14. kolo Osijek-Rijeka

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
Maverick
Reactions:

Re: 14. kolo Osijek-Rijeka

Post by Maverick » Mon Nov 04, 2019 10:03 am

Luka1995 wrote:
Mon Nov 04, 2019 10:02 am
Ko će na stopera onda? Jel nije Majstorović pokupio kartone?
Lončar. :) Stvarno mislim da bi imali puno više koristi od Mileta u vezi nego štete od Lončara na stoperu.

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Mon Nov 04, 2019 10:04 am

Luka1995 wrote:
promaklo mi :(
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Mon Nov 04, 2019 10:10 am

Maverick wrote:
Mon Nov 04, 2019 10:03 am
Luka1995 wrote:
Lončar. :) Stvarno mislim da bi imali puno više koristi od Mileta u vezi nego štete od Lončara na stoperu.
Lončar Šutalo u paru mi ne zvuči najsigurnije. Dobri su obojica igrači, no malo mi tu fali iskustva. Radije bi ja Mile - Šutalo
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Mon Nov 04, 2019 10:17 am

Kempes wrote:
Mon Nov 04, 2019 9:55 am
Suri wrote:
Mon Nov 04, 2019 9:36 am
Zasto je uopce Pilj i zapoceo utakmicu (kad je oporavljenik)?
Zasto Ndockyt sjedi na klupi, a svaki puta kada dobije priliku, napravi razliku u odnosu na igru do njegovog ulaska?
jedan ne isključuje drugoga. taj dečko je toliko pokrivao prostor da ja nisam ni pohvatao što je on točno igrao :tongue:
al kontam da je to u 2. pol bilo 4-3-3, dečko je više polušpica a Pilj je veznjak i ne bi ga pokapao zbog jučerašnje partije, jer dok su Pero i Laci out, sigurno nebi stavio Bendu i Kamenara prije Pilja.
Suri wrote:
Ako na Hajduk bude izasao s istom filozofijom kao i na Rijeku i Dinamo, uvjerit ce me u ove moje rijeci.
Ako nesto promijeni (osim onoga sto mu uvjetuju stvari u odabiru igrackog kadra koje su van njegovog utjecaja), ostaje mi nada da ima smisla cekati ga kao trenera.
znači složili smo se da treba nastaviti s četvoricom odozada, e al pazi sada, vraća se Mile, što s njim? :mrgreen:
ja bi njega stavio na zadnjeg veznog umjesto Žapera, osim što godinama tupimo da mu je to najbolja pozicija, baš protiv hajduka na poljudu je odigrao jednu od svojih najboljih partija na toj poziciji prije par sezona.
al opet će netko onda reći da izlazimo s 5oricom u zadnjoj liniji :sm:
------------------------Maric-----------------------------
Pero-------------------------------------------Ndockyt

--------------Lacika--------------------Pilj------------------
----------------------------Mile-------------------------------

Talys---------Majstorovic--------------Sutalo---------Silva

-----------------------------Ivusic---------------------------

Po prikazanom od strane svih igraca ove sezone ovo bi trebalo biti nasih prvih 11. 4-3-3 s visoko podignutim Perom i Ndockytom na krilnim pozicijama koji bi prakticki bili napadaci uz Marica. Pero sa Talysom iza ledja bi imao puno vise slobode i ne bi se toliko morao trositi kao sto je to bio slucaj na startu prvenstva sto ga je vjerovatno i satralo. Zaperu treba igre ako zelimo da napreduje, ali on je ove sezone jako malo toga dobrog odigrao, a Mile tu poziciju moze odigrati kao car. Pilj je svojim igrama ove sezone zasluzio mjesto u prvih 11, a Laciku jos uvijek cekamo i nadam se da cemo ga konacno i docekati jer za sada nije opravdao ocekivanja.

Ostali nek grebu s klupe i probaju izgurati nekoga iz prvog sastava, a ako nisu sposobni izboriti se za mjesto u momcadi, a u isto vrijeme nisu spremni biti zamjene onda ih prodati prvom prilikom i cao.
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Mon Nov 04, 2019 10:27 am

Centarhalf wrote:
Mon Nov 04, 2019 10:17 am

------------------------Maric-----------------------------
Pero-------------------------------------------Ndockyt

--------------Lacika--------------------Pilj------------------
----------------------------Mile-------------------------------

Talys---------Majstorovic--------------Sutalo---------Silva

-----------------------------Ivusic---------------------------

Po prikazanom od strane svih igraca ove sezone ovo bi trebalo biti nasih prvih 11. 4-3-3 s visoko podignutim Perom i Ndockytom na krilnim pozicijama koji bi prakticki bili napadaci uz Marica. Pero sa Talysom iza ledja bi imao puno vise slobode i ne bi se toliko morao trositi kao sto je to bio slucaj na startu prvenstva sto ga je vjerovatno i satralo. Zaperu treba igre ako zelimo da napreduje, ali on je ove sezone jako malo toga dobrog odigrao, a Mile tu poziciju moze odigrati kao car. Pilj je svojim igrama ove sezone zasluzio mjesto u prvih 11, a Laciku jos uvijek cekamo i nadam se da cemo ga konacno i docekati jer za sada nije opravdao ocekivanja.

