100 GODINA NK OSIJEK

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
SamoOsijek
Reactions:

Re: 100 GODINA NK OSIJEK

Post by SamoOsijek » Sat Feb 27, 2016 1:33 pm

Baš zato što smatram da naš klub ima tradiciju i svoju povijest mislim da je važno znati datum nastanka. Jer bilo je i generacija prije nas koje su navijale za klub, putovale, generacije bivših igrača, bili možda i vjerniji navijači od nas. Ne možemo reći da oni nisu navijali za OVAJ NAŠ Osijek zato što smo mi počeli klub pratit kasnije ili nam nije važno utvrdit godinu nastanka. Tim starijim generacijama se trebamo ponosit. Kako igračima tako i starim navijačima. I zato trebamo znati datum nastanka. Ne možemo biti sebični kao da je Nk Osijek počeo postojati s nama.

k_u_k_a
Reactions:

Post by k_u_k_a » Sat Feb 27, 2016 8:17 pm

onakvog kmecanja po fejsu nisam vidio cak ni kod hajdukovaca...
Kupujem dresove (stare i nove) i šalove NK Osijek!

navijac_osijeka
Reactions:

Post by navijac_osijeka » Sat Feb 27, 2016 10:42 pm

Osječanin ajd sad ozbiljno...gdje si bio 2007. kad je organizirana proslava 60. rođendana kluba, Kohorta je na utakmici protiv Rijeke imala i prigodnu koreografiju https://www.youtube.com/watch?v=FSNGvUErrZ8 a Kerže je izdao fotomongrafiju.

Pitam bez provokacije, zašto tada nisi ništa rekao o datumu nastanka? Pisao si kako je fotomonografija izvrsna i da je svaki navijač treba imati, a niti riječi o kontroverznom datumu.

Za datum si saznao kasnije, možda si pisao ili??

Tada bi to imalo puno većeg učinka nego danas.
ZORAN ZEKIĆ - HEROJ, A NE ZLOČINAC!!

Šime
Reactions:

Post by Šime » Sun Feb 28, 2016 4:50 am

Osjecanin wrote:
navijac_osijeka wrote:Ne znam zašto si opsjednut toliko s tom godinom osnivanja, odlučeno je 1947. i tako neka bude, sve ostalo je pretvaranje u sprdnju i GNK koji je promijenio 5-6 datuma osnivanja.
Tko je odlučio? Dragutin KERŽE? :lol: Tko kaže da NK Osijek nije star 100 godina? Ja kažem da je. NK Osijek je klub koji je osnovan 27. lipnja 1916. kao Športski đački klub Slavija.

.
Ja se slažem! Neka spajanja, razdvajanja vrijede, a neka ne! :sm:

Šime
Reactions:

Post by Šime » Sun Feb 28, 2016 4:54 am

Osjecanin wrote:Evo samo jedna mala crtica kolika je laž da je sutra rođendan NK Osijek. A Kerže vas može lagati jer ili ne znate ili vas boli kurac kao maltu i gunnersa.

Dakle kaže taj mudrac Kerže u svom priopćenju kako je po zakonu iz 2014. (!) spajanje je osnivanje nove udruge na koju prelazi ukupna imovina dvije ili više udruga koje se spajaju... (3) Spajanjem prestaju postojati udruge koje su se spojile, a novonastala udruga smatra se novom udrugom na koju se odgovarajuće primjenjuju odredbe ovog Zakona o registraciji udruge.” Ova formulacija potvrđuje da je, pravno gledajući, spajanjem Slavonije i Bratstva 1947. g. nastao novi pravni subjekt, Fiskulturno društvo Proleter

Dakle, on tvrdi da spajanjem 2 udruge nastaje nova udruga i to se stvarno dogodilo te 1947.

ALI

ONO ŠTO VAM GOSPODIN kERŽE NIJE REKAO, MALO JE PRIKRIO ZA ŠIRE NARODNE MASE, JE TO DA SE 1948. TA UDRUGA ILITIGA SD PROLETER SPAJA S DRUGOM NAJJAČOM SPORTSKOM UDRUGOM U GRADU SD "MLADOST". Istina, ime ostaje ali godinu poslije te njegove famozne 1947. opet se spajaju 2 udruge pa prema njegovom tumačenju kad se spajaju 2 udruge nastaje nova nikako se ne može uzeti 1947. godina kao godina osnivanja jer 1948. dolazi do novog spajanja udruga ili točnije sportskih društava. To što je ostalo ime Proleter je nebitno. Dogodilo se spajanje 2 najjača sportska društva u gradu i nastaje novo sa starim imenom...ALI TO VAM JE G. KERŽE "ZABORAVIO" NAPOMENUTI.. :tongue: :sm:
Ja se slažem da je Kerže PROIZVOLJNO ODABRAO GODINU!

Šime
Reactions:

Post by Šime » Sun Feb 28, 2016 5:05 am

BOBIKA wrote:Nedrzim niciju stranu Ali proucavao Sam Jos prije bio I 1947 nikako nemoze niti godina osnivanja kluba. To Je laz koja Se mora ispravit! Meni je svejedno Koja ce Se godina uzeti Ali 1947 nikako Nije tocna godina kluba a taj Kerze lupeta!
:fan: :bravo:
I ja se potpuno slažem da je Kerže izabrao 1947 SAMO I ISKLJUČINO RADI MONOGRAFIJE da bi eto bila izdana na kao jubilarnu godinu!

