12.k. : Osijek - Dinamo

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
Post Reply
BirtijaOS
Reactions:

12.k. : Osijek - Dinamo

Post by BirtijaOS » Thu Nov 12, 2020 9:07 am

Subota, 21.11. , 15:00h!

21 GRAM

Zamislite si na trenutak ovu situaciju.. Vi ste profesionalni nogometaš.. Trenutno igrate za GNK Dinamo.. Prvaci ste svake sezone.. Više ni ne pamtite godinu kada niste bili prvaci.. Unatoč tome, na utakmicama vas gleda tisuću ljudi.. Od tih tisuću, barem pola ih utakmicu provede navijajući protiv tvog trenutnog trenera i protiv čovjeka koji tvojim klubom vlada iz sjene.. Ti si svega toga svjestan ali moraš šutiti.. Znaš da u tvom klubu jako puno stvari ne valja ali držiš se one "ne talasaj".. Tvoje je samo da zabijaš golove, da sa ekipom nižeš pobjede..

Zabiješ gol.. Sretan si ali jebiga.. Otkad si u klubu nije to to.. Nisi sretan onako kao što si bio prije.. Taj gol ne smiješ proslaviti pred navijačima.. Zna se tko te plaća.. A ti ne želiš raspizditi svog šefa jer bi proslavom gola pred ljudima koji ga vrijeđaju učinio upravo to.. Zajeban osjećaj.. Osjećaš taj cijeli nesklad, osjećaš animozitet jednog i drugog dijela, ali šutiš, trčiš i igraš.. Jebiga.. Sam si birao taj put..

Zamislite sada na trenutak da ste profesionalni nogometaš NK Osijeka.. Plaća je sasvim pristojna i redovna.. U svlačionici vlada ogromna kohezija.. Kad se šetaš gradom ljudi te prepoznaju, djeca se žele slikati sa tobom.. U kafiću ti konobar ne želi naplatiti kavu.. Zna da ti tih 7 kuna ne znači puno ali on je srce ispunio tim činom.. Osjetiš konstantnu podršku svih navijača.. Kako na tribini tako i u samom gradu.. Kada zabiješ gol svi ga suigrači slave jednako kao da su ga oni sami zabili.. Publika je u delirijumu.. Nakon kraja utakmice odlaziš do svojih navijača.. Zaplješćete jedni drugima za trud.. Izvedete "Osijek ale!".. Život je lijep, zar ne?!

Sjetim se često one posljednje utakmice na kojoj smo bili.. Utakmici protiv HNK Gorice.. Zabili smo gol za pobjedu u 97.minuti eeeej.. U toj sekundi, u sekundi kad je Grgićeva lopta dotaknula mrežu, valjda sam izgrlio sve žive ljude u radijusu od nekoliko metara pored sebe.. Taj delirij je riječima neopisiv, masa nas je dotrčala do ograde Istoka, proslavili smo gol sa igračima.. Tih nekoliko sekundi nema etiketu sa cijenom! Za te se sekunde živi!

Tjedan dana nakon te utakmice igrali su GNK Dinamo i ista ta Gorica.. 15-tak minuta pred kraj utakmice Dinamo zabija gol za 3:2.. Ljudi moji, način na koji su igrači proslavili taj gol je otprilike ekvivalentan veselju kad otvoriš novu teglu kiselih krastavaca.. Nema ga.. Tu i tamo koja "petica" hodom do centra i to je to.. U tom trenutku kamera prikazuje publiku na Zapadu.. U kadru je cca 50 ljudi.. Nitko, ali nitko se nije ustao, kamoli da je malo strastvenije reagirao.. Ljudi su na tribini valjda nastavili sa pričom koju su imali prije gola , kao da se nije dogodilo jebeno ništa.. Kao da se pobjede u HNL-u ne treba ni proslaviti..

Poruka za bijelo-plave ratnike.. Znam da će vas jako puno ovo pročitati.. Mnoge studije kažu kako nakon smrti osoba bude lakša za 21 gram.. Ta se težina smatra težinom duše.. To je ono što svi nosimo u sebi tijekom života ali neki su se morali toga odreći kad su došli u najtrofejniji hrvatski klub.. To je ono iskonsko veselje kad lopta dotakne mrežu, to je taj delirij! I vi i mi dajemo svoju dušu za ovaj grad i ovaj klub! Svaki nas poraz dotuče, svaka nas pobjeda digne do neba!

