12.k. : Osijek - Dinamo

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
zrile29
Reactions:

Re: 12.k. : Osijek - Dinamo

Post by zrile29 » Sun Nov 22, 2020 12:15 pm

k_u_k_a wrote:
Sun Nov 22, 2020 10:56 am
drvoznanja wrote:
Sun Nov 22, 2020 10:48 am
https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet ... i-15032632

"Ridikulozno je, primjerice, bilo gledati Škorića kako širi ruke i prigovara nakon opravdano dobivenog žutog kartona, a sličnih je situacija još bilo u prvom poluvremenu."

Meni se baš činilo da ga Škorić nije ni pipnuo, što vi kažete?
Jel pise sta o Petkovicevom guranju Vukovica nakon sto je lopta vec izasla u gol aut ili o Ademijevom faulu kod klupa za koji nije dobio zuti?
Dok su nas tukli, krali i pobjeđivali, bio sam ljut i ogorčen nakon utakmica , sada kad nas samo tuku ali ostavljaju bodove sam sretan, ne toliko zbog same pobjede koliko zbog promjene mindseta u Osijeku.
Znamo tko smo, sta hoćemo, kada i gdje te s kime ćemo to postići... imamo glavu i rep, još samo šef marketinga i ne moze idealnije :)

Živili ljudi :beer: uživajmo u našem novom Osijeku!

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Sun Nov 22, 2020 12:39 pm

Lualua wrote:
Sun Nov 22, 2020 10:50 am
Meni je uvijek nakon takvih pobjeda užitak čitati protivnike. Tješe se brabonjci na jednom forumu kako niti jedan igrač Osijeka ne bi imao mjesto u prvoj ekipi dinama.
A nedosudjeni penal u 4 minuti na mierezu?

Šime
Reactions:

Post by Šime » Sun Nov 22, 2020 1:20 pm

Kempes wrote:
Sun Nov 22, 2020 10:26 am
sada da prokomentiramo i učinak igrača.

dakle, ova utakmica je ogledan primjerak kako se timski pobjeđuje kada svi igrači odigraju vrlo dobro ili odlično bez slabe karike!!! ne postoji ali niti jedan igrač kojem se jučer mogla naći nešto da kažeš da je odigrao slabije.

Ivušić je maestralno branio, i u tome je stvar, kada hvalimo golmana neko bi pomislio da je imao pune ruke posla, da nas je on spašavao, kao što je to znalo biti u prošlosti da su golmani morali imati 10 čudesnih reakcija na golu da mi izvučemo pozitivan rezultat. međutim, baš suprotno. mi smo limitirali njih u zadnjoj trećini ih nije bilo, ali je u tome stvar što su oni unatoč tome toliko opasni, da nema teorije da ti neće stvoriti neke stopostotne šanse. jučer i danas dobivamo pohvale od drugih, ali 90% njih, uglavnom navijači dinama, koji su nas pohvalili to gledaju kao loše izdanje dinama i to je tipično tako kada god dinamo izgubi u hnlu. nitko nikad nije bio bolji do dinama u hnlu, već je dinamo bio loš. kurčina! naša igra ih je totalno limitirala, ali jebiga, nisu oni loši i gotovo! Ivušić je majstorski obranio Gavranoviću i Ademiju kada je trebalo... posebno ovo od Ademia, tijelo mu je već bilo nagnuto na jednu stranu i onda se baci u skroz suprotnu stranu... sjajna obrana!

Piljev gol... nevjerovatno kako je ta lopta dobila efe na tako maloj udaljenosti. ne želim da ovo netko gleda kao vic ili šalu, ali sigurno ima veze s veličinom stopala, jer viši igrač... ja se ne sjećam kada sam vidio gol s takve udaljenosti da je lopta dobila takvu putanju. čudo!

i na kraju. Ubačaj Jurčevića. ČUDO, ČUUUDDDDDDOOO, KAKAV JE TO UBAČAJ BIO JAAAOOO!!! Pa ovi razapeli jadnog Livakovića hahah, ali joooj ta bi lopta zajebala 90% golmana svijeta! čudo!

dečkima svaka čast... samo naprijed u nove pobjede! :drum: :drum: :drum: :sal: :sal: :sal:
Ma kad je otpucao ta je lopta krenula prema meni(negdje na rubu 16m sam stajao) i ja mislio micati glavu, a ona skrene u gol, pa vidi se i na snimci da reagiram sa zakašnjenjem! Jednostavno je lopta toliko skrenula da nisam vjerovao da ide u gol! :ave: Nevjerovatno! :sal:

Snupix
Reactions:

Post by Snupix » Sun Nov 22, 2020 1:25 pm

Image

Ivan23HR
Reactions:

Post by Ivan23HR » Sun Nov 22, 2020 1:32 pm

Pogledao sam smireno snimku pa da se osvrnem na utakmicu. Pa Dinamo nam nije ozbiljnije zaprijetio tokom cijele utakmice. Da, bile su 4 vrhunske obrane Ivušića, ali moj je neki cjelokupni dojam da je Dinamo "igrao kako mi sviramo".
Gavranović se nije vidio, Petković je strpan u džep, Ademi 0 bodova također...
Theophile je zaslužio crveni. Nakon prvog žutog kartona, imao je još nekoliko faulova na granici žutog kartona.
Dakle, ništa posebno - igrali su koliko smo im mi dopuštali. A dopuštali smo im vrlo malo.

