Osijek - Razno

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
donic91
Reactions:

Re: Osijek - Razno

Post by donic91 » Fri Jul 17, 2020 2:51 pm

Centarhalf wrote:
Fri Jul 17, 2020 12:00 pm
donic91 wrote:
Fri Jul 17, 2020 11:50 am

sve ti je to u rangu +- 500 kuna, vjeruj mi. čak dukat ima i najveće plaće možda.
Da, ali treba uzeti u obzir da je prilicna razlika u placama kad se usporedjuju ZG i OS. Stoga si vjerovatno u pravu
to stoji.

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Fri Jul 17, 2020 3:32 pm

https://www.vecernji.hr/vijesti/anusic- ... ac-1417878

ja predlažem da župan anušić za kojeg je glasalo pol županije i pa vjerovatno i pol foruma ovdje, da ode plenkoviću i kaže, precjenče, kad niste već kupili inu od mađara, kupite mljekaru od švaba.

a ja ću reći pustite to sve, švabo zna! zašto išta dirati i mjenjati, pa dok švabo nije došao imali smo prljave puteve tipičinih foteljaša!! njemački pripravnik je sposobniji od starog kadra!!!

danke dojčland, heil angela!

e da, imam još jednu sugestiju. zadržat mljekaru, ali otpustiti svih 160 radnika i dovesti radnike iz banglaseša. a ovih 160 otpuštenih radnika treba prekvalificirati u influensere i gejmere.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

marioart
Reactions:

Post by marioart » Fri Jul 17, 2020 9:58 pm

Kempes wrote:
Fri Jul 17, 2020 3:32 pm
e da, imam još jednu sugestiju. zadržat mljekaru, ali otpustiti svih 160 radnika i dovesti radnike iz banglaseša. a ovih 160 otpuštenih radnika treba prekvalificirati u influensere i gejmere.
bolje neke afrikance..kongo ili nigerija pa da ojacamo skolu nogometa...
ria ria hungaria.
:love:

Ivan23HR
Reactions:

Post by Ivan23HR » Fri Jul 24, 2020 12:08 am

Warning. Jako dug post :D

Dakle, ako ima voljnih ljudi mi malo pripomoć pri pisanju e-maila bit ću izrazito zadovoljan.

Previše se prašine u zadnje vrijeme diže oko Šukera. Evo i Glas Slavonije mislim da preispituje da li je on uopće zaslužio biti počasnim građaninom. Ljudi na FB također spominju Šukera u negativnom tonu. Glas Slavonije je napisao: "Šuker je zabranio dolazak gledateljima u Gradski vrt" + "POČASNI GRAĐANIN GRADA OSIJEKA PROTIV NK OSIJEK"

Zašto sad ne pokušati napraviti nešto i maknuti prefiks počasni građanin sa ovog zla od čovjeka? Kako god da završi utakmica sa Lokomotivom bi poslao e-mail onome tko je odgovoran za takva pitanja. Možda se borim sa vjetrenjačom, ali barem bi pokušao. Ako treba, ovaj tekst bi poslao i u Glas Slavonije.

Radi se o slijedećem. E-mail sa dokazima koji dokazuje da Šuker ne zaslužuje biti počasni građanin. Ne znam kako pravilno da sročim, ali evo..došao sam u doba života kad jednostavno moram pokušati promijeniti stvari. Već mi je dosta gledanja komentara po fejsu i kmečanja i ne rađenja ništa da barem pokušamo promijeniti stvari koje mi/nam smetaju. Na fejsu se vidi uglavnom kmečanje i ne rađenje ničega.
Idem barem pokušati.

Ovo je mail koji mislim da treba doradu i nadopunu. Što bi građevinci rekli, ovo je tek sirovi materijal

"Naziv email-a: Zahtjev za oduzimanjem titule počasnog građanina Osijeka Davoru Šukeru

Poštovani,

U slijedećem tekstu ću obrazložiti zašto se treba oduzeti titula počasnog građanina Osijeka, predsjedniku Hrvatskog nogometnog saveza, Davoru Šukeru.
Započeo bi od nedavnih događanja koja se tiču Davora Šukera i Nogometnog klubu Osijek.
Trenutno smo u vremenu pandemije SARS-COV-2 virusa u kojemu moramo poštovati odluke Stožera Civilne zaštite. Povodom toga, Stožer je zajedno sa Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo donio jednu od odluka za održavanje sportskih događanja (više na: https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/ ... _11_06.pdf):
 Raspored sjedenja i maksimalan broj gledatelja
o Na tribinama predviđenim za gledateljstvo osobe smiju sjediti na način da su udaljene 1,5 metar jedna od druge odnosno preporučuje se da maksimalan broj osoba u gledateljstvu ne prelazi 1/3 ukupnog kapaciteta u gledateljstvu. Preporučuje se da osobe u gledateljstvu sjede tako da nisu smještene jedna iza druge već da u svakom sljedećem redu osoba sjedi za dva mjesta pomaknuta udesno u odnosu na osobu u prethodnom redu.

