9.k. Istra 1961 - Osijek

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
NK Osijek - Jarun
Reactions:

Re: 9.k. Istra 1961 - Osijek

Post by NK Osijek - Jarun » Thu Nov 26, 2020 8:53 am

nemesis wrote:
Thu Nov 26, 2020 8:35 am
BirtijaOS wrote:
Wed Nov 25, 2020 8:22 pm
nemesis wrote:
Wed Nov 25, 2020 8:20 pm

jbg ,špoljo je bio njegov igrač na centaršutu :( .
Istina, ne kažem nužno za današnju tekmu al mi se čini da npr on, Škorić, Žaper, Jugović ili Vuković moraju "ispišat krv" da jednom bar budu man of the match.. jer je njihov posao slabije primjećen .. najčešće to bude onaj tko je zabio gol ili eventualno Ivušić ako je imao nekoliko bravuroznih obrana.. :D
sad tek u sažecima vidim da je Mile bio na Špoljariću a ne Majstor ...moj bed sorry

Mile pokriva dvojicu, a Majstor čuva sam sebe

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Thu Nov 26, 2020 11:09 am

Kako je lijepo kad ujutro odes u drugi grad (nasice) i cujes kako ljudi sa strane raspravljaju o utakmici i dali ce Osijek biti prvak :fan:

JohnnyCash82
Reactions:

Post by JohnnyCash82 » Thu Nov 26, 2020 1:14 pm

Moram reći da ja dugo nisam gledao centarfora kao što je Mierez. Uz dužno poštovanje Mirku, ali ovo.... Koja ja to moć, koje zalaganje, koji stav, timski duh....Dečko je čudesan i samo se nadam da će ostati kod nas i nakon posudbe.

Vidim da se povukla rasprava na snet forumu o zastavi koju pokazuje pa se ispostavilo da je to zastava arg pokrajine s simbolom sunca juzno americkih indijanaca. Vidljivo je da je Ramon potomak tih ljudi i to ponosno ističe, a i njegov duh je pravi ratnički i neuništiv kakav je i krasio kroz povijest te narode.

Bravo, Ramone :bravo:
NK Osijek ... It may sound like a vodka bottle that drinks you during an evening stroll in Eastern Europe... PSV-OSIJEK 0:1, OSIJEK-PSV 1:0
Greetings from Gradski Vrt Penitentiary :twisted:

DiskoVrucica
Reactions:

Post by DiskoVrucica » Thu Nov 26, 2020 1:16 pm

Maric je drugaciji tip napadaca u odnosu na Miereza... Njih dva bi bili ubojice da su zajedno u ekipi

EUS
Reactions:

Post by EUS » Thu Nov 26, 2020 1:28 pm

lokal88 wrote:
Thu Nov 26, 2020 11:09 am
Kako je lijepo kad ujutro odes u drugi grad (nasice) i cujes kako ljudi sa strane raspravljaju o utakmici i dali ce Osijek biti prvak :fan:
Dodao bih da Našice nama nisu i ne bi trebale biti "neki drugi grad", već su Slavonski grad i naš su prirodni bazen simpatizera i navijača.
Ako sami ne gledamo na taj način, kako će nas onda tek promatrati drugi. Zašto se u Našicama mahom navija za Dinamo? Zato što smo mi šmokljani koji ne rade ništa i nikad nisu radili ništa da bi bilo suprotno. Tu se vidi koliko nam radi i kakav je naš odjel marketinga.
Uvijek na pobjedu! Samo jako! Samo Osijek!

Slobodna zona
Reactions:

Post by Slobodna zona » Thu Nov 26, 2020 3:30 pm

EUS wrote:
Thu Nov 26, 2020 1:28 pm
lokal88 wrote:
Dodao bih da Našice nama nisu i ne bi trebale biti "neki drugi grad", već su Slavonski grad i naš su prirodni bazen simpatizera i navijača.
Ako sami ne gledamo na taj način, kako će nas onda tek promatrati drugi. Zašto se u Našicama mahom navija za Dinamo? Zato što smo mi šmokljani koji ne rade ništa i nikad nisu radili ništa da bi bilo suprotno. Tu se vidi koliko nam radi i kakav je naš odjel marketinga.
Ajmo mi prvo vidjeti zašto Osječani ne navijaju za Osijek kao recimo Splićani za Hajduk, zašto Kohorta ima 100 ljudi na utakmici a ne 1000, zašto nas na cijelom stadionu ima 2000 a ne 6000. Lako onda za Našice i Podgorač...

