Novi Osijek

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
djmarac
Reactions:

Re: Novi Osijek

Post by djmarac » Tue Nov 24, 2009 12:46 pm

russell wrote:bas da je osuden zato sto je htio regionalizam...al da ne idem u oftopik
Gle, stvar je u tome sto centralna vlast u Regionalizaciji ne bi imala toliku moc i toliki priljev novca a svi znamo zasto se ide u politiku ;-).

Jos nesto govori u moju korist a to je da je protiv glavasa pokrenut postupak u onom trenutku kada je javno rekao da se bori za Regionalizaciju i te da ce izaci iz HDZa radi toga. JA neidem u to da li je on kriv ili ne ali je cinjenica da HR vodstvu ne odgovaraju regije iako bi to bilo bolje za Hrvatsku (osim Zagreba)!!!

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Tue Nov 24, 2009 12:47 pm

...ma daj ajde tog glavaša nebi izvlacio iz govana ni da mi plati
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

djmarac
Reactions:

Post by djmarac » Tue Nov 24, 2009 12:51 pm

nemesis wrote: istarska i dubrovačka regija su jedne od NAJBOGATIJIH u državi !!!...njih nikakav centralizam ne jebe jer imaju druge izvore prihoda (turizam),najvise se to odnosi na dalmaciju (najvise zbog velikog broja stanovnika (splitsko-dalmatinska zupanija najvise nezaposlenih u drzavi)) i slavoniju !

Mislim da nisi u pravu jer je istra prva zahtijevala Regionalizaciju. Takodjer sav taj novac od turizma neide u Istru, vec ide u drzavnu blagajnu odakle se rasporedjuje po cudnom principu. Sto se tice toga da je Istra bogata je istina ali iz jednog jedinog razloga a to je sto je velika zaposlenost u sezonskom periodu, sto ljudi imaju posao. Mnogo ti znaci kada narod radi i ima prihode a to je slucaj u Istri. Dakle, njihov standard je velik ali nije regija toliko bogata kako se cini!!!

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Tue Nov 24, 2009 12:54 pm

djmarac wrote:
nemesis wrote: istarska i dubrovačka regija su jedne od NAJBOGATIJIH u državi !!!...njih nikakav centralizam ne jebe jer imaju druge izvore prihoda (turizam),najvise se to odnosi na dalmaciju (najvise zbog velikog broja stanovnika (splitsko-dalmatinska zupanija najvise nezaposlenih u drzavi)) i slavoniju !

Mislim da nisi u pravu jer je istra prva zahtijevala Regionalizaciju. Takodjer sav taj novac od turizma neide u Istru, vec ide u drzavnu blagajnu odakle se rasporedjuje po cudnom principu. Sto se tice toga da je Istra bogata je istina ali iz jednog jedinog razloga a to je sto je velika zaposlenost u sezonskom periodu, sto ljudi imaju posao. Mnogo ti znaci kada narod radi i ima prihode a to je slucaj u Istri. Dakle, njihov standard je velik ali nije regija toliko bogata kako se cini!!!
istrijani zahtjevaju i dan danas regijonalizaciju jer su to romi,srbi i talijani,najmanje hrvati a i mentalitet im je usran ! :off:
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

wlatz
Reactions:

Post by wlatz » Tue Nov 24, 2009 2:12 pm

nemesis wrote:kao sto su pricali da ce autocesta pridonijeti urbanom napretku grada,ja do sada ne vidim nikakve pomake,nadam se da se varam i dok bude u punom profilu da ce stvarno doci do toga!
Autocesta može samo odmoći, nikako pomoći. Vidjet ćeš pomake, ali na gore.
djmarac wrote:I to je istna ali razlog je u tome sto se do skora vodila Centralisticka politika u Hrvatskoj. Zasto je Glavas osudjen?! Pa osudjen je jer je bio za Regionalizaciju sto bi poboljsao zivot u Slavoniji, Istri, Dubrovackoj regiji a normalno da bi se time smanjio proracun i prihod u recimo Zagrebackoj i djelomicno u Dalmaciji (iako ja smatram da bi za dalmaciju bio bolji regionalizam).