Odluka je donesena dana 11.6.2020. i do danas se nije mijenjala.

Davor Šuker i Hrvatski nogometni savez su odlučili na svoju ruku da zabrani ulaz gledateljima na stadion u zadnjem kolu Hrvatske nogometne lige. Nogometni klub Osijek je reagirao i razgovarao sa Stožerom civilne zaštite Osječko-baranjske županije koji je dao suglasnost za odigravanje jedne od najvažnijih utakmica u klupskoj povijesti, onu protiv zagrebačke Lokomotive na dan 25.7.2020. Time je Davor Šuker napravio nemjerljivu štetu klubu u kojem je on sam gradio svoju nogometnu karijeru. Još jednom je ponizio građane i navijače koji vole svoj nogometni klub.
Stožer Civilne zaštite Osječko-baranjske županije nije imao ništa protiv odigravanja utakmice, pa samim time ni odluka Hrvatskog nogometnog saveza na čijem je vrhu Davor Šuker, nema nikakvog smisla. NK Osijek dužan je bio prilikom organizacije utakmice pridržavati se protuepidemijskih mjera i odluka Stožera civilne zaštite RH te posebnih uputa i preporuka HZJZ o održavanju športskih natjecanja na otvorenom uz prisutnost gledateljstva od 13. lipnja 2020. godine. Klub se pridržavao svih mjera u dosad odigranim utakmicama i nije bilo nikakvih problema s gledateljstvom. Apsolutno nema nikakve logike da se zabrani ulaz gledateljima na stadion u najvažnijoj utakmici u klupskoj povijesti.
Jedino logičko rješenje je da gospodinu Davoru Šukeru smeta NK Osijek i ima nekih osobnih problema s klubom, a i sa Gradom.
U nastavku teksta ću napisati o svim njegovim postupcima koji su direktno naštetili Nogometnom klubu Osijek i samom Gradu Osijeku.

31.5.2020. - Polufinale Hrvatskog nogometnog kupa
Suci na utakmici su bili Igor Pajač, Ivica Modrić, Bojan Zobenica, te četvrti sudac Marko Matoc. U utakmici koja je bila prva nakon stanke povodom pandemije virusa Covid-19, su se događale kardinalne pogreške na štetu Nogometnog kluba Osijek. Nakon zadnjeg sučevog zvižduka kamere su uhvatile kako se Davor Šuker i Damir Mišković od srca smiju na prolaz HNK Rijeka. Zašto to? Čemu takva reakcija? Netko tko je predsjednik HNS-a i kome je NK Osijek bio stepenica u bogatoj igračkoj karijeri, se ovako nedolično ponaša. U najmanju ruku je mogao biti ozbiljan i ne iskazivati toliku dozu emocija prema HNK Rijeka. U priloženoj slici (slika 1) se vidi kako se ponašao nakon utakmice. U utakmici s velikim sudačkim repovima, s velikim sudačkim pogreškama, počasni građanin Osijeka se podrugljivo smije.

