Nenad Bjelica - NOVI TRENER

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion

Kako ste zadovoljni dolaskom Nenada Bjelice?

Odličan potez Kluba
75
87%
Sve je bolje od Kuleta
10
12%
Mogli smo nać nešto bolje
1
1%

Total votes: 86

russell
Reactions:

Re: Nenad Bjelica - NOVI TRENER

Post by russell » Sat Sep 05, 2020 11:18 pm

Meni je nevjerojatno da se odmah mora poceti s nekim vrijedanjima, a ako je on mamicev potrcko onda je to i mestrovic, a ne sjećam se, ponavljam, da su se ovakve hrpe govana slijevale na njegov račun.

Bilo bi super kad bi se mogli koji dan odmaknuti od ovog i vidjeti kako i sta ce se na sportskoj strani dogadati kroz naredne dane.

marioart
Reactions:

Post by marioart » Sat Sep 05, 2020 11:25 pm

1. dozvolio mi bushwacker da odmah pocnem, sta cu spominjati ex prezidentea u temi o trenutnom treneru
2. to je kao i finale kupa 99. ako ne ponovis istinu, zaboravi se i utopi u mainstreamu... :cool:
ria ria hungaria.
:love:

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Sat Sep 05, 2020 11:30 pm

zrile29 wrote:
Sat Sep 05, 2020 8:28 pm
moa2 wrote:
Sat Sep 05, 2020 5:39 pm

Koju posluku porati ovoj ekipi iz Kohorte, jedino što mi pada na pamet je da je netko željan pažnje.
Nije baš da me puno briga za njihovo mišljenje, dok god budu s 3 auta išli na gostovanja. Mode Ignore!
Isto tako ekipu iz ta tri auta ne zanima tvoje mišljenje, pa ga opet moraju vidjeti ovdje na forumu...
tako i ti ovo trebaš gledati!
Ma znam zrile, ali i tebi je jasno da je ova poruka skroz nepotrebna. Cisto dokazivanje na sceni, a to je bezveze motiv...
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Sun Sep 06, 2020 12:24 am

"Kada si stavio potpis" a ne "kada stavio si potpis"!!! Toliko od tih 3% koji su nezadovoljni sa Bjelicom...

:sal: kup-- :sal:

SakyOS
Reactions:

Post by SakyOS » Sun Sep 06, 2020 7:49 am

Totalno nepotrebno prepucavanje i svađanje. Bjelica je napravio što je napravio. Tko od nas nije nikad napravio nešto što je kasnije požalio ili tko od nas nije nikad napravio nešto što su mu drugi tvrdili da ne radi, a ipak je napravio jer misli da je to najbolje za njega?!
Da, svi mi stariji znamo tko je i što je dinamo u hr nogometu i kako je došao do tog statusa, tko su i što ljudi koji ga vode. I zato ih ne voliko, neki čak i mrzimo. Ja ih prvi ne podnosim i uvijek navijam za njihovog protivnika i u domaćim i u međunarodnim utakmicama. I naravno da nas kao navijače boli kad netko naš pređe u tog mrskog rivala. Međutim treneri i igrači su profesionalci i oni to gledaju ipak nekim drugim očima.
Što se Bjelice tiče, svi mi stariji znamo tko je on i što je sve učinio za naš klub, a tu ne mislim samo na igračke nastupe. Jer on svoj mural nije dobio zbog igračkih nastupa već ljudske veličine i svega onoga što je radio van terena u tih godinu i pol koliko je proveo, a i kasnije. I slažem se da je možda ipak bilo malo pretjerano dizati ga toliko u visine kao legendu i ikonu, i raditi mu mural, no napravljeno je što je napravljeno.
A što se tiče Bjelice kao trenera, on je definitivno od svih naših osječkih stručnjaka najstručniji i najkvalitetniji trener. I vjerojatno stoji ona da smo mu ranije prišli i pozvali ga u klub, sigurno bi došao. Pitanje je bi li onda poslije ikad i završio u dinamu. Zazivali smo ga 5 godina, ako ne i više, i sad kad je došao, dijelimo se, zmjeramo mu taj ugovor, a iskreno, pomalo me i strah šta bi bilo na tribini da su otvorene u sljedećim kolima. A to nikako nije dobro za klub. Klub je institucija i klub je iznad svih, svakog pojedinca, igrača, trenera, člana uprave, pa i nas navijača. Svi smo mi zapravo prolaznici koji manje ili više pratimo klub, volimo ga i živimo sa njim. No nas jednoga dana tu neće biti a klub će i dalje tu stajati. Stoga treba sve raditi što je za dobrobit kluba.
Osobno ipak mislim da je ovo odličan potez uprave. Doveli su pravog stručnjaka, čovjeka koji zna svoj posao. Koji je studiozan, predan svom poslu i što je najbitnije ima rezultate iza sebe i na kraju, voli ovaj klub i činiti će sve da klub bude bolji. A to je ono najbitnije. Treba ga pustiti da radi, da svojim radom pokaže šta zna, opravda povjerenje i na kraju opet zasluži mural. Što je bilo, bilo je. Nitko od nas nije bezgrešan. Iskreno kroz klub je prošlo ljudi koji su radili daleko gore stvari i zbog njih nikada nije bilo ovoliko podjela. Brzo im se sve oprostilo. Mislim da ako je netko to zaslužio, da je to onda sigurno Bjelko. Posebno zbog svoje ljudske veličine, i zbog toga što nikad nije zaboravio gdje je počeo i odakle je došao i nije se toga nigdje stidio. Uvijek i svuda, pa čak i kad je u dinamu bio, spominjao je da je Osijek njegov grad i njegov klub.