Ivušić hobotnica obranio jako nezgodne udarce - posebno onaj volej u 1.poluvremenu i onaj niski udarac u 2.poluvremenu. Majstorske obrane
Stupovi obrane Mile i Majstor odradili posao za čistu peticu. Pojeli su napad Dinama. Mile u nekoliko situacija kad je prigustilo se riješavao lopte na najjednostavniji način napucavši je u aut. Majstor uvijek na visini zadatka.
Igor Silva je uvijek nedokučiva enigma za protivnike. Protivnici kao da ne postoje kad se Igor zatrči... Opet je dokazao koliko je opasan kod prodora za 1:0
Jurčević isto vrlo dobar za mene.

A šta reći o Pilju? Podsjetio me malo na Modrića - nizak, nezgodan, brz. Izrasta u igračinu. Prekasno sam sjetio da zapišem njegove događaju i napravim jedan video: "Uhvatite Pilja". U nekoliko situacija je bio noćna mora za dinamovce
Žaper na vrhunskoj razini također. Ići onako požrtvovno glavom na stativu je zbilja pohvalno. Svaka mu čast na tome. Bio je skoncentriran cijelo vrijeme i očito je vjerovao da će lopta preletit Livakovića.
Svi ostali su također na razini bili. Bjelica to lijepo slaže. U zimskom prijelaznom roku ćemo se sigurno još više pojačati.

Svima pohvale. Samo nastavite tako. I ostanite čvrsto na zemlji 8-)
3.8. 2017. - Osijek 1:0 PSV

Grad na Dravi danas slavi, naprijed naši Bijelo - plavi

Prestali smo sanjati, počeli smo živjeti PAMPAS 2021

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Sun Nov 22, 2020 3:46 pm

Svaka čast svima na taktički maestralnoj utakmici! Znali smo i prije pobjeđivati dinamo, ali uvijek nekako stihijski. Mislim da nikada do sada protiv njih igrali smirenije i s više samopouzdanja. Što samo potvrđuje kako smo postali prava ekipa, konkurentna za naslov. Još jednom najveća čestitka i zahvala svima, jako je lijepo u zadnje vrijeme biti navijač osijeka :bravo:

P. S. Napio sam se ko kanta
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Sun Nov 22, 2020 3:50 pm

Svi influenseri se odali alkoholu jucer :sm:
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Sun Nov 22, 2020 3:52 pm

Gledao utakmicu s kumom dinamovcem, popili smo kišu, svatko zbog svojih razloga :mrgreen:
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Sun Nov 22, 2020 4:08 pm

bijelo-plavi1988 wrote:
Sun Nov 22, 2020 3:50 pm
Svi influenseri se odali alkoholu jucer :sm:
Nisu svi...samo da ne pokupe koronu po birtijama pa da ostanemo bez podcasta...
:beer:

bushwacker
Reactions:

Post by bushwacker » Sun Nov 22, 2020 5:53 pm

Eto, i kod mene su se tek sada malo slegli dojmovi nakon jučerašnje rapsodije protiv GNJK.
Igra je bila za 10, pametno i upravo onako kako se i treba postaviti protiv dinama u G.Vrtu.
Ali mene su oduševili jučer naši domaći dečki,Pilj i Žaper.
Osim što su zabili po gol,koliko su samo trke odradili.Ufff.U svaki duel su ušli čvrsto da dokažu tko je gazda na travnjaku G.Vrta.
Stvarno je lijepo danas biti navijač NK Osijeka.
A pogotovo kada danas čitam portale i tu kuknjavu mamićevih plačeničkih novinara.

Ovi u S.Novostima nisu propustili napomenuti kako je Petković nadaleko najbolji igrač lige.
E pa vidjeli smo jučer koliko je najbolji.

Jedino me malo zasmetalo Kelerove ocjene u Glasu: po njemu Petković i Oršić imaju veću ocjenu od Bohara a istu kao Žaper!!!!
Pa jel on gledao utakmicu,Bohara je bilo po cijelom terenu,nije mi to jasno.
A uostalom kod rezultata 2:0 nema šanse da ijedan igrač iz suparničke ekipe može imati bolje ocjene od igrača iz pobjedničke.
Kad svijetla gasnu, i mjesec se pojavi mlad,
na obali Drave umoran odmara grad!

Post Reply