26. kolo: Osijek - Varaždin

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
Post Reply
bijelo-plavi1988
Reactions:

26. kolo: Osijek - Varaždin

Post by bijelo-plavi1988 » Thu Mar 05, 2020 7:45 am

Subota u 17:30

Ova utakmica ce reci puno toga o prije svega nasem navijackom karakteru, jer lako je tipkati u fotelji i izrazavati svoje nezadovoljstvo, treba otici na utakmicu i pokazati Mestru i ostalima da nam je dosta rodjacko-kumskih veza po klubu, jer one ne donose nista dobroga (ali bit ce lose vrijeme pa sumnjam da ce nas doci vise od 1000)

Kod nas nece moci zbog 3 zuta nastupiti Majstorovic, kod Varazdina Benko, Mamic i Kolaric.

I da mogu postavio bih par pitanja Kulesevicu na pressici koja se ticu zadnjih dogadjanja:

Zasto Loncar na desnom beku protiv Istre?

Zasto Lopa u prvih 11 nakon sto je napravio onu glupost protiv Inkera koja nas je kostala 2 boda, igrac kojemu istice ugovor se forsira, a Pilj, Mance, Spoljaric, Grezda sjede na klupi?

Zasto je tako defanzivno usao u susret protiv Istre, i to se ponavlja iz utakmice u utakmicu, kako je moguce da ostali klubovi koji se bore za Europu takve utakmice lako rijesavaju, a mi se mucimo i cesto ne osvojimo bodove, da li tu vidi svoju odgovornost, jer ne moze motivirati niti ocito dobro takticki postaviti igrace za utakmicu?

Kako je uspio od jako efikasne momcadi napraviti da momcad zabije 2 gola u 6 utakmica (jedan iz penala), da li bi mu se ipak svidjelo da je Osijek kako je rekao simpaticna momcad koja je zabijala, ali i primala dosta golova ili sada ova koja tjera ljude sa stadiona, jer ne moze zabiti gol i gubi po 1:0 ili igra 0:0? Da li sebe smatra odgovornim, jer nakon priprema je ocito nesto krivo krenulo, prima se manje golova, ali se zabija jos manje nego sto se prima?

Isticao je kako je ljubomoran na Dinamo koji ima najbolju obranu i da to donosi naslove, da li zna da i oni koji zabiju najmanje golova najcesce ispadaju iz lige?

Zasto se na pressicama i na utakmicama ponasa kao kuhana noga i da li misli da i takav njegov bojažljiv stav bez energije utjece na igrace kojima bi on trebao biti primjer?

Da li ga je i barem malo sramota sto Osijek u 12 utakmica u gostima zbog svoje bojazljive igre i cekanja suparnika ima samo jednu pobjedu?

Ako ne pobjedi Varazdin da li ce biti toliko moralan da sam odstupi, ili ni onda nece vidjeti nikakav problem i cuvati ce i dalje svoje mjesto buduci da je njegovo sada zauzeto ustolicenjem kumića na mjesto voditelja skole nogometa?

Da li shvaca kako se osjecaju navijaci ili mu i dalje nije jasno kao sto mu nije bilo jasno kada su se navijaci okrenuli protiv Skendera?

Da li znaju on i svi u klubu kolika je gledanost Osijekovih utakmica u onim utakmicama koje nisu derbiji? I da to nije sve zbog loseg vremena, vec zbog raznih kumova i rodjaka koji vode klub, i nestrucnosti trenera koji ne znaju upravljati sa ovim kadrom koji imaju pa prikazana igra nije ni razini tih igraca niti na razini 1. HNL-a, a tu bi prije svega trener prvi trebao biti odgovoran.

I imao bih jos milijun pitanja, ali se zna da se to na pressicama kod nas ne pita pa da djabe vise ne tipkam, jer ocito da to nece doci do onih do kojih bi trebalo.
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Re: 26. kolo: Osijek - Varaždin

Post by Harry_Mata_Harry » Thu Mar 05, 2020 8:27 am

Ma kakva pitanja od za Kuleševića? Ok, bil bi dobro još uz sve da imamo takve novinare koji bi ga izrešetali, njega treba gledati kao metu "za odstrijel", ništa drugo osim instantne ostavke ili otkaza! Tako se mi trebamo ponašati u subotu na tribini, i jasno i glasno porukama pozvati i cijeli stručni stožer svih kategorija na isto! Pa nek se dobro prodrma!
Moj je savjet, makar mali korak, da svi koji se slažu stave u potpis ovo što ja imam od samog početka, ili nešto tome slično!
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Thu Mar 05, 2020 8:37 am

