HNL

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
SamoOsijek
Reactions:

Re: HNL

Post by SamoOsijek » Sun Oct 04, 2020 8:36 pm

Gledam utakmicu Rijeka - Belupo i prolazi mi nešto kroz glavu. A to je brojnost navijača tj. organiziranih skupina na tribinama. Pritom mislim na klubove "velike četvorke". Uzimajući u obzir uspjehe i kvalitetu tih klubova dolazim do zaključka da je brojnost njihovih navijačkih skupina prilično mala. Rekao bi začuđujuće mala.

Ako pogledamo Osijek i Kohortu, klub nikad bolji i jači, brojnost navijača prilično mala. Ako čak optimistično kažem da nije manja nego godinama prije, opet bi čovjek očekivao puno veću brojnost.

Dinamo ima svoje dugogodisnje probleme sa Mamićima i vjerojatno je to utjecalo na brojnost navijača. Kad pogledamo one neke njihove proteste i prosvjede koje su imali, ipak je to prilično mali broj ljudi što se okupi.

Hajduk igra svoje najlošije sezone pa se možda niti ne mogu očekivati velike brojke. Ali opet, brojnost Torcide na nekim utakmicama je znala biti zapanjujuća. Sad su dosta daleko od tih brojki.

I onda gledam danas Rijeku. Stvarno skroman broj pripadnika Armade. Ok, sad je i korona i sve to. Ali i prije korone to nije bilo nešto posebno. Sjećam se nekih utakmica Rijeke gdje je Armada znala napuniti cijelu svoju tribinu na Kantridi. A tribina nije uopće bila mala. Dapače!

Uglavnom, zanimljivo mi je primjetiti da imamo dosta kvalitetnu ligu, nekoliko zbilja jakih i sredenih klubova, a navijačke skupine nikad manje.

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Sun Oct 04, 2020 8:47 pm

SamoOsijek wrote:
Sun Oct 04, 2020 8:36 pm
Gledam utakmicu Rijeka - Belupo i prolazi mi nešto kroz glavu. A to je brojnost navijača tj. organiziranih skupina na tribinama. Pritom mislim na klubove "velike četvorke". Uzimajući u obzir uspjehe i kvalitetu tih klubova dolazim do zaključka da je brojnost njihovih navijačkih skupina prilično mala. Rekao bi začuđujuće mala.

Ako pogledamo Osijek i Kohortu, klub nikad bolji i jači, brojnost navijača prilično mala. Ako čak optimistično kažem da nije manja nego godinama prije, opet bi čovjek očekivao puno veću brojnost.

Dinamo ima svoje dugogodisnje probleme sa Mamićima i vjerojatno je to utjecalo na brojnost navijača. Kad pogledamo one neke njihove proteste i prosvjede koje su imali, ipak je to prilično mali broj ljudi što se okupi.

Hajduk igra svoje najlošije sezone pa se možda niti ne mogu očekivati velike brojke. Ali opet, brojnost Torcide na nekim utakmicama je znala biti zapanjujuća. Sad su dosta daleko od tih brojki.

I onda gledam danas Rijeku. Stvarno skroman broj pripadnika Armade. Ok, sad je i korona i sve to. Ali i prije korone to nije bilo nešto posebno. Sjećam se nekih utakmica Rijeke gdje je Armada znala napuniti cijelu svoju tribinu na Kantridi. A tribina nije uopće bila mala. Dapače!

Uglavnom, zanimljivo mi je primjetiti da imamo dosta kvalitetnu ligu, nekoliko zbilja jakih i sredenih klubova, a navijačke skupine nikad manje.
To je ono, ultra' vise nije in. Generacije koje su punile tribine su zagazili u 30e i 40e i dosta njih vise nije aktivno a novih klinaca nema nego 100-150, Kohorta i Armada su danas dosta slicne brojcano.. Plus uzmi jos 40-50 ljudi pod zabranama, coronu i to je to...
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

jopa332
Reactions:

Post by jopa332 » Sun Oct 04, 2020 9:09 pm

Upravo to, trendovi se mjenjaju, nema vise fightova kakvi su nekad bili, nema vise tih ultra navijaca... Doslo je neko drugo vrijeme!
"Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat' će uvijek najljepša pjesma i stih!"

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Sun Oct 04, 2020 10:08 pm

Nez gdje da objavim pa cu eto ovdje...

Uglavnom, pitam se samo gdje su sada te velike igracine, savezi, kurci palci u ovakvim slucajevima. Milioni se vrte, mogu si od svake place priustit novi auto ali nema se za pomoc jednom pa ajde reci cemo kolegi u sportskom smislu, ili samo zato sto nije neko ime u nogometu ne zasluzuje paznju jednog recimo Kovacica ili Ademija ili Skorica..nije uopce niti bitno... samo u HNL pola lige ima takve place da bi mu svaki od igraca mogao uplatiti jedan dan rehabilitacije...a o savezu uopce necu trositi niti rijec.... da ne duljim vise, sve razumijete

Zovem se Davor Sokač i otac sam mladog vratara Karla koji je svoju igračku karijeru počeo, a nažalost i završio u NK Radnik Križevci. Još je igrao za Slaven Belupo, pa zatim u dva navrata u GNK Dinamo Zagreb (2010g i 2015g), NK Varaždin, sa kojim je osvojio i Malu kutiju Šibica, i tom prigodom bio najzaslužniji pojedinac u redovima Varaždinaca, NK Bjelovar i mladim selekcijama reprezentacije. Nažalost, Karlo je na Silvestrovo doživio prometnu nesreću ( bio je putnik na stražnjem sjedištu automobila) u kojoj je ostao potpuno paraliziran od vrata na dolje.