:k: :sal: :fan:

ljubica sataraš
Reactions:

Post by ljubica sataraš » Sun Sep 06, 2020 7:51 am

Čitam komentare nekoliko dana i nisam imao volju komentirati, ali neki stvarno pretjeruju u svojim otvorenim napadima na čovjeka koji još nije povukao niti jedan potez (osim možda stopiranja Majstorovićevog odlaska).
Prvo. Kako gledam na odlazak u Dinamo? Možda mlađi članovi ne mogu shvatiti, ali svi ostali koji su bili u prilici da su morali raditi poslove koji ne vole ili odlučivati hoće li obitelj i djeca imati ili nemati zbog "njihovih" uvjerenja, vjerojatno nikada nisu bili u prilici birati, a i dodatni izazov, dokazivanje, usavršavanje, uspjeh......sve je to posao, da posao ne izdaja.
Drugo. Ovo što se sada dogodilo sa izborom trenera, ako nije pogodak u centar, onda je jako blizu i sigurno treba pričekati sa raspletom koji definitivno može biti samo bolji, za sve nas, klub, igrače, navijače, promociju grada....pa već sada je i to je većini nas jasno.
Treće. Mjesecima pišemo o nezadovoljstvu, kumskim vezama, očekivanjima i željama od kluba i igrača na terenu, pojavi se čovjek koji na predstavljanju ponudi upravo to...."bez obzira na rezultat ostavit ćemo srce na terenu", a dokazano ima znanje, volju, želju i ljubav prema klubu da to napravi i .... opet nekima nevalja.
Četvrto. Samo oni koji su se pokušali dokazati u svome gradu znaju kakav kamen Bjelica trenutno nosi na leđima i skidam mu kapu što je odlučio da se vrati i pokaže i dokaže i unatoč negativnim komentarima i natpisima prihvati posao u klubu koji je više od posla, posao u kojem te vodi ljubav i ponovno dokazivanje i svojim štovateljima i protivnicima da zaslužuje to mjesto....mjesto u svome klubu i svome gradu koji voliš. Osobno, vjerujem da će napraviti i punoooo više.
Peto. Ma dosta je ... lov je počeo!!.

Zato, dobro došao i sretno Nenade. :sal:
Zapadna tribina

LegaLega031
Reactions:

Post by LegaLega031 » Sun Sep 06, 2020 10:43 am

Ne znam koliko sam ovih dana vidio komentara da ljudi pocinju zbog Bjelice navijat za Osijek, dobili smo najbolji moguci marketing :sal:

SakyOS
Reactions:

Post by SakyOS » Sun Sep 06, 2020 10:46 am

LegaLega031 wrote:
Sun Sep 06, 2020 10:43 am
Ne znam koliko sam ovih dana vidio komentara da ljudi pocinju zbog Bjelice navijat za Osijek, dobili smo najbolji moguci marketing :sal:
Sad čekamo komentare šta će nam navijači koji dolaze kad je super, a kad je loše bježe. A tupimo kako trebamo proširiti navijačku bazu. 🤔 :sal:

EUS
Reactions:

Post by EUS » Sun Sep 06, 2020 11:14 am

SakyOS wrote:
Sun Sep 06, 2020 10:46 am
LegaLega031 wrote:
Sun Sep 06, 2020 10:43 am
Sad čekamo komentare šta će nam navijači koji dolaze kad je super, a kad je loše bježe. A tupimo kako trebamo proširiti navijačku bazu. 🤔 :sal:
Bojim se da ti vječni nezadovoljnici i dalje sa mamom žive i da im ona gaće pere, daje ručak i režije plaća. Tako ovi dobijaju na vremenu pa mogu biti stalno nezadovoljni
Uvijek na pobjedu! Samo jako! Samo Osijek!

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Sun Sep 06, 2020 11:14 am

Necu vise o pozadinskim stvarima, zalosno da je upravo na njih potrošeno 50% stranica ovog topica. Rekao sam sto mislim i pri tome stojim. Klub i rezultati ispred svega, podrska Nenadu i neka radi u pozitivnoj atmosferi.

Međutoa, jedna jako bitna stvar je ostala nekako sa strane, nismo isli detaljnije u tu pricu...Koliko sam procitao na raznim forumima navijaca klubova koje je trenirao Bjelica, on sa pomocnicima Pomsom i Reinholzom surađuje jos od Austrije. Ovaj Mayer je navodno brutalan kondicijski trener, i koriste aplikacije s logaritmima kojima se izražava optimalna razina napora kako ne bi došlo do ozljeda, i to prema skupinama igrača po pozicijama na terenu, ovisno o broju utakmica i sl... Poms mu je navodno isključivo vezan za obrambeni dio ekipe a Bule za ofanzivni i tako koncipiraju treninge pa se umrežavaju....

Bit ce jako zanimljivo pogledati prvi trening. I bas me zanima hoce li Malovan ostati uz Čavlinu jer mi je to nekako najizgledniji a mozda bi bilo korisno ostaviti bar jednog trenera iz sadašnjeg stozera, netko je ovdje pisao kako je Radota strucan dosta pa mozda njega.

Ovakve segmentirane treninge sumnjam da smo ikada imali i kod jednog trenera, pa mozda kada se koncentracija prebaci na manju grupu igraca, pojedinci vise dođu do izražaja u smislu napretka. Tu prvenstveno mislim na Talysa i Laszla. S Talysom jako treba raditi na "decision making"-u... A Laszlo u Bjelicinom sustavu mozda komacno bude iskoristen na pravi način.

Mozemo otvoriti zaseban topic s ostalim kadrom iz strucnog stozera ili pisati ovdje na temi o Bjelku..Sto mislite?
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

Post Reply