Bijelo plavi podcast

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
NK Osijek - Jarun
Reactions:

Re: Bijelo plavi podcast

Post by NK Osijek - Jarun » Mon Feb 22, 2021 10:22 pm

Ovaj put ste bili odlični.

Šalim se naravno, svaki put ste odlični! :rotfl:
Na prostoru DGO-a je bio jedan specifičan nogometni teren. On se nalazio u bivšoj "kasarni", negdje nasuprot zgrade Carinarnice, blizu ograde uz Ulicu Cara Hadrijana. Sjećam se da su vojnici JNA povremeno imali utakmice. Čak bi i helikopter znao sletjeti na njega kao bi dolazila neka oficirčina.
Što se ostataka Murse tiče, imate ih u podrumu Dječjeg vrtića Mak, koji se nalazi na Vijencu Murse koji je Frnja spominjao. Prije se moglo te ostatke i obići za vrijeme rada vrtića, sada ne znam.

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Mon Feb 22, 2021 10:25 pm

Bilo je nogometno igraliste u vojarni

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Mon Feb 22, 2021 10:26 pm

Evo jarun je bio brzi

Maverick
Reactions:

Post by Maverick » Mon Feb 22, 2021 10:53 pm

Sjećam se ja tog terena. Mislim da je čak bio ukopan u zemlju malo, ili su okolo brda glumile tribine pa mi se činilo da je ukopano.

No, ako vojarna ne spada u DG... 😂
Pampas je Retfala!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Mon Feb 22, 2021 11:25 pm

Maverick wrote:
Mon Feb 22, 2021 10:53 pm
Sjećam se ja tog terena. Mislim da je čak bio ukopan u zemlju malo, ili su okolo brda glumile tribine pa mi se činilo da je ukopano.

Tamo su nas vodili stalno u Osnovnoj školi. Ukopano igralište.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Mon Feb 22, 2021 11:26 pm

NK Osijek - Jarun wrote:
Mon Feb 22, 2021 10:22 pm
Ovaj put ste bili odlični.

Šalim se naravno, svaki put ste odlični! :rotfl:
Na prostoru DGO-a je bio jedan specifičan nogometni teren. On se nalazio u bivšoj "kasarni", negdje nasuprot zgrade Carinarnice, blizu ograde uz Ulicu Cara Hadrijana. Sjećam se da su vojnici JNA povremeno imali utakmice. Čak bi i helikopter znao sletjeti na njega kao bi dolazila neka oficirčina.
Što se ostataka Murse tiče, imate ih u podrumu Dječjeg vrtića Mak, koji se nalazi na Vijencu Murse koji je Frnja spominjao. Prije se moglo te ostatke i obići za vrijeme rada vrtića, sada ne znam.
Znam za vrtić, ima slična stvar i u novom gradj.faksu. Ali to su sve ostaci ostataka.

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Mon Feb 22, 2021 11:44 pm

Gunners apsolutno se slažem za kvartove. Taj dio sam pogledao iz lokalpatriotizma, ostalo ujutro. Uglavnom, župa Donji grad seže do Divaltove i kači plavi9, dok administrativno i nekako narodski pruga je uvijek bila granica. Mlađe generacije sad guraju ZP kao kvart, iako smo mi uvijek govorili da smo iz Donjeg grada svi. Nekako nema prirodne granice između ZP-a i Donjeg grada nego je više kojoj školi pripadaš, Gaj ili Truhelka, a mislim da je njima Banova ulica međa. Iako kažem, igrao sam nogomet u Olimpiji i uvijek je to bio Donji grad.
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Tue Feb 23, 2021 12:45 am

gunners wrote:
Mon Feb 22, 2021 11:25 pm
Maverick wrote:
Mon Feb 22, 2021 10:53 pm

Tamo su nas vodili stalno u Osnovnoj školi. Ukopano igralište.
U osnovnoj skoli to jos prije nego je vojarna napravljena?

:lol: :lol:

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Tue Feb 23, 2021 8:10 am

pa imamo poprilično sjajne ostatke murse sada u podrumu ili prizemlju novog građevinskog faksa... eto, iskopavali su intenzivno ispod najnovijeg doma i izgleda nije ništa nađeno, a očito ni ništa ispod novog polj. faksa.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Armenius
Reactions:

Post by Armenius » Tue Feb 23, 2021 10:33 am

Na mjestu današnjih plodina su otkrivene ulice murse, također na mjestu trga u donjem gradu je pronađen jako bitan dio, nagađalo se da su otkopali dio ulice koja je vodila prema "forumu", prošlo je dugo vremena,trebalo bi ponoviti malo znanje pa me nemojte držati za riječ.. Također je ispred murse vođena jedna od najznačajnijih bitki koja je imala veliki utjecaj na pad zapadnog rimskog carstva, preko 100 tisuća ratnika je bilo uključeno u bitku i carstvo se poslje tih gubitaka nije moglo oporaviti, što je indirektno dovelo do propasti carstva, međutim ta tema se tek raspliče ozbiljno te zato nije dobila ozbiljnije na važnosti... Zanimljiva je činjenica da nas je car spasio došavši iz cibalije :mrgreen: Postoje dobri radovi, spisi o bitci za mursu ako nekoga zanima mogu iskopati sa neta ono što znam da postoji od materijala pa nek si pročita tko želi..

Post Reply