100 GODINA NK OSIJEK

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
Suri
Reactions:

Re: 100 GODINA NK OSIJEK

Post by Suri » Sun Feb 28, 2016 9:44 am

ataM wrote:Kohorta već 9 godina slavi 1947. kao rođendan kluba i ne sjećam se da je itko prigovara ili govorio da je to kriva godina. Tek se sad zadnju godinu dvije počelo o tome... Ne kontam, zašto se odma to nije onda reklo kad je izašla ta monografija i počelo slavit na tribinama i radi rekviziti, nego se šutilo toliko godina i onda digla hajka?

isto neki i za Kohortu kažu 1986. da se može uzet kad se prva ekipa okupila na istoku. Al uzelo se 1988. i gotovo sad. nećemo ko Dinamo svakih par godina mjenjat godinu osnutka.

kad nemamo ni u jednom slučaju točan datum i crno na bijelo...
Osječanin to nije napisao, a kontam da je vazno iako ja ne znam točne okolnosti, ali neka me on ispravi ako sam negdje pogriješio - on (Osječanin) je do tih podataka došao unazad par godina. A, što je najvažnije, a ne sjećam se da je Osječanin to igdje napomenuo, do podataka je došao pohodeći Državni arhiv i proučavajući njihovu arhivu, stare Glasove Slavonije i štojaznam. Dakle iste one izvore koje je imao i Kerže na raspolaganju. Ni manje ni vise.
Osobno nisam ni za '45, može biti tek '67, ali to ne odlučujem ja, niti bih to želio.
Dobro da si spomenuo godinu osnutka Kohorte Mata, jer to je upravo ista situacija. Postojala je torcida Osijek dok se '88 nije prihvatilo ime Kohorta. I to i jest prava godina osnutka Kohorte, dakle ne grupe navijača NK Osijek, nego Kohorte.
Po istoj logici (koja je i jedina logična :) ) godina osnutka NK Osijeka bi trebala biti '67. Jer sve ove prijašnje su godine osnutka nekog od klubova iz Osijeka (Proleter, Slavija)

zeos88
Reactions:

Post by zeos88 » Sun Feb 28, 2016 10:22 am

BOBIKA wrote:Nedrzim niciju stranu Ali proucavao Sam Jos prije bio I 1947 nikako nemoze niti godina osnivanja kluba. To Je laz koja Se mora ispravit! Meni je svejedno Koja ce Se godina uzeti Ali 1947 nikako Nije tocna godina kluba a taj Kerze lupeta!
Zašto tako pametan nisi bio 2007. kad se pokretala u Kohorti ta priča oko obilježavanja godišnjice kluba, a u to vrijeme si itekako bio aktivan sa svojom ekipom?
Tad vas je sve bolio kurac oko toga, to su vam bile budalaštine, al zato sad forumi i fejsbuci gore od rasprava oko toga.

http://www.kohorta.net/foto/albums/2007 ... ka0014.jpg

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Sun Feb 28, 2016 10:28 am

Pa baš i ne gori. Samo ovdje se piše... I to par ljudi... Jel tko jučer pričao na tribini o ovoj temi..? Ljude generalno ne zanima ništa. Mene redoviti likovi sa istoka pitaju što se događa u klubu...
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

zeos88
Reactions:

Post by zeos88 » Sun Feb 28, 2016 11:21 am

.
Last edited by zeos88 on Sun Feb 28, 2016 7:35 pm, edited 1 time in total.

mariox
Reactions:

Post by mariox » Sun Feb 28, 2016 11:29 am

Samo da napišem da se cijeli svoj život sjećam da je bila 1945 god. osnivanja kluba i to sam mislio do zadnjih par godina nisam baš obraćao pažnju na 1947.

ataM
Reactions:

Post by ataM » Sun Feb 28, 2016 11:32 am

2007. je napravljena prva koreografija za rođendan kluba. protiv Rijeke na ljeto ako se ne varam. tad se počelo s tim obilježavanjima rođendana kluba i tom godinom kao službenom na grafitima, rekvizitima, koreografijama. bar mi navijači. uprave smo imali kakve smo imali i nije ih ništa bilo briga.

mariox
Reactions:

Post by mariox » Sun Feb 28, 2016 11:52 am

Image

Toliko od mene

Šime
Reactions:

Post by Šime » Sun Feb 28, 2016 11:54 pm

ataM wrote:Kohorta već 9 godina slavi 1947. kao rođendan kluba i ne sjećam se da je itko prigovara ili govorio da je to kriva godina. Tek se sad zadnju godinu dvije počelo o tome... Ne kontam, zašto se odma to nije onda reklo kad je izašla ta monografija i počelo slavit na tribinama i radi rekviziti, nego se šutilo toliko godina i onda digla hajka?

isto neki i za Kohortu kažu 1986. da se može uzet kad se prva ekipa okupila na istoku. Al uzelo se 1988. i gotovo sad. nećemo ko Dinamo svakih par godina mjenjat godinu osnutka.

Pa bilo je i onda, i ja sam govorio wtf sad 1947... :sm:

Šime
Reactions:

Post by Šime » Mon Feb 29, 2016 12:00 am

mariox wrote:Image

Toliko od mene
Da se bolje vidi:
Image
:sal:
"Gori" možda jer sam ja na Face-u napisao pod galerijom s tekme! :sm:

Šime
Reactions:

Post by Šime » Mon Feb 29, 2016 12:12 am

Osjecanin wrote:

1. Ne sjećam se kako to Kohorta 9 godina slavi 1947. Kohorta slavi svoj rođendan ali rođendan kluba i to još unazad 9 godina svaku godinu, to prvi put čujem

2. Napisao sam već da sam i ja kao i ostali u početku bezrezervno prihvatio 1947. godinu jer sam mislio da Kerže najbolje zna. S vremenom mi je upadala u oči ta godina 1945. na prvom grbu NK Osijek i počeo sam se pitati kako to da nam je klub osnovan 1947. a na grbu NK Proleter piše 1945. Tako je to krenulo.

3. Ova tema nije baš od "jučer". Ja o njoj pričam i pokušavam ukazati na ovaj problem već nekoliko godina. Drugi par rukavica je što me nitko ne sluša ili bolje rečeno boli ih kurac za to. Evo danas kad je ova tema itekako poznata na ovom forumu, ljudi kažu boli me kurac kad je osnovan.

4. Na forumu Kohorte godinama se ne piše o NK Osijek pa se ta tema nije mogla niti pokrenuti. Ja sam osobno ovu temu pokrenuo na bijelo-plavom forumu 2010. godine!

5. Nije isto uspoređivati Kohortu i NK Osijek. Kohorta neko vrijeme nije imala svoju godinu osnutka ali kakos e prate navijački trendovi tako se potaklo i to pitanje u Kohorti. Konsenzusom ljudi odlučeno je da se uzme 1988. iako je grupa postojala i prije. Dakle nije jedan čovjek nametnuo svoje mišljenje i rekao Kohorta slavi 1988. kao godinu osnivanja.
S druge strane NK Osijek je IMAO SVOJU SLUŽBENU POVIJEST U KOJOJ JE PISALO DA JE OSNOVAN 1945. POD IMENOM UDARNIK. 60 godina poslije jedan čovjek iz svojih osobnih razloga koje je Šime kratko i točno u jednoj rečenici objasnio, mijenja povijest NK Osijek jer je on odlučio da se 1947. uzme kao godina osnivanja kluba.
To nikako nije i ne može biti ista situacija kao s Kohortom
Monografija bi valjda imala čudno ime da se zove 62 godine NK Osijek! :sm:

Post Reply