvu ekipu iz bezveznog slobodnjaka, drugi gol zabiješ iz solo prodora, i umjesto da ih natrpaš, da raspucaš napadače, da se napuniš samopouzdanjem - mi u par minuta dobijemo dva gola. Ali opet kažem, i da je ostalo 2-0, meni je ovo užasan nogomet, nogomet koji ne "pokreće grad", koji ne dovodi publiku na stadion, nogomet koji ne budi strast i iskru na tribini... Jednostavno loš nogomet!

Neću ništa posebno pisati o igračima i taktici (kao što inače volim), jer jednostavno meni ovaj Skenderov nogomet ubija želju za tim.

Komentirao bi jedino pojedine osvrte na neke igrače, točnije na Šoršu. Nešto sam čitao ovdje, nešto na fejsu, nešto u birtiji...
Meni nikako nije jasno kad se nakon jedne ovakve utakmice toliko spominje Šorša. Po meni, Šorša je bio među boljim pojedincima. To ne znači da je bio dobra, ali sigurno je bilo jako puno igrača koji su bili DALEKO lošiji. i onda se spominje Šorša zato što je laka meta. Znači Šorša odigra na recimo 80% svojih mogućnosti (može on i bolje, ali ne puno bolje), dok drugi puno renominraniji, bitniji i skuplji igrači odigraju na 20% svojih mogućnosti (uz dodatni bonus - kurcobolju). I onda se priča o Šorši?! Znači, najskuplje pojačanje Mance odigra utakmicu kao na srednjoškolskom (iako mu je većina bila takvih), reprezentativac Mađarske odigra - ne znam kojom bi riječi uopće opisao takav loš nastup (jel treba napomenuti da mu je učinak u našem dresu prilično mizeran), veliko pojačanje Jugović odigra tako kako je odigrao, Marić (reprezentativac i napadač od 5 mil. eura ???) odigra tako da ga spašava jedino prilično slučajan gol iz slobodnjaka inače bi bio apsolutno nezamjetan, ALI NE - tema je Šorša???!!! Ajmo udarit po Šorši! Laka meta!

Moram prokomentirati i Skendera. Čujem kaže jedan čovjek jučer na utakmici da je Skender na klupi Osijeka kao da upišeš osobu od 14 godina na fakultet. Može on biti jako talentiran, napredan, pametan, posvećen tome,... - ali ne bu išlo! Ja bi dodao, mi ne da smo osobu od 14 godina upisali na fakultet, mi smo mu još dali da drži katedru i održava predavanja!!!

I budimo realni, Meštrović nema pojma o nogometu. O nekim stvarima sigurno ima, ali o nogometu nema pojma. Kako možeš staviti ovakav teret na ekipu, najskuplju ekipu u povijesti kluba, ekipu od koje se očekuju velike stvari? Kako možeš staviti na klupu potpuno neiskusnog kuma kad znaš da će to biti dočekano na nož i da će to biti dodatan teret? Da će stvoriti dodatnu nervozu oko ekipe i u ekipi? Ja ne znam njihove odnose, ali na čemu Skender gradi autoritet u svlačionici. Samo na tome što je predsjednikov kum. Ničem drugom! Kako se osjeća jedan Kleinheisler, reprezentativac, kojeg vodi Skender? Kojem je učinak nikakav. Mislite da on ne brine o svom statusu? Jeste pratili jučer njegov govor tijela? Imao je toliko nervoznih reakcija prema sucu i suigračima da je to čudo jedno. Naravno, možda iz njega izlazi želja za pobjedom i dobrim rezultatom, ali bojim se da tu ima i drugih stvari. Mislite li da je za Šutala i njegov razvoj dobro da igra nekakvu poziciju "libera", poziciju koju neće nigdje dalje igrati? Ili bi bilo pametnije da igra stopera, stopera sa četvoricom u liniji, da se vježba, napreduje i ostvaruje svoj potencijal? Vjerujte mi, igrači razmišljaju o takvim stvarima, a pogotovo njihovi menađeri.

Jako mi teško pada kad vidim kako netko postaje trener u mom klubu. Klubu u koji je jako puno uloženo i koji se vodi "kao europska firma". Gledamo oko sobe ovu uhljebničko-rodijačko-stranačku državu i onda dočekamo to i u našem klubu, na našem stadionu. Tužno!!! Ma, pretužno! Jer se to nije moglo, ako se već moralo (očito jest) drugačije izvesti. Zašto Skender nije mogao par godina biti pomoćnik nekom treneru, učiti se, skupljati iskustvo? Jel mu se nije moglo srediti da preuzme nekakvog drugoligaša (Cibaliju možda), pa da tamo polako napreduje i uči se? Zašto ovako?! Zašto staviti ovakav teret na ekipu?!

Ovako ćemo trpjeti lošu atmosferu oko kluba, lošu atmosferu na stadionu,... Čemu to?! Rezultata će biti. Imamo toliko bolji roster od drugih da ćemo sigurno biti među četiri ekipe. Mislim da to niti Skender ne može zajebat. I onda ćemo na kraju sezone opet slušati Meštrovićevo govorničko orgijanje o domaćem treneru, domaćem stožeru, igračima, stadionu,... Ali, dobro, mi smo ionako samo statisti na stadionu koji prave kulisu za predstavu!

sympathizer
Reactions:

