razno

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
sympathizer
Reactions:

Re: razno

Post by sympathizer » Sun Feb 02, 2020 3:37 pm

Mene smeta što na futsalu, kad je igrala repka, semafori nisu bili iskorišteni do kraja. Pored prezimena igrača nije bio broj i nisu navedeni strijelci. Eto, morao sam napisati.

Ivan23HR
Reactions:

Post by Ivan23HR » Sun Mar 01, 2020 3:18 am

Upravo sam kolegu s kojim sam išao u srednju poslao u pm. U 2.30 me našao prozivat zašto nisam za Hajduk. Zadnjih nekoliko godina me pili i danas sam jednostavno pukao. Em što me pili s Hajdukom, ismijava i činjenicu da navijam za Osijek. Dosta sam tolerantan, ali ako diraš u moje, usprotivit ću se.
Prijateljstvo je jedno, ali konstantno podjebavanje nekoga može narušiti to.
Danas je definitivno prešao granicu. Inače je iz Osijeka i navija za Hajduk. A danas sam dobio dojam i da uopće ne voli NK Osijek.

Evo jedan drugi kolega sa faksa obožava Osijek. Iz Seone je. Dolazi na istok/zapad. Od tate frend i njegov sin navijaju također za Osijek, a nisu iz Osijeka. Jedna cura kad god može je oblačila trenerku s grbom kluba...
Pisao sam tu prošle godine o jednom kolegi iz Zagreba da mu je Osijek prirastao srcu.
Nepojmljivo mi je da ljudi rođeni u Osijeku ne vole svoj klub ili ga čak pomalo i mrze :( ne mogu shvatiti to. Iz mojeg iskustva (ljudi s kojima sam se družio) dobio sam dojam da više mi koji smo izvana volimo klub nego neki rođeni osječani...
Stvarno mi predstavlja enigmu ovaj nazovi prijatelj, kao i mnogi drugi osječani/slavonci. Šta imaju od navijanja za Hajdin? Zašto mrze/ne vole slavonski klub? Kakva je korist od odlaska na tekmu u GV samo kad oni gostuju? Kakvu povezanost ima/imaju s Splitom/Zagrebom? Po defaultu u Hrvatskoj postoji sam Hajdin? Sramota je navijati za Osijek ili bilo koji drugi klub? Zašto slavonci mrze slavonski klub?
Nikad neću shvatiti šta je u njihovim glavama...
Eto u pola 3 ja sam morao voditi takav razgovor s "prijateljem"... ali kad je bio stvarno naporan i dirao je u moje
3.8. 2017. - Osijek 1:0 PSV

Grad na Dravi danas slavi, naprijed naši Bijelo - plavi

Prestali smo sanjati, počeli smo živjeti PAMPAS 2021

EUS
Reactions:

Post by EUS » Sun Mar 01, 2020 5:12 am

Ma ne mrze Slavonci ili Osječani NK Osijek, to nikako. Tu se radi o regionalnom porijeklu i klasičnoj nesposobnosti prilagodbe. Nego, bez obzira što su tu rođeni, dio Slavonaca ili Osječana navija za Hajduk po obiteljskoj tradiciji. To je dio očuvanja identiteta njihovih očeva ili djedova, koji su pristigli iz Dalmacije pedesetih i šezdesetih. Neki žal za rodnim krajem, nejasni inat i neprilagođenosti te mentalitet čopora. Kako NK Osijek bude jačao, pogotovo trofejno i pobjedničkim gardom, time će ta priča gubiti na snazi. A do tada, Hajduk im pruža više. Dalmoši se drže skupa, pomažu si, kod školovanja, posla, čista plemenska priča, kao i drugi dinarsko plemenski tipovi, Albanci, Hercegovci itd... Zato ti granica Balkana ide Dunavom, Savom i Kupom
Uvijek na pobjedu! Samo jako! Samo Osijek!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sun Mar 01, 2020 9:57 am

Ne bih etiketirao, jer među navijačima, a i građanima Osijeka manjina su Essekeri ili Slavonci koji su već 100 godina ovdje. Većina ljudi u mom okružju (a svi navijaju za Osijeka - kako drukčije) su potomci Dalmoša koji su došli ovdje prije 70 godina.
Ovi drugi, koji se nisu prilagodili ni nakon 70 godina jednostavno imaju neki problem, ne treba se njima baviti.

btw. grad svakodnevno dobija nove stanovnike iz bliže i dalje okolice, VK, SB, ŽU i bosanske registracije nakon studija ili direktno ostaju ili dolaze i kupuju stanove po gradu. Ti ljudi moraju doći jednom na stadion i tamo se zaljubiti. :cool:
Ali tu dolazimo do glavnog problema - ljudi nisu blesavi - Osijek mora igrati, tu počinje i završava svaka priča, ako igramo dobar nogomet doći će ljudi, novi navijači, trofeji, uspjesi i ludnica. Ako se kod kuće branimo i ne možemo spojiti tri dodavanja dođoši će nastaviti navijati za Dinamo. :crash: Ili Hajduk anger--

ramzes3
Reactions:

Post by ramzes3 » Sun Mar 01, 2020 11:00 am

Ivan23HR wrote:
Sun Mar 01, 2020 3:18 am
Em što me pili s Hajdukom, ismijava i činjenicu da navijam za Osijek.
ajd da navija za dinamo pa te kao navijaca osijeka zajebava za rezultat ili trofeje

ali de me reci sto to hajdukov navijac ima kao argument da ide spustat navijacu osijeka?

pa hajduk je posto sinonim za sportski neuspjeh kroz zadnje desetljece

Ivan23HR
Reactions:

Post by Ivan23HR » Sun Mar 01, 2020 3:27 pm

Pa vjerojatno je u pitanju ona klasična priča: "navijaj za velike" i "šta vidiš u manjim klubovima".
U srednjoj smo bili dobri, ali otkad smo završili srednju je postao naporan. 15ogodišnja suša udarila u glavu. Vidjet ću baš što će pisat nakon izgradnje stadiona (i nakon što trofeji počni stizati) i da li će se držat svog Hajduka ili neće moći izdržati da ne opali selfi sa Pampasa... Čudan lik, u svakom slučaju
3.8. 2017. - Osijek 1:0 PSV

Grad na Dravi danas slavi, naprijed naši Bijelo - plavi

Prestali smo sanjati, počeli smo živjeti PAMPAS 2021

Suri
Reactions:

Post by Suri » Thu May 07, 2020 9:08 pm

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Thu May 07, 2020 9:24 pm

A može objavljivati ko naši kartu do Zemuna :mrgreen:
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

Snupix
Reactions:

Post by Snupix » Sat May 09, 2020 10:20 pm

Bilo mi dosadno pa sam napravio kratki video(prvi u zivotu).

Nadam se da ce vam se svidit. :sal: :k:
Last edited by Snupix on Sat May 09, 2020 11:27 pm, edited 1 time in total.
Image

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Sat May 09, 2020 10:31 pm

odlično odlično!! :beer: :beer: :beer:

ljudi, ajmo napraviti mali challenge, možemo ga nazvati baš tako "Nk Osijek Forever"
na istu duminu, video tako 2-3-4 minute. al ajmo odma vidjeti hoće nas biti više, a ne sad, napravim još ja i nitko više :(
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Post Reply