Gastronomski vodič grada Osijeka

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
Centarhalf
Reactions:

Re: Gastronomski vodič grada Osijeka

Post by Centarhalf » Wed Apr 17, 2019 7:04 pm

Ajd da ne odgovaram svakom posebno, onda sve u jedan post. A ono, htio bih nešto da ide dalje od pizze, hamburgera, itd. Kod nas je prije bilo većinom sve to i roštilj uz to, i to je uglavnom bilo to. Normalno Baranja za ribu.

U Strossmayeru sam prije jeo hamburger pod obavezno, bio je debelo najbolji u gradu!

Za Pizze je Rustika bila br. 1, a prije nje Sebastian, no Sebastian se bio pokvario odavno. Pizza mi je bila ok i u Saloonu. (Sad ne znam kakvo je stanje jer nisam tamo). Gondole se sjećam po dobrim porcijama, ali ne i po nekoj kvaliteti.

Uglavnom u zadnjih par navrata sam bio u Muzeju Okusa - to mi je ono sve nekako fensi šmensi, puno pase, malo mlijeka daje ... Bio sam u Olivi i to mi je bio čisto neki prosijek. Bio u Corneru i to mi je nekako najbolje leglo i po kvaliteti i po kvantiteti. Bio u Didinom Konaku po preporuci, pa se totalno (ali baš totalno!) razočarao jer je sve osim ambijenta jedna totalna NULA. Bio u Daroczu u Vardarcu i to mi je isto bila neka srednja žalost, usluga bila ubi bože, čekali klopu više od sat vremena, a nije baš bila neka gužva.
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Wed Apr 17, 2019 7:15 pm

Probaj otici ovo u Baranju, neces pogrijesiti.
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Wed Apr 17, 2019 7:29 pm

Ako se želiš najesti fine, domaće hrane za ne previše novaca, a boli te dupe za interijer, vinsku kartu i takve stvari, moja topla preporuka je madjarska retfala u petefijevoj
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Wed Apr 17, 2019 8:20 pm

Mogu se složiti uglavnom s maltom..Jedem u Strossmayer, odlična stvarno klopa. Evo baš sam sada tamo prvi puta probao i rib eye steak. Vrlo, vrlo dobar. Čarda kod Baranjca, oodlično. Zasad me ništa nije razočaralo. Usluga, klopa...sve odlično, a opet praktički ne moraš furat do Baranje.
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Apr 17, 2019 10:05 pm

U Kompi je dobro, Tortilje u Hamburgilli, slane palačinke u Rocheru, za naručit je dobar Corner i Lipov Hlad. Pizze su mi svuda grozne :dknow: Slažem se za Mađarsku Retfalu :cool: U Baranji Darocz.

LUDI-OS
Reactions:

Post by LUDI-OS » Wed Apr 17, 2019 11:28 pm

U gradu Lumiere, Ruza, Kompa, Crna svinja, Muzej okusa, Bijelo plavi...Baranja Darocz, Kovac carda, Citadela...Valpovo Park

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Thu Apr 18, 2019 8:25 am

U gradu Strossmayer po pitanju većine jela (hamburger, roštilj, pogotovo tjestenine)...
Pizzeria SportHouse (pogotovo barbecue pizza), je malo skuplji al je dobra (Rustika je užasna, male porcije a dosta skupo, malo mateirjala na pizzi, ukinuta dostava ispod 100kn itd, jedna od gorih pizzerija u gradu trenutno, jedino je Peppers bio još kriminalniji pa je fala klincu zatvoren)...
Baranja DVIJE RIJEČI- Kovač Čarda! Izvrstan fiš, odličan ambijent, nije fenseraj i izvana izgleda kao rupetina ali kuhaju stvarno bolesno...A ako bi išao na nešto pored fiša onda Darocz definitivno, ili novi restoran knežev dol na cesti između Kneževih i Suze...Cidatela mi ima loš fiš, za ostalo ne znam.
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

Post Reply