ELQ: Osijek - Basel

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
SamoOsijek
Reactions:

Re: ELQ: Osijek - Basel

Post by SamoOsijek » Fri Sep 18, 2020 8:15 am

Centarhalf wrote:
Fri Sep 18, 2020 8:01 am
Mislim da Grezda nije igrac koji moze igrati kontrakrilo i da je to ovdje bio najveci problem. Na stranu njegovu slabiju formu nakon povratka iz Rangersa, pa je bila i ona neka ozljeda itd.

Ali Grezda koliko ja znam kontrakrilo nikad nije igrao, nema udarac izvana, nije navikao ulaziti prema sredini gdje ga nakon sto se rijesi suparnickog beka ceka ocekuje jos zadnji vezni ili stoper (koji ocekuje njegov ulazak u sredinu).

I kod Bockaja se u dosta navrata vidjelo da kao da ne zna kako bi probio stranu i onda loptu vraca unazad. No Pero barem ima taj dribling u lijevo i ima sutinu za razliku od Grezde.

I da, mislim da ce dolaskom Bohara Grezda ispasti iz prvog sastava, ne zbog nedostatka kvalitete, vec zato sto jednostavno ne moze ispuniti tu Bjelicinu ideju kontrakrila.
Ja baš mislim suprotno. Mislim da će Grezda ispasti iz ekipe upravo zbog nedostatka kvalitete.
Ja moram priznati da ja u tom igraču ne vidim ništa posebno. On ima brzinu koja je interesantna. Ali, pored toga ne vidim ništa posebno.

marioart
Reactions:

Post by marioart » Fri Sep 18, 2020 8:18 am

Problem sa grezdom je sto je on nas najplaceniji igrac ....

Mozda ce bjelko vratiti zivot u njega pa da ga uvalimo nekom opet
ria ria hungaria.
:love:

Kifla13
Reactions:

Post by Kifla13 » Fri Sep 18, 2020 8:42 am

Zao mi je sto Kule nije otisao ranije, basel bi bio rjesen da je Bjelko vodio pripreme. Letili su jucer drugo poluvrijeme, a "El Toro" je cudo igrac

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Fri Sep 18, 2020 9:08 am

gunners wrote:
Thu Sep 17, 2020 11:25 pm
Image
na kakve sve ludorije muž mora pristati zbog žene pa to je čudo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Fri Sep 18, 2020 9:19 am

Kempes wrote:
Thu Sep 17, 2020 11:13 pm
spock wrote:
Thu Sep 17, 2020 11:04 pm
sympathizer wrote:
Thu Sep 17, 2020 11:03 pm
Hajduk je jedini osvjetlao obraz hrvatskog nogometa. :roll:
Nadam se da će se uspjeti nekome utopiti Grezdu, Špolju i Grgića.
...i Talysa
Grezda je baš jebeno razočarao. jebote ja neznam gdje su njemu misli danas...
Špoljo i Grgić su davno dosegli svoj plafon i nisu nam od neke koristi, netko će reći, a možda bi i ja ranije rekao da su dobri za širinu, ali ne treba nam širina za inker i segestu, nego nam treba širina za basel i tako se trebamo postavljati da bi na godinu napravili konačno nešto.

Talysa ne dirajte. dečko griješi u zadnjoj liniji, zaboravljate da je on na probu u Osijek došao kao napadač, a to je bilo prije tri godine. On je znači bek zadnje tri godine.

njegov problem je što nije imao nikakve konkurencije niti je itko s njim radio na ispravljanju grešaka. ok, za njega je sada fino klupa, dobro se kalio do sada, sada ga treba malo hladiti i strpljivo s njim raditi. ni dok je bio Barišić nismo imali rezerve, valjda je to nekakav fetiš naše struke samo jedan ljevi bek u sastavu i nedo bog netko drugi, a kada je ozdljeđen onda igraju svi to, Šutalo, Bočkaj, Šorša, samo ne Marin. Sada netko kaže Marin je kao tu ono ovo, dečko ima jedno poluvrijeme u prvoligaškoj karijeri.