Šime
Reactions:

Post by Šime » Sun Feb 28, 2016 5:12 am

Osjecanin wrote:Nikad neću prihvatiti 1947. i uvijek ću govoriti da je to netočna godina osnivanja. Ne zato što sam najpametniji u svemiru, nego zato što se ta godina kosi sa zdravim razumom. Tu godinu je odredio Dragutin Kerže 60 godina poslije osnivanja kluba. 60 godina je u službenoj klupskoj povijesti pisalo da je NK Osijek osnovan 1945. Ja mu nisam dao za pravo da to radi niti ću mu ikada dati a NK Osijek je njegov klub isto koliko i moj. Nisam sebi dao za pravo da se petljam u godinu osnivanja kluba i tražim nešto od kluba po tom pitanju pa bogami neću ni njemu. 1950. godine klub se izdvojio iz FD Proleter, postao NK Proleter i na grb stavio 1945. godinu. To svi vidite. Ako su ljudi koji su osnovali taj klub 1945. pod imenom Udarnik 5 godina poslije stavili u grb 1945. godinu, tko sam ja da 60 godina poslije pametujem i mijenjam sve to. Ja nisam niti ću biti ali Kerže očito je kad je sebi dozvolio da 60 poslije osnivanja kluba on određuje kad je klub osnovan i mijenja sve to. Ponavljam, nisam mu dao za pravo da to radi a NK Osijek je njegov klub isto koliko i moj( mada je i to upitno jer sam s 1 dionicom i vlasnik kluba a pitanje je ima li on i jednu dionicu.. :tongue: :sm: :nono: )
I ZA MENE ĆE GODINA OSNIVANJA UVJEK BITI 1945, a ne Keržeova izmišljotina!

Šime
Reactions:

Post by Šime » Sun Feb 28, 2016 5:26 am

Suri wrote:ma 1947 ne moze nikako biti godina osnutka kluba. imho, ne moze ni 1945. jer bi onda to mogla biti i 1916 ili cak sad i 2016. meni je najlogicnije da to bude 1967. ali mi to ionako ne znaci previse jer ovaj klub meni pocinje biti vazan dio zivota tek krajem osamdesetih, kad sam poceo ici na utakmice i poceo upoznavati ljude koje i dan danas znam.
Ma zajebo se Kerže on je gledao krivi Proleter! :lol:
Image
Ili ljudi koji su tada živili i svih 60 godina poslije je tako bilo:
Image
Dok Kerže nije napisao monografiju 2007, jbg da je napisao 2008 onda bi on izabrao 1948! :tongue:

Šime
Reactions:

Post by Šime » Sun Feb 28, 2016 5:37 am

SamoOsijek wrote:Moram priznati da nisam puno razmisljao o godini nastanka kluba do ove rasprave na forumu. Ali shvatio sam da je vazno utvrditi godinu osnutka kluba. Mozda nam to trenutno nije najbitnija stvar kraj losih igara, borbe za ostanak itd. Ali godina osnutka je zbilja bitna kad razmislite.
Treba to rascistit jer niti meni situacija nije najjasnija. Tko se sve smatra pretečom kluba, koji subjekt prestaje postojati spajanjem dva subjekta itd. Jedino sto mislim da ne trba kroz ovu raspravu omalovazavat znanje i strucnost gospodina Kerze. Drago Kerze je velii zaljubljenik u ovaj grad, Nk Osijek i sve sportske kolektive u gradu. Smatram ga vrhunskim novinarom i velkim znalcem povijesti sporta u gradu. I ne samo sporta. Tako da ne valja dovodit u pitanje njegovu ljubav prema klubu zato sto se ne slazemo s njime oko nečega. A pogotovo ne treba pisati o njemu kao nekom uhljebu koji zivi na racun kluba i mjenja povijest klubavzbog svog interesa. To sve svejedno ne znaci da i on moze pogrijesiti oko godine osnutka kluba. Meni ovako na prvu dosta uvjerljivo zvuce neki argumenti Osjecanina, ali nisam dovoljno u toj temi da bi mogao reci nesto vise. Ali nemojte dovoditi u pitanje ljubav i znacaj gospodina Kerzea zato sto se u necemu ne slazemo s njime. Mislim da bi svaki grad bio ponosan na ovakvog sportskog novinara i kronicara. :beer:
Nitko ne osporava njegovo znanje, ali ni on nema pravo nakon 60 godina promijeniti povijest kluba:
Image
Image

ataM
Reactions:

Post by ataM » Sun Feb 28, 2016 8:15 am

Kohorta već 9 godina slavi 1947. kao rođendan kluba i ne sjećam se da je itko prigovara ili govorio da je to kriva godina. Tek se sad zadnju godinu dvije počelo o tome... Ne kontam, zašto se odma to nije onda reklo kad je izašla ta monografija i počelo slavit na tribinama i radi rekviziti, nego se šutilo toliko godina i onda digla hajka?

isto neki i za Kohortu kažu 1986. da se može uzet kad se prva ekipa okupila na istoku. Al uzelo se 1988. i gotovo sad. nećemo ko Dinamo svakih par godina mjenjat godinu osnutka.

kad nemamo ni u jednom slučaju točan datum i crno na bijelo...

Post Reply