Ostali nek grebu s klupe i probaju izgurati nekoga iz prvog sastava, a ako nisu sposobni izboriti se za mjesto u momcadi, a u isto vrijeme nisu spremni biti zamjene onda ih prodati prvom prilikom i cao.
Tvojih udarnih 11 je formacija koju još nismo odigrali s 3 igrača koja ove sezone nisu igrala na danim pozicijama. Kako može biti nešto udarno ako pojma nemamo kako to izgleda.

A sad ću se osvrnuti na nešto drugo. Mile na zadnjem veznom??? Pa šta je vama? Po čemu bi on bio dobar zadnji vezni. Njegove glavne vrline su pozicioniranje i iskakanje? Koja od te dvije će mu pomoći na zadnjem veznom? Nijedna. Ima li točan pas? Pa onako i ne baš. Ima li jak duel? Ispodprosječan postotak u HNL-u i to u prošloj sezoni koja mu je kao najbolja. Zadnji vezni mora biti izvrstan u duelu i siguran u pasu. Mile to nije. On ima druge vrline koje dolaze do izražaja na stoperu.
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Mon Nov 04, 2019 10:42 am

Luka1995 wrote:
Mon Nov 04, 2019 10:27 am

Tvojih udarnih 11 je formacija koju još nismo odigrali s 3 igrača koja ove sezone nisu igrala na danim pozicijama. Kako može biti nešto udarno ako pojma nemamo kako to izgleda.

A sad ću se osvrnuti na nešto drugo. Mile na zadnjem veznom??? Pa šta je vama? Po čemu bi on bio dobar zadnji vezni. Njegove glavne vrline su pozicioniranje i iskakanje? Koja od te dvije će mu pomoći na zadnjem veznom? Nijedna. Ima li točan pas? Pa onako i ne baš. Ima li jak duel? Ispodprosječan postotak u HNL-u i to u prošloj sezoni koja mu je kao najbolja. Zadnji vezni mora biti izvrstan u duelu i siguran u pasu. Mile to nije. On ima druge vrline koje dolaze do izražaja na stoperu.
Pa trener nam je javno istaknuo da je to njegova omiljena formacija. Pero je kod nas u nuzdi prebacen na beka u Zekicevoj eri i kad je dosao Skender tu je i ostao. Pero je dobar i na beku, ali se na toj poziciji trosi puno vise jer njega nagon i talent vuku konstantno naprijed gdje sudjeluje u zavrsnicama akcija, a kao bek mora jako puno brige voditi i o obrani jer je dio posljednje linije. A Pero je do dolaska kod nas igrao skoro iskljucivo kao krilo - i desno i lijevo.

Ndockyt je u ovo kratko vremena kod nas pokazao u puno situacija da moze igrati krilne pozicije, a i sinoc je nakon ulaska cesto pravio konstantno visak sa Silvom na desnoj strani. Mislim da bi nam on bio odlicno rjesenje, a po potrebi bi mogao mijenjati strane s Perom.

A o Miletu kao zadnjem veznom ne treba puno pricati, pola karijere je igrao na toj poziciji. Meni je isto draze da imamo njega na stoperu, ali u igri s 2 stopera bi tu izvisili ili Sutalo ili Majstorovic sto mislim da ne bi bilo pametno jer Majstor nam je ove sezone vjerovatno najjaca obrambena karika, a Sutalo je reprezentativni kalibar u buducnosti, i to kao stoper.
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Mon Nov 04, 2019 10:44 am

Zanimljivo bi bilo kad smo vec u takvoj situaciji i forsiramo taj 352 da Kule prilagodi igru tako da igramo 2/3 utakmice tu formaciju pa prelazimo u 4 zadnja linija..stvorit neki prepoznatljiv sustav koji bi mogao palit svaku utakmicu.

Sto se tice tribine necu se vise vracat na to, cinjenica je da nesto ne stima i da treba radit na tom odnosu. Svatko gleda i iznosi misljenje iz svog kuta.

Netko je negdje spomenio da se skupe ljudi i da se ode na jedan trening i pokaze igracima da smo jedno. U ovom trenutku podrzavam ideju, mislim da nam treba upravo taj mali dodatni impuls za iskorak i da vise predemo ta govna na 2mjestu. Zaostajemo 4 boda, pobjeda ne smije izostat. Lijepo smo u zadnje vrijeme poceli mjenjat trend na poljudu pa nek se nastavi.

Sto se opcenito tablice tice, dosta golova zabijamo medutim za razliku od prva 2 mjesta dosta i primamo. Ok dinamo tesko da mozemo po tom pitanju parirat do kraja sezone ali hajduk definitivno moramo i u tom polju stic. Atmosfera im gori dolje, pocelo je zahladivat pa red je da im dodamo malo leda.