EUS
Reactions:

Post by EUS » Fri Nov 27, 2020 12:16 am

Slobodna zona wrote:
Thu Nov 26, 2020 3:30 pm
EUS wrote:
Thu Nov 26, 2020 1:28 pm
lokal88 wrote:
Ajmo mi prvo vidjeti zašto Osječani ne navijaju za Osijek kao recimo Splićani za Hajduk, zašto Kohorta ima 100 ljudi na utakmici a ne 1000, zašto nas na cijelom stadionu ima 2000 a ne 6000. Lako onda za Našice i Podgorač...
Ne slažem se sa tobom u par točaka.
1.
Osječani navijaju za Osijek, koliko navijaju. I nikada neće ogromna većina navijati za Osijek, poput Rijeke ili Splita za njihove prvoligaše. Jednostavno je to tako i to tako i treba prihvatiti. Migracije su u 20. stoljeću učinile svoje i NK Osijek se može i mora više truditi na privlačenju simpatizera u gradu Osijeku, a to uopće ne čini, kao da će to samo od sebe. Neće ni trofeji mnogo značiti ako Klub i njegov marketing budu sjedili kao ptice na grani. Uostalom, ni u Zagrebu ne navijaju svi za Dinamo, uz tolike pridošlice odasvuda, pa šta onda...

2.
Kohorta, ovakva kakva je, očito je izgubila privlačnost za većinu mladih, ali to je trend u mnogim klubovima i nije tako samo u našem Klubu. Bolje razmisliti što i kako dalje te vidjeti trendove u drugim ligama, drugim državama. Bojim se da su nerealna očekivanja o 1000 Kohortaša sa idejom Ajmo, Ajmo svi... jer to više nije dovoljno dobro i dovoljno motivirajuće što je očigledno.

3.
Zašto je na tekmi prosječno (sezona 2018-19, zadnja koja nije obilježena Covidom19)
Osijek 2479
Rijeka 3549
Hajduk 6429
Zato jer su npr. Rijeka i Split jednostavno brojniji stanovništvom (podacz DZS 2018, gradska područja)
Osijek 101.911 (index 100)
Rijeka 117.415 (index 115)
Split 170.419 (index 167)
Zato jer je upravo značajan broj gledatelja iz Opatije, Delnica ili Krka, sa cijelog Kvarnera i zaleđa, odnosno iz Sinja, Omiša ili Makarske. Vidiš, a nama je beznačajan broj gledatelja iz ostalih slavonskih mjesta i gradova, što se vidi i po registracijama oko Gradskog vrta. Grad Osijek ne vjerujem da će ikada dati prosjek od 6.000 gledatelja. Samo u izuzetnim tekmama. Naš bazen je jedino Slavonija. Ne možeš zato reći "Ajmo prvo Osječani... Lako onda za Našice i Podgorač..."
Niti će Osječani, a neće lako ni Našice, ali barem imamo neku šansu uz puno truda. Ali, od Marketinga ni M. A marketingu je to osnovna dugoročna zadaća, uz tekuće promotivne stvari. I to me jako, jako, brine
Uvijek na pobjedu! Samo jako! Samo Osijek!

Slobodna zona
Reactions:

Post by Slobodna zona » Fri Nov 27, 2020 11:16 am

Odgovorit ću ti samo ovo. Stavljaš prosjek recimo Rijeke i nas. Samo nemoj zaboraviti jednu stvar. Nama prosjek dobrano dižu navijači Dinama i Hajduka koji pune zapad a to kod njih nema. Priče o broju stanovnika također ti ne piju vodu. Nije stvar u tome. Borimo se za 2. mjesto, klub priča kako će možda otvoriti zapad kad ono dođe 2200 ljudi na utakmicu. Procjenjujem da u gradu danas živi cca. 5000 ljudi koji su u nekom vremenskom razdoblju prošli kroz Kohortu u ovih 30 i kusur godina. Da ne govorim o ostalima. Plus ono proda se 4000 godišnjih a na stadionu 2000 ljudi. O čemu mi pričamo? Onda je licemjerno pričati o Našicama i Podgoraču dok je takvo stanje u Osijeku.

SectorF
Reactions:

Post by SectorF » Fri Nov 27, 2020 1:37 pm

Slobodna zona wrote:
Fri Nov 27, 2020 11:16 am
Odgovorit ću ti samo ovo. Stavljaš prosjek recimo Rijeke i nas. Samo nemoj zaboraviti jednu stvar. Nama prosjek dobrano dižu navijači Dinama i Hajduka koji pune zapad a to kod njih nema. Priče o broju stanovnika također ti ne piju vodu. Nije stvar u tome. Borimo se za 2. mjesto, klub priča kako će možda otvoriti zapad kad ono dođe 2200 ljudi na utakmicu. Procjenjujem da u gradu danas živi cca. 5000 ljudi koji su u nekom vremenskom razdoblju prošli kroz Kohortu u ovih 30 i kusur godina. Da ne govorim o ostalima. Plus ono proda se 4000 godišnjih a na stadionu 2000 ljudi. O čemu mi pričamo? Onda je licemjerno pričati o Našicama i Podgoraču dok je takvo stanje u Osijeku.
Ako se ne varam predproslu sezonu je prodano cc 5 500 godisnjih a na tekmama između 2 i 3 000! Problem je negdje dalje...
Pricalo se o tome vec ovdje i prije...
Ti si ljubav najveća... :k:

Tominho
Reactions:

Post by Tominho » Fri Nov 27, 2020 2:34 pm

Da se samo na taj dio nadovežem. Hrpa ljudi kupi obiteljske za malu djecu pa recimo u 21h ne mogu ići ta djeca, ili često neki dječji rođendani ili hladnoća. No to je samo jedan dio problema

Post Reply