Igrači

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
Harry_Mata_Harry
Reactions:

Re: Igrači

Post by Harry_Mata_Harry » Wed Dec 23, 2020 9:55 am

Osijek je odlicna mjesavina Slavonije i Baranje (zato jer se i nalazi na samoj granici) ali kroz urbani štih!
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Wed Dec 23, 2020 10:01 am

Pa teritorijalno jest, ali simboli su potpuno drugačiji. Mislim da ne moramo nadugačko i naširoko o razlikama u životu od sredine do sredine. Priča o žitnim poljima, reklji, kobasici i rakiji u slučaju osijeka jednostavno ne pije vodu. Uzmite za primjer belišće. Vjerojatno jedan od prvih industrijskih gradova na ovim prostorima. Ni oni se ne identificiraju kroz gore navedene simbole već kroz drvo i papir. Identitet je nešto jedinstveno, nešto što te čini posebnim u odnosu na sve druge stoga mi se to “utapanje” pod zajednički “slavonski nazivnik” ne svidja.
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Wed Dec 23, 2020 10:22 am

Meni se ne sviđa stapanje u hrvatski nazivnik "more, turizam i sport", ne sviđa mi se stapanje u europski nazivnik. Šta je iduće? Oni si što jesi. Ne možeš reć mi nismo u Slavoniji jer jesmo. Mi imamo svoje gradske simbole, ali isto tako se ne možemo i ne smijemo odreći simbola Slavonije i Baranje jer je to ono što smo mi. Bježanjem od vlastitog identiteta odlazimo u klasičnu malograđanštinu što je gori seljakluk od samih seljaka.
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Wed Dec 23, 2020 10:26 am

Luka1995 wrote:
Wed Dec 23, 2020 10:22 am
Meni se ne sviđa stapanje u hrvatski nazivnik "more, turizam i sport", ne sviđa mi se stapanje u europski nazivnik. Šta je iduće? Oni si što jesi. Ne možeš reć mi nismo u Slavoniji jer jesmo. Mi imamo svoje gradske simbole, ali isto tako se ne možemo i ne smijemo odreći simbola Slavonije i Baranje jer je to ono što smo mi. Bježanjem od vlastitog identiteta odlazimo u klasičnu malograđanštinu što je gori seljakluk od samih seljaka.
Nije to bježanje, bože me sačuvaj, ali ja prvi ne volim kada se Osijek povezuje samo s rakijom, tamburicom, kolom...Ona dvojica na trgu što tamburaju mi isto idu na jetru. Teška depresija kad oni sviraju.
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Wed Dec 23, 2020 10:31 am

egoskop wrote:
Wed Dec 23, 2020 10:26 am
Luka1995 wrote:
Wed Dec 23, 2020 10:22 am
Nije to bježanje, bože me sačuvaj, ali ja prvi ne volim kada se Osijek povezuje samo s rakijom, tamburicom, kolom...Ona dvojica na trgu što tamburaju mi isto idu na jetru. Teška depresija kad oni sviraju.
Ključna riječ je SAMO. Osijek nije samo to, ali je i to. Ne volim to ni ja i ne malo puta s ljudima iz Zagreba pričam, a oni misle da mi jašemo konje, koljemo svinje i gacamo u blatu. Grad objedinjuje sve u jednom što je i njegova prednost i ljepota. Osijek ima i kudove i rokere i u tome je i bit.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Dec 23, 2020 10:35 am

Osijek je poseban, a dio je i Slavonije i Baranje.
Uz Osijek ne ide tamburica, rakija, svinja i kulen nego uz okolicu.

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Wed Dec 23, 2020 10:48 am

Nema smisla dalje o ovoj temi. Ljude je sramota što su iz Slavonije. Ne mogu to shvatit pa se radije ne bi svađao.

malta
Reactions:

Post by malta » Wed Dec 23, 2020 10:51 am

Luka1995 wrote:
Wed Dec 23, 2020 10:48 am
Nema smisla dalje o ovoj temi. Ljude je sramota što su iz Slavonije. Ne mogu to shvatit pa se radije ne bi svađao.
aposlutno krivo razmišljanje.
to što mislim da tamburica i reklja nisu Osijek, nema veze s time.
To ti je kao da kažeš da Rijeka ribarski grad jer je na moru. Osijek je dio Slavonije, ali nije selo!

SamoOsijek
Reactions:

Post by SamoOsijek » Wed Dec 23, 2020 10:56 am

Ma samo bacajte ideje za nagradu. Sigurno ćemo nešto pronaći kao najbolji izbor. Što više ideja, to bolje!

Možemo na kraju skupiti sve ideje i napraviti glasanje. Demokracija :)

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Wed Dec 23, 2020 11:04 am

malta wrote:
Wed Dec 23, 2020 10:51 am
Luka1995 wrote:
Wed Dec 23, 2020 10:48 am
aposlutno krivo razmišljanje.
to što mislim da tamburica i reklja nisu Osijek, nema veze s time.
To ti je kao da kažeš da Rijeka ribarski grad jer je na moru. Osijek je dio Slavonije, ali nije selo!
Nisam rekao da je Osijek traktor i poljoprivreda nego da Osijek uz urbani štih ima i onaj tradicionalni uz koji se vežu tamburica i reklja. Nije selo nego ima i jedno i drugo i ja ne vidim šta je tu loše.

Post Reply