Zamislite samo kada bi sav ovaj poljorivredni prihod koji se ostvari u nasoj Slavoniji (iako nije vise moja) i ostao u Osijeku i slavonskim gradovima!!! Povecao bi se standard ljudi a time i potrosacka moc sto bi privuklo nove trgovine te tvornice za opskrbu trgovina a tako se otvorila nova radna mjesta. Tada bi se selilo iz ostalih dijelova u Slavoniju pa tako i u Centar regije u Osijek.
Kako bi se poboljšao život u nekim regijama a u nekima bi se smanjio proračun? Jel znaš odakle novac državi i lokalnoj upravi? UKRADE ga ljudima. A budući da u nas imamo progresivne poreze, sposobniji plaćaju veće stope poreza i taj novac se onda da nesposobnima i podobnima. Sposobniji propadaju a nesposobni prosvjeduju kako im je teško, podobni onda uzimaju sposobnima još više i tako dalje i tako bliže. Kakva regionalizacija i centralizacja? To su priče za malu djecu. Dok god imaš državu, svejedno je jel ono što ti ukradu dijeli kamarila u Zagrebu ili zločinačka organizacija u Osijeku. Potpuno svejedno...

Koji prihod od poljoprivrede? Da ima prihoda, ne bi država morala davati tolike novce za subvencije...
djmarac wrote:Kod auto ceste je problem za sada nepovezanost s Madjarskom. Vjeruj mi da kada bude napravljen Dravsiki most i auto cesta do Budimpeste da ce se promet na Slavonici ustostrucit jer ce se tek tada isplatiti ici tuda do Autoceste A3 a sada trenutno idu samo Osjecani i Djakovcani tom autocestom.

Autoceste pridonose takodjer razvoju regije jer ce se javljati novi investitori koji ce graditi svoje tvornice uz autocestu jer je isplatljivije nego negdje u sredini regije. Ja jedino smatram da je autocestu mozda trebalo autocestu graditi kroz Osijek-Vinkovci-Zupanja jer bi se tako priblizilo Vukovaru a i tu bi bilo Djakovo a ovako je daleko Vukovar od autoceste!
Kojom cestom? Slavonicom? Osječani i Đakovčani si tu cestu većinom ne mogu priuštiti. A tko bi trebao ići tom cestom a ne ide? Oni koji idu iz Mađarske? Zašto sada ne idu tom cestom? Ne znaju za nju? A isplatit će im se kada bude autocesta od granice do Sl. Broda? Jasno ti je da je autocesta skuplja od lokalnih cesta? Kako se onda isplati?

Državne autoceste pridonose regiji. Ali negativno. Investitori ne grade tvornice uz autocestu već u slobodnim zonama. Tamo gdje su zaštićeni od države. Istra je najindustrijaliziranija regija u Hr a nema ni km autoceste. Kako to objašnjavaš? Novska i Županja su par km od autoceste već 50-ak godina. Koliko su ta dva grada razvijena?

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Tue Nov 24, 2009 2:19 pm

Ja sam započeo sanjarsku temu o Novom Osijeku, a sve otišlu u politiku, Glavaša i autocestu.
Htio sam pokazati kako je u Osijeku nekada bilo vizionara i kako se nije uvijek disalo "palanački".

djmarac
Reactions:

Post by djmarac » Tue Nov 24, 2009 2:46 pm

wlatz

Gle ja vidim da si ti ogorcen trenutnim zivotom, ali zar ti ne shvacas da drzavi novce donosi narod radom i samo radom. Normalno je da drzava sufinancira poljoprivredu, to je i u europi i na cijelome svijetu tako a zasto bi bilo kod nas drugacije. Stvar je u tome sto drzava u prvom redu daje novce kome ne treba i to si dobro rekao. Poljoprivreda je sada u k... iz jednog razloga a to je uvoz. Uvozi se iz razloga sto neki od guzonja dobije love da drzava uvozi a normalno da ce onda domacih proizvoda biti viska a za izvod nismo sposobni.
Uglavnom, drzava je u banani iz razloga sto nista nije organizirano kako treba i svatko gleda svoj interes a ne gleda se interes naroda i regija.

