Grad i Županija

Teme vezane uz bijelo-plavi grad
gunners
Site Admin
Reactions:

Re: Grad i Županija

Post by gunners » Mon Sep 28, 2020 8:31 pm

Bravo @Rocky031 to ja tupim već godinama.
https://bijelo-plavi.com/wp/razbijanje- ... o-osijeka/ :wave: :bravo:

ataM
Reactions:

Post by ataM » Mon Sep 28, 2020 8:55 pm

statistički je to sve lijepo napisano, ali u realnosti nažalost nije tako. brojke ne treba uzimati zdravo za gotovo. govorim za usporedbu Osijek Rijeka. istina, odlaze iz Rijeke, ali većinom u susjedne općine/gradove koji su praktički kvartovi Rijeke (fizičke granice nema, nešto kao kod nas Višnjevac, samo što je to kod njih puno rascjepkanije i oni imaju taj "riječki prsten" gdje živi masa ljudi i svi svakodnevno gravitiraju u Rijeku, ali se ne vode kao da žive tamo).

Iz Osijeka većina odlazi dosta dalje. U Irsku, Njemačku, Zagreb...

Sigurno da je to iseljavanje iz Osijeka prenapuhano u medijima, ali nije da je baš i daleko od istine.

Šime
Reactions:

Post by Šime » Mon Sep 28, 2020 8:57 pm

ataM wrote:
Mon Sep 28, 2020 8:55 pm
statistički je to sve lijepo napisano, ali u realnosti nažalost nije tako. brojke ne treba uzimati zdravo za gotovo. govorim za usporedbu Osijek Rijeka. istina, odlaze iz Rijeke, ali većinom u susjedne općine/gradove koji su praktički kvartovi Rijeke (fizičke granice nema, nešto kao kod nas Višnjevac, samo što je to kod njih puno rascjepkanije i oni imaju taj "riječki prsten" gdje živi masa ljudi i svi svakodnevno gravitiraju u Rijeku, ali se ne vode kao da žive tamo).

Sigurno da je to iseljavanje iz Osijeka prenapuhano u medijima, ali nije da je baš i daleko od istine.
I Osijek su popunili ljudi iz sela, a sela nitko ne popunjava(pri tome isto ne računamo prigradska naselja)....

bushwacker
Reactions:

Post by bushwacker » Mon Sep 28, 2020 9:13 pm

ataM wrote:
Mon Sep 28, 2020 8:55 pm

Pa dobro, ima i Osijek taj prsten oko grada koji ne ulazi u tu statistiku a gdje se doseljava pun kurac ljudi iz grada.
Ja npr znam dosta ljudi iz mog kvarta koji su kupili kuće u Antunovcu,a oni ne ulaze u ovaj prosjek.
Ili koliko ljudi živi na području općine Čepin a iskreno govoreći on više gravitiraju Osijeku nego Tenja,Josipovac,Višnjevac....
Jebote imaju preko 10 000 stanovnika..
Ni Bakar ni Kraljevica nisu toliki
Kad svijetla gasnu, i mjesec se pojavi mlad,
na obali Drave umoran odmara grad!

ataM
Reactions:

Post by ataM » Mon Sep 28, 2020 9:40 pm

Nisu, ali imaš Viškovo s 15 tisuća. A di su još Kostrena, Čavle, Kastav... Dok nisam počeo dolazit u RI češće nisam ni ja kontao tu njihovu rascjepljenost i kolko imaju okolo malih gradova i sela za koje sam sve dotad mislio da su dio grada Rijeke.

bushwacker
Reactions:

Post by bushwacker » Mon Sep 28, 2020 10:20 pm

Pa dobro, ima i Osijek pun kurac tih malih gradića i mjesta okolo samo što ti se ne čini da su toliko blizu zato što je okolica Osijeka prostranija nego okolica Rijeke.
I ja sam tamo radio neko vrijeme pa znam (na Krku).
Osijeku prirodno gravitira cijela Baranja,osim onog dijela oko BM.Znači Bilje, Darda su velika mjesta.
A također i onaj dio Petrijevci,Bizovac...
Kada bi sve zbrojio vidio bi da Osijek ima oko sebe hrpu mjesta i ne zaostaje za Rijekom puno što se tiče toga.
Nekako mi se čini najrealnije ovo sa brojem zaposlenih , to daje pravo stanje stvari. I vidi se da su oni u puno većoj dubiozi od nas a njima zbog propasti brodogradnje tek odljev stanovništva slijedi.Mi smo to već preživjeli propašću naše industrije prije nekog vremena.
Kad svijetla gasnu, i mjesec se pojavi mlad,
na obali Drave umoran odmara grad!

VESP031
Reactions:

Post by VESP031 » Tue Sep 29, 2020 7:25 am

Eto jos jedan mit! Iz rijeke se odseljavaju u susjedna mjesta,a iz Osijeka se samo iseljavaju??!!! Opet relativiziranje na našu štetu!!

ataM
Reactions:

Post by ataM » Tue Sep 29, 2020 7:42 am

Ja vam kažem kako je i što se krije iza Rijekinih brojki o iseljavanju i broju stanovništva.

Tko me zna, zna kolki sam lokalpatriot i ne bi sigurno ovo pisao da ne mislim da je tako. Tj znam, u Osijeku sam cijeli život, a u Rijeci zadnje 2 god sam upoznao puno ljudi i skontao puno o tome kako grad funkcionira.

VESP031
Reactions:

Post by VESP031 » Tue Sep 29, 2020 7:53 am

ataM wrote:
Tue Sep 29, 2020 7:42 am
Ja vam kažem kako je i što se krije iza Rijekinih brojki o iseljavanju i broju stanovništva.

Tko me zna, zna kolki sam lokalpatriot i ne bi sigurno ovo pisao da ne mislim da je tako. Tj znam, u Osijeku sam cijeli život, a u Rijeci zadnje 2 god sam upoznao puno ljudi i skontao puno o tome kako grad funkcionira.
Na žalost u osijeku ima ljudi koji jos uvijek ne znaju kako nas grad funkcionira,ali zato znaju kako drugi gradovi funkcioniraju.

Slobodna zona
Reactions:

Post by Slobodna zona » Tue Sep 29, 2020 9:26 am

Rijeka samo ima sreće što je na moru a Slovenija i Italija blizu pa si ljudi nađu privremene poslove i ne moraju seliti iz Rijeke.

Post Reply