razno

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
Harry_Mata_Harry
Reactions:

Re: razno

Post by Harry_Mata_Harry » Sat Nov 14, 2020 12:55 am

hihmih wrote:
Sat Nov 14, 2020 12:30 am
Bit cu iskren :mrgreen:
Sta ima toliko jako u pjesmi inati
Slavonijo?
Inati se... Komu, kada, zbog cega, kako...
Jel se mi inatimo sto ne reagiramo na opaske kako je kup ukraden? Pa mi molimo upravu, nekoga da reagira.
Kakav to inat ima Slavonac, neka mi netko objasni. Da sutimo i radimo dok nas drugi jebu? Da nas prozivaju, omalozavaju, podcjenjuju. E jbt ti takav inat!
Inace pjesma je lijepa i pijevna.
To je drugi par rukavica. I u srž, brate. To je problem svih nas i svih onih prije nas koji su nas učili tom služničkom mentalitetu. Lako je reći da je Slavonija poznata po inatu ali istina je posve drukčija, a to je da je ovaj mentalitet povukao sve, samo inat ne...on je ostao negdje zagubljen u pjesmi, za nekog drugog, a mi cemo lagano...
E pa vidiš, to sve kreće od temelja.. Inat je recimo reći da nam je pun kurac trenera mlakonje. Da nam je pun kurac uhljeba i ljenčine koji je primao masnu plaću ovdje dok nije imao muda stati pred ekipu nakon poraza, dok nije imao znanja kako pripremiti tekmu i dok nije imao zeru poštenja pogledati sebe u ogledalo i priznati kako se koristio pozicijom u istom tom klubu i sebi sa strane ekstra paru stavljao u džep!
Inat je reći tom debilu da odjebe u skokovima od ovog kluba i prepusti mjesto profesionalcima... Inat je ovo što danas imamo i klubu, inat je čovjek koji ne jebe živu silu i zaboli ga kurac što netko tamo u Zagrebu od onih gangstera misli gdje cemo biti na kraju sezone!
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

jopa332
Reactions:

Post by jopa332 » Sat Nov 14, 2020 1:28 am

Kako vi mozete srat pa to je cudo! Covjek je mrtav, imo je odlicnih pjesama, jedan od vecih glazbenika u HR, bit ce minuta sutnje i to je to... Ne kuzim kako vam se da sve politizirat, jel Dinamo, Hajduk ili Osijek... Kog boli kurac na kraju krajeva?!
"Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat' će uvijek najljepša pjesma i stih!"

Seltik
Reactions:

Post by Seltik » Sat Nov 14, 2020 9:26 am

hihmih wrote:
Sat Nov 14, 2020 12:30 am
Bit cu iskren :mrgreen:
Sta ima toliko jako u pjesmi inati
Slavonijo?
Inati se... Komu, kada, zbog cega, kako...
Jel se mi inatimo sto ne reagiramo na opaske kako je kup ukraden? Pa mi molimo upravu, nekoga da reagira.
Kakav to inat ima Slavonac, neka mi netko objasni. Da sutimo i radimo dok nas drugi jebu? Da nas prozivaju, omalozavaju, podcjenjuju. E jbt ti takav inat!
Inace pjesma je lijepa i pijevna.
Inat Slavonije je kad kao 7. Pobjediš hajduka sa peroševićem, barabanom... itd :lol: :lol:

ejakulator88
Reactions:

Post by ejakulator88 » Sat Nov 14, 2020 9:51 am

To pjevanje o Slavoniji kod nekih je kao kad naši političari pjevaju himnu sa dlanom na srcu. Pjeva, a boli ga kurac.

Treba znati povući crtu. Želimo biti veliki klub kojeg svi poštuju? Onda moramo prvo mi poštovati sebe i naše legende moraju biti oni kojima su ovaj grad, klub i regija bili broj 1.

Sad ste odjednom svi veliki Slavonci, ovaj jazavac hari mata hari sa foruma i neki njemu slični. A koje to nama pjesme do sada sviraju na stadionu gospodo ? Kićo je svirao na 3 tekme u zadnje 3 godine. Više puta je Goran Bare svirao. Hoćemo li i njemu dati minutu šutnje kad se predozira? Po svemu sudeći više je zaslužio.

Volio bi da neki tipa harimatahari i njemu slični beta muškarci konačno dobije dlake na jajima i dobiju čvrste stavove pa da kao kolektiv možemo naprijed. LP
Je li vaš partner preuranjeni ejakulator?

Jsp88
Reactions:

Post by Jsp88 » Sat Nov 14, 2020 11:06 am

ejakulator88 wrote:
Sat Nov 14, 2020 9:51 am
To pjevanje o Slavoniji kod nekih je kao kad naši političari pjevaju himnu sa dlanom na srcu. Pjeva, a boli ga kurac.

Treba znati povući crtu. Želimo biti veliki klub kojeg svi poštuju? Onda moramo prvo mi poštovati sebe i naše legende moraju biti oni kojima su ovaj grad, klub i regija bili broj 1.

Sad ste odjednom svi veliki Slavonci, ovaj jazavac hari mata hari sa foruma i neki njemu slični. A koje to nama pjesme do sada sviraju na stadionu gospodo ? Kićo je svirao na 3 tekme u zadnje 3 godine. Više puta je Goran Bare svirao. Hoćemo li i njemu dati minutu šutnje kad se predozira? Po svemu sudeći više je zaslužio.

