HNL

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
djmarac
Reactions:

Re: HNL

Post by djmarac » Mon Jul 05, 2010 9:09 pm

Kempes wrote:niti cibalije, varteksa, zagreba, šibenika? tko će onda dolaziti gledati dragovoljac, sesvete, karlovac, primorac sem tem i mladost 127? i koji sponzori?
Molim te pojasni

mariox
Reactions:

Post by mariox » Mon Jul 05, 2010 9:23 pm

ovo je dobro za Nk Osijek nitko nam nemože garantirat da čemo biti pet ili šesti to če biti prave muke za ovu našu upravu.......liga 10 znači samo rad i ambicioznost znači nema zaj...kao dosad inače ispadaš zato podržavam ligu 10 veči kvalitet više jačih utakmica ......

Dalaj
Reactions:

Post by Dalaj » Mon Jul 05, 2010 9:48 pm

i liga 10 je korak prema skidanju te dominacije hajduka i dinama.
sigurno.
tako da gledano za osijek, za belupo, za sve manje klubove to je pozitivan korak jer će im pomoći zato što kolko god ti meni pričao da pobjede privlače ljude, na hajduku bude 6-7 000 ljudi bez obzira na rezultate, a kad imamo najbolje rezultate, imamo 2500 na nekim croatiama ili varteksima...tako da ono.
puno mi je draže ako ćemo odigrati 4 utakmice sa hajdinom, izvući koji bod, tim dečkima dat čar jakih utakmica, stvorit im u glavi da protiv svakog moraju ići 100%, da tih tri boda znače razliku od plasmana u europu i neke love i koraka do ispadanja iz lige, a za hnl nogomet će značiti da će kada dođe hrvatski klub u kup uefa ili ligu prvaka izgledati kao klub, da amateri s malte neće imati izgleda protiv nikoga tko predstavlja hrvatsku, značit će to da će postojati transferi koji će prelaziti 2 milijuna eura za svaki klub u hnlu, jer će se isprofilirati kvaliteta i tako dalje...
jako puno pozitivnih stvari se može reći za ligu 10, a za ligu 16 ja nemam neki pozitivan komentar...osim eto toga da su i istra i croatia sesvete i međimurje i mnoštvo tih maltene poluamaterskih fuzijskih izroda upali u prvu ligu i pomogli da si određeni klubovi dignu gol razliku, da se u nedostatku plaće riješi neka lova preko kladionice i da se još više sroza kvaliteta i ovako lošeg hnla...gdje je dinamo odigrao jednu polusezonu i bio prvi bez problema...jer drugu polusezonu nije ni igrati morao...

Dalaj
Reactions:

Post by Dalaj » Mon Jul 05, 2010 10:23 pm

i samo da pojasnim zašto je korak prema skidanju dominacije hajduka i dinama.
ove sezone su se dogodile fantastične stvari: vida, jajalo, delač i još poneki igrač preskočili su "najvažniju" stepenicu svoje karijere....novinari su se pjenili, umirali su od truda da popljuju sve te igrače u svakoj prilici koju dobiju(prisjetimo se samo debija vidinog za reprezentaciju, gdje je novinar otvoreno rekao da za vidu nema mjesta u najjačoj postavi jer nema iskustvo, što otvoreno govori da bi on to krasno iskustvo stekao u hajdinu i onda bi mogo brat igrat za ovu velebnu reprezentaciju koju određuju mamić i co.)
ali ti dečki su otišli, svi oni igraju i bez tog poteza, i osobno mislim da se to dogodilo samo zato što su ti dečki dijelom tako odgajani da nije samo hajdin, što ti dečki su imali nekog pametnog da ih posavjetuje i gurne u pravom smjeru.
tu već počinje krah vladavine hajdina, tako da su prešli, osobito dinamo, na otimanje klinaca iz kadetskih pogona klubova. čitam neki dan oni su došli i rijekinog igrača od 15-16 godina oni su odveli u zg.
i tak dalje. na to bi trebao odreagirati hnl, spriječiti otimanje igrača, napraviti nešto slično kao u bivšoj jugi da do ne znam koje godine ne moš otići iz matičnog kluba, s tim da ne treba dobna granica biti previsoka, ali doslovno djecu otimati je smješno.
ako bude 10 klubova, to za sve klubove znači jednu, po meni najvažniju stvar: više jakih utakmica. ono drugo što je jako bitno: strah od ispadanja za svakog, nema više kalkulacija, pa već u 2. mjesecu se zna, a dobro je, ne možemo ispast, sad ćemo lagano, treća stvar: od tih 10 klubova 4 idu u europu. svaka ta utakmica u europi će donijeti neki novac, kakav takav, a uz pomoć jakih utakmica i u prvenstvu, donijeti će barem dvije utakmice svakom od naših klubova.
ne gubljenje utakmica od raznih konobara s malte i sličnih ekipa poluamaterskih će učiniti čuda za hnl kao ligu u sklopu nogometnih organizacija.
gledanost?
na jedan hajduk dođe 5000 ljudi, 2 puta
na dinamo dođe 7000, 2 puta
zaredaju se dobri rezultati, a osječani kao osječani počnu dolaziti i na ove nazovi manje utakmice protiv rijeke, belupa i cibalie
i imaš prosjek gledanosti od 3500 i više ljudi po utakmici.
možda sam lud, ali meni je to dobra računica i za sponzore, i za klub i za sve.
jer čim ima više novca, ima više prostora i za razvoj.
od govna je jako teško pitu napraviti, a to gotovo svi hnl klubovi iz sezone u sezonu rade.
i zašto je loše ispadanje klubova iz prve, druge lige? po meni nije uopće loše, jer će ispadati klubovi koji su do toga došli zbog rezultata, ne zato što znaju da nemaju za plaće, da nemaju licencu ili nešto treće, pa eto...a i neće se više događat da klub ne ispadne zato što ima licencu, a onaj klub koji treba ući ne može ju ili ne želi pribaviti.
i da, trebalo bi se sankcionirati klub koji odbije prelazak u viši rang, jer je time narušena regularnost kompletnog natjecanja i samo natjecanje nema smisla.