Imam feeling da cemo u ovoj utakmici zabiti 5-6 komada (stvarno imam osjecaj, nije trolanje!) :)
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

Snupix
Reactions:

Post by Snupix » Thu Mar 05, 2020 10:10 am

Centarhalf wrote:
Thu Mar 05, 2020 8:37 am
Imam feeling da cemo u ovoj utakmici zabiti 5-6 komada (stvarno imam osjecaj, nije trolanje!) :)
Al se nadam da cemo odigrati x pa da ovaj napokon ode .Valjda Ce imati malo savjesti da sam da otkaz.
Image

ramzes3
Reactions:

Post by ramzes3 » Thu Mar 05, 2020 10:32 am

jedino pitanje koje treneru treba bit postavljeno na presici je kad ce dat mandat na raspolaganje

Terminator
Reactions:

Post by Terminator » Thu Mar 05, 2020 10:36 am

Varaždin a?

Očekuje nas teška utakmica definitivno, protiv fenjeraša poput istre i varaždina je uvijek neugodno, bit će gusta borba svih 90 minuta, ne znam šta očekivati od rezultata iskreno..

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Thu Mar 05, 2020 10:39 am

Nova igra,nova sreća ,nova tura nova avantura !
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Thu Mar 05, 2020 11:04 am

Očekujem neočekivano! Ovih 6 utakmica promijenili smo valjda 8 taktika i formacija, nismo niti jednu utakmicu započeli u istom sastavu...
https://telesport.telegram.hr/analize/c ... 27_qZyczW0
Ovo je taktička analiza hajduk - dinamo jučer. Mi nemamo što kod nas taktički analizirati. Tudor i Bjelica imaju ideju kako napasti protivnika i kako se braniti. Pri tome razmišljaju o koncepcijskom riziku i potencijalnim dobim stranama. A mi? Nabacamo 10 igrača u polje i čekamo što će se dogoditi. Govorimo o uigranim mehanizmima? Ja bi te mehanizme napravio u dva treninga. To su doslovno stvari koje se nauče u 10 minuta, treba vremena da se to uigra, ali da mi u danom momentu ne možemo prepoznati situaciju i napraviti nešto što smo navježbali to je smiješno. Smiješno je jer ništa nismo ni navježbali.

Ako ti je Laszlo najbolji pojedinac na terenu, ima najtočniji pas i najbolji pregled onda ga ovedi u situaciju da to može iskoristiti. Stavi ga na prednjeg veznog i iza njega Žapera da samo razbija protivničke napade i dodaje loptu Laszlu. Ne moraš izmišljati toplu vodu jer na svakog Bjelicu ide jedan Brkić, na svakog Bobana ide jedan Jurčić, na svakog Modrića ide jedan Casemiro.

Ako ti je Bočkaj najbolji dribler onda ga dovedi u situaciju 1 na 1 s protivničkim bekom, a ne 1 na 5.

Ako ti je Marić najbolji strijelac onda ga dovedi u 16 metara, a ne na 30 metara od protivničkog gola.

Ovo nisu stvari Pepa Guardiole i podjele nogometa u kvadrante i stvaranje viška s bekom kao zadnjim veznim ili slične fantazuke. Ovo su stvari trokuta i duplog pasa 2 igrača. Nogomet je jednostavna igra koju mi kompliciramo. Ovo što je Bjelica napravio sinoć Hajduku je bilo vrlo očito i to sam i ja govorio da trebamo napraviti još prije utakmice s Hajdukom. Ako igraju s 3 u obrani, a ti na krilu imaš Grezdu, onda ga dovedi u situaciju 1 na 1 s protivničkim stoperom. To ćeš napraviti s jednim točnim duplim pasom. Ali ne, naš mag je striktno zapovijedio Grezdi da čuva Tahiraja u obrani, a uvjeren sam da nije ni pomišljao kako će napasti protivnika.

To što mi igramo je nogomet slučaja. To je nogomet gdje će ti protivnik stvoriti 1 šansu i u kojem ćeš ti stvoriti jednu šansu. To je nogomet koji je isplativ kada si lošija momčad,a ja i dalje tvrdim da mi nismo lošija momčad niti od rijeke niti od hajduka. Ovo je nogomet koji je odličan za turnire, ali katastrofalan za ligu. Od naša posljednja tri trenera jedinu kvalitetnu ideju kako napasti imao je Zekić, ideju napasti preko tranzicije, ali su igrači znali što raditi po oduzetoj lopti.

Sve o našem treneru govori činjenica da smo bolje igrali kad smo stihijski krenuli u drugom poluvremenu protiv Istre nego kad smo "planski" napadali.

