ELQ: Osijek - Basel

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
Šime
Reactions:

Re: ELQ: Osijek - Basel

Post by Šime » Fri Sep 18, 2020 12:53 am

drvoznanja wrote:
Thu Sep 17, 2020 11:21 pm
Mogu razumjeti da Bjelica vidi nekakvo zalaganje Grgića na treningu, ali Bjelica tek mora razumjeti da od njega nema nikakve koristi.
Nažalost, izgleda da je Škorić dosegnuo plafon u ovom dresu, već nekoliko utakmica to nije isti igrač :cry:
I ladno izađe prvi s terena... anger--

SectorF
Reactions:

Post by SectorF » Fri Sep 18, 2020 1:07 am

U ovoj tekmi se puno toga na neki nacin moglo otkriti, Mile out (zasicenje je evidentno, niti je Mile za ozbiljne stvari), mislim da je i Grezda svoje odigrao (bar sto se tice prvog sastava), Talys nit smrdi nit mirisi, Grgic (hvala, nije to to). Sto se tice Miereza, vjerovatno i Bjelica zali sto ga nije odmah stavio a Ercega na mjesto Grezde koji ni po nicemu ne pokazuje klasu i ozbiljnost.

Sta je tu je, pogencijal je evidentan, zal je ogroman, al kao sto je spomenuto manji nego pritiv CSKA, tuzni smo svi a svjesni da nas cekaju bolji dani...
S Boharom i jos kojim pojacanjem ove sezone ocekujem vecu ozbiljnost i prijetnju Dinamu, a iduce sezone uz jos pokoje dodatno ozbiljnije ime u ekipi, titulu (ni manje ni vise nego titula). Jedino tko nas u tome moze sprijecit je tumor zvani HNS i sva zla ćud koja je na njegovom čelu!

Glavu gore, ozbiljnoscu trenera mijenjat ce se mentalitet, pobjednicki stav ce biti sve izrazeniji i rezultat ce doci i mora doci, sto u prvenstvu sto i u europi, dosta je prokletstva nesrece kojoj je u posrijedi manjak kvalitete i limita pojedinaca. Al da nas nece, jebeno nas nece kad god je najpotrebnije..

Ekipa, glavu gore, nase vrijeme dolazi !!!!!

Idemo po 3 boda u Vž a onda SVI na Goricu !!!!
Last edited by SectorF on Fri Sep 18, 2020 1:11 am, edited 2 times in total.
Ti si ljubav najveća... :k:

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Fri Sep 18, 2020 1:09 am

SectorF wrote:
Fri Sep 18, 2020 1:07 am

S Boharom i jos kojim pojacanjem ove sezone ocekujem vecu ozbiljnost i prijetnju Dinamu, a iduce sezone uz jos pokoje dodatno ozbiljnije ime u ekipi, titulu (ni manje ni vise nego tutulu).

To je ono sto nam treba:

TUTULA :lol:

sorry, nakon ovoga svega danas morao sam :mrgreen:
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

SectorF
Reactions:

Post by SectorF » Fri Sep 18, 2020 1:13 am

bijelo-plavi1988 wrote:
Fri Sep 18, 2020 1:09 am
SectorF wrote:

S Boharom i jos kojim pojacanjem ove sezone ocekujem vecu ozbiljnost i prijetnju Dinamu, a iduce sezone uz jos pokoje dodatno ozbiljnije ime u ekipi, titulu (ni manje ni vise nego tutulu).

To je ono sto nam treba:

Sori al morao sam editirat kup-- :beer: :black:
Ti si ljubav najveća... :k:

Šime
Reactions:

Post by Šime » Fri Sep 18, 2020 1:46 am

SectorF wrote:
Fri Sep 18, 2020 1:13 am
bijelo-plavi1988 wrote:
Fri Sep 18, 2020 1:09 am
SectorF wrote:

To je ono sto nam treba:

Sori al morao sam editirat kup-- :beer: :black:
Ma nisi, ovako je simpatičnije... :tongue: Idemo mi još ove sezone po tutulu! Pa kako kaže i Bjelica kad težiš teškim stvarima... Jednom će se i ostvariti! Sigurno nam ne treba taj luzerski mentalitet, igramo protiv faking Basela i zato si se usro.. A onda vidiš da možeš igrati s njima ako nisi usran...
Dovesti će to Bjelko u red s vremenom!

