Covid19

Šime
Reactions:

Re: Covid19

Post by Šime » Thu Jan 14, 2021 2:47 pm

LegaLega031 wrote:
Thu Jan 14, 2021 1:32 pm
marioart wrote:
Thu Jan 14, 2021 1:23 pm
u nas u njemackoj :tongue: su mjere dosta stroze,te ih ne misle skoro olabaviti... mozda na proljece....
cak je bavarska vlada propisala da se od ponedjeljka moraju u trgovinama i javnom prijevozu koristiti bolje(skuplje) maske...

trebate biti sretni sto se hr politicari ne drze bas slijepo svih preopruka izvana
I uz stroge mjere, brojke divljaju :crash:
Nisu li brojke bile manje kad nije bilo maski? Nešto jednostavno tu neštima... Kad idete u trgovinu koliko ljudi dezinficira ruke, koliko ljudi koristi rukavice da bira voće, povrće i sl? To bi bilo potrebnije od ičegh drugog!!! Očigledno da sve te mjere loše uticu na imunitet!? Razvili su cijepivo, a nisu utvrdili zašto mnogi ne razviju nikakvu bolest? Valjda bi to bilo prvo što bi trebalo utvrditi? Ali tu nema novaca, pa ih to ne zanima... Zašto blokaju i brišu one koji su se cijepili i dobili teške nuspojave? Nisu li baš suprotno o tome dužni obavijestiti javnost?
Opet moram naglasiti da ne bude zabune(jer netko me odavde na FB bloka kad na glas razmišljam :lol: ) da poštujem mjere...

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Thu Jan 14, 2021 2:58 pm

BOBIKA wrote:
Thu Jan 14, 2021 2:39 pm
Pa zasto tek ove godine pazis na mamu? Zasto nisi pazio proteklih godina?
Molim ?
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Thu Jan 14, 2021 3:04 pm

egoskop wrote:
Thu Jan 14, 2021 1:58 pm

Nitko od nas nije doktor niti epidemiolog da može tvrditi za nekakvu bolest ili virus da je prehajpan. Evo moj stari nije imao nikakvih problema prije, stvano ni bolestan nije bio, bavi se sportom rekreativno, a ovo ga je toliko sašilo da je još uvijek na tabletama nakon 2 mjeseca. Ja jednostavno ne želim biti taj koji će eventualno na staru prenijeti virus, a da njoj organizam loše podnese taj virus jer je ktome i ona rizična skupina.
Pa nitko od nas koji raspravljamo nije liječnik, tu se slažem. Ali zašto vjerujemo jednima, a ne vjerujemo drugima. Kod nas na svim televizijama, novinama, portalima jednoumlje. Prenose se Kolarić, Đikić i ostali moroni, a ne prenosi se tipa Lauc koji dosta realno govori.

Sve me podsjeća na sportske novinare i njihovo uvlačenja dhk u sve. Majstorović, zamjenik kapetana Osijeka je Sportskim novostima "dinamov igrač koji nije za dinamo zaigrao ni minute".

Tako i ovo parafraziram: "korona ubija sve, zatvorite se u sobu, stavite maske i tulite u zid", a ne sluša se nikog drugog, ne dopušta se mišljenje koje nije niz dlaku podobnim ideologu. Kako to imamo samo dva ili tri epidemiologa koji znaju, a druga dva ili tri ne znaju ništa...
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

DiskoVrucica
Reactions:

Post by DiskoVrucica » Thu Jan 14, 2021 4:04 pm

egoskop wrote:
Thu Jan 14, 2021 1:58 pm
Luka1995 wrote:
Thu Jan 14, 2021 1:45 pm
To što netko puno više testira ne znači da zbog toga ima više zaraženih. Stvar je u postotku koji kod nas rapidno pada. A počeo je padati krajem 11. Mjeseca, dakle prije uvođenja ovih debilnih mjera. Ovo su političke mjere, a ne epidemiološke.

Btw. ja više ne znam postoji li osoba koja nije imala doticaj s virusom. U mojoj ekipi svi su imali unutar obitelji, nikom ništa ozbiljno. Meni imala mama teški bolesnik, dijabetičar pa joj nije stvorilo veće probleme. Stari astmatičar cijeli život izgubio miris i okus i to je to. Ne kažem da virusa nema ili da ne postoji nego da je prehajpan.
Nitko od nas nije doktor niti epidemiolog da može tvrditi za nekakvu bolest ili virus da je prehajpan. Evo moj stari nije imao nikakvih problema prije, stvano ni bolestan nije bio, bavi se sportom rekreativno, a ovo ga je toliko sašilo da je još uvijek na tabletama nakon 2 mjeseca. Ja jednostavno ne želim biti taj koji će eventualno na staru prenijeti virus, a da njoj organizam loše podnese taj virus jer je ktome i ona rizična skupina.
Ali isto tako ces otici na stadion onog trenutka kada dozvole kao i svi mi... kao sto si bio na utakmici protiv gorice, a situacija sa koronom nije bila rasciscena(cak dapace puno manje se testiralo) i jedina razlika je bila ta sto publika nije bila zabranjena... svi mi brinemo o svojim starijima(i kome roditelji nisu rizicna skupina?) i rijetki su ti koji pricaju da virus ne postoji. Naravno da postoji, ali isto tako mjere su sve samo ne transparentne. Ili nek nas sve zatvore ili puste da jebeno zivimo. Ovo drkanje iz mjeseca u mjesec i stalno neko jebeno iscekivanje svima vec polako ide na kurac.

