100 GODINA NK OSIJEK

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
vu80
Reactions:

Re: 100 GODINA NK OSIJEK

Post by vu80 » Fri Feb 26, 2016 4:33 pm

Image

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Fri Feb 26, 2016 5:06 pm

Osječanine, sve što napišeš o temi povijesti NK Osijeka, ja objavljujem. Znaš koliko mi je to zanimljivo, a i stranica sada ima samo tu funkciju, kada konačno imamo službeni site kluba.
Da, Kerže je meni jedini pravi osječki kroničar. Ja sam odrastao na Keržeovim tekstovima i izvještajima, pa sam sigurno pristran, a i nije mi toliko važna tema oko osnutka dvije godine prije ili poslije.
Temu nasljeđivanja Slavije sam ja propagirao prije koju godinu, ali onda sam pročitao da su ustaše rasformirale klub zbog imena, pa nikako klub nema kontinuitet, a da su komunisti htjeli - vratili bi Slaviju.

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Fri Feb 26, 2016 6:03 pm

vu80 wrote:Image
E bas to hahhahaha
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

Delmat
Reactions:

Post by Delmat » Sat Feb 27, 2016 1:03 am

Dvostruki kriteriji se uzimaju.

BOBIKA
Reactions:

Post by BOBIKA » Sat Feb 27, 2016 3:56 am

Nedrzim niciju stranu Ali proucavao Sam Jos prije bio I 1947 nikako nemoze niti godina osnivanja kluba. To Je laz koja Se mora ispravit! Meni je svejedno Koja ce Se godina uzeti Ali 1947 nikako Nije tocna godina kluba a taj Kerze lupeta!

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Sat Feb 27, 2016 6:52 am

Pa pošto osjecanin najviše zna na tu temu i najviše ga boli kriva godina neka istupi u javnost sa argumentima i svi će ga rado podržati. Nisu ljudi nerazumni, ali nitko neće ni reagirati na piskaranja po forumu. Moje je mišljenje da osjecanin treba sada istupiti dok se u klubu sve slaže. Za godinu dana kada se marketing zalaufa i potroši brdo love neće više sigurno ništa mijenjati. Istina je da je većini ljudi zapravo svejedno. I tu je poanta svega. Ako će osjecanin nešto poduzeti svi ćemo ga rado podržati, ako neće ne treba nam ni ovo smaranje na tu temu na forumu. Drugi je problem je što osjecanin odustaje od svega čim se više od dva čovjeka ne slažu sa njim. Mislim sa je to sukus svega. Stoga osjecanine ili pokreni nešto ili zaboravimo ovu temu. Meni osobno je bitna samo godina od kada se NK Osijek zove NK Osijek i to je 1967. Mene boli dupe jel 1945. ili 1947.
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Sat Feb 27, 2016 9:56 am

Sve smo to već 100 puta pročitali i nema potrebe da to pišeš svako malo. Stoga ili poduzmi nešto ili se ne slaži sa tim u tišini.
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

Suri
Reactions:

Post by Suri » Sat Feb 27, 2016 11:12 am

Ne znam sto se tu vise može poduzeti. Glas je pušten, mišljenja onih kojima je stalo do toga su formirana. One kojima to i nije bitna stavka ionako to previše ne zanima.

SamoOsijek
Reactions:

Post by SamoOsijek » Sat Feb 27, 2016 1:11 pm

Moram priznati da nisam puno razmisljao o godini nastanka kluba do ove rasprave na forumu. Ali shvatio sam da je vazno utvrditi godinu osnutka kluba. Mozda nam to trenutno nije najbitnija stvar kraj losih igara, borbe za ostanak itd. Ali godina osnutka je zbilja bitna kad razmislite.
Treba to rascistit jer niti meni situacija nije najjasnija. Tko se sve smatra pretečom kluba, koji subjekt prestaje postojati spajanjem dva subjekta itd. Jedino sto mislim da ne trba kroz ovu raspravu omalovazavat znanje i strucnost gospodina Kerze. Drago Kerze je velii zaljubljenik u ovaj grad, Nk Osijek i sve sportske kolektive u gradu. Smatram ga vrhunskim novinarom i velkim znalcem povijesti sporta u gradu. I ne samo sporta. Tako da ne valja dovodit u pitanje njegovu ljubav prema klubu zato sto se ne slazemo s njime oko nečega. A pogotovo ne treba pisati o njemu kao nekom uhljebu koji zivi na racun kluba i mjenja povijest klubavzbog svog interesa. To sve svejedno ne znaci da i on moze pogrijesiti oko godine osnutka kluba. Meni ovako na prvu dosta uvjerljivo zvuce neki argumenti Osjecanina, ali nisam dovoljno u toj temi da bi mogao reci nesto vise. Ali nemojte dovoditi u pitanje ljubav i znacaj gospodina Kerzea zato sto se u necemu ne slazemo s njime. Mislim da bi svaki grad bio ponosan na ovakvog sportskog novinara i kronicara. :beer:

Suri
Reactions:

Post by Suri » Sat Feb 27, 2016 1:26 pm

ma 1947 ne moze nikako biti godina osnutka kluba. imho, ne moze ni 1945. jer bi onda to mogla biti i 1916 ili cak sad i 2016. meni je najlogicnije da to bude 1967. ali mi to ionako ne znaci previse jer ovaj klub meni pocinje biti vazan dio zivota tek krajem osamdesetih, kad sam poceo ici na utakmice i poceo upoznavati ljude koje i dan danas znam.

Post Reply