Protiv Varaždina očekujem pobjedu. Bezveznu pobjedu koja će doći po inerciji.
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Thu Mar 05, 2020 11:09 am

Luka1995 wrote:
Thu Mar 05, 2020 11:04 am
Očekujem neočekivano! Ovih 6 utakmica promijenili smo valjda 8 taktika i formacija, nismo niti jednu utakmicu započeli u istom sastavu...
https://telesport.telegram.hr/analize/c ... 27_qZyczW0
Ovo je taktička analiza hajduk - dinamo jučer. Mi nemamo što kod nas taktički analizirati. Tudor i Bjelica imaju ideju kako napasti protivnika i kako se braniti. Pri tome razmišljaju o koncepcijskom riziku i potencijalnim dobim stranama. A mi? Nabacamo 10 igrača u polje i čekamo što će se dogoditi. Govorimo o uigranim mehanizmima? Ja bi te mehanizme napravio u dva treninga. To su doslovno stvari koje se nauče u 10 minuta, treba vremena da se to uigra, ali da mi u danom momentu ne možemo prepoznati situaciju i napraviti nešto što smo navježbali to je smiješno. Smiješno je jer ništa nismo ni navježbali.

Ako ti je Laszlo najbolji pojedinac na terenu, ima najtočniji pas i najbolji pregled onda ga ovedi u situaciju da to može iskoristiti. Stavi ga na prednjeg veznog i iza njega Žapera da samo razbija protivničke napade i dodaje loptu Laszlu. Ne moraš izmišljati toplu vodu jer na svakog Bjelicu ide jedan Brkić, na svakog Bobana ide jedan Jurčić, na svakog Modrića ide jedan Casemiro.

Ako ti je Bočkaj najbolji dribler onda ga dovedi u situaciju 1 na 1 s protivničkim bekom, a ne 1 na 5.

Ako ti je Marić najbolji strijelac onda ga dovedi u 16 metara, a ne na 30 metara od protivničkog gola.

Ovo nisu stvari Pepa Guardiole i podjele nogometa u kvadrante i stvaranje viška s bekom kao zadnjim veznim ili slične fantazuke. Ovo su stvari trokuta i duplog pasa 2 igrača. Nogomet je jednostavna igra koju mi kompliciramo. Ovo što je Bjelica napravio sinoć Hajduku je bilo vrlo očito i to sam i ja govorio da trebamo napraviti još prije utakmice s Hajdukom. Ako igraju s 3 u obrani, a ti na krilu imaš Grezdu, onda ga dovedi u situaciju 1 na 1 s protivničkim stoperom. To ćeš napraviti s jednim točnim duplim pasom. Ali ne, naš mag je striktno zapovijedio Grezdi da čuva Tahiraja u obrani, a uvjeren sam da nije ni pomišljao kako će napasti protivnika.

To što mi igramo je nogomet slučaja. To je nogomet gdje će ti protivnik stvoriti 1 šansu i u kojem ćeš ti stvoriti jednu šansu. To je nogomet koji je isplativ kada si lošija momčad,a ja i dalje tvrdim da mi nismo lošija momčad niti od rijeke niti od hajduka. Ovo je nogomet koji je odličan za turnire, ali katastrofalan za ligu. Od naša posljednja tri trenera jedinu kvalitetnu ideju kako napasti imao je Zekić, ideju napasti preko tranzicije, ali su igrači znali što raditi po oduzetoj lopti.

Sve o našem treneru govori činjenica da smo bolje igrali kad smo stihijski krenuli u drugom poluvremenu protiv Istre nego kad smo "planski" napadali.

Protiv Varaždina očekujem pobjedu. Bezveznu pobjedu koja će doći po inerciji.
:bravo: :bravo:
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Thu Mar 05, 2020 11:48 am

Ajmo ljudi, tribina nam je devastirana u zadnjih 2 sezonu i pol zbog odluka naših stručnjaka i njihovog šarlatanstva i neznanja, jučer je bilo par jako dobrih upisa od određenih pojedinaca koji mi bude optimizam da se možemo pokrenuti! Ovo definitivno može i mora biti situacija kada će istok pokazati svoju snagu! Zajedništvo nam treba sad, ajmo pozivi, najave, idemo im glasno poručiti u subotu: KULE ODLAZI, SKENDERI ODLAZITE!
Vi koji vodite stranice, idemo! :sal:
Rezultat koji će najvjerojatnije doći po inerciji nije primaran u ovoj tekmi, pobjeda je tjeranje klauna i braće!

Post Reply