22.k. Osijek - Rijeka

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
Kempes
Reactions:

Re: 22.k. Osijek - Rijeka

Post by Kempes » Sat Feb 13, 2021 10:50 pm

Tominho wrote:
Sat Feb 13, 2021 9:32 pm
Slobodna zona wrote:
Sat Feb 13, 2021 9:29 pm
Tominho wrote:
Sat Feb 13, 2021 9:06 pm
Bočkaj 3.žuti a slučajno stao na prst Gvardiolu.
Pa jebiga, mora nas malo Bebek pročistit prije Rijeke...
Iako Bočkaju leži Rijeka nekako mislim da je vrijeme da Erceg dobije priliku na krilu
ma točno. do kurca više. ja sam tu prvi uvijek branim Peru, ali taj ritam, jedna odlična, jedna prosječna pa jedna očajna partija, već mi je pomalo iritantno. dečko je spreman sada, al opet... zapravo, do kurca mi više ide drkanje s tim krilima koji su sve samo ne krila... jbg. krilo je Gržan npr. Grezda, koji mogu ići gore dolje 180 minuta, a ne 90 minuta... držanje krilnih igrača na suprotnim stranama samo da bi iz halfspejsa pucali jačom nogom prema golu JEDNOM NA UTAKMICI ili NIJEDNOM kao u slučaju Bohara (stvarno niti jednom, ako govorimo o distanci, stalno traži prostor u 16ercu kojeg mu drugi moraju stvoriti). dapače, čak imam dojam da će Erceg prije ući u takvu šansu ako napada s ljeve strane...

zapravo, mene previše i jebe igra s krilima i jednim centarforom.

neka se Bjelica počne spremati na igru u 3-5-2 formaciji sada kada je doveo Santinia. Idem mi na živce protivniča strategija "opali po Mierezu, jer no Mierez, no party". Peru držati na ljevom wingbacku u toj formaciji kao protiv belupa... ne kažem da Pero više ne treba uopće igrat desno krilo, da, ali protiv Istre, Varaždina, Šibenika i sl. gdje se većinu vremena igra odvija na protivničkoj polovici.

protiv ekipa kao sotonisti, prvo, protivnik ima dobru tranziciju, Silva se mora spustiti do svojeg 16erca, Pero mora po defaultu se spustiti ispod centra na kojih 35 m od svojeg gola, jer nemoš ostaviti linije rasčerečene po cijelom terenu... on se vraća nazad i obično je jedan od trojice koji ostaju istureni, traži loptu, prima je, DOK ON DIGNE FAKING GLAVU I POGLEDA tko mu je blizu i gdje je prazni prostor gdje bi mogao odigrati (neće sigurno u noge), DOK ON POGLEDA; već ima dvojicu na sebi. i nije sada bitno to, kako on igra na svojoj polovici, bitno je to da dok se naša igra prebaci na protivničku polovicu, on već gubi tu svježinu za dobar prodor, dribling, ubačaj ili šut, a taj problem nema ako je igra kompletno preseljena na protivničkoj polovici i ako smo u nekakvom presingu. u utakmici gdje se težište igre stalno seli od jednog do drugog 16erca, on ne dolazi do izražaja. I još imaš faking Oršića zbog kojeg Silva praktično stalno mora biti iza i ne dizati se previše gore.

što je najzanimljivije iako dupliramo bokove, oni uopće nisu sinkronizirani... npr. ako se sjećate koja je pjesma to bila kada su Šorša i Matas bili u svojim najboljim godinama, tako nešto nemamo niti s lijeve niti s desne strane, a ponekad dobivam dojam da si smetaju. Jedan bi trebao iz faking halfspejsa napadati 16erac, fingirati da se sprema na šut, baš zato ih Bjelica drži na suprotnim stranama drugi bi trebao napadati prostor koji se otvara iza njegovih leđa.

školski primjer takve šanse i gola je onaj što smo zabili ovdje protiv hajduka u pobjedi 4:1

nije da se ovo ne pokušava, ali to bude toliko sporo, najčešće te akcije ne završe rezantnim gađanjem na prvu stativu ili povratnu na 11erac, bila je sada jedna šansa ono kada je Laci skinuo Boharu šansu protiv hajduka... ali toliko se forsira igra po bokovima, dupliranje tih bokova, a na bitnim utakmicama jedva ikada skuhamo neku šansu na taj način, niti krila koriste svoju jaču nogu za direktne šuteve nakon ulaska u sredinu. dakle, ovakvih kombinacija NEMA, najčešće se odigra nazad i uspori napad.

igra se svede, di je Mierez da glumi mantinelu, leti duga lopta, mora istrpiti majmuna na svojim leđima, mora tu loptu uštopat i istovremeno uočiti suigrača, protivnika, prazan prostor i odigrati najčešće baš nekog od krilnih igrača. dok se to dogodi igra mora stati jer naprijed više nema nikoga, treba se stati na loptu, tražiti trećeg igrača koji dolazi iz drugog plana, ali na već postavljenu protivničku obranu itd itd.

zato, treba forsirati igru s dva napadača... doslovno jedan napada sredinu drugi se kreće prema halfspejsu i tu na neki način radi troktut s wingbackom i veznim igračem... drugi drži sredinu napada... wingback ima mogućnost odigrati kretku na jednog napadača koji mu se otvara i praktički radi ono što Mierez inače radi, može dužom tražiti drugog napadača, može nastaviti napadati prazan prostor koji bi ostao iza prvog napadača... ovako to dosta izgleda bezveze ako se ne nacrta, uglavnom napadači se izmjenjuju ovisno o tome gdje se prebacuje težište igre... obojica mogu kretati se prema nazad, skraćivati prostor, odvlačiti protivničke stopere, i time stvarati prostor za neku dubinsku loptu iza protivničke zadnje linije. ove situacije imamo samo protiv jadnih protivnika kada dvojica jadnika moraju izači na Miereza.

