Novi Osijek

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
gunners
Site Admin
Reactions:

Novi Osijek

Post by gunners » Mon Nov 23, 2009 9:04 pm

Ovako je trebao izgledati naš grad po planovima iz sedamdesetih:
Image
Image
http://www.publicspace.org/en/projects/z014-osijek-2000
Ponovno su se aktualizirale priče o "prelasku Drave", pa možda i doživimo ovako nešto...

Nozh
Reactions:

Re: Novi Osijek

Post by Nozh » Mon Nov 23, 2009 9:15 pm

ma neka ostane taj prostor preko drave rekreacijska zona. samo neka se uredi još više naravno...a i malo teži posao bi bio preko se širiti, od cijele nove infrastrukture, nerazminiranog područja do toga da je to sve močvarno područje...

russell
Reactions:

Post by russell » Mon Nov 23, 2009 9:46 pm

slazem se sa osjecaninom,treba prema jugu,evo danas je nama na faksu bio vrdoljak i rekao je da je GZ tenja,skoro pa rasprodana,jos 4 parcele su ostale i cak je rekao da je i ikea zainteresirana te da ocekuje u 2010. izmedu 100 i 120 novih radnih mjesta

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Mon Nov 23, 2009 10:05 pm

Ovdje se radi o viziji velikog Osijeka.
Proširenje do obilaznice je planirano i biti će ostvareno vrlo brzo. Južna Retfala je več načeta s Portanovom, a nastavit će se i dalje prema istoku.
Uske Njive, Nova Divaltova i Jug IV će popuniti ostatak prostora.
Hoću reći da Osijek prostorno raste, ali Osijek za kojim sanjam je Osijek koji će peći Dravu i imati još 50k stanovnika. Osijek koji je pravo središte regije i koji se nastavlja razvijati tamo gdje je stao krajem osamdesetih i početkom devedesetih. Da se vratimo na nogomet: Osijek koji je planirao stadion koji liči na Mestallu s 45k mjesta, a ne Osijek koji planira srušiti zap. tribinu i imati stadion kao Međimurje.

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Mon Nov 23, 2009 10:09 pm

...po povrsini smo 2. u Hrvatskoj :drum:
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Tue Nov 24, 2009 12:37 pm

kao sto su pricali da ce autocesta pridonijeti urbanom napretku grada,ja do sada ne vidim nikakve pomake,nadam se da se varam i dok bude u punom profilu da ce stvarno doci do toga!

djmarac
Reactions:

Post by djmarac » Tue Nov 24, 2009 12:38 pm

Osjecanin wrote:možemo mi sanjati ovelikom osjeku ali je stvarnost nešto drugo..tisuće nezaposlenih,male plaće, nesigurna radna mjesta, negativna demografska slika,stotine neprodanih novih stanova, iseljavanje..to su činjenice a snovi su nešto drugo.
I to je istna ali razlog je u tome sto se do skora vodila Centralisticka politika u Hrvatskoj. Zasto je Glavas osudjen?! Pa osudjen je jer je bio za Regionalizaciju sto bi poboljsao zivot u Slavoniji, Istri, Dubrovackoj regiji a normalno da bi se time smanjio proracun i prihod u recimo Zagrebackoj i djelomicno u Dalmaciji (iako ja smatram da bi za dalmaciju bio bolji regionalizam).

Zamislite samo kada bi sav ovaj poljorivredni prihod koji se ostvari u nasoj Slavoniji (iako nije vise moja) i ostao u Osijeku i slavonskim gradovima!!! Povecao bi se standard ljudi a time i potrosacka moc sto bi privuklo nove trgovine te tvornice za opskrbu trgovina a tako se otvorila nova radna mjesta. Tada bi se selilo iz ostalih dijelova u Slavoniju pa tako i u Centar regije u Osijek.

russell
Reactions:

Post by russell » Tue Nov 24, 2009 12:42 pm

bas da je osuden zato sto je htio regionalizam...al da ne idem u oftopik

djmarac
Reactions:

Post by djmarac » Tue Nov 24, 2009 12:43 pm

nemesis wrote:kao sto su pricali da ce autocesta pridonijeti urbanom napretku grada,ja do sada ne vidim nikakve pomake,nadam se da se varam i dok bude u punom profilu da ce stvarno doci do toga!

Kod auto ceste je problem za sada nepovezanost s Madjarskom. Vjeruj mi da kada bude napravljen Dravsiki most i auto cesta do Budimpeste da ce se promet na Slavonici ustostrucit jer ce se tek tada isplatiti ici tuda do Autoceste A3 a sada trenutno idu samo Osjecani i Djakovcani tom autocestom.

Autoceste pridonose takodjer razvoju regije jer ce se javljati novi investitori koji ce graditi svoje tvornice uz autocestu jer je isplatljivije nego negdje u sredini regije. Ja jedino smatram da je autocestu mozda trebalo autocestu graditi kroz Osijek-Vinkovci-Zupanja jer bi se tako priblizilo Vukovaru a i tu bi bilo Djakovo a ovako je daleko Vukovar od autoceste!

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Tue Nov 24, 2009 12:44 pm

djmarac wrote:
Osjecanin wrote:možemo mi sanjati ovelikom osjeku ali je stvarnost nešto drugo..tisuće nezaposlenih,male plaće, nesigurna radna mjesta, negativna demografska slika,stotine neprodanih novih stanova, iseljavanje..to su činjenice a snovi su nešto drugo.
I to je istna ali razlog je u tome sto se do skora vodila Centralisticka politika u Hrvatskoj. Zasto je Glavas osudjen?! Pa osudjen je jer je bio za Regionalizaciju sto bi
poboljsao zivot u Slavoniji, Istri, Dubrovackoj regiji
a normalno da bi se time smanjio proracun i prihod u recimo Zagrebackoj i djelomicno u Dalmaciji (iako ja smatram da bi za dalmaciju bio bolji regionalizam).

Zamislite samo kada bi sav ovaj poljorivredni prihod koji se ostvari u nasoj Slavoniji (iako nije vise moja) i ostao u Osijeku i slavonskim gradovima!!! Povecao bi se standard ljudi a time i potrosacka moc sto bi privuklo nove trgovine te tvornice za opskrbu trgovina a tako se otvorila nova radna mjesta. Tada bi se selilo iz ostalih dijelova u Slavoniju pa tako i u Centar regije u Osijek.
istarska i dubrovačka regija su jedne od NAJBOGATIJIH u državi !!!...njih nikakav centralizam ne jebe jer imaju druge izvore prihoda (turizam),najvise se to odnosi na dalmaciju (najvise zbog velikog broja stanovnika (splitsko-dalmatinska zupanija najvise nezaposlenih u drzavi)) i slavoniju !

Post Reply