Osjecam nekako da je ovo prekretnica polu/sezone. Ne smijemo posustat!! Kako mi na tribini tako niti oni na terenu!!!

Samo Osijek :drum:

Suri
Reactions:

Post by Suri » Mon Nov 04, 2019 10:57 am

Kempes wrote:
Mon Nov 04, 2019 9:55 am
Suri wrote:
Zasto je uopce Pilj i zapoceo utakmicu (kad je oporavljenik)?
Zasto Ndockyt sjedi na klupi, a svaki puta kada dobije priliku, napravi razliku u odnosu na igru do njegovog ulaska?
jedan ne isključuje drugoga. taj dečko je toliko pokrivao prostor da ja nisam ni pohvatao što je on točno igrao :tongue:
al kontam da je to u 2. pol bilo 4-3-3, dečko je više polušpica a Pilj je veznjak i ne bi ga pokapao zbog jučerašnje partije, jer dok su Pero i Laci out, sigurno nebi stavio Bendu i Kamenara prije Pilja.
Suri wrote:
Ako na Hajduk bude izasao s istom filozofijom kao i na Rijeku i Dinamo, uvjerit ce me u ove moje rijeci.
Ako nesto promijeni (osim onoga sto mu uvjetuju stvari u odabiru igrackog kadra koje su van njegovog utjecaja), ostaje mi nada da ima smisla cekati ga kao trenera.
znači složili smo se da treba nastaviti s četvoricom odozada, e al pazi sada, vraća se Mile, što s njim? :mrgreen:
ja bi njega stavio na zadnjeg veznog umjesto Žapera, osim što godinama tupimo da mu je to najbolja pozicija, baš protiv hajduka na poljudu je odigrao jednu od svojih najboljih partija na toj poziciji prije par sezona.
al opet će netko onda reći da izlazimo s 5oricom u zadnjoj liniji :sm:
Ne spominjem ja Pilja u kontekstu Ndockyta. Nego se Pilju trazi opravdanje za losu igru u njegovoj pauzi zbog ozljede. Zasto ga je onda stavio da igra ako nije spreman za cijelu utakmicu? Nije tu onda Pilj kriv.

Ndockyt je prica za sebe. Kao i Mbakogu. Vec sam par puta pitao za njih. I prije ove utakmice. Kao da ih ni nije imao na raspolaganju. A jest. A Ndockyt je bas pokazao da moze napraviti razliku u igri.

Drzite se nekih imena na određenim pozicijama, kao pijani plota.
Grgic, Sorsa, Skoric, Bockaj, Sutalo... su samo prvih par igraca koji su mi pali na pamet kada je u pitanju promjena pozicije unutar neke takticke postave.
Jos je Skender izjavio da, u nekim situacijama racuna i na Talysa (mozda je to izjavio za Silvu, ali mislim ipak za Talysa, iako za moju pontu i nije bitno ime) u veznom redu.
Kako netko od nas moze znati da neki igrac koji nominalno igra krilo ili napadaca nece biti dobar i u vezi? Tko je od nas promatrao sve treninge? Tko od nas ima priliku na treninzima isprobati takve situacije? I to sve pod uvjetom da rekovalescent Pilj stvarno moze biti bolji od Mioca ili Kamenara.
Ja da sam trener, primio bih na znanje kadar koji lmam, i od prvog tjedna si poceo traziti rezervna rjesenja na svim pozicijama. Ne samo duplirati pozicije s dva igraca (to se po defaultu i ocekuje), nego bih isprobavao razne igrace na raznim pozicijama, ovisno o njihovim karakteristikama u odnosu ma ono sto mi treba. I kontam da to nije neka filozofija.
Sto se utakmice protiv Hajduka tice, najbitnije mi je da ima nekih promijena. Jer to ce mi onda pokazati da je i Kulesevic uvidio da je ono kako je do sada postavljao ekipu nije dovoljno dobro. Neka to bude i 3-5-2 ako cemo talo i igrati i ne povlaciti se pred protivnikom kad napada. A to smo radili i jucer u prvom pol i protiv dinama cijelu tekmu.
E da, i jos jedna stvar. Mi uopce i nismo igrali 3-5-2. Mi smo igrali 5-3-2. Lijepo se i kontinuirano mogla vidjeti ravnina linije obrane s nasih pet igraca u toj ravnini. Kod kuce, s petoricom u obrani. Trener koji je dva dana prije toga izjavio da je pn uvijek spreman preuzeti rizik.

3vilP
Reactions:

Post by 3vilP » Mon Nov 04, 2019 11:02 am

Inače, nitko nije pohvalio pomoćnog suca, koji nije digao zastavicu kod trećeg gola, odnosno nekako je uspio vidjeti da je loptu dodao igrač Rijeke, svaka čast gospodinu

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Mon Nov 04, 2019 11:04 am

evo ga :sm:
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

Post Reply