6. k. Osijek - Gorica

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
Post Reply
bijelo-plavi1988
Reactions:

6. k. Osijek - Gorica

Post by bijelo-plavi1988 » Sun Sep 20, 2020 9:16 pm

Konacno mozemo na stadion!!!

Subota
26.09.2020.
u 19:05 sati

Nema se tu sta puno pisati, IDEMO SVI!!!

Evo vec mi suza na oko kanula, treba docekati subotu, stvarno nas nije bilo dugo na starim mjestima, ovi iz Gorice nemaju sanse kao sto ju ne bi imala ni filijala da smo mogli na stadion.

Nova 3 boda i priblizavanje Dinamu buduci da su oni odgodili utakmicu.

Pozdraviti sve ove nove igrace i Bohara nadam se, a Bjelicu tko hoce :sm:
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

malta
Reactions:

Re: 6. k. Osijek - Gorica

Post by malta » Sun Sep 20, 2020 10:14 pm

U subotu maksimalna dnevna temperatura 15 stupnjeva 😀

russell
Reactions:

Post by russell » Sun Sep 20, 2020 11:07 pm

Dobri su, nece bit to lako, hvala bogu igraju napadacki pa se moze ocekivat dobra tekma, laszlo umjesto pilja, a ostalo bih ostavio kao danas

Maverick
Reactions:

Post by Maverick » Sun Sep 20, 2020 11:18 pm

russell wrote:
Sun Sep 20, 2020 11:07 pm
Dobri su, nece bit to lako, hvala bogu igraju napadacki pa se moze ocekivat dobra tekma, laszlo umjesto pilja, a ostalo bih ostavio kao danas
Prilično siguran da ako sutta dođe, Bohar biti u prvih 11.

russell
Reactions:

Post by russell » Sun Sep 20, 2020 11:32 pm

Zaboravio sam na njega, onda erceg van valjda

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Sun Sep 20, 2020 11:39 pm

russell wrote:
Sun Sep 20, 2020 11:32 pm
niti jedan naš veznjak nije skorer, a uz Miereza treba jedan takav. Tko zna, možda to bude igrao Erceg, dakle 10tku ili možda Bohar.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

JohnnyCash82
Reactions:

Post by JohnnyCash82 » Sun Sep 20, 2020 11:49 pm

Kempes wrote:
Sun Sep 20, 2020 11:39 pm
russell wrote:
Sun Sep 20, 2020 11:32 pm
niti jedan naš veznjak nije skorer, a uz Miereza treba jedan takav. Tko zna, možda to bude igrao Erceg, dakle 10tku ili možda Bohar.
Da. Što se Bohara tiče, rekao bih da njega dovodi baš za tu lijevu stranu, ali tko zna. Ukoliko ima istine da lovimo Claytona, možda bi on mogao biti taj AM koji će trpat iz drugog plana, a kakvog nemamo već jako dugo...
NK Osijek ... It may sound like a vodka bottle that drinks you during an evening stroll in Eastern Europe... PSV-OSIJEK 0:1, OSIJEK-PSV 1:0
Greetings from Gradski Vrt Penitentiary :twisted:

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Mon Sep 21, 2020 8:30 am

Do danas navecer stavljam detaljnu analizu Gorice, a sto se nas tice prvo cemo morati vidjeti kako ce nam izgledati kadar do kraja ovog tjedna sut--
Ono sto je 99% sigurno je da ce Bohar imati debi :)
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Mon Sep 21, 2020 12:03 pm

ANALIZA GORICE:

U subotu navecer nas ceka utakmica s Goricom, klubom kojem je ovo treca uzastopna sezona u najvisem rangu hrvatskog nogometa. Gorica je pretproslu sezonu zavrsila senzacionalno na 5. mjestu. Bili su hit prvenstva, ali smo tada svi skupa njihove rezultate pripisali onoj poznatoj izreci “I corava koka …”, te smo svi skupa mislili da su samo slucajno u klub doveli nekoliko igraca niotkuda koji su kod njih eksplodirali! Danas, 2 godine kasnije svatko tko je ozbiljan zna da to nije slucajno. Gorica ocito ima sjajan scouting i kod njih se u kadru neprestano pojavljuju novi igraci za koje nitko nikad nije cuo, a pokazu se kao odlicne akvizicije za njihovu momcad. Ja sam uoci sezone prognozirao da ce Gorica ove sezone biti jako velika konkurencija Hajduku I Rijeci u borbi za 3.mjesto, stovise, prognozirao sam da ce oni I zavrsiti I ispred splicana I ispred rijecana na kraju sezone. Trenutno dijele 1. Mjesto s Dinamom I to s 13 osvojenih bodova iz 5 utakmica. Nanizali su redom pobjede protiv Varazdina (5:1), Slavena (2:1), Sibenika (3:2) i Lokomotive (2:1) prije no sto su u proslom kolu odigrali 2:2 s Istrom kod kuce. Bitno je naglasiti da su 3 od svoje 4 pobjede upisali na gostovanjima, a nevjerovatno je da su 8 od svojih 14 golova postigli u periodu nakon 80. minute igre !!! Takodjer, Mudrinski i Lovric su zadjedno postigli 8 od 14 Goricinih golova!