4.3.2020. – 25. Kolo 1. Hrvatske nogometne lige
Još jedna od utakmica u kojoj su se povlačili veliki sudački repovi. Suci na utakmici su bili Mario Zebec, Borut Križarić, Jerko Crnčić, te kao četvrti sudac Ivan Župan. Istra 1961 je utakmicu pobijedila 1:0, ali uz dva poništena pogotka NK Osijek. Gol za prvo izjednačenje je zabio Merveil Ndockyt iz „zaleđa“ kako su to vidjeli ljudi u VAR sobi. Ova odluka nema nikakvog smisla jer je Merveil Ndockyt sudjelovao u drugoj akciji. Igrač Istre je njemu dodao loptu nekog čega je postignut pogodak. Radi se o drugoj akciji. Istrini igrači su se čak uhvatili i za glave. Mario Zebec je također pokazao na centar, ali nakon dojave iz VAR sobe je promijenio odluku koja uopće nema veze s logikom, a kamoli sa zaleđem (priloženo u slici 2 i 3)
Drugo izjednačenje se dogodilo pri kraju prvog poluvremena, u 4. minuti sudačke nadoknade. Danijel Lončar je pucao sa vrha šesnaesterca, zabio je pogodak, ali i njegov pogodak je ubrzo poništen jer je „Igor Silva ometao vratara“ (priloženo u slici 4). Također odluka koja nema veze sa zdravom pameti. U utakmici Lokomotiva-Gorica (1:1) se dogodila slična situacija i tu je također poništen pogodak (priloženo na slici 5). Vratar Lokomotive se nije ni pomaknuo jer je bio ometen. Ako usporedimo ovu situaciju sa utakmicom Istra-Osijek to su dvije različite situacije. Doduše, slične jesu, ali različite. Vratar Istre je reagirao i cijelo vrijeme je bio skoncentriran na to gdje je lopta, dok u drugom slučaju vratar Gorice je imao blokiran pogled. Da mu je vidokrug bio blokiran sigurno ne bi reagirao kako je reagirao. Igor Silva nije napravio nikakav pokret da omete vratara. Čak su i igrači Istre krenuli prema centru zbog primljenog pogotka.
Dvije velike pogreške na štetu Nogometnog kluba Osijek. Dvije odluke koje su izravno utjecale na ishod utakmice. Zašto je vrijedna spomena ova utakmica? U utakmici sa Rijekom koja se dogodila nešto prije, nogometašima Bijelo-plavih nije suđeni čisti jedanaesterac nakon ruke igrača Rijeke. Davor Šuker je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza i on bi se kao jedan vrh piramide morao pobrinuti da se pogreške svedu na minimum. Trebao bi pokušati promijeniti stvari u nogometu u Hrvatskoj. Ali dogodilo se upravo suprotno. Niti se išta promijenilo, nit se išta poboljšalo, već naprotiv, situacija se pogoršala.

17.10.2017. – utakmica Hrvatska – Finska umjesto u Osijeku odigrana na Rujevici
Citat iz Glasa Slavonije:
„Kako drugačije okarakterizirati dvostruke kriterije kod odabira gradova domaćina. HNS je Osijeku, Slavoniji i Baranji oduzeo domaćinstvo utakmice s reprezentacijom Finske zbog rizika od lošeg stanja u slučaju kiše. Kao grad domaćin tada je izabrana Rijeka s argumentom kako jedina ima teren uvjetan za igranje zbog obilnih padalina. Zanimljivo kako sada kada je riječ o utakmici mnogo važnijoj nego onoj s Finskom više ne vrijede kriteriji o terenu pogodnom za igranje u slučaju kiše, već se kao kriterij uzima pitanje sigurnosti? Kada se uzme u obzir da se utakmice igraju sredinom studenoga, za očekivati je veliku vjerojatnost vlažnog i kišnog razdoblja koje može natopiti teren u Maksimiru i ponoviti ružne slike kao na utakmici protiv Kosova. No, to sada očito više nije važno. Kriteriji se prilagođavaju i mijenjaju od utakmice do utakmice - smatra Šatvar koji kaže kako su još rijetki Slavonci i Baranjci povjerovali kako će Davor Šuker svojim autoritetom izlobirati vraćanje dugova Osijeku.“
Drugi citat iz Glasa Slavonije:
„Šuker najavljuje kako sada bez fige u džepu potvrđuje kako će prvu sljedeću kvalifikacijsku utakmicu pred domaćim navijačima igrati baš u Osijeku. Znači li to da je do sada prema Osijeku imao figu u džepu te kako će se za tu sljedeću utakmicu koja se obećava Osijeku zaobići kriteriji dobroga terena i sigurnost? Na žalost, predsjednik HNS-a Davor Šuker pokazao je nezainteresiranost prema gradu koji ga je okitio titulom počasnog građanina pa su sve glasnije inicijative o oduzimanju ove titule“
Cijeli članak je dostupan na: http://glas.hr/345962/6/Inicijativa-da- ... na-Osijeka

Kada sve zbrojimo, dolazimo do jedinog logičnog objašnjena, a to je da predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, Davor Šuker ne zaslužuje biti počasni građanin Osijeka. Sve što radi nimalo ne pomaže Gradu već odmaže. Svojim postupcima, nije doprinio ničemu dobrome. Svi ovi dokazi koje sam naveo nisu nimalo doprinijeli Slavoniji, Gradu i klubu u kojem je proveo dio svoje karijere. Nimalo ga nije briga kako se Slavonci osjećaju kad vide što radi, kako se osječani osjećaju kad vide što radi, kako se navijači Osijeka osjećaju kad vide što radi…

S poštovanjem.