Volio bi da neki tipa harimatahari i njemu slični beta muškarci konačno dobije dlake na jajima i dobiju čvrste stavove pa da kao kolektiv možemo naprijed. LP
Slažem se s prva dva odlomka. Prvi me podsjeća na anegdotu kako su neke današnje velike Hrvatine 1991. govorile "Bože čuvaj Hrvatsku, odoh ja u Njemačku". Poantu, nadam se, razumijete. Isto tako je činjenica da se klub, barem u Meštrovićevo vrijeme, previše ulizivao Šukeru i takvima, i da stvarno moramo imati više dostojanstva i prestati trčati za takvim ljudima. Međutim, ovo s Kićom je malo drukčije. Čovjek je u glazbenom smislu ostavio veliki trag i to je razlog zašto se od njega opraštaju ljudi iz svih zemalja bivše Jugoslavije. I sad da se njegov rodni grad jedini napravi blesav? Kažem, ja mu osobno zamjeram te egzibicije s Dinamom i Hajdukom i to što se praktički više smatrao Zagrepčaninom nego Osječaninom, ali neće nam pasti kruna s glave ako se prije utakmice pusti neka njegova pjesma i/ili minuta šutnje i na taj način mu se oda počast kao glazbeniku i umjetniku, ne kao gradskoj legendi koja to i nije. Na krajeva, bilo bi licemjerno da se na ovaj ili onaj način na stadionu ne prisjetimo glazbenika čija se pjesma nerijetko čula s tribina tog istog stadiona, pa i s Wilsonove tijekom utakmice s Lokomotivom. Vezano za prvi odlomak, neću ulaziti u to s kolikom je iskrenošću i srcem on otpjevao tu pjesmu "Inati se Slavonijo". To ionako nećemo nikada znati, ali činjenica je da je tribina tu pjesmu prihvatila. Prije nekoliko godina sam na utakmicu s Luzernom poveo rođakinju iz Zagreba. Od cijelog Kohortinog repertoara i cijele utakmice općenito, nju se najviše dojmilo kada je Kohorta zagrmila isto to "Inati se Slavonijo". Oduševljena je danima nakon utakmice pjevušila tu pjesmu, a da ne govorim da se je odmah učlanila u klub, zapratila ga na Facebooku, Instagramu, ovom i onom, i da me je, kad je svaki idući put došla, pitala idemo li na utakmicu. Malo poduži post, ali eto...

moa2
Reactions:

Post by moa2 » Sat Nov 14, 2020 11:46 am

Ja ne znam, jel sam to samo ja ili vas ima više. Al mi već lagano na živce idu ovi balavci koji obezvrjeđuju osječke legende i vrijednosti. Nisu uopće svjesni konteksta i vremena kad se nešto događalo. I nije sve u navijačkom kodeksu. Pitanje je da li im količina sivih ćelija u glavi uopće dopušta da razmišljaju van tog retardiranog kodeksa!

mariox
Reactions:

Post by mariox » Sat Nov 14, 2020 12:01 pm

Kićo kao i mnogi Slavonci je završio u ZG i naravno nitko se ne vraća, svi vole Slavoniju i kako je Kićo rekao u jednom članku svi je vole i pjevaju a nitko se ne vraća u stvari lako je tako volit i sam je to priznao u biti da je dalmoš dobio bi mural ,ispraćaj počast od naroda jer je njihov a mi ovdje vodimo rasprave, Slavonac je Osijek je središte Slavonije Kićo je Osječanin zaslužuje mural i sve što ide uz to kao i minut šutnje kao glazbeniku bećaru , Slavoncu i to je to Inati se Slavonijo nadam se još koji put pjevat u GV a na Pampasu sigurno odajmo počast kao lokal patrioti i idemo dalje .

Ivan23HR
Reactions:

Post by Ivan23HR » Sat Nov 14, 2020 12:03 pm

Sad se našli generali poslije bitke pisat. Ako je Kićo bio toliki problem, zašto ga se nije toliko seciralo za vrijeme života? Sad kad je preminuo, sad je najednom predmet preseravanja. Ne mogu vjerovat da se ovako pljuje po jednoj legendi. Imao je "osječko-dinamov" dres? Pa šta. Pjevao je na bilim i plavim noćima? Pa šta, nek je pjevao.
Ovo što se piše je stvarno odvratno i neukusno. Brojanje krvnih zrnaca, rekao bi. Opet. Mislim, koji k je s vama nekima... Nimalo poštovanja nemate prema jednom slavonskom pjevaču. On je za života napravio štošta, ostavio je mnogo toga budućim generacijama, a šta su tu seratori napravili? Koji je njihov obol društvu i šta se ostavlja budućim generacijama?
Opet mi je pukao film jer ne mogu vjerovat šta tu čitam. Kako vas nije sramota anger--
3.8. 2017. - Osijek 1:0 PSV

Grad na Dravi danas slavi, naprijed naši Bijelo - plavi

Prestali smo sanjati, počeli smo živjeti PAMPAS 2021

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Sat Nov 14, 2020 12:09 pm

ma da, aj pustimo čovjeka da počiva u miru. kada se on slikao s tim dresom, to su sasvim neka druga vremena... u tih 40 godina se promjenilo više nego što se promjenilo od 11-16 stoljeća.. i to što je pjevao na bilim noćima, ok, ajd... šta sad.

respekt za njega kao čovjeka i umjetnika. zapravo, ako mene pitate mene više iritira što se piše o toj crnki a ne o njemu... čovjek kao da ništa nije radio i stvarao, nije bitan, samo klafraju tko je bila crnka o kojoj je pjevao... naravno, ona je bitnija.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Delmat
Reactions:

Post by Delmat » Sat Nov 14, 2020 12:21 pm

Umjesto da se oda počast velikom glazbeniku iz našeg grada ovdje je glavna tema čiji je on i koga "simpatizira"

Neki bi trebali dva puta razmisliti prije no što udare enter :roll:

Post Reply