i mogu ja još puno toga reći na ovu temu, ali eto, toliko za sada...do sad nisam vidio realan argument protiv toga, osim onih koji teže prosjeku i boje se za svoje dupe...ako je nk osijek takav, onda je to tužno..a stajanjem uz klubove koji su za to, osijek je barem malo pokazao da se ne boji i da valjda teži nečem boljem

white wereucha
Reactions:

Post by white wereucha » Mon Jul 05, 2010 10:40 pm

Kapitalac wrote: Neće više ni Hajdin tako dominirati ligom, jer ostali klubovi uspijevaju lansirati svoje igrače van u inozemstvo, pa su oni osuđeni na dovođenje stranaca sumnjive kvalitete i na dovođenje gotovih, isluženih igrača(Bišćan, Šimić, Kovač, Skoko..)
da prostiš,ovo je pizdarija u kontekstu Hajduka...
22.12.1954 - VINKO COCE - 27.10.2013.

mariox
Reactions:

Post by mariox » Mon Jul 05, 2010 11:15 pm

nevidim razlog šta pojedince brine liga 10? pa zar se nehvalimo da imamo najbolju školu nogometa? u čemu je problem ? novaca nečemo nikad imat kao hajdin dok se nenađe neki šokac lokal patriot uprava se neče moči skrivat iza 5-6 mjesta ono jebiga nije ni to kao loše mlada ekipa i sl.....čega i koga se Osijek treba bojat giganta poput Slavena,sad i kao Splita u svakom slučaju ja tu mogu vidjet samo napredak za klub...

tomo
Reactions:

Post by tomo » Mon Jul 05, 2010 11:24 pm

Kempes wrote:fora je da će osijek izgubiti 4 utakmice od dinama i 2 minimalno od hajduka. demoralizirani će jedva igrati protiv slavena, zagreba i sličnih, i sanjati dan kada će se prodati u rusiju ili izrael.

inače, dalaj :ave: cijenim zaista tvoje obrazlaganje.
što je tu je, igrati će se takve lige, vrijeme će pokazat.
ovakav osijek se u ligi 16 može već sada boriti za naslov prvaka,
a ovakak osijek u ligi 10 jako upitno.
bit je u tome da mi ocekujemo da Liga 10 ne znaci vise ovakav Osijek.
OSijek ce tada MORATI postati ANK Osijek - Ambiciozni NK Osijek

Dalaj
Reactions:

Post by Dalaj » Mon Jul 05, 2010 11:27 pm

to tomo.
i baš onda će ako prosuju bodove protiv dinama i hajduka znat da ovo ostalo MORAJU dobiti i da nema više lako ćemo.
to je glavno

BOBIKA
Reactions:

Post by BOBIKA » Mon Jul 05, 2010 11:33 pm

IMA SMISLA IMA SMISLA
:k:

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Mon Jul 05, 2010 11:34 pm

dalaj imaš pivo ako se jednom upoznamo. :beer:

admine šta se čeka s naslovnicom?

tomo, što se tiče emisije, mogli bi se čitati i ovakvi osvrti u eteru.
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

Post Reply