"

Malo sam proguglao i definitivno je moguće oduzeti nekome titulu počasnog građanina nekog grada.
Evo nekoliko primjera:
- Milanu Bandiću je oduzeta titula počasnog građanina Sarajeva i Srebrenice
- u Mariboru je nedavno nekom svećeniku oduzeta titula počasnog građanina
- u Španjolskoj su također ukinuli titulu počasnog građanina
- u Amstettenu i Klagenfurtu je čak i Hitler bio počasni građanin. Tek nedavno (2011.) su mu oduzeli tu titulu
...

Dakle, ako gradska vlast ima sluha vrlo lako se može maknuti ta titula. Naravno i ovaj cijeli mail treba produžiti za još nekoliko primjera. I tu trebam malu pomoć

Ako ne pokušamo nešto, nećemo ni znati odgovor na ovo pitanje. Ako me i ignoriraju, stadion će biti pravo mjesto za iznijet nezadovoljstvo
3.8. 2017. - Osijek 1:0 PSV

Grad na Dravi danas slavi, naprijed naši Bijelo - plavi

Prestali smo sanjati, počeli smo živjeti PAMPAS 2021

donic91
Reactions:

Post by donic91 » Fri Jul 24, 2020 12:10 pm

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Fri Jul 24, 2020 12:14 pm

auuuu ovo ce se cuti daleko :blush:
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Fri Jul 24, 2020 12:43 pm

Samo nemojmo sa naše strane početi politizirati previše.
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

Šime
Reactions:

Post by Šime » Fri Jul 24, 2020 6:00 pm

Centarhalf wrote:
Fri Jul 17, 2020 11:36 am
Luka1995 wrote:
Fri Jul 17, 2020 8:42 am
Pa sad ispada da je Meggle mala maca spram Dukata i Vindije. Pa i nije baš, isto tako je ogromna firma koja će i dalje ostati na tržištu, samo gasi proizvodnju ovdje i prebacuje ju kod sirotinje u BiH i Srbiju jer je radna snaga 3 puta jeftinija. Ako imaš 3 firme u blizini koje rade sa 60%, logično je da ćeš zatvoriti najskuplju i raditi dvije sa 90% kapaciteta. Pretpostavljam da će i dalje kupovati mlijeko s naših farmi samo je pitanje dokad i po kojoj cijeni.
Na HR trzistu je Meggle bas to sto si rekao - mala maca u odnosu na Dukat i Vindiju. Oni imaju paletu proizvoda mozda pribilizno jednaku kao Vindija i Dukat, ali dzabe im je kad ne prodaju ni 20% kolicinski koliko to rade Vindija i Dukat. Na svakih 5 prodanih Vindijinih ili Dukatovih jogurta u trgovini se proda 1 Meggle. Isto je i sa mlijekom, i sa namazima, itd. To je realnost.

Meggle je vec godinama plesao po rubu u Hrvatskoj, a provlacili su se nekako tako sto su proizvodili jeftine proizvode za nekoliko trgovackih centara koji imaju svoje niskobudzetne robne marke.
Na HR tržitu možda jesu mala maca, ali u trenutku preuzimanja osječke mlijekare i vindija i dukat su onda bili miševi na našem području! Npr prodavao sam osječkog mlijeka 20 naprema 1, jogurta i vrhnja 200-300 naprema 1, jedino je trajno mlijeko išlo od drugih jer je tada os mlijekara tek počela s proizvodnjom trajnog mlijeka! Ali već sam pisao da je sam Meggle išao protiv svog brenda i sudeći po tom da i sad prevladava Mia MIll jogurt i vrhnje izgubili su i shvatili da je to veći brend tu! Samo su to trebali pametnije odigrati i imali bi bolje rezultate. Pa nije normalno da ja kao kupac(za trgovinu) upozoravam njih da će sjebati tržište svježeg mlijeka sa pokvarenim mlijekom. Ja njih upozoravam na to, pa sami su to trebali zaključiti. I tu su totalno zabrljali i sad više nema tog svježeg mlijeka, što pokazuje da sam ja bio u pravu! Eto mislim da to dovoljno govori o njihovoj ozbiljnosti! Mia Mill je na ovome tržitu imao skoro monopol i to zato što ljudi tako htjeli, a oni to nisu znali prepoznati! Koliko god mi mislili da ljudi neće kupiti domace to nije istina, hoće, ali nisu budale! Meggle apsolutno i uz njihovo iz srca Slavonije ljudima zvuci kako i jest strano i siljenje tog brenda nije im išlo u korist. To je trebalo postopnu raditi ako su baš htjeli to na kraju isfurati. Prvo mali logo na mia mill gdje bi Mia Mill ostao velik logo, pa onda polako navikavati ljude na Meggle brend. Ali eto oni su krivo to odigrali! Ja sam im i tada napominjao da je Mia Mill tu neprikosoven brend(ne kao brend supker he-he)!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Fri Jul 24, 2020 6:21 pm