Post by sympathizer » Mon Sep 16, 2019 3:45 pm

Nije Šorša ništa kardinalno sjebo na utakmici, ali nije bogzna šta ni napravio. Odigrao je korektno obzirom da to nije njegova pozicija. Bočkaj je ipak nenadoknadivi kvalitet. Već se i prije, kod Zekića, pokazalo da izraziti dešnjaci nisu za lijevu stranu (Lončar, Šorša). To je morao Talys odigrati, ako je već Marin ozlijeđen.
Općenito, ne sviđa mi se 3-5-2. Sjećam se Lončarevićevih muka kad je prelazio na igru s četvoricom u zadnjoj liniji. Sada, kad je Bočkaj na duže vrijeme out, vrijeme je da se vratimo na staro. 4-4-2 (4-romb-2) ili 4-2-3-1.
Mi smo našoj općini obećanje dali...

bushwacker
Reactions:

Post by bushwacker » Mon Sep 16, 2019 4:29 pm

Eto prijedloga Meštru što da napravi sa tim parama koje će uzeti igračima,neka iznajmi neki prostor,poput kina Europa i neka dovede na binu trenera i igrače pa neka dođu svi navijači Osijeka da postavljaju pitanja o taktici i zalaganju istima.
Pa neka manekeni malo osjete što znači pritisak.
Ovako njih sve boli k...,nakon utakmice malo šmrknu za lošim rezultatom ,sjednu u BMW,Merecedes,Audi i naslikavaju se po trgovačkim centrima.
A mi koji smo se jučer pekli na onoj sunjari na Istoku neka imamo sjeban dan zbog njih.
Kad svijetla gasnu, i mjesec se pojavi mlad,
na obali Drave umoran odmara grad!

jopa332
Reactions:

Post by jopa332 » Mon Sep 16, 2019 5:53 pm

bushwacker wrote:
Mon Sep 16, 2019 4:29 pm
Eto prijedloga Meštru što da napravi sa tim parama koje će uzeti igračima,neka iznajmi neki prostor,poput kina Europa i neka dovede na binu trenera i igrače pa neka dođu svi navijači Osijeka da postavljaju pitanja o taktici i zalaganju istima.
Pa neka manekeni malo osjete što znači pritisak.
Ovako njih sve boli k...,nakon utakmice malo šmrknu za lošim rezultatom ,sjednu u BMW,Merecedes,Audi i naslikavaju se po trgovačkim centrima.
A mi koji smo se jučer pekli na onoj sunjari na Istoku neka imamo sjeban dan zbog njih.
Ma ne. Stvarno mislim da je taj dopis u javnost bio nepotreban, pa kad kaznjavas ekipu, to se ne radi na taj nacin... Ja bi prije reko da ovako nesto treba nama, neki ludjak ko Mamic sto je bio i uc u svlacionicu u jebat svima sve po spisku, pa da vidis motivacije...
https://www.youtube.com/watch?v=V3M6wF-7n2E
"Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat' će uvijek najljepša pjesma i stih!"

SamoOsijek
Reactions:

Post by SamoOsijek » Mon Sep 16, 2019 9:29 pm

Današnji Pun pogodak na STV-u je pravi primjer onoga što stalno govorim za novinare koji prate NK Osijek. Tu se ne radi o tome da urednici ne daju prostor, da postoje važnije teme zbog klikova, da nas nitko ne čita,... jednostavno, imaš emisiju, posvetio si Nk Osijeku nekih 10-ak ili nešto manje minuta, i ti kao novinar nakon ovakvog debakla pustiš pressicu i daš komentar kako je iduća utakmica vrlo blizu i da je jako važno pobijediti tu utakmicu. I to je to! Prostor je tu, vrijeme je tu, ali umjesto kritičkog osvrta na utakmicu (možda sa nekim gostom), mi dobijemo obični izvještaj sa pressice i komentar kako je važno pobijediti iduću utakmicu. Jebiga!

marioart
Reactions:

Post by marioart » Mon Sep 16, 2019 9:32 pm

SamoOsijek wrote:
Mon Sep 16, 2019 9:29 pm
Današnji Pun pogodak na STV-u je pravi primjer onoga što stalno govorim za novinare koji prate NK Osijek. Tu se ne radi o tome da urednici ne daju prostor, da postoje važnije teme zbog klikova, da nas nitko ne čita,... jednostavno, imaš emisiju, posvetio si Nk Osijeku nekih 10-ak ili nešto manje minuta, i ti kao novinar nakon ovakvog debakla pustiš pressicu i daš komentar kako je iduća utakmica vrlo blizu i da je jako važno pobijediti tu utakmicu. I to je to! Prostor je tu, vrijeme je tu, ali umjesto kritičkog osvrta na utakmicu (možda sa nekim gostom), mi dobijemo obični izvještaj sa pressice i komentar kako je važno pobijediti iduću utakmicu. Jebiga!
nece ljudi siriti negativu... jos ce i njima mestar kaznu odrediti :)
ria ria hungaria.
:love:

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Tue Sep 17, 2019 6:32 am

Sorsa nije odigrao nista pretjerano lose, ali nije odigrao ni dobro. On najcesce na terenu izgleda tako da kao da je tamo tek toliko da bude tamo. Ali nije tome on kriv, i vecinom kritike nisu usmjerene prema njemu, nego prema degeneriku koji pravi od njega budalu i seli ga vec na petu poziciju u formaciji ove sezone!

I onda Sorsa dobije kasnije po lampi najcesce ni kriv ni duzan, a Skender na pitanja o Sorsi odgovara u stilu "pa jel znate vi tko je Tomo Sorsa i kako on radi na treningu? On nje jedan super decko koji uvijek daje 120% od sebe, igra na injekcijama, poslje treninga ne moze stajati na nogama itd. On je pravi primjer profesionalizma..."
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Tue Sep 17, 2019 8:08 am

Krasna paljba Kelera u GS
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Post Reply