Lőrinc Mészáros - počasni građanin

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
moa2
Reactions:

Re: Lőrinc Mészáros - počasni građanin

Post by moa2 » Fri Nov 20, 2020 9:36 am

SamoOsijek
Reactions:

Post by SamoOsijek » Fri Nov 20, 2020 2:58 pm

Opet mi sa počasnim građanima. Ništa nismo naučili. Tj. ne mi, nego politika.

Naravno, što se tiče titule počasnog građanina, mi nemamo nikakve kriterije. Pa se onda ta titula obezvrjeđuje tako da uopće više nisam siguran koliko je to značajna titula. A trebala bi biti jako značajna! A politika sve sjebe, pa tako i ovo!
Uopće više ne znam jel dovoljno da si neka svjetska njuška rođena u Osijeku (Šuker), jel dovoljno da si napravio nešto značajno za RH (Gotovina), ili je potrebno uložiti privatni kapital tj. napraviti investiciju u Osijeku (Meszaros). Kriterija nema! Kriterij je da ako si dovoljno politički snažan, da proguraš svoju ideju.

Znači netko treba postati počasni građanin Osijeka zato što je investirao svoj kapital i gradi stadion. Idem si to probati malo rastumačiti. Jel to bitno zato što se radi o "najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu" ili se taj kriterij koristi i u drugim prilikama? Jel će onda netko iz Belja postati počasni građanin zato što će kupiti mljekaru Meggle i spasiti stotinu radnih mjesta? Ili npr. onaj hercegovac što je kupio Kandit i Saponiju? Spasio je dvije firme, podigao iz temelja novi pogon Kandita, spasio više stotina radnih mjesta...? Kaže mi lega, jel treba vlasnik Portanove postati počasni građanin? To je bila ogromna investicija, promijenjena je vizura grada, otvoreno stotine radnih mjesta, a ima više posjetitelja nego nogometna utakmica?Kriterija nema!

Kad bi ja imao pravo određivati počasnog građanina to bi bila jako značajna i vrijedna titula. Počast koja se daje u iznimnim situacijama, počast koju nema puno ljudi, počast koja se daje skoro pa konsenzualnim putem jer je ta osoba jednostavno prepoznatljiva za cijeli grad, osoba kojoj su "širom otvorena" sva vrata grada. I ono najbitnije, ta osoba bi moralo proći puno razina prije do dobijanja titule. Od prijedloga, gradskog vijeća, javne rasprave, itd. Kod nas se to svelo da svaka politika u svom mandatu ugrabi priliku da nekoga počasti titulom počasnog građanina.

Po meni, ta je titula već obezvrijeđena i neću se pretjerano živcirati i ako je Meszaros dobije. Kao što je netko rekao, ako su ovi prije njega dobijali, može i on. Ali gdje i kad su nam kriteriji otišli u klinac, ne znam. Tj. znam, politika, kao i uvijek.

ataM
Reactions:

Post by ataM » Fri Nov 20, 2020 3:34 pm

kolko smo u kurcu dovoljno govori da i dobar dio građana/navijača smatra da mu treba dati tu titulu...

većina misli da se je ok da se titula može kupit parama (još te "njegove" pare znamo kako su zarađene). ili ovi koji kažu da ako može šuker, može i on zid-- umjesto da idemo prema naprijed, mi idemo tu titulu još više obezvrijediti.

mogli su komotno pričekati još koju godinu da se taj stadion završi, nešto osvoji, mislim da bi puno glađe prošlo...

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Fri Nov 20, 2020 3:59 pm

Ti @ataM samo dođeš, zakuhaš i odeš 😂😂
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

Slobodna zona
Reactions:

Post by Slobodna zona » Fri Nov 20, 2020 5:53 pm

Boli me kit karson za titule i gotov stadion. Lik je na ovaj ili onaj način uložio u NK Osijek ili će uložiti nekoliko stotina milijuna kuna i što je najvažnije spasio je klub bankrota i gašenja. Meni sasvim dovoljno na da mu samo damo počasnu titulu nego da mu podignemo i spomenik. :approve: Čovjek koji nikakve veze nema s Osijekom a rekao bih ni nekog velikog interesa uložio je tolike novce ovdje i osigurao plaće za 150 ili koliko već ljudi koji bi "završili na ulici" da smo bankrotirali. :ave:

russell
Reactions:

