Novi Osijek

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
wlatz
Reactions:

Re: Novi Osijek

Post by wlatz » Thu Nov 26, 2009 8:45 pm

gunners wrote:
russell wrote:8-10 tisuca je sasvim dovoljno,nama jednom godisnje bude preko 10 000 pa ne vidim razloga za vise,a i ovako bi izgledalo punije kad dode 2-3 tisuce
Eto, kažem, najbolje stadion k'o Međimurje. :crash:
Ne, najbolje je stadion k'o Nou Camp i dvorana k'o Madison Square Garden. Sretni smo kada imamo 10 tisuća ljudi na utakmici, čemu stadion sa više od 12-13 tisuća mjesta? Jel netko stvarno misli da će broj stanovnika Osijeka rasti? Neće. Onaj projekt je počeo 1973. godine. Koliko toga se napravilo? Broj stanovnika je počeo opadati još 1981. godine, znači 10 godina prije rata i teško da će se populacija drastično povećati (ako se uopće i poveća). Čemu megalomanski projekti i tko će ih financirati?
djmarac wrote:Ne slazem se s tobom iz jednog razloga, da bi se nesto postiglo mora se zrtvovati. Normalno je da farmeri rade skuplje i da nemaju bas tu isplatljivost iz razloga sto se nemoze vise mnogo proizvoditi jer se nema novca. Takodjer bi se trebalo organizirati tako da ne proizvodi milijun seljaka isti proizvod vec bi se trebalo nekako odrediti sto tko da proizvodi i tako bi se povecala proizvodnost jer bi se orijentiralo na odredjeno proizvod a ostalo kupovalo.
Ako im za veću proizvodnju treba više novaca onda i cijena mora ići gore, ne? A onda opet ako nemaju novaca pa manje proizvode onda bi valjda trebale i cijene biti niže? Respect za rečenicu u svakom slučaju.
Određuje se koliko se čega treba proizvoditi, baš svake godine. To određuje tržište i koliko god da se država tome opire, država će izgubiti a ti i ja platiti cijenu tog poraza.
I postiže se nešto. Postiže se socijalni mir i pobjeda na izborima i žrtvuju se svi oni koji to omogućuju. Rezultate vidimo.
hihmih wrote:sada lokalna zajednica ima jako puno slobode i instrumenata da privuče kapital i investicije. . možemo vidjeti koliko uspješno to i radi. skoro pa ništa.
Na koji način osim otvaranja gospodarskih zona?

jug2
Reactions:

Post by jug2 » Thu Nov 26, 2009 10:09 pm

ma nek natkriju istok i stave nove stolice i super :D
A nekadašnji Armadini prijatelji i saveznici, osječka Kohorta,istresla je standardan pogrdni repertoar na račun Rijeke. Ni jedan nije zabolio kao pjesmica „TRPAJ SIROTINJU!“

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Thu Nov 26, 2009 10:30 pm

wlatz wrote:
gunners wrote:
russell wrote:8-10 tisuca je sasvim dovoljno,nama jednom godisnje bude preko 10 000 pa ne vidim razloga za vise,a i ovako bi izgledalo punije kad dode 2-3 tisuce
Eto, kažem, najbolje stadion k'o Međimurje. :crash:
Ne, najbolje je stadion k'o Nou Camp i dvorana k'o Madison Square Garden. Sretni smo kada imamo 10 tisuća ljudi na utakmici, čemu stadion sa više od 12-13 tisuća mjesta? Jel netko stvarno misli da će broj stanovnika Osijeka rasti? Neće. Onaj projekt je počeo 1973. godine. Koliko toga se napravilo? Broj stanovnika je počeo opadati još 1981. godine, znači 10 godina prije rata i teško da će se populacija drastično povećati (ako se uopće i poveća). Čemu megalomanski projekti i tko će ih financirati?
Evo o ovome ja govorim. Osijek više nije isti grad kao onaj u kojem sam se rodio, ako se govore ovakve stvari. Hvala Bogu pa smo u 70-im i 80-im dobili Sveučilište i Aerodrom i kakav-takav stadion, jer da ih sada trebamo graditi, Osječani bi pitali: A tko će to financirati?
Zamislite da nemamo ZOO i da ga sada treba napraviti? Tko će to financirati? :papa:
Za neke stvari se ne pita tko će financirati, jer nam jednostavno trebaju. Neka financira država, EU, baš me briga. Mariborski stadion je financiran od EU. Dvoranu nam je napravila država...
Uostalom broj stanovnika ne pada, ljudi samo odlaze izvan granica grada+previše prijavljenih na područja od pos.drž.int., ali to je već druga priča.