TRENER I FORMACIJA:

Momcad s klupe vodi nama totalni anonimus – litvanski trener Valdas Dambrauskas koji je na klupu sjeo prije 7 mjeseci kada je nasljedio Jakirovica. U pocetku su njegove ideje o igri Gorice izgledale kao prilicno lutanje, no ocito je da je sve jako dobro poslozio nakon sto je dobro upoznao kadar. Gorica danas igra u vrlo prepoznatljivom sustavu 4-2-3-1, no protiv jacih suparnika (a medju takve spadamo I mi) taj sustav nalikuje vise na 4-3-2-1. Njihova cijela igra temelji se na uzasno cvrstom bloku u fazi obrane, gdje nakon preuzimanja posjeda imaju odlicne automatizme u razigravanju bocnih igraca. Na bokovima im se sjajno nadopunjuju bekovi s krilima i bekove I krila bih oznacio kao definitivno najvecu opasnost! Uz to su jos ove sezone pogodili I sa napadacem Mudrinskim koji ima 5 golova u 5 utakmica ove sezone.

KADAR:

Vrijednost momcadi Gorice po Transfermarktu iznosi 15,08 mil€ I po tome su gotovo u egalu s nama jer nasa momcad je trenutno procijenjena na 15,15mil €. Vise od cetvrtine te cifre im doduse otpada na Kristijana Lovrica cija je cijena trenutno 4 mil.€ sto je za mene apsolutno nebulozno, ali covjek pruza odlicne partije u kontinuitetu I sto god mi mislili o njegovim kvalitetama I limitima – njegova cijena raste.

No krenimo redom od vratara. Na golu je I dalje neprikosnoven Kristijan Kahlina koji je sasvim sigurno jedan od boljih golmana u ligi, vjerovatno medju 3-4 najbolja. U svih 5 utakmica ove sezone obrana im je kretala u sastavu Cabraja-Steenvorden-Krizmanic kojima se na poziciji desnog beka u dva navrata pridruzio nigerijac Muhammed, a u 3 navrata ovoljetna akvizicija iz albanske Tirane – Albi Doka. Cabraja je lijevi bek koji se odlicno razumije u igri s Lovricem, odlicno se nadopunjuju I rezultat toga je da on ima vec 2 asistencije u ovoj sezoni, a Lovric ima 3 gola I 2 asistencije. Stoperski par od pocetka sezone cine Steenvoorden I Krizmanic, no protiv nas to sasvim sigurno nece biti slucaj jer je Steenvoorden u zadnjoj utakmici protiv Istre zaradio crveni karton. Umjesto njega ce u kadar uskociti vjerovatno Aleksandar Jovicic koji ove sezone u prvenstvu jos nije odigrao ni ti minute iako je njihov najskuplji obrambeni igrac (950 000€). Jovicic je igrao samo u kupu protiv Belisca svih 90 minuta. Na desnom beku ocekujem spomenutog albanca Doku koji ove sezone ima vec i gol i assitenciju iako je na terenu proveo samo 208 minuta.

U veznom redu sigurno ce biti 2 defanzivna vezna, a lako moguce i da ce sva trojica biti defanzivci. Babec bi trebao biti sigurno unutra jer on je odigrao svih 5 dosadasnjih utakmica od prve do zadnje minute! Uz njega u sredini ocekujem dvojicu od trojca Suk-Canadjija-Kalik, jer ocekujem da ce dvojica od njih zajedno s Babecom tvoriti cvrsti blok ispred zadnje linije obrane, a I Suk I Canadjija mogu prilicno kvalitetno odigrati I fazu napada.

Lijevo krilo rezervirano je za Kristijana Lovrica ciju sam formu i znacenje za momcad Gorice vec spominjao ranije u tekstu, a na desnoj ne znam koga bih prije ocekivao – Spikica, Mitrovica ili Younesa Delfija koji je protiv Istre za bio za 2:2 pred sam kraj utakmice.

U vrhu napada bi trebao biti Mudrinski koji je najefikasniji strijelac Gorice ove sezone s 5 golova, no bez obzira na to je protiv Istre krenuo s klupe.

ZAKLJUCAK:

Gorica je vrlo specificna momcad koja je vise od polovice svojih golova ove sezone postigla u zadnjih 10 minuta igre tako da se u tom periodu narocito moramo cuvati. Kljuc im je zaustaviti lijevu stranu, tj. da Silva i Bockaj dobro odrade posao na Lovricu i Cabraji. (Lovric i Mudrinski zabili su vise od pola golova Gorice ove sezone) U sredini terena ce sigurno biti zestoka borba i cisto rudarenje protiv goricinih “drvosjeca”, ali na kraju ne sumnjam da cemo mi iz svega izici kao pobjednici, narocito jer smatram da ce tek ova utakmica zapravo biti prvi ozbiljan pokazatelj Bjelicinog rada u Osijeku. Takodjer nije nebitno da ce njima nedostajati standardni stopper zbog crvenog kartona, a mi bi trebali imati u kadru slovenca Damjana Bohara koji bi nam se trebao pridruziti danas ili sutra (ponedjeljak ili utorak)
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

Lufus
Reactions:

Post by Lufus » Mon Sep 21, 2020 4:58 pm

Mudrinski je i prošle sezone ulazio s klupe i gotovo svaki put je zabio.

Post Reply