zvik
Reactions:

Post by zvik » Tue Nov 24, 2009 3:55 pm

Normalno je da drzava sufinancira poljoprivredu, to je i u europi i na cijelome svijetu tako a zasto bi bilo kod nas drugacije.
aj molim te reci mi kako neki poljoprivrednici ocekuju veliki profit sa psenicom a rade na hektru u cijeloj godini max 25 sati....

brate onda nek neku drugu kulturu uzmu di cs raditi cijelo ljeto pa ce biti zarada.....

wlatz
Reactions:

Post by wlatz » Tue Nov 24, 2009 5:32 pm

gunners wrote:Ja sam započeo sanjarsku temu o Novom Osijeku, a sve otišlu u politiku, Glavaša i autocestu.
Htio sam pokazati kako je u Osijeku nekada bilo vizionara i kako se nije uvijek disalo "palanački".
Zašto misliš da se danas diše "palanački"? Odlični su ti planovi, sve je to prekrasno, ali tko/što će popuniti sve ovo novo što se izgradi? Tko će platiti izgradnju? Kome će se ta izgradnja isplatiti?
I btw., na onoj stranici piše da je to projekt koji je počeo 1973. godine i prekinuo ga je rat 1991. Što je napravljeno u prvih 18 godina projekta? Stvarno bi me zanimalo. Koliko toga je izgrađeno?

Za ono što ne smatraš da treba ići ovdje otvori novu temu pa prebaci.
djmarac wrote:Gle ja vidim da si ti ogorcen trenutnim zivotom, ali zar ti ne shvacas da drzavi novce donosi narod radom i samo radom.
Nisam ogorčen. Ni najmanje. Zar ti ne shvaćaš da država uzima novce od naroda krađom i samo krađom?
djmarac wrote:Normalno je da drzava sufinancira poljoprivredu, to je i u europi i na cijelome svijetu tako a zasto bi bilo kod nas drugacije.
Ne, nije normalno. Uzimati nekome tko je profitabilan i tko se može širiti i zapošljavati nove ljude kako bi se platila glasačka mašinerija nesposobnjakovića koja već 20 godina ovisi o tom vidu socijalne pomoći nije normalno. A kod nas bi trebalo biti drugačije zato što je kontraproduktivno.
djmarac wrote:Poljoprivreda je sada u k... iz jednog razloga a to je uvoz. Uvozi se iz razloga sto neki od guzonja dobije love da drzava uvozi a normalno da ce onda domacih proizvoda biti viska a za izvod nismo sposobni.
Jedini razlog zato što je poljovprivreda u kurcu su subvencije. Uvozi se zato što je strano jeftinije a jeftinije je zato što su strani farmeri produktivniji.
djmarac wrote:Uglavnom, drzava je u banani iz razloga sto nista nije organizirano kako treba i svatko gleda svoj interes a ne gleda se interes naroda i regija.
Nije, upravo suprotno. U banani je baš zbog toga što je sve previše organizirano i kontrolirano od strane države. 70% BDP-a otpada na državnu i regionalnu upravu te javna poduzeća. Kada bi država pustila ljude na miru i odjebala jednom zauvijek bilo bi nam puno ljepše.

I da, regije i narodi nemaju interese. Pojedinci imaju interese...

djmarac
Reactions:

Post by djmarac » Tue Nov 24, 2009 7:08 pm

Ne slazem se s tobom iz jednog razloga, da bi se nesto postiglo mora se zrtvovati. Normalno je da farmeri rade skuplje i da nemaju bas tu isplatljivost iz razloga sto se nemoze vise mnogo proizvoditi jer se nema novca. Takodjer bi se trebalo organizirati tako da ne proizvodi milijun seljaka isti proizvod vec bi se trebalo nekako odrediti sto tko da proizvodi i tako bi se povecala proizvodnost jer bi se orijentiralo na odredjeno proizvod a ostalo kupovalo.

Post Reply