Uzlet osječkog sporta

Ostali nog.klubovi, ostali sportovi
malta
Reactions:

Re: Propast osječkog sporta

Post by malta » Wed Oct 14, 2009 8:30 am

Osjecanin wrote:Nažalost, počelo je. ŽKK Mursa istupila iz 1. lige :|
bojim se da je to tek početak
danas u glasu članak da se reže proračun, a time i dio za sport
ono što je ok u tom članku je dio o potrebi fuzioniranja klubova jer ovo stanje je neodrživo i s time se apsolutno slažem.postoji previše kojekakvih klubova kojima grad daje mrvice, ali se na kraju nakupi velika hrpa, a zapravo ni jedan klub nema dovoljno.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Oct 14, 2009 10:57 pm

Osjecanin wrote:Nažalost, počelo je. ŽKK Mursa istupila iz 1. lige :|
Tek kada se vidi o kolikim malim svotama se radi, dobija se slika u kolike je probleme upao sport u gradu.

russell
Reactions:

Post by russell » Fri Oct 16, 2009 6:39 pm

apsolutno,uprave klubova su katastrofa,osobno mogu navest primjer kosarke kojom sam se dugo bavio i znam da ti ljudi nisu apsloutno nista radili,nikakvo potpisivanje ugovora s mladima,nikakav marketing,nikakvi financijski planovi...strava
znam da ce ovo malo mozda kretenski zvucat,al evo ja sam u ovom klubu americkog nogometa,i jedan sam od onih koji rade za klub van terena i jako je tesko nesto bez novaca napravit,ali se moze,evo nama se blizi prva utakmica i trudimo se jako da nam ljudi dodu i da ako dodu imaju nesto za radit osim gledat nas,sto se rijetko na osijeku moze vidit,bilo na nogosu bilo na kosarci

wlatz
Reactions:

Post by wlatz » Fri Oct 16, 2009 6:52 pm

Osjecanin wrote:Masovnost mladih u sportu važnija je od financiranja prosječnog prvoligaša iz gradskog proračuna!
Da se mene pita, prosječnog prvoligaša bi se iz gradskog proračuna financiralo neusporedivo žešće. Tih par milijuna kuna koje dobije klub predstavljaju kap u moru naših problema. Svake godine zaposleni u gradskim poduzećima i uredima dobiju 70-ak milijuna kuna. HNK dobije preko 20 milijuna kuna. Kada uzmeš u obzir sve zaposlene u državnim i javnim poduzećima, uredima poput Ureda za koordinaciju sustava procjene učinka propisa, socijalnu pomoć u vidu bezveznih poticaja i subvencija, ogromnu državu i pripadajuću korupciju postavljaš si pitanje jel stvarno toliki problem tih par milijuna dati za prosječnog prvoligaša? Ili 200-300 tisuća za ŽKK Mursa? OK, Mursa će propasti, NK Osijek će možda propasti ali to nas neće spasiti a ne rješavanje pravih problema će nas upropastiti. Odmorite malo od tih dnevno-političkih floskula o tome kako prosječni prvoligaš uništava osječki sport.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Fri Oct 16, 2009 7:53 pm

Mora se održavati prvoligaše i ako grad treba dati više novaca, neka ga nađe. Ionako se financiraju kojekakve gluposti. Ali i to treba ići do neke granice, jer mora biti posla i za rukovodstvo klubova :cool:
Normalno je da Osijek ima prvoligaša u većini sportova i broj prvoligaša se mora dizati s novim sportovima. Zašto ubrzo ne bi imali prvoligaša u vaterpolu, baseball klub, pa i football klub?
Moram ponoviti priču s muškom košarkom koju sam gledao dok nisu odustali od Euro-kupa iako su ga izborili i iako je to bio plod dugogodišnjeg rada u klubu.
Tu su kao i danas zakazali klupski čelnici za koje nitko ne zna šta rade?

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Oct 21, 2009 11:01 am

Bio je jučer Bubalo na radjiu o toj temi i u pravu je kad kaže da su se svi neopravdano obrušili na NK Osijek, a grad sudjeluje s 10% u proračunu Kluba.
S druge strane u nekim sportovima se posvađaju ljudi u upravi, pa onaj koji ode osnuje novi klub. :party: Onda imamo brdo prvoligaša koji očekuju da im grad daje pola proračuna, a imaju 50 ljudi u gledalištu(ako i toliko).

malta
Reactions:

Post by malta » Wed Oct 21, 2009 12:39 pm

napisao sam to na osijek031 već
što ti klubovi rade da bi privukli ljude na tribine osim što kukaju?
nisu u stanju na najčitaniji gradski portal poslati najavu utakmice mailom.
jedino su u stanju kukati kako grad ne da pare.
da se mene pita pare bi mogli dobiti jedino omladinski pogon a profesionalci neka se snađu

pogledajte samo jedan svijetli primjer skripte. uložili su stvarno malo u promociju kad je igrao onaj brodomerkur i eto ti ljudi.i sad u prvoj domaćoj im je došlo 400-500 ljudi što je super.malo najava malo plakat koji i eto već se kreće.

