Pivo,Beer,Bier,Sör

nemesis
Reactions:

Pivo,Beer,Bier,Sör

Post by nemesis » Sun Jul 09, 2017 3:12 pm

eto neka ima i ono svoj topic,došlo mi da otvorim ovu temu nakon čitanja ovoga članka
https://www.24sata.hr/news/veliki-test- ... 776?page=4
neznam da li znate da je u njemačkoj zabranjeno stavljati kukuruznu krupicu kao jeftiniji nadomjestak za ječmeni slad (ako je roba za njihovo tržište) ?!
što se tiče piva naravno da mi najbolje leži Osječko jer ga stalno skoro pa svakodnevno pijem,pa mi valjda organizam navikao na njega :) no nisam toliko ni izbirljiv što se tiče drugih piva.
Gledam sad u tom članku piše da Laško,Ožujsko,karlovačko i holstein nemaju kukuruzne krupice...od tih navedenih najbolje mi leži holstein i ožujsko (koje je kontam i najkvalitetnije hrvatsko pivo) ,naime pošto pijem dosta piva i popijo sam dosta različitih ,pa i onih craft (koji mi baš i ne pašu) mogu reci da i po mom ukusu je ožujsko najkvalitetnije ...ima i par jednostavnih testova kako testirati i uociti da li je pivo kvalitetno,a jedan od najednostavnijih i najboljih je da se pivo natoči u staklenu čašu (normalno,lagano pod 45 stupnjeva) i što ima više pjene i što se pjena duze odrzi na "zivotu" to je pivo kvalitetnije,isto tako ako pjena dok se pije ostaje zaljepljena za stijenke case,to je također dobar znak...u ovom clanku nije navedeno osječko pivo (nažalost) ,ali znam da se u osječko stavlja kukuruzna krupica (pise na etiketi) ...koje je po vama najbolje hrvatsko pivo (bez lokalpatriotizma) a koje strano ?? ...meni eto osječko najbolje leži,a najkvalitetnije mi je ožujsko,a strano najbolje mi je erdinger (ako cemo i pšenična računat)
a daleko najgore hrvatsko pivo mi je amber (zagrebačka pivovara,znaci ona po meni proizvodi najbolje i najgore pivo hahha) ,jer sam ga probao prošle godine na moru i žgaravicu nisam uspjevo rješit ni s najačim lijekovima (tu ne racunam gastale (za djecu))
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

Terminator
Reactions:

Re: Pivo,Beer,Bier,Sör

Post by Terminator » Sun Jul 09, 2017 3:18 pm

Hah zanimljiva tema.

Pa ne znam, meni šta daš dobro je, mada eto baš jučer sam pio žuju, pa poslje nje pan i skoro mi se povraćalo od tog pana ne znam zašto inače nije tako al valjda kad s jednog na drugo pređeš je takav okus nekakav plastičan ne znam kak da opišem to.

Što se tiče stranog, kozel i guiness :D

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Sun Jul 09, 2017 3:26 pm

Ja sam sad navikao na određenu kvalitetu jer Švabe imaju zakon o čistoći piva. Naša piva su mi sada užas iako mi je Osječko čak i naše najbolje pivo, a ne gajim više nikakve simpatije prema tom pivu. Nekad sam pio PAN, no međutim to je sad uvjerljivo najgore naše pivo...
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

spock
Reactions:

Post by spock » Sun Jul 09, 2017 3:30 pm

Hmmm, pivo....ja sam stava da ne postoji loše pivo, samo količina! Od hrv. Piva mi trenutno paše Rezano i naravno Osjecko. Strana piva su mi oduvijek poticala maštu i svakojakih sam pio, međutim "stari" amstel mi je oduvijek bilo pivo br.1 dok u novije vrijeme Kozel i ostale češke varijacije ne temu su mi ok...
Samo hrabro i čvrsto!

frnja
Reactions:

Post by frnja » Sun Jul 09, 2017 4:27 pm

Žuja mi je najgore pivo koje sam ikada probao... :dknow:
Liga 10 četverokružno !! Amen !

LUDI-OS
Reactions:

Post by LUDI-OS » Sun Jul 09, 2017 4:36 pm

Zuja nije pivo!

Svaka cast onome tko to pije

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sun Jul 09, 2017 4:46 pm

Žuja i Pan nisu pivo, to ne mogu. Od ostaloga ne biram previše, Osječko 1664 je recimo ok, može se u zadnje vrijeme naći dosta stranih dobrih i ne skupih piva po trgovinama.
Od ovih craft piva rijetko nađem nešto dobro, previše eksperimentiraju, pa pivo ima okus kao sok ili neki kiseliš.

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Sun Jul 09, 2017 7:32 pm

sve očito ovisi o ukusima, kao i kod većine stvari...

osječko i ožujsko uvjerljivo najgora domaća piva, od ovih cjenovno najjeftinijih mi je najbolji holsten. najčešće pijem nikšićko u zadnjih dvije, tri godine, volim popiti i amstel, a za osvježenje poslije nekog nogoša ili po ovim vrućinama fenomenalne su mi krušovice, a još od ranije carlsberg.

ale-ove baš ne ljubim dok su mi craft lageri često vrlo dobri, mada i to varira od kuhanja do kuhanja. jako mi se sviđa crveni bernard (ima ga u gajbi), ali sasvim ok mi je i nefiltrirano osječko u rundi.
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Sun Jul 09, 2017 7:34 pm

ali summa summarum, jedino pivo koje neću popiti je toplo pivo, a ponekad čak nisam ni toliko izbirljiv. pijem samo pivo!
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

Terminator
Reactions:

Post by Terminator » Sun Jul 09, 2017 7:41 pm

Tomislav.

Mada ima u tim pivarama u gradu razno raznih ja tamo u tvrđu idem u merlon imaju svašta al uvijek tomislav uzmem ili crni.

Post Reply