Nakon dvije operacije, upućen je u Varaždinske Toplice na rehabilitaciju. Problemi počinju 31.7. kada mu HZZO skida pravo na financiranje rehabilitacije. Obiteljskim sredstvima uplatili smo još 28 dana (jedan dan u Varaždinskim Toplicama stoji 620 kuna) rehabilitacije, sakupili smo za još 6 dana, a prijatelji i kolege čuvši za naš problem krenuli su u razne akcije prikupljanja pomoći po društvenim mrežama. Karlo bi u toplicama trebao biti još najmanje tri mjeseca, a dok je tamo ostaje nam uređenje sobe prilagođene osobama s invaliditetom.

Dio smo uspjeli pokriti raznim humanitarnim akcijama ljudi dobrog srca. No, jednostavno za normalan život, za vrijeme i nakon rehabilitacije našeg Karla, to jednostavno nije dovoljno. Nakon rehabilitacije, Karlo će trebati svakodnevnu pomoć fizioterapeuta, a to HZZO ne pokriva.

U dosadašnjem tijeku rehabilitacije, Karlu se vratila funkcija desnog ručnog palca što nam je probudilo nadu u Karlov djelomičan ili pak potpuni oporavak. Obraćam vam se ovim pismom u svrhu zamolbe za bilo kakav oblik pomoći. Bilo kakav prilog Karlu bi bio od ogromnog značaja i pomoći da u svojoj najtežoj i najvažnijoj utakmici izvuče barem neriješen rezultat.

Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom obliku pomoći, Davor Sokač, otac stradalog Karla Sokača. ‪

0981366666‬ Davor Sokač
Kalnička 64, Križevci
IBAN HR8824020063210271450‬‬

Bruben
Reactions:

Post by Bruben » Sun Oct 04, 2020 10:15 pm

Pogledao ove dvije utakmice danas, par zanimljivih sudačkih odluka koje su mogle izravno utjecati na rezultat...U 13. minuti u Varaždinu po meni čisti drugi žuti zbog gaženja trebao je dobiti ovaj novi danski stoper u Dinamu, no ništa od isključenja, dok na Rujevici čisti prekršaj na rubu šesnaesterca izravno prema golu nesviran Belupu kod 0-0 u prvom dijelu. Pitam se kako bi obe utakmice završile s drukčijim odlukama sudaca.

laskedemaki
Reactions:

Post by laskedemaki » Sun Oct 04, 2020 11:22 pm

SamoOsijek wrote:
Sun Oct 04, 2020 8:36 pm

Mislim da rezultati ne utječu toliko na brojnost grupe koliko samo funkcioniranje grupe. Rezultati će privući nove simpatizere, gledatelje kako god ali ultrase ne. Ne možeš to postat odjednom preko noći nakon par dobrih rezultata, jednostavno ili jesi ili nisi. Klub bi se svojim aktivnostima trebao pobrinuti za pridobivanjem novih simpatizera, a grupa ili u ovom slučaju Kohorta bi se trebala pobrinit za povećanjem svojim članova, kojih će ovim načinom funkcioniranja biti nažalost sve manje.
Svuda ćemo pšenicu posijat! :k:

mariox
Reactions:

Post by mariox » Sun Oct 04, 2020 11:39 pm

Nemojmo se varati Osijek na lokal patriotizam izvukao maksimum u gradu, vjerojatno će još više u narodnim godinama koji postotak gore ali trofeji su sve kup prvenstvo ideš prema vrhu sve se mijenja .

vu80
Reactions:

Post by vu80 » Sun Oct 04, 2020 11:41 pm

lokal88 wrote:
Sun Oct 04, 2020 10:08 pm
Nez gdje da objavim pa cu eto ovdje...

Uglavnom, pitam se samo gdje su sada te velike igracine, savezi, kurci palci u ovakvim slucajevima. Milioni se vrte, mogu si od svake place priustit novi auto ali nema se za pomoc jednom pa ajde reci cemo kolegi u sportskom smislu, ili samo zato sto nije neko ime u nogometu ne zasluzuje paznju jednog recimo Kovacica ili Ademija ili Skorica..nije uopce niti bitno... samo u HNL pola lige ima takve place da bi mu svaki od igraca mogao uplatiti jedan dan rehabilitacije...a o savezu uopce necu trositi niti rijec.... da ne duljim vise, sve razumijete

Zovem se Davor Sokač i otac sam mladog vratara Karla koji je svoju igračku karijeru počeo, a nažalost i završio u NK Radnik Križevci. Još je igrao za Slaven Belupo, pa zatim u dva navrata u GNK Dinamo Zagreb (2010g i 2015g), NK Varaždin, sa kojim je osvojio i Malu kutiju Šibica, i tom prigodom bio najzaslužniji pojedinac u redovima Varaždinaca, NK Bjelovar i mladim selekcijama reprezentacije. Nažalost, Karlo je na Silvestrovo doživio prometnu nesreću ( bio je putnik na stražnjem sjedištu automobila) u kojoj je ostao potpuno paraliziran od vrata na dolje.