Post by russell » Fri Nov 20, 2020 8:12 pm

Nije uložio zbog dobrote, a poanta, po meni je da je ovo licemjerstvo na ntu. Seremo po igračima i nasim sugradanima da nemaju kicmu, a mi bi dali titulu pocasnog gradanina prvom liku koji je istresao novce (da se razumijemo, na tome sam beskajno zahvalan). Po meni to trebaju biti ljudi koji su za povijest zaduzili ovaj grad, a Lorinc to jos nije.

jopa332
Reactions:

Post by jopa332 » Fri Nov 20, 2020 8:25 pm

Pa koji su to onda ljudi koji su zaduzili grad u zadnjih 20 godina? :dknow:
"Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat' će uvijek najljepša pjesma i stih!"

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Fri Nov 20, 2020 8:27 pm

russell wrote:
Fri Nov 20, 2020 8:12 pm
Nije uložio zbog dobrote, a poanta, po meni je da je ovo licemjerstvo na ntu. Seremo po igračima i nasim sugradanima da nemaju kicmu, a mi bi dali titulu pocasnog gradanina prvom liku koji je istresao novce (da se razumijemo, na tome sam beskajno zahvalan). Po meni to trebaju biti ljudi koji su za povijest zaduzili ovaj grad, a Lorinc to jos nije.
prvom liku u povijesti grada koji je istresao (istrest ce) 100.000.000€ ++ privatnih novaca u osječko javno dobro ?O čemu pričamo,pa pricamo o privatnim novcima,ne drzavnim ,javnim . Ako covjek toliko ulozi naravno da mi je onda i drago da ima i koristi od toga,kad imamo i mi .nemojte mi sad pricat nije on to bez razloga ulozio,pa naravno da nije bez razloga,al od toga profitiramo svi mi .
neka sacekaju da bude gotov stadion i kamp i onda mu mozemo dat titulu pocasnog građanina na otvaranju stadiona .
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

moa2
Reactions:

Post by moa2 » Fri Nov 20, 2020 8:39 pm

nemesis wrote:
Fri Nov 20, 2020 8:27 pm
russell wrote:
Fri Nov 20, 2020 8:12 pm
prvom liku u povijesti grada koji je istresao (istrest ce) 100.000.000€ ++ privatnih novaca u osječko javno dobro ?O čemu pričamo,pa pricamo o privatnim novcima,ne drzavnim ,javnim . Ako covjek toliko ulozi naravno da mi je onda i drago da ima i koristi od toga,kad imamo i mi .nemojte mi sad pricat nije on to bez razloga ulozio,pa naravno da nije bez razloga,al od toga profitiramo svi mi .
neka sacekaju da bude gotov stadion i kamp i onda mu mozemo dat titulu pocasnog građanina na otvaranju stadiona .
Objasni mađarima da su to privatni novci! Lik je Orbanov projekt i hladno sprema novac iz državnog proračuna u kasicu. Dobiva sve natječaje na koje se javi.
Koliko se sjecam i za ovaj projekt je novac uplačen izravno iz mađarskog državnog proračuna.
Možda bolje da Khuenu Hedervaryu daju titulu počasnog građanina!
Da se razumijemo, jebe mi se odakle su novci, al ova idijotarija oko počasnog građanina je poltronstvo žešće vrste
Last edited by moa2 on Fri Nov 20, 2020 8:43 pm, edited 1 time in total.

russell
Reactions:

Post by russell » Fri Nov 20, 2020 8:41 pm

jopa332 wrote:
Fri Nov 20, 2020 8:25 pm
Pa koji su to onda ljudi koji su zaduzili grad u zadnjih 20 godina? :dknow:
Osijek postoji 20g?
Nemamo puno takvih da, zato sto većina ne gleda kako Osijek ucinit boljim mjestom. Ne kazem da nije zaduzio grad, vec da nije za PG. No to je moje misljenje i dobro.

Post Reply