Apatija i žabokrečina

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
Post Reply
frnja
Reactions:

Apatija i žabokrečina

Post by frnja » Wed Dec 01, 2010 3:32 pm

Jebiga ljudi !
Mi živimo u Osijeku i Hrvatskoj...
Liga 10 četverokružno !! Amen !

frnja
Reactions:

Re: Uprava

Post by frnja » Wed Dec 01, 2010 5:30 pm

Kempes wrote:
frnja wrote:Jebiga ljudi !
Mi živimo u Osijeku i Hrvatskoj...
točno lega...
ali gledaj to ovako...
i ne samo ti, već svi moramo početi tako gledati.

taj Osijek i Hrvatska za 10 ili 20 godina moraju biti nekakvi drugačiji Osijek i Hrvatska. Ili Osijeka i Hrvatske više neće biti.
Misliš... Jedno je pisat po forumima, a drugo je nešto doista i poduzimat...

hihmih
Reactions:

Post by hihmih » Wed Dec 01, 2010 5:38 pm

A ti?poduzimaš nešto!?

frnja
Reactions:

Post by frnja » Wed Dec 01, 2010 5:39 pm

hihmih wrote:A ti?poduzimaš nešto!?
Ne, ti ?

mariox
Reactions:

Post by mariox » Wed Dec 01, 2010 9:40 pm

Kempes wrote:frnja. nisam osoba sa stavom koja misli da se treba borit protiv vjetrenjača.
niti uništavat svoju zdravu pamet da bi se borio protiv sveopće gluposti.
moje je mišljenje da će doći do velikog triježenjenja masa.
promjene se moraju događati spontano, ne da se nađe neki pametnjaković koji će vikati "uraa" "ajmo" "udri" "ošini po prašini" "živvvijoooo ovajjj" "doljeee onajjj".

To su gluposti. Kada je država u pitanju, kola su odddavnoo krenula nizbrdo.
Ja ću moći samo promijeniti nešto ako pomognem sebi.
Ali u ovoj državi sebi pomoći neću. kužiš.

znaš kako se u ovoj državi uspjeva. ideal uspjeha u ovoj državi je zaposlit se u državnoj upravi i takmičit se s ostalim kolegama na poslu u tome tko će više zabušavati i tko će više poziva prespojiti na drugi lokal unutar ministarstva i sl. ili otvoriti kafić, staviti sliku pavelića, glumiti rrvatinu, puštati cecu, obrijati glavu na čelavo, imati lažnu invalidninu, šepuriti se u trenerci cijelu subotu i nedjelju po kladionicama i kladiti se na konje. i naravno u kafiću neizdavati račune prodavat colu po 15 kuna čija je nabavna cijena 3.5 kn.

mene to nezanima. ni prvo ni drugo. naranvo, nezanima me ni raditi kod privatnika koji možda sve i dobro radi ali mu drugi ne plaćaju na vrijeme, uključujući i državu koja je slobodna blokirati ga zbog nepodmirenih doprinosa. i da on takav frustriran masira moje nerve. ni to me nezanima.

mene zanima otići raditi u neku normalnu državu 30 godina i za 30 godina vratiti se u nešto što se zove Hrvatska, neka zemljopisna pojava u kojoj ništa nije hrvatsko. Ali barem se neće neplaćati po godinu dana i sl, već će država biti sređena baš zato što je neće sređivati Hrvat.
I ovo zadnje što pišem je neminovno. to već je tako. prešli smo pol puta odavno.
manje više se slažem sa tobom ali prije velikog sređivanja države ajmo mi za početak sredit nekako ovaj naš klub
neka postane ono što mi navijači želimo da bude ,uprava mora radit u interesu navijača i kluba a ne biti nečija kurva i to bi trebalo biti zakon za ovu upravu i sljedeče koje če doći....