Slobodna zona
Reactions:

Post by Slobodna zona » Fri Sep 18, 2020 6:31 am

Dobro su nas namagarčili ovi Švicarci. Oni lete prvo poluvrijeme, mi svi VAAUUU, kako igraju..Kad ono likovi imali snage za jedno pravo poluvrijeme! :sm:

LegaLega031
Reactions:

Post by LegaLega031 » Fri Sep 18, 2020 6:56 am

Definitivno Mile ako nije sto posto u utakmici, nego glavom negdje drugdje ne treba vise igrati, to je postalo toliko ocito nazalost

SamoOsijek
Reactions:

Post by SamoOsijek » Fri Sep 18, 2020 7:25 am

Šteta za jučerašnju utakmicu tj. šteta za onako očajno prvo poluvrijeme.

Moram reći da nisam bio nešto pretjerano "ufuran" u te europske utakmice ove godine. Jednostavno, europska utakmica bez publike je samo jedna jača utakmica. Ako europskoj utakmici makneš taj šušur koji donosi, nabrijavanje po gradu, rani odlazak na stadion, atmosferu na tribinama, gostujuće navijače po gradu,... ostaje samo utakmica protiv jakog protivnika. Tako da, nije mi ovo bio niti blizu doživljaj europske utakmice. Kad uzmem u obzir da, u slučaju da smo i ušli u skupine europske lige, ne bi mogli biti na tribinama, moja žal za ovim porazom je još manja. Naravno, svi smo željeli pobjedu. Pobjedu želim i kad igramo na turniru u Ruščici, a kamoli ne protiv jednog Basela, u europskoj utakmici. Idemo se okrenuti prvenstvu. Nije sramota ispasti od Basela.

Ja se nadam da Bjelica dobiva sve više saznanja o mogućnostima pojedinih igrača. Utakmica protiv Rijeke, a pogotovo ova, su mu zoran pokazatelj tko može nešto više, a tko ne može. Ali, i tu treba biti vrlo pametan i mudar. Jer čitajući komentare na poluvremenu čovjek dobije dojam da sve igrače treba potjerati jer ovaj ne može, ovaj ne želi, ovaj nema kvalitetu, ovaj ovo, ovaj ono,... Onda na kraju utakmice ipak malo druga priča. Ako se priča mijenja od poluvremena do poluvremena, zamislite onda koliko igrač zbilja može promijeniti svoj dojam od sezone do sezone. Zato treba biti pažljiv sa tim nekim otpisivanjem.

Bit će čudno, ali me baš jako zanima naša utakmica u Varaždinu. To je utakmica gdje si bolji protivnik, očekuje se pobjeda, ali protivnik je dosta "zeznut" i može ti napraviti probleme ako nisi pravi. Bjelica nas je vodio protiv Rijeke. Ok, prva utakmica sa novim trenerom, derbi,... Druga utakmica, Basel. Europska utakmica, znamo sve. Ali, sad idemo u Varaždin. Tamo želim vidjeti promjenu karaktera, pristupa, igre,... Mislim da će ta utakmica biti pravi pokazatelj koliko je Bjelica uspio unijeti promjene u ekipu.

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Fri Sep 18, 2020 7:46 am

Basel je druga dimenzija za nas. Drugo poluvrijeme su oni svjesno ili nesvjesno spustili gas što se potrefilo s našim malo boljim ulaskom. Netko će reći nismo imali sreće, ali to nije točno. Ono što se u ovoj utakmici može zvati srećom je ustvari kvaliteta. Mi smo imali 5 izraženih šansi, oni su imali dvije. Oni su jednu šansu promašili i zabili iz neke polu šanse. Laszlo volej, Jugović sam na golmana, Perino preko gola, Mierezov šut i gol. To što mi promašimo je nedostatak kvalitete i to je to. Jedino gdje mi nismo imali sreće je ždrijeb. Nema se što zamjeriti dečkima, dali su maksimum i to je to.
Simptomatično je što su jučer najlošiji na terenu bili Grezda, Talys i Mile, a Bjelica je doveo krilo, lijevog beka i stopera...
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Fri Sep 18, 2020 8:01 am

Mislim da Grezda nije igrac koji moze igrati kontrakrilo i da je to ovdje bio najveci problem. Na stranu njegovu slabiju formu nakon povratka iz Rangersa, pa je bila i ona neka ozljeda itd.

Ali Grezda koliko ja znam kontrakrilo nikad nije igrao, nema udarac izvana, nije navikao ulaziti prema sredini gdje ga nakon sto se rijesi suparnickog beka ceka ocekuje jos zadnji vezni ili stoper (koji ocekuje njegov ulazak u sredinu).

I kod Bockaja se u dosta navrata vidjelo da kao da ne zna kako bi probio stranu i onda loptu vraca unazad. No Pero barem ima taj dribling u lijevo i ima sutinu za razliku od Grezde.

I da, mislim da ce dolaskom Bohara Grezda ispasti iz prvog sastava, ne zbog nedostatka kvalitete, vec zato sto jednostavno ne moze ispuniti tu Bjelicinu ideju kontrakrila.
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

Post Reply