Talys nije tome kriv i treba ga hladiti malo, a ne otpisivati.
al to će Bjelica sada procjeniti. Nemam ništa protiv da protiv Vž krene Jurčević.
Talys je tu bio i prije dolaska Meszarosa....
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Fri Sep 18, 2020 9:29 am

egoskop wrote:
Fri Sep 18, 2020 9:19 am
Kempes wrote:
Thu Sep 17, 2020 11:13 pm
spock wrote:
Thu Sep 17, 2020 11:04 pm

...i Talysa
Grezda je baš jebeno razočarao. jebote ja neznam gdje su njemu misli danas...
Špoljo i Grgić su davno dosegli svoj plafon i nisu nam od neke koristi, netko će reći, a možda bi i ja ranije rekao da su dobri za širinu, ali ne treba nam širina za inker i segestu, nego nam treba širina za basel i tako se trebamo postavljati da bi na godinu napravili konačno nešto.

Talysa ne dirajte. dečko griješi u zadnjoj liniji, zaboravljate da je on na probu u Osijek došao kao napadač, a to je bilo prije tri godine. On je znači bek zadnje tri godine.

njegov problem je što nije imao nikakve konkurencije niti je itko s njim radio na ispravljanju grešaka. ok, za njega je sada fino klupa, dobro se kalio do sada, sada ga treba malo hladiti i strpljivo s njim raditi. ni dok je bio Barišić nismo imali rezerve, valjda je to nekakav fetiš naše struke samo jedan ljevi bek u sastavu i nedo bog netko drugi, a kada je ozdljeđen onda igraju svi to, Šutalo, Bočkaj, Šorša, samo ne Marin. Sada netko kaže Marin je kao tu ono ovo, dečko ima jedno poluvrijeme u prvoligaškoj karijeri.

Talys nije tome kriv i treba ga hladiti malo, a ne otpisivati.
al to će Bjelica sada procjeniti. Nemam ništa protiv da protiv Vž krene Jurčević.
Talys je tu bio i prije dolaska Meszarosa....
ok, ali je došao na probu kao napadač čak i igrao za juniore kao napadač i tek u B ekipi počeo igrati lijevog beka. zna se da su u južnoj americi više okrenuti na "jogo bonito" umjesto na taktičke detalje. mislim da dečko nije imao ni gdje naučiti taktički se postaviti i da treba vremena. dečko je zaslužio klupu i to je to, ako misle da će mu posudba dobro doći, ok neka ode na posudbu, ali glupo je otpisivati dečka i proglašavati ga neznam šta, glupim, jer je naš stožer (bio) podkapacitiran nacrtati igraču kako treba se postavljati.

a mi imamo cijelu povijest primjera gdje smo pušili hrpu golova i da su svi naši igrači nešto naučili tek kada su 10 puta kiksali.

unatoš tome golu, mi jučer nismo prošli jer smo generalno fizički nedorasli ekipi Basela, zato jer nemamo utakmica u nogama u kojima se može igrati tako. naši igraju ne hnl nego hrvatsku baletnu ligu gdje kada pomilkiš po pupi protivničkog igrača to je već oštar start.

al što je najjače, naši pojedini igrači su shvatili "koliko je sati" i počeli igrati oštrije, Laci, Igor, Žaper, Jugović itd. Igor je točno imao "switch on" moment gdje je rekao, ok, želite igrati oštro, pa tako ću i igrati, i lik ih je jebeno gazio! a pojedini igrači su isto rekli ok, može, ali kurca, nisu se mogli nositi uopće s takvom igrom već su se odbijali o njih kao o beton!

i da, na igri Basela smo konačno "dokučili" što znači onaj pojam iliti floskula "automatizmi". ovi se znaju na terenu i pogađaju se u trepavicu nakon prvog dodira s loptom. kao što sam rekao, ne možemo mi u 14 dana uspjeti parirati nečemu što se tamo stvara 20 godina.

uglavnom, što se Talysa tiče slažemo se da Jurčević treba krenuti.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

JohnnyCash82
Reactions:

Post by JohnnyCash82 » Fri Sep 18, 2020 9:38 am

Puno toga nije štimalo prvo poluvrijeme. Od govora tijela, energije, pristupa do Ercega u špici. Puno bolje djeluje kao krilo. Talys ni kriv ni dužan forsiran non stop, svaka lopta išla na njega, a vidilo se da ne ide. Mile? Pa jel to isti čovjek koji je odigrao onakve utakmice protiv PSVa i Austrie? Ništa nije funkcioniralo u prvom djelu. Basel nas je pojeo. Mislim da je to bilo jedno od najgorih poluvremena Osijeka koje sam gledao.