ali znam zašto Bjelica toliko voli 4-1-4-1. zbog faking presinga... s obzirom da su klasični krilni igrači najbolji za presing, bolje je imati klasične bekove tj. fulbackove u liniji s 4 koji se u tom slučaju moraju dići do centra, pa čak i više, kako bi smanjili prostor iza leđa krilnih igrača. s trojicom u liniji to je jebeno nemoguće jer se dva stopera moraju dizati dosta visoko ili bi te praznine morali zatvarati igrači iz vezne linije... ali to komplicira stvari...

mogu do faking jutra mljet na tu temu. samo znam da imamo sada dva dobra centarfora, znam da su nam krila nedorečena, čak je danas vezni red više doprinjeo reposjedu nego krilni igrači. jebeno je šteta imati takvog napadača kao Mierez i gledati ga kako svako ubacivanje iz auta mora odjebat kilometrima od prioivničkog 16erca i dati prostor da njihova obrana odahne. zbiti male protivnike na njihovu polovicu pa ponavljati napade, a da svaki igrač ne mora imati veći radijus kretanja od 40 metara je bajka. no to smo vidjeli da protiv sotonista neide i što je najvažnije... a što je najvažnije nebi sutra prošlo niti protiv Glasgow Rangersa, niti protiv CSKA ili Basela.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

russell
Reactions:

Post by russell » Sat Feb 13, 2021 11:25 pm

Mene također ta zamjena krila sekira, em smo peru zakopali desno, em Bohar (sukladno mom nogometnom viđenju) ne igra gotovo ništa

mariox
Reactions:

Post by mariox » Sat Feb 13, 2021 11:26 pm

Sad treba sa dva napadača kad smo doveli Santinija mislim da bi to bilo odlično ako jedan fali uvijek se mozemo vratit na ovo sad ,bojim se da bi nas kiks protiv Rijeke izbacio iz igre za naslov jer ovi kako su se raširili trgovački po cijeloj ligi nemaju gdje ni izgubiti osim na Poljudu i kod nas .

sympathizer
Reactions:

Post by sympathizer » Sun Feb 14, 2021 12:47 am

Mislim da Santini i Mierez nikada neće zaigrati zajedno
Mi smo našoj općini obećanje dali...

vu80
Reactions:

Post by vu80 » Sun Feb 14, 2021 12:56 am

sympathizer wrote:
Sun Feb 14, 2021 12:47 am
Mislim da Santini i Mierez nikada neće zaigrati zajedno
Ja se nadam da hoce.

Istok
Reactions:

Post by Istok » Sun Feb 14, 2021 1:10 am

Bjelica kad igra sa 3 iza ne igra klasični 352, nego neko varijaciju 343, više 3-4-1-2 !!!!!!!!!
:sal: U OVOM GRADU JEDNO IME JE

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Sun Feb 14, 2021 8:58 am

Istok wrote:
Sun Feb 14, 2021 1:10 am
Bjelica kad igra sa 3 iza ne igra klasični 352, nego neko varijaciju 343, više 3-4-1-2 !!!!!!!!!
da, ali to su nijanse... i tih 3-5-2 je više u stvari 3-4-1-2 ili tko kaže da to u stvari nije 3-1-4-2? :D
kada je naša obrana postavljena u pravilu svi veznjaci stoje iza lopte, tu se uloge previše ne razlikuju.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

JohnnyCash82
Reactions:

Post by JohnnyCash82 » Sun Feb 14, 2021 9:58 am

Po meni je ovo bitnija utakmica nego protv Dinama. Pobjedom cemo se vratit na pravi kolosjek i novoj seriji kojom nastavljamo utrku za naslov. Nadam se povratku Zapera. Jako nam je falio jucer, pogotovo sto smo prakticki na pocetku morali ganjat gol zaostatka. Vukovic je odigrao solidno, ali Zaper je kvaliteta vise za ovaj Osijek.
NK Osijek ... It may sound like a vodka bottle that drinks you during an evening stroll in Eastern Europe... PSV-OSIJEK 0:1, OSIJEK-PSV 1:0
Greetings from Gradski Vrt Penitentiary :twisted:

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Sun Feb 14, 2021 2:10 pm

Rijeka danas protiv Istre, u srijedu protiv Gorice pa tek onda utakmica sa nama. A dobro je pogledati i malo unaprijed mi cemo u petak protiv Varazdina, a oni u subotu sa Hajdukom pa nam opet dolaze u srijedu u kupu. Imamo vise odmora od njih i manje utakmica, tako da bi to moglo biti kljucno u ta dva dvoboja, ali daleko je jos kup.
Idemo mi njih dobiti kako god znamo prvo u sljedecu nedjelju.

Inace trebali bi igrati u nedjelju 21.2.2021. u 15:00 ako ne promijene satnicu buduci da se utakmica Hajduk-Dinamo nece igrati.
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Nivarox
Reactions:

Post by Nivarox » Sun Feb 14, 2021 6:18 pm

Istra je danas nadigrala Rijeku, ak je netko gledao.. imali su skoro 60% posjeda što nije lako napraviti Rijeci. Imam neki osjećaj da ćemo ih razbit za vikend.

I sam Rožman kaže da su oni "radna" ekipa i da im treba puno treninga i uigravanja za njihov stil igre a sad praktički samo putuju i igraju. A takav raspored ih čeka i sljedećih mjesec dana.

Post Reply