Svaka proslava vaših golova otkad je svijeta i vijeka dokazuje to! Da i vi i mi taj 21 gram koristimo do maksimuma na našem Gradskom vrtu! I sve njihove trofeje nebi nikad mijenjao za taj 21 gram! Kunem se životom, nebi nikad! Taj dan kad nam vaše pobjede i vaši golovi postanu toliko normalni da ni ne ustanemo sa stolica na stadionu zbog njih će biti zapravo naš najveći poraz!

Jer na stadion se ne dolazi zbog pobjeda i zbog trofeja.. Dolazi se zbog tog osjećaja sreće ili tuge kakvog se može samo tamo iskusiti.. To je ta enormna snaga tog 21 grama kojeg čuvamo u sebi.. I nemojmo ga nikad putem izgubiti!

To neka bude naša najveća vrijednost i najveća snaga u nadolazećem prvenstvenom obračunu!! Pomnožite taj 21 gram sa vas 11 na travnjaku koji ćete ga sigurno maksimalno iskoristiti! Pa ga onda pomnožite sa istom tom gramažom kod nekoliko tisuća ljudi koji će nažalost širom Slavonije i Baranje , pa i širom cijelog svijeta, preko malih ekrana pratiti ovaj mega važan dvoboj.. Jebeno ogromna kilaža se dobije, zar ne?!

Budite sigurni, kad lopta takne mrežu naših protivnika, ta sekunda će nama biti neprocjenjiva! Ako pobjedimo i približimo im se na -3, naša će sreća biti riječima neopisiva!

To je, gospodo draga, taj 21 gram! Na prvi pogled vrlo sitna i irelevantna stvar.. No zapravo , najbitnija!!

misko2007
Reactions:

Re: 12.k. : Osijek - Dinamo

Post by misko2007 » Thu Nov 12, 2020 4:06 pm

hoce biti organiziran video zid ispod istocne tribine?

:sal: :sal:

Delmat
Reactions:

Post by Delmat » Thu Nov 12, 2020 4:12 pm

Zabrana okupljanja i dalje traje...

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Thu Nov 12, 2020 5:04 pm

Delmat wrote:
Thu Nov 12, 2020 4:12 pm
kako su ovi mogli?

https://www.vecernji.hr/vijesti/novi-pr ... ku-1444509

Seltik
Reactions:

Post by Seltik » Thu Nov 12, 2020 5:17 pm

Jebem ti više i coronu i okupljanja i sve... da u ovakvoj sezoni mi moramo na tvu gledati tekmu koja se igra u Osijeku... :punch: :punch:

Delmat
Reactions:

Post by Delmat » Thu Nov 12, 2020 6:06 pm

misko2007 wrote:
Thu Nov 12, 2020 5:04 pm
Delmat wrote:
Thu Nov 12, 2020 4:12 pm
kako su ovi mogli?

https://www.vecernji.hr/vijesti/novi-pr ... ku-1444509
Pa možeš se okupiti s time da ćeš dobiti prijavu i kaznu.

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Thu Nov 12, 2020 6:16 pm

A ako se nakon pobjede spontano okupimo u skupinama po 50? :mrgreen:
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

NK Osijek - Jarun
Reactions:

Post by NK Osijek - Jarun » Thu Nov 12, 2020 7:43 pm

Na utakmici Gruzija - Makedonija koja se još uvijek igra, Ademi izašao iz igre u 67' zbog ozljede.

jopa332
Reactions:

Post by jopa332 » Thu Nov 12, 2020 7:46 pm

NK Osijek - Jarun wrote:
Thu Nov 12, 2020 7:43 pm
Na utakmici Gruzija - Makedonija koja se još uvijek igra, Ademi izašao iz igre u 67' zbog ozljede.
Koljeno?
"Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat' će uvijek najljepša pjesma i stih!"

NK Osijek - Jarun
Reactions:

Post by NK Osijek - Jarun » Thu Nov 12, 2020 7:49 pm

jopa332 wrote:
Thu Nov 12, 2020 7:46 pm
NK Osijek - Jarun wrote:
Thu Nov 12, 2020 7:43 pm
Koljeno?
Ne gledam utakmicu. Vidio sam na Sofi.

Post Reply