Kompleks "Gradski vrt"

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
Rajnus
Reactions:

Re: Kompleks "Gradski vrt"

Post by Rajnus » Tue Jan 21, 2020 6:05 pm

Nije problem kapacitet već tribine iza gola. Ne vidim tu ništa estetski. Jesi bio u Spens areni u Novom Sadu. Prava estetika 👌🏻
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

mariox
Reactions:

Post by mariox » Tue Jan 21, 2020 6:57 pm

Rajnus wrote:
Tue Jan 21, 2020 6:05 pm
Nije problem kapacitet već tribine iza gola. Ne vidim tu ništa estetski. Jesi bio u Spens areni u Novom Sadu. Prava estetika 👌🏻
Spens je prava socijalistička dvorana građena prije 40godina mi smo ipak našu 2009 sagradili po meni je to greška bila jer sa tim tribinama iza golova bi imali kapacitet 5000

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Tue Jan 21, 2020 8:39 pm

Ne radi se o broju mjesta već o tribinama iza golova koje su žešća glupost.... Ko da na nogometnim stadionima uvjetuju tribine iza gola za bilo što.
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

Delmat
Reactions:

Post by Delmat » Wed Jan 22, 2020 6:00 am

mariox wrote:
Tue Jan 21, 2020 5:44 pm
Rajnus wrote:
Tue Jan 21, 2020 3:32 pm
mariox wrote:
Jesu montažne hale ali opet sa tribinama na sve četri strane u biti trebalo je odma sagradit normalnoj dvoranu tj.teren od 5000 kao Varaždinu ostatak dvorane nam super samo se sjebali sa glavnim terenom .
Ne kužim to svrsavanje na tribine iza golova. Pa to su najgora mjesta koja postoje. Pa jebote ne mjerimo kite ko u osnovnoj školi da je bitno koliko mjesta ima. Bitno da je objekt funkcionalan i prije svega održiv i isplativ. Jebe mi se za sve vrste reprezentacija u Osijeku. Meni je žao što naš sport ne može napuniti dvoranu.
Pa to ti je standard neki danas u Europi nije to svršavanje gleda se kapacitet i estetski mi nemamo ništa http://www.glas-slavonije.hr/247803/6/D ... kapaciteta
Ovo je bilo 2014 a tek danas nemamo šanse uživajmo u nastavno sportskoj dvorani za što je idealna dvorana kompletno je super ali je usran glavni teren i to je to
Ma prošloj stranici sam napisao da ovo nije istina. Žatika s montažnom tribinom ima kapacitet 3,700 a ne 5,000. Tako da o nekom uvjetu od 5,000 je čista laž.

zos
Reactions:

Post by zos » Fri Feb 28, 2020 1:28 pm

Dobili organizaciju SP rukometsa 2025.g. s Danskom i Norveškom.
Osijek se ni u sali ne spominje kao grad domacin:
Poznati su i gradovi domaćini.
– Što se Hrvatske tiče, treba reći da se uz Zagreb, Split, Varaždin i Poreč planira održati jedan dio natjecanja u Dubrovniku, koji bi do 2025. godine trebao dobiti novu dvoranu kapaciteta 5000 mjesta – rekao je Grahovac.
Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/sport/hrvatska- ... tu-1382224 - www.vecernji.hr

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Sat Feb 29, 2020 6:17 pm

Da zaključimo priču:
"Osijek je bio u kombinacijama za domaćinstvo, problem nije nedovoljan kapacitet, što je bio glavni hendikep Gradskog vrta zbog čega slavonska metropola nije bila domaćin Europskog prvenstva za rukometaše 2018. godine, premda je u zimu 2014. bila domaćin skupine EP-a rukometašica. IHF po tom pitanju još uvijek ima nešto blaže kriterije. Glavna zamjerka IHF-a je nedostatak tribina sa sve četiri strane, što zahtijevaju marketinške agencije i nositelji televizijskih prava. Postojala je ideja u Osijeku da se skinu staklene stijene na sjevernom i južnom dijelu velike dvorane Gradski vrt pa da se na tom mjestu ugrade montažne tribine. Međutim, zajedno s projektantima dvorane došlo se do zaključka kako bi investicija bila prilično velika ili, narodski rečeno, "skuplja pita od tepsije.""

Rocky031
Reactions:

Post by Rocky031 » Mon Mar 02, 2020 9:24 am

S pozitivne strane naša dvorana živi cijele godine. Svakako šteta što se SP neće održati, ali mi za razliku od tih ostalih gradova imamo nekoliko državnih, europskih i svjetskih natjecanja u raznim disciplinama svake godine, počevši od košarke, odbojke, rukometa, streljaštva, gimnastike, futsala, boksa... Evo baš za 2 tjedna smo domaćini državnog natjecanja u grapplingu u GV, a krajem 3. će se održati 5. Osječki kup u mačevanju.

Ono što će nam zaista trebati nakon što se sagradi Pampas i teniski centar Donne Vekić je pošteni bazenski kompleks i uređenje stadiona GV za potrebe atletičara.

zos
Reactions:

Post by zos » Mon Mar 02, 2020 11:01 am

To sve stoji, ali smo svejedno mogli imati manju dvoranu koja zadovoljava i potrebe odrzavanja rukomentih prvenstava. Razlika u cijeni gradnje tada kad se gradila sigurno nije bila tolika koliki bismo benefit imali. Niti bi takva dvorana bila manje upotrebljiva za sve za što se danas upotrebljava. Dapače!

Rocky031
Reactions:

Post by Rocky031 » Mon Mar 02, 2020 11:23 am

Istina, ali sada je kasno. A i tada nitko nije mislio da će to biti problem jednoga dana jer je tadašnje kriterije ispunjavala.

hihmih
Reactions:

Post by hihmih » Mon Mar 02, 2020 12:15 pm

Rocky031 wrote:
Mon Mar 02, 2020 11:23 am
Istina, ali sada je kasno. A i tada nitko nije mislio da će to biti problem jednoga dana jer je tadašnje kriterije ispunjavala.
Kako nitko nije mislio! Mi na forumu smo trubili o tome cijelo vrijeme!? A i jedan nas forumas je tada kao i sada bio blizu vatre, ne vjerujem da nije moga prenjeti dalje. Istina vjerovatno ga se ni tada a ni sada nista ne slusa vec sudjeluje kao klimavac glave u toj "visokoj" politici zid--

Post Reply