Drugo poluvrijeme, druga priča. Drugi govor tijela, Pilj i Mierez su svojim ulaskom dodatno razdrmali ekipu i malo je falilo da utakmicu ne preokrenemo. Mierez je zvijer.

Igor Silva ladno najbolji desni bek ikad u Osijeku. Barem što sam ja gledao.

Ništa, gradit iduće nastupe na drugom poluvremenu i nekima se zahvalit. Bjelica je puno toga mogao vidjet jučer i zbog toga mi je drago. Gledam na to kao na jako ozbiljnu provjeru za nastavak sezone.

A sad, ajmo na pobjede u HNLu :sal:
NK Osijek ... It may sound like a vodka bottle that drinks you during an evening stroll in Eastern Europe... PSV-OSIJEK 0:1, OSIJEK-PSV 1:0
Greetings from Gradski Vrt Penitentiary :twisted:

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Fri Sep 18, 2020 10:12 am

Jutro nakon... ostaje mali zal za propustenim prilikama ALI cinjenica da stvarno nismo posustali do zadnje sekunde me cini sretnim. Drzali su gas cijelo drugo poluvrijeme
Vjerujem da je ovo zadnji puta da smo posustali

JohnnyCash82
Reactions:

Post by JohnnyCash82 » Fri Sep 18, 2020 10:33 am

Bjelica je mogao vidjet i koliko smo obrambeno naivna ekipa protiv ozbiljnog protivnika. Mile je bio jako loš, ali bome su se i Majstoru u nekolilo navrata ovi ušuljali iza leđa bez problema. Dobro, klasni su to napadači,ali svejedno,jako je to naivno bilo.

Pošto sam i ja jedan od onih koji zatupa tezu da se ekipa gradi od obrane, a nešto u tom stilu je i Bjelko izjavljivao, očekujem puno bolju i stabilniju obranu u budućnosti.

Meni je samo žao što Bjelica nije mogao proći normalne pripreme s ekipom, kao čovjek, nego se sve to mora radit u hodu. Tako je puno teže i trebat će vremena. Ali ja sam ogroman optimist jer konačno imamo trenera kojem vjerujemo i koji neće tolerirat mediokritetske igre pojedinaca.
NK Osijek ... It may sound like a vodka bottle that drinks you during an evening stroll in Eastern Europe... PSV-OSIJEK 0:1, OSIJEK-PSV 1:0
Greetings from Gradski Vrt Penitentiary :twisted:

DiskoVrucica
Reactions:

Post by DiskoVrucica » Fri Sep 18, 2020 10:43 am

Ispadnu i puno bolji igraci od Majstorovica i to je sastavni dio nogometa... Po meni je daleko bitnije to sto vec 2 tekme za redom otkako je Bjelice gledamo igrace koji se bore i uklizuju(jebiga usrali su se u 1. poluvremenu nakon njihovog tempa, ali vjerujem da ce Bjelko dovesti u red i taj psiholoski dio kod igraca). Sa takvim pristupom rezultati nece izostat te kroz neko vrijeme koje je ipak potrebno da bi i sam Bjelica neke stvari poslozio. Meni je samo zao sto Kule nije frknuo odmah nakon Lokomotive, ali vjerujem da tako razmislja 99,9% ljudi na forumu.

Onakav presing i igra u drugom poluvremenu garantira dominaciju u HNLu, ali opet ostaje pitanje da li ce isto tako istrcati u nedjelju u gostima protiv Varazdina. Ja se toplo nadam da hoce, a i ako ne budu uvjeren sam da ce im Bjelica imati nesto za reci na tu temu...

Post Reply