zoki
Reactions:

Post by zoki » Thu Nov 26, 2009 10:58 pm

ne znam zašto ne bi (ako bi se već gradio novi stadion) imali nekakav ovakav, s tim da ove tribine sa strane budu malo veće i da stadion bude natkriven:

Kapacitet: 19 900
Image

P.S. kad sljedeće ljeto budemo igrali europsku ligu pa kad ne bude mjesta na stadionu sjetite me se :beer: :rotfl:

russell
Reactions:

Post by russell » Fri Nov 27, 2009 6:00 pm

[quote="gunners"][/quote]

volio bih samo da mi kazes po cemu je seljacki imat stadion od npr 12.000 mjesta,onako lijepi,sa svim uefa standardima,natkriven bez staze da publika dise za vrat igracima,zasto?

ne vidim nikakav razlog,svaki put bi rade izabro stadion takav nego od 20 000 pa da izgleda ko ovaj danas

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Fri Nov 27, 2009 6:09 pm

russell wrote:
gunners wrote:
volio bih samo da mi kazes po cemu je seljacki imat stadion od npr 12.000 mjesta,onako lijepi,sa svim uefa standardima,natkriven bez staze da publika dise za vrat igracima,zasto?

ne vidim nikakav razlog,svaki put bi rade izabro stadion takav nego od 20 000 pa da izgleda ko ovaj danas
Nigdje još nisam čuo da se traži manji stadion od onog koji se ima, pogotovo što je kapacitet sadašnjeg totalno optimalan. Znači neka ruše ovaj, ali neka napravi novi nogometni stadion od 19.500 mjesta i ja sam zadovoljan.
Stadion od 12.000 mjesta je premali za bilo kakvu europsku utakmicu koje se mogu zaredatu u nekoj optimističnoj viziji budućnosti.

Seltik
Reactions:

Post by Seltik » Tue Dec 15, 2009 5:10 pm

po meni bi rušenje zapada bilo idiotizam ekstra klase....

stadion nije bogzna što ali ne zato jer su tribine ružne i opčenito.. nego zato jer se ništa na njemu ne radi... za novce rušenja zapada može se podić stepenice na one 2 rupe.. čak i natkrit zapad veliki.. to bi bio posao.. može se od limova kao u engleskim nižim ligama napraviti krov i dobro.....

treba postaviti nove stolice na nekim mjestima... i malo okrečiti sve skupa ofarbati ulaze.... i super

nemogu vjerovati da postoje ljudi koji su za to da se sa 20 ak milja spustamo na seoskih 10 - 12 tisuća..

ta zapadna tribina i pridonosi glomaznom izgledu stadiona i baš bi bilo jadno da odjednom imamo stadion na razini vinkovaca, Čakovca, i sličnih....

mariox
Reactions:

Post by mariox » Tue Dec 15, 2009 6:39 pm

pa zar rušenje zapadne tribine nije udar na ambicije kluba? pa nemogu vjerovat da netko misli da je za igranje u euro ligi dosta 10000 gledatelja .
Osijek kao grad i klub mora težit boljem a ne smanjivat kapacitet stadiona kad tih 9500 mjesta više moze donjeti dobar profit.
I slžem se sa postom gdje piše da Osijek više nije onaj grad kao što je bio jer bi se ti prijedlozi u 80-im godinama proglasili debilizmom ,zamisliti da je netko pitao šta cemo u prvoj yu ligi tko ce to financirati da nismo usli onda u prvu ligu danas bi bili u rangu medjumurja ,zadra i ostalih, hajde ljudi malo ambicija pokažite a pogotovo likovi u upravi :sal:

frnja
Reactions:

Post by frnja » Tue Dec 15, 2009 6:57 pm

Nevjerujem da priča o rušenju tribine ide zbog smanjenja kapaciteta nego zato jer nešto nije uredu s tom tribinom tako da... Strma je, nestailna i sl. ;)
Liga 10 četverokružno !! Amen !

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Tue Dec 15, 2009 7:24 pm

frnja wrote:Nevjerujem da priča o rušenju tribine ide zbog smanjenja kapaciteta nego zato jer nešto nije uredu s tom tribinom tako da... Strma je, nestailna i sl. ;)
nestabilna,strma...to su price za malu djecu...nije bila nestabilna u projekciji eura 2012. gdje je zapadna tribina JEDINA KOJA SE NE RUŠI :shock: :shock:
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

Post Reply