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Dec 01, 2010 10:27 pm

Kempes wrote:frnja. nisam osoba sa stavom koja misli da se treba borit protiv vjetrenjača.
niti uništavat svoju zdravu pamet da bi se borio protiv sveopće gluposti.
moje je mišljenje da će doći do velikog triježenjenja masa.
promjene se moraju događati spontano, ne da se nađe neki pametnjaković koji će vikati "uraa" "ajmo" "udri" "ošini po prašini" "živvvijoooo ovajjj" "doljeee onajjj".

To su gluposti. Kada je država u pitanju, kola su odddavnoo krenula nizbrdo.
Ja ću moći samo promijeniti nešto ako pomognem sebi.
Ali u ovoj državi sebi pomoći neću. kužiš.
Kola su na putu nizbrdo i možeš samo sam sebi urediti život najbolje što možeš i pokušati ignorirati stanje oko sebe.
Kempes wrote: znaš kako se u ovoj državi uspjeva. ideal uspjeha u ovoj državi je zaposlit se u državnoj upravi i takmičit se s ostalim kolegama na poslu u tome tko će više zabušavati i tko će više poziva prespojiti na drugi lokal unutar ministarstva i sl. ili otvoriti kafić, staviti sliku pavelića, glumiti rrvatinu, puštati cecu, obrijati glavu na čelavo, imati lažnu invalidninu, šepuriti se u trenerci cijelu subotu i nedjelju po kladionicama i kladiti se na konje. i naravno u kafiću neizdavati račune prodavat colu po 15 kuna čija je nabavna cijena 3.5 kn.

mene to nezanima. ni prvo ni drugo. naranvo, nezanima me ni raditi kod privatnika koji možda sve i dobro radi ali mu drugi ne plaćaju na vrijeme, uključujući i državu koja je slobodna blokirati ga zbog nepodmirenih doprinosa. i da on takav frustriran masira moje nerve. ni to me nezanima.
na to sam mislio kada kažem ignorirati stanje oko sebe. to je strašno.
Kempes wrote: mene zanima otići raditi u neku normalnu državu 30 godina i za 30 godina vratiti se u nešto što se zove Hrvatska, neka zemljopisna pojava u kojoj ništa nije hrvatsko. Ali barem se neće neplaćati po godinu dana i sl, već će država biti sređena baš zato što je neće sređivati Hrvat.
I ovo zadnje što pišem je neminovno. to već je tako. prešli smo pol puta odavno.
Problem je što nakon 30 godina više nećeš imati potrebu vratiti se, imat će djecu, možda i unuke koji će biti bliži toj novoj zemlji nego Hrvatskoj. Mi ovdje na forumu imamo još nešto što nas veže --> Osijek. Naš grad je lijep, baš ugodan za život. Problem je samo što više ne raste i što trenutno nema svoju viziju, a o strategiji da ne govorim.
:sal:

russell
Reactions:

Re: Apatija i žabokrečina

Post by russell » Wed Dec 01, 2010 11:35 pm

ja imam 20 godina i nikad ne bih htio otić odavdje, oću djecu ovdje, unuke, naslove prvaka i šta ne, samo se bojim da mi to možda neće bit omogućeno, posebno ono zadnje :sal:

frnja
Reactions:

Post by frnja » Thu Dec 02, 2010 3:28 pm

Dobre pričice...

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Sat Dec 11, 2010 9:28 am

Na sta je ova drzava i ovaj j***ni grad spao pa to nije normalno.
To je sve sta cu rec.
Ne poduzimam nista.
Pa danas za sve sta covjek radi mozze doc u buksu. :fan: Jupi. Vivat Croatia :ave:
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Sat Dec 11, 2010 1:28 pm

russell wrote:ja imam 20 godina i nikad ne bih htio otić odavdje, oću djecu ovdje, unuke, naslove prvaka i šta ne, samo se bojim da mi to možda neće bit omogućeno, posebno ono zadnje :sal:
pa ti ni nisi iz Osijeka, vjerujem da je super tebi tamo u tvom selu. :D
da imam novaca ko što nemam i ja bi se tamo preselio. :sm:
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Post Reply