iz povijesti...

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
Post Reply
gunners
Site Admin
Reactions:

iz povijesti...

Post by gunners » Thu May 28, 2009 10:52 am

1945.
Nakon završetka Drugoga svjetskoga rata odbornici, članovi i igrači prijeratnih osječkih nogometnih klubova sastali se u želji oživljavanja djelovanja predratnih klubova. Na današnji su se dan, među prvima, okupili sportaši bivšeg ŠK Slavije i u Grafičkom domu u Pejačevićevoj ulici potaknuli to pitanje. Iako je klupski predsjednik dr. Stanko Hajduković dobio upute za obnovu rada do obnavljanja ŠK Slavije nije došlo jer je poslana i odluka za pripojenjem jednom od osnovanih osječkih fiskulturnih društava. Mjesec dana potom Fiskulturni odbor grada Osijeka donio je odluku o zabrani uporabe prijeratnih društvenih imena pa su se i nogometaši morali uključiti u rad nogometnih sekcija novoosnovanih fiskulturnih društava Borac, Sloga i Jedinstvo.
--> evo zašto Slavija nije nastavila postojati :evil:

gunners
Site Admin
Reactions:

Re: iz povijesti...

Post by gunners » Sat Jun 20, 2009 3:34 pm

1926.
Na Tomislavovom igralištu na Glasijama (sjeverni dio današnjeg Vijenca Ivana Meštrovića) odigrana finalna prvenstvena utakmica za naslov prvaka Osječkoga nogometnog podsaveza između osječke Slavije i vinkovačke Cibalije. Prvenstvo ONP osvojili su, po treći puta uzastopce, Osječani jer su u završnici pobijedili Vinkovčane rezultatom 4:1. Tom pobjedom Slavija je osigurala pravo sudjelovanja u Nogometnom prvenstvu države.
:fan:

wlatz
Reactions:

Post by wlatz » Sun Jun 21, 2009 3:14 pm

1926.
Na Tomislavovom igralištu na Glasijama (sjeverni dio današnjeg Vijenca Ivana Meštrovića) odigrana finalna prvenstvena utakmica za naslov prvaka Osječkoga nogometnog podsaveza između osječke Slavije i vinkovačke Cibalije. Prvenstvo ONP osvojili su, po treći puta uzastopce, Osječani jer su u završnici pobijedili Vinkovčane rezultatom 4:1. Tom pobjedom Slavija je osigurala pravo sudjelovanja u Nogometnom prvenstvu države.
Gdje su igrali? U dolinama? Lol, ne vjerujem :rotfl:

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Thu Jun 25, 2009 5:06 pm

1926.
Nogometaši Slavije proslavili 10. obljetnicu djelovanja i tim je povodom odigrana prijateljska utakmica sa somborskim Sportom. Osječani su pobijedili visokim rezultatom 6:0.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Tue Jun 30, 2009 9:17 am

1933.
Na nogometnom igralištu kraj Drave odigran prijateljski susret između momčadi osječke Slavije i austrijskog Rapida iz Beča. Na današnji se dan okupilo oko 2.500 gledatelja iz Osijeka i okolice koji su došli da vide nogometaše bečkog nogometnog kluba. Gosti su pokazali u Osijeku sve odlike prvoklasnog bečkog nogometa i pobijedili nogometaše domaće Slavije rezultatom 4:2.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Jul 08, 2009 2:43 pm

Na home stranici bijelo-plavi.com imate novu pričicu iz povijesti o rekordnoj pobjedi NK Osijeka.
Imam dodatak koji je za rubriku "Na rubu znantosti". Čuo sam priću 100 puta pa da je podjelim.
Moj stari je noć prije sanjao cijelu utakmicu i kada je s frendovima išao na tekmu govorio je: "Bit će 10:1, Ljupko i Luks će dati po 4 gola", naravno nitko mu nije vjerovao, a kada su počeli padati golovi gledali su ga u čudu.
Nije nikakav "vidoviti Milan" ili sl., to mu se desilo jednom i to je to.
I ja sam 100 puta sanjao utakmice dan prije, ali nikada se snovi nisu obistinili :sleep:

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Jul 08, 2009 3:20 pm

Ups, to mi je prvi glas.
U Mozilli se otvara bez problema, a vidim da zadnjih dana posjet nije bio ispod 100.
Vidim sada da u IExploreru šteka :anger: --> izbacio sam 2 modula koji su pravili probleme, sada bi ti treblo raditi.

Seltik
Reactions:

Post by Seltik » Wed Jul 15, 2009 3:07 pm

Osjecanin wrote:Radi :party:

i meni nije radilo sad sve valja

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sat Jul 18, 2009 11:23 pm

10 najvećih bruka hrvatskog klupskog nogometa
http://www.tportal.hr/sport/TcomPrvaHNL ... ometa.html
br.5: Slavija - Osijek 5:1

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Nov 18, 2009 8:58 am

1933.
nogometaši osječkoga ŠK Slavije pobijedili su reprezentaciju grada Vinkovaca visokim rezultatom 5:0.
:fan:

Post Reply