Ima tu brdo grešaka ako se gleda sa strane, a najveći problem je ne ići nekim svojim putem, svojim novim proizvodom, svojom idejom, to ne rade bi druge još preživjele osječke tvornice i to će ih na kraju pokopati (osim dijelom Saponie). Mislite malo drugačije, promjenite se, uvedite neke novosti ili propadate, jebiga.

Ivan23HR
Reactions:

Post by Ivan23HR » Sat Jul 25, 2020 8:04 am

Neću ulazit u politiku, ali i osječki Mostovci su reagirali:

"PLENKOVIĆU DOSTA JE! ŠUKERU DOSTA JE! MAMIĆU DOSTA JE!

OSIJEK: DVOSTRUKI STANDARDI

Ovog tjedna opet vidimo dvostruke standarde, dvostruka mjerila. Opet naravno po leđima Osijeka, po leđima Slavonije. Ljudi koji trebaju u samoizolaciju, svejedno idu na konstituirajuće sjednice jer je tamo svaki glas bitan (toliko silna i sigurna Vlada bez žetončića).

Vidimo da na nekim slavljima mogu ljudi biti blizu koliko žele i to još ismijavajući se sa ostatkom Hrvatske, prenoseći to uživo, a sutra govoreći da nije dobar kut kamere bio.Vidimo kako novinari zbog boravka u blizini zaraženih osoba odlaze u samoizolaciju, a ljudi koji su bili u kontaktu sa zaraženim osobama ne trebaju i ne moraju.

Kako to da za HDZ-ove skupove pa i za HNS vrijede posebna pravila, a ostali su kažnjeni i progovara im se svaki detalj? Kako HNS može raditi i odlučiti suprotno preporukama Stožera? Mogu li to onda i druge institucije? Može li ovim poukom svaka stranka po svojem, svaka institucija po svojem??

Oni koji su uvijek bili tu i uvijek su podrška, navijači su koji su uz klub u svim uvjetima. Od kluba kojeg je trebalo oporaviti, obnoviti došli su do gradnje stadiona i respektabilne momčadi.

Sad kada ljudi, koji se trude cijelu sezonu postići uspjeh, žele na završnoj utakmici imati podršku svojih navijača, kad je dobra atmosfera u gradu, u klubu, kad se osjeća pozitivan naboj i zajedništvo, kad i stožeri dopuštaju odigravanje utakmice, pojavljuje se neka nevidljiva ruka koja opet čini kako joj je volja, kako njoj odgovara.

Neka ruka iz Zagreba ili dislocirana zbog bijega od pravde opet želi činiti nepravdu. Želi da “Dinamo B”, filijala Dinama Lokomotiva u ekstra uvjetima ipak onemogući NK Osijek i sve ljude oko kluba u gradu i cijeloj Slavoniji da slave. Žele otežati put do još jednog uspjeha onima koji stvaraju put za dalje svima koji dolaze.

Svi vi koji igrate po svojim pravilima, premijer i zastupnici koji imaju “extra” pravila oko samoizolacije, koji se sa svima nama ismijavate, zašto to činite, gdje vam je mjera, gdje vam je kraj?? Kad ljudi budu ljuti, kad narod pokaže ljutnju i bunt onda će još taj isti narod biti okrivljen za reakciju.

Plenkoviću dosta je! Šukeru dosta je! Mamiću dosta je!

Vidjet ćete što je inat Slavonije, vidjet ćete kakva će to biti pobjeda! U ovoj utakmici, ali i u onima koji slijede! Neće vam pomoći ni promjene pravila ni silne krađe!

Petar Kopunović Legetin

Predsjednik kluba vijećnika Mosta – Gradsko vijeće Grada Osijeka"

https://most-nl.com/2020/07/24/plenkovi ... icu-dosta/
3.8. 2017. - Osijek 1:0 PSV

Grad na Dravi danas slavi, naprijed naši Bijelo - plavi

Prestali smo sanjati, počeli smo živjeti PAMPAS 2021

Post Reply