ljudima u osijeku treba da se pokrenu, ali to nije moguće.

pogledajte medveščak u zg.iz ničega su stvorili bazu publike ali su radili i sad ubiru plodove toga.

samo u osijeku je najlakše srati i kukati...

osječanin najbolje zna koliko puta smo prevrtili temu marketinga nk osijek-a i uvijek je zaključak bio da se može AKO SE HOĆE!!!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Oct 21, 2009 4:19 pm

Osjecanin wrote:Da malo razotkrijemo laži da pola proračuna grada Osijeka za sport odlazi NK Osijeku...

Predviđena sredstva za sport u 2009.
43 671 000 kuna

Klubovi:

1. NK Osijek 2 550 000 kuna
2. RK Osijek 630 000 kuna
3. VK Iktus 525 000 kuna
4. ŽRK Osijek CO 435 000 kuna
5. AK Slavonija žito 420 000 kuna
6. ŽOK Pivovara Osijek 360 000 kuna
7. OK Mursa Pan 350 000 kuna
8. ŽKK Mursa 340 000 kuna
9. KK Osijek 2006 315 000 kuna
10. Gimnastički klub 250 000 kuna
11. GSD Osijek 1784 200 000 kuna
12. Kk Konikom Osijek 200 000 kuna
13. Plivački klub Osijek žito 150 000 kuna
14. Dizački klub Slavonija 135 000 kuna
15. ŽNK Osijek 120 000 kuna
16. VK Kruna 120 000 kuna
17. Šahovski klub Osijek 100 000 kuna

...........

E sad, jesu svima sve isplatili to ne znam.
I sramota je da višestruke prvakinje Hrvatske i osvajačice Kupa dobiju samo 120 000 kuna a recimo košarkaški klub koji nastupa u 2. ligi 315 000 kuna...
Joj, što tu ima svakakvih gluposti!
Košarkaški klub dobija tolike novce, za što? Mislim da su u prvom kolu izgubili u Valpovu!!! :punch:
Isto, vidim koliko dobija RK Osijek, pa mi nije jasno o čemu se radi s onim njihovim najvljivanjem istupanja iz lige? Jesu poletili previsoko početkom godine?
Samo bih stavio klauzulu da državni prvaci imaju pravo na bonus od npr.100k kuna, pa bi se povečala sredstva ŽNK-u i Šah.klubu.

tomo
Reactions:

Post by tomo » Wed Oct 21, 2009 7:10 pm

dobili su svi klubovi zasad 90% tog iznosa a misli mda se taj iznos daje u mjesecnim ratama..dakel recimo RK OSijek dobija nekih 50ak tisuca kn mjesecno.Kad se tako pogleda onda to izgleda malo ako se uzme u obzir da treba mjesecno platiti 2-3 gostovanja,2-3 domacinstva i place ili stipendije za 15ak igraca/trenera i sotale troskove.Sve je to malo ako daje SAMO Grad Osijek. Seligmanu daje Hypo banka,drugom gimnastickom klubu daje Pipunic. Tesko je ali iskreno situacija je takva da i dalje imamo previse prvoligasa.
Što sam i na kohortinom forumu napisao : po posjeti na utakmicama vidi se koliko bi građani dali love kojem klubu.zalosno je sto su dvorane prazne ali takvo je stanje trenutno :(

wlatz
Reactions:

Post by wlatz » Thu Oct 22, 2009 12:11 pm

Osjecanin wrote:Ne pričamo mi o nečijim željama nego o stvarnosti. I ja bi htio da svaki klub od grada dobije nekoliko mil. kuna pa da budemo prvaci u svakom drugom sportu i šta?Kakve to veze ima sa stvarnošću? Novaca nema niti će ga biti duže vrijeme. Klubovima jedino preostaje da se amateriziraju. Ili bankrotiraju i ugase se... :dknow:
Ne pričam ni ja o željama i mogućnostima nego o trenutnom i idealnom stanju.

Trenutno nemamo ni za biber ali svejedno se ponašamo kao bahati milijarderi. Ako možemo godišnje financirati kazalište sa skoro 30 milijuna kuna u čemu je onda problem sa par stotina tisuća za ŽKK Mursa? Skoro 4 milijardi kuna za poticanje poljoprivrede a nemamo par desetaka milijuna za profesionalni sport? Živimo u komunističkoj zemlji, bilo bi onda OK da i sport dobije svoj zasluženi dio kolača.

Idealna država ne smije financirati sport. Isto kao što ne smije financirati zdravstvo, školstvo, znanost i slične gluposti, ali eto, tako je kako je.

Post Reply