Gastronomski vodič grada Osijeka

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
Centarhalf
Reactions:

Re: Gastronomski vodič grada Osijeka

Post by Centarhalf » Wed Apr 17, 2019 7:04 pm

Ajd da ne odgovaram svakom posebno, onda sve u jedan post. A ono, htio bih nešto da ide dalje od pizze, hamburgera, itd. Kod nas je prije bilo većinom sve to i roštilj uz to, i to je uglavnom bilo to. Normalno Baranja za ribu.

U Strossmayeru sam prije jeo hamburger pod obavezno, bio je debelo najbolji u gradu!

Za Pizze je Rustika bila br. 1, a prije nje Sebastian, no Sebastian se bio pokvario odavno. Pizza mi je bila ok i u Saloonu. (Sad ne znam kakvo je stanje jer nisam tamo). Gondole se sjećam po dobrim porcijama, ali ne i po nekoj kvaliteti.

Uglavnom u zadnjih par navrata sam bio u Muzeju Okusa - to mi je ono sve nekako fensi šmensi, puno pase, malo mlijeka daje ... Bio sam u Olivi i to mi je bio čisto neki prosijek. Bio u Corneru i to mi je nekako najbolje leglo i po kvaliteti i po kvantiteti. Bio u Didinom Konaku po preporuci, pa se totalno (ali baš totalno!) razočarao jer je sve osim ambijenta jedna totalna NULA. Bio u Daroczu u Vardarcu i to mi je isto bila neka srednja žalost, usluga bila ubi bože, čekali klopu više od sat vremena, a nije baš bila neka gužva.
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Wed Apr 17, 2019 7:15 pm

Probaj otici ovo u Baranju, neces pogrijesiti.
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Mladjo
Reactions:

Post by Mladjo » Wed Apr 17, 2019 7:29 pm

Ako se želiš najesti fine, domaće hrane za ne previše novaca, a boli te dupe za interijer, vinsku kartu i takve stvari, moja topla preporuka je madjarska retfala u petefijevoj
Üdvözöljük a magyar barátainkat!

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Wed Apr 17, 2019 8:20 pm

Mogu se složiti uglavnom s maltom..Jedem u Strossmayer, odlična stvarno klopa. Evo baš sam sada tamo prvi puta probao i rib eye steak. Vrlo, vrlo dobar. Čarda kod Baranjca, oodlično. Zasad me ništa nije razočaralo. Usluga, klopa...sve odlično, a opet praktički ne moraš furat do Baranje.
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Apr 17, 2019 10:05 pm

U Kompi je dobro, Tortilje u Hamburgilli, slane palačinke u Rocheru, za naručit je dobar Corner i Lipov Hlad. Pizze su mi svuda grozne :dknow: Slažem se za Mađarsku Retfalu :cool: U Baranji Darocz.

LUDI-OS
Reactions:

Post by LUDI-OS » Wed Apr 17, 2019 11:28 pm

U gradu Lumiere, Ruza, Kompa, Crna svinja, Muzej okusa, Bijelo plavi...Baranja Darocz, Kovac carda, Citadela...Valpovo Park

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Thu Apr 18, 2019 8:25 am

U gradu Strossmayer po pitanju većine jela (hamburger, roštilj, pogotovo tjestenine)...
Pizzeria SportHouse (pogotovo barbecue pizza), je malo skuplji al je dobra (Rustika je užasna, male porcije a dosta skupo, malo mateirjala na pizzi, ukinuta dostava ispod 100kn itd, jedna od gorih pizzerija u gradu trenutno, jedino je Peppers bio još kriminalniji pa je fala klincu zatvoren)...
Baranja DVIJE RIJEČI- Kovač Čarda! Izvrstan fiš, odličan ambijent, nije fenseraj i izvana izgleda kao rupetina ali kuhaju stvarno bolesno...A ako bi išao na nešto pored fiša onda Darocz definitivno, ili novi restoran knežev dol na cesti između Kneževih i Suze...Cidatela mi ima loš fiš, za ostalo ne znam.
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Sun Dec 20, 2020 5:08 pm

Wolt krediti tko hoce jesti sa pocetnim kodom PAMPAS2020 dobijete 30kn i onda HTWOLT dobijete 25+25kn, danas jos jeftinija dostava za 6kn
Znaci narucite si besplatno do 55kn ili doplatite ako je preko 55kn iz vecine restorana iz grada.
Brzo utipkajte dok jos rade kodovi.

Dobar tek :drum: :party:

Posto se zale u najcitanijoj temi da im smeta evo prebacujem ovdje mozda netko i vidi.dok jos kodovi vrijede pa se pocastite. Ljudi se zale na besplatne pizze zid--

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Fri Feb 26, 2021 2:56 pm

Tko jos nije koristio Glovo aplikaciju evo vam kod za 25kn popusta na prvu narudjbu i 25kn za drugu narudjbu WFAJWZE

Skinite aplikaciju Glovo,registrirate,upisete adresu ,ukucate kod i narucite iznad 50kn da bi dobili popust od 25kn,pri prvoj narudjbi zatrazi broj mobitela,oznacite nacin placanja. Preporuka gotovinom.
Danasnja najbolja akcija slavonska pizza iz strosmayera no.2 sa popustom izadje od 17kn do 20kn ovisno o mjestu dostave. I tako mozete 2 puta po mobitelu. Inace je cijena 52kn

Dobar tek
:beer: :sal:

Snupix
Reactions:

Post by Snupix » Fri Feb 26, 2021 3:03 pm

misko2007 wrote:
Fri Feb 26, 2021 2:56 pm
Tko jos nije koristio Glovo aplikaciju evo vam kod za 25kn popusta na prvu narudjbu i 25kn za drugu narudjbu WFAJWZE

Skinite aplikaciju Glovo,registrirate,upisete adresu ,ukucate kod i narucite iznad 50kn da bi dobili popust od 25kn,pri prvoj narudjbi zatrazi broj mobitela,oznacite nacin placanja. Preporuka gotovinom.
Danasnja najbolja akcija slavonska pizza iz strosmayera no.2 sa popustom izadje od 17kn do 20kn ovisno o mjestu dostave. I tako mozete 2 puta po mobitelu. Inace je cijena 52kn

Dobar tek
:beer: :sal:
Samo rokaj kodove , pogotovo za wolt kada naidjes :beer:
Image

Post Reply