Nakon dvije operacije, upućen je u Varaždinske Toplice na rehabilitaciju. Problemi počinju 31.7. kada mu HZZO skida pravo na financiranje rehabilitacije. Obiteljskim sredstvima uplatili smo još 28 dana (jedan dan u Varaždinskim Toplicama stoji 620 kuna) rehabilitacije, sakupili smo za još 6 dana, a prijatelji i kolege čuvši za naš problem krenuli su u razne akcije prikupljanja pomoći po društvenim mrežama. Karlo bi u toplicama trebao biti još najmanje tri mjeseca, a dok je tamo ostaje nam uređenje sobe prilagođene osobama s invaliditetom.

Dio smo uspjeli pokriti raznim humanitarnim akcijama ljudi dobrog srca. No, jednostavno za normalan život, za vrijeme i nakon rehabilitacije našeg Karla, to jednostavno nije dovoljno. Nakon rehabilitacije, Karlo će trebati svakodnevnu pomoć fizioterapeuta, a to HZZO ne pokriva.

U dosadašnjem tijeku rehabilitacije, Karlu se vratila funkcija desnog ručnog palca što nam je probudilo nadu u Karlov djelomičan ili pak potpuni oporavak. Obraćam vam se ovim pismom u svrhu zamolbe za bilo kakav oblik pomoći. Bilo kakav prilog Karlu bi bio od ogromnog značaja i pomoći da u svojoj najtežoj i najvažnijoj utakmici izvuče barem neriješen rezultat.

Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom obliku pomoći, Davor Sokač, otac stradalog Karla Sokača. ‪

0981366666‬ Davor Sokač
Kalnička 64, Križevci
IBAN HR8824020063210271450‬‬
Nisi li se s tim deckom slikali neki igraci dinama u bolnici?? Kako je to jebeno tuzno da se zaboravi...iako, mozda ljudi ni neznaju. Ja recimo pojma nisam imao da je ovako gadno. A s druge strane, pa ako si se slikao valjda se sjetis pitati kako je.... jebem Ih

Edit: https://www.24sata.hr/tagovi/karlo-sokac-246796

Jebese mi sve..sve ih tagirati kraj ove objave...

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Mon Oct 05, 2020 12:36 pm

Hajduk doveo pojacanje iz Turske koji je odusevljen zato sto je morao napustiti Besiktas :mrgreen:

Na aerodromu uoči odlaska u Split Nayir nije skrivao razočarenje odlukom Bešiktaša.

"Bilo je malo teško prihvatiti ovu odluku. Nazvali su me i rekli da za mene nema mjesta u momčadi. Mislim da to nisam zaslužio, uvijek sam se borio i davao sve od sebe. Vidio sam toliko stvari u nogometu da me ništa ne može iznenaditi. Tužan sam, slomljen sam, ali idem dalje.
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Mon Oct 05, 2020 2:09 pm

Dinamo prodao i Gojaka. Bit ce im vrlo zanimljivo do kraja polusezone, ovo im je raspored:

17.10. Dinamo-Gorica
22.10. Dinamo - Feyenoord
25.10. Sibenik - Dinamo
29.10. CSKA M - Dinamo
01.11. Lokomotiva - Dinamo
05.11. Dinamo - Wolfsberger
08.11. Dinamo - Istra
21.11. Osijek - Dinamo
26.11. Wolfsberger - Dinamo
29.11. Dinamo - Hajduk
03.12. Feyenoord - Dinamo
06.12. Slaven - Dinamo
10.12. Dinamo - CSKA M
13.12. Rijeka - Dinamo
19.12. Dinamo Varazdin

15 utakmica u 2 mjeseca, a kadar je sve tanji i tanji. Zao mi je samo sto mi igramo s njima nakon reprezentativne stanke, a ne izmedju 2 europske utakmice.

Trenutni kadar im je 26 igraca, ali od tih 27 se od ranije ne racuna na Andrica, Hajrovica, Atiemwena i Leskovica; Burton, Danicic, Hrvoj su jos neafirmirani igraci, puno igraca nema kontinuitet igara i vjerovatno ce imati problema s formom; a do kraja prelaznog roka jos bi nekoga mogli prodati!

Jako jaaako tanak kadar za ono sto ih ceka u sljedeca 2 mjeseca, i siguran sam da je i Bjelko toga jako svjestan! Stisnuti gas do kraja i onda vjerujem da vec na polusezoni mozemo biti najmanje u egalu s njima.
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

Post Reply