Igrači

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
jopa332
Reactions:

Re: Igrači

Post by jopa332 » Tue Dec 22, 2020 9:25 pm

Ili rakija i kulen?
"Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat' će uvijek najljepša pjesma i stih!"

malta
Reactions:

Post by malta » Tue Dec 22, 2020 9:30 pm

Aj napravite temu za to

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Tue Dec 22, 2020 9:43 pm

bushwacker wrote:
Tue Dec 22, 2020 9:03 pm
Ja bih nekako išao na neku drugu stranu i pokušao pobjedniku dati nešto što će biti originalno,slavonskog porijekla a da nije klasična medalja ili pokal.
Jer i sami smo svjesni toga da će to igrač izgubiti ili s vremenom odbaciti negdje na tavan
Ja bih pobjedniku dao šokačku jaknu poput ove

https://pletenina-dd.hr/index.php/sokacke-muske-jakne/

S time da bih dao izvesti ime dobitnika,naziv našeg foruma i godinu osvajanja nagrade za igrača godine NK Osijeka,negdje u gornjem kutu .

Mislim da bi to odjeknulo u medijima zbog originalnosti nagrade,a i siguran sam da to igrači ne bi tako lako izgubili.
ovo nas opet vraća na priču o identitetu kluba... meni reklja nije nk osijek. No dobro, da se razgovarati o svemu. U svakom slučaju, sve pohvale na ideji! Ako dodje do realizacije obavezno ćemo medijski popratiti priču!
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

bushwacker
Reactions:

Post by bushwacker » Tue Dec 22, 2020 10:10 pm

OK ako misliš da ta slavonska jakna nije Osijek po vama, ali kada razmislimo što onda je Osijek?
Tj što predstavlja Osijek.
U tome smjeru bi trebalo ići pri kreiranju nagrade za najboljeg igrača NKOS.
Što vas prvo asocira kada kažeš Osijek, meni odmah na um padne riječ Slavonija,ravnica,žitna polja pa sam zato to i predložio..
Ja sam prije ohoho godina tako nešto slično predlagao i kada je Kohorta svoju nagradu osnovala ali ništa od toga.
Kad svijetla gasnu, i mjesec se pojavi mlad,
na obali Drave umoran odmara grad!

ramzes3
Reactions:

Post by ramzes3 » Tue Dec 22, 2020 11:07 pm

JohnnyCash82 wrote:
Tue Dec 22, 2020 12:49 pm
Posto se Kamenar vratio s posudbe, bi li on mogao biti taj ofanzivni veznjak koji nam toliko nedostaje?
kratko i jasno. ne :D

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Wed Dec 23, 2020 8:25 am

bushwacker wrote:
Tue Dec 22, 2020 10:10 pm
OK ako misliš da ta slavonska jakna nije Osijek po vama, ali kada razmislimo što onda je Osijek?
Što vas prvo asocira kada kažeš Osijek, meni odmah na um padne riječ Slavonija,ravnica,žitna polja pa sam zato to i predložio..
Ja sam prije ohoho godina tako nešto slično predlagao i kada je Kohorta svoju nagradu osnovala ali ništa od toga.
drava i dravski most, konkatedrala, korzo i tramvaj. Osijek nije isto što i slavonija niti je ikada bio. To nije moje mišljenje, to je povijesna činjenica. Pričam naravno o načinu života, oduvijek je postojala velika razlika između urbanog i ruralnog života. Oba su imala i imaju svoje ljepote i prepoznatljive simbole, ali oni jednostavno nisu isti.
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

malta
Reactions:

Post by malta » Wed Dec 23, 2020 8:47 am

Osijek je iskonski rock'n'roll. Prvi bendovi rock tipa u Hrvatskoj pa i u Jugi su bili iz Osijeka. Tamburica kao nešto što se sluša masovno je tek 90-tih krenulo.

Osijek mora napraviti mix urbano i ruralno. Ne bježati od tradicije, ali ni gurati kulen i kobasicu u grad.

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Wed Dec 23, 2020 8:57 am

Iz Osijeka si ako si LEGA! Napraviti trofej LEGA godine, kipic tipa onih kakvi se dodjeljuju za Oscare, ali u nasem dresu s brojem i imenom igraca koji ga osvoji
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Wed Dec 23, 2020 9:16 am

Mladjo wrote:
Wed Dec 23, 2020 8:25 am
bushwacker wrote:
Tue Dec 22, 2020 10:10 pm
drava i dravski most, konkatedrala, korzo i tramvaj. Osijek nije isto što i slavonija niti je ikada bio. To nije moje mišljenje, to je povijesna činjenica. Pričam naravno o načinu života, oduvijek je postojala velika razlika između urbanog i ruralnog života. Oba su imala i imaju svoje ljepote i prepoznatljive simbole, ali oni jednostavno nisu isti.
Nope!
Osijek je uvijek bio Slavonija. Tu se varaš. Postojala je razlika između čega? Dajte molim vas. Pa ljudi su držali svinje i krave do poslije Domovinskog rata u donjem gradu i u retfali?
Pogledajte slike s početka prošlog stoljeća. Pa nama guske gacaju po glavnom trgu.
Naravno da je Osijek i ovo sve što si nabrojao i naravno da nam ne trebaju simboli bit kulen i kobasica, ali reći da Osijek nije nikada bio Slavonija i još nazvati do povijesnom činjenicom je blasfemija.

Tu šemu da Osijek nije Slavonija su počeli gurati doseljeni Hercegovci i Dalmatinci ili kako reći "dalmatinska deca popa đujića"
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

LUDI-OS
Reactions:

Post by LUDI-OS » Wed Dec 23, 2020 9:19 am

Osijek nije Slavonija :toilet:

A što je?

Post Reply