BOBIKA
Reactions:

Post by BOBIKA » Thu Jan 14, 2021 4:22 pm

egoskop wrote:
Thu Jan 14, 2021 2:58 pm
BOBIKA wrote:
Molim ?
Kazem zasto tek ove godine pazis na mamu da nedobije neki virus? Virusa je bilo i prijasnjih godina, par tisuća ljudi godišnje umre od gripe i sličnih virusa. Zato pitam zašto tek ove godine svi paze na mamu, tata, baku, dedu, itd... Zasto se nije prije pazilo?
Ili niste dosad volili svoje bližnje ili ste počeli ove godine jer su vam tako rekli na tv.
Nevidim treći razlog. Pa zato pitam koji je razlog. Lijepo je da se brine o svojima ali neka se brine na način da se mene onda neugrožava, ograničava sloboda kretanja i na kraju krajeva kao privatnika dovodi moja egzistencija u pitanje. Ko hoće neka ostane kući i pazi na babu, mačku, kera, ujnu , nije nikaki problem. Ali neprihvaćam da to utječe na mene koji neću da pazim, neću da nosim masku i neću da budem zatvoren. I zato neprihvaćam onda te sugestije i plašenja da je pero, marko ili đuro imao jake simptome, da je ovaj čuo da odvoze mrtve, da je ovom ujna medicinska sestra pa zna nešto itd..
I ja sam čuo da je u Posušju 8 mladih umrlo od plina pa nisam nikoga nagovarao da isključi plin u kući u sred zime. Čuo sam da je za vikend u prometu poginulo puno ljudi pa nisam lobirao i nagovarao da se nevoze auti. Poštujem svačije pravo da radi šta hoće ali da neugrožava i sputava mene.

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Thu Jan 14, 2021 5:25 pm

@gunners mislim da je ovdje vrijeme za ključ u bravu
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Thu Jan 14, 2021 5:26 pm

BOBIKA wrote:
Thu Jan 14, 2021 4:22 pm
egoskop wrote:
Thu Jan 14, 2021 2:58 pm
BOBIKA wrote:
Molim ?
Kazem zasto tek ove godine pazis na mamu da nedobije neki virus? Virusa je bilo i prijasnjih godina, par tisuća ljudi godišnje umre od gripe i sličnih virusa. Zato pitam zašto tek ove godine svi paze na mamu, tata, baku, dedu, itd... Zasto se nije prije pazilo?
Ili niste dosad volili svoje bližnje ili ste počeli ove godine jer su vam tako rekli na tv.
Nevidim treći razlog. Pa zato pitam koji je razlog. Lijepo je da se brine o svojima ali neka se brine na način da se mene onda neugrožava, ograničava sloboda kretanja i na kraju krajeva kao privatnika dovodi moja egzistencija u pitanje. Ko hoće neka ostane kući i pazi na babu, mačku, kera, ujnu , nije nikaki problem. Ali neprihvaćam da to utječe na mene koji neću da pazim, neću da nosim masku i neću da budem zatvoren. I zato neprihvaćam onda te sugestije i plašenja da je pero, marko ili đuro imao jake simptome, da je ovaj čuo da odvoze mrtve, da je ovom ujna medicinska sestra pa zna nešto itd..
I ja sam čuo da je u Posušju 8 mladih umrlo od plina pa nisam nikoga nagovarao da isključi plin u kući u sred zime. Čuo sam da je za vikend u prometu poginulo puno ljudi pa nisam lobirao i nagovarao da se nevoze auti. Poštujem svačije pravo da radi šta hoće ali da neugrožava i sputava mene.
Pa evo ja sam privatnik nešto duže nego ti i meni je zbog ovih mjera obzirom na moj posao ugrožena egzistencija možda i više, ali to nije tema.
Hoću reći da ovo sprdanje da je gripa obična nije na nekome od nas jer nitko nije doktor i ne može znat. O mjerama u svakakvoj prilici možemo, ali brate u to kakav je virus ne želim jer ne smatram se niti malo kompetentnim da o tome polemiziram. Isto tako i o građevini i drugim poljima koja jednostavno ne znam.
A ovo šta nisi pazio na svoje prije je baš nisko. Ali evo ako baš želiš, ja nisam blizu svojih kad sam ja bolestan ili kad su oni. Na sreću nisam ni bio dugo bolestan (da kucnem u drvo)....
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Tominho
Reactions:

Post by Tominho » Thu Jan 14, 2021 5:28 pm

Egoskope kako možeš protiv dotora. Forumskih :mrgreen:
Pa njima je legin lega imao to i nije mu ništa bilo. Oni sve znaju

mariox
Reactions:

Post by mariox » Thu Jan 14, 2021 6:42 pm

Kako se budu lokalni izbori bližili tako če brojke padati pa ljeto sezona uzet paru i na jesen opet krdo u tor jer stiže novi soj.

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Thu Jan 14, 2021 6:45 pm

Zato cim otvore SVI, bas SVI na tribine!
A ne one bombe smije se na tekmu, ekipa jaka, borba za titulu, a nas 2000. To vise ne prolazi :k: :sal:
Pa da vidimo kako ce onda opet zabraniti...2000 ljudi na grad Osijek ne da je malo nego je sramota, pa naravno da ce zabranjivati kad nema kritične mase..
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

Post Reply