ŽRK OSIJEK

Ostali nog.klubovi, ostali sportovi
mariox
Reactions:

ŽRK OSIJEK

Post by mariox » Sat Sep 28, 2013 9:13 am

Marko
Reactions:

Re: ŽRK OSIJEK

Post by Marko » Mon Oct 07, 2013 11:05 pm

Katastrofalan start u sezonu s 3 poraza, najavljuje se rezanje igračkog kadra zbog "neozbiljnosti" nekih igračica. Prošle sezone su se jedva spasili ispadanja u 2.ligu u majstorici, a bome kako je krenulo ni ove sezone neće biti ništa bolje.
Stvarno ne pamtim kad je osječki klupski sport bio ovako užasno loš, al baš ono jebeno loš.

mariox
Reactions:

Post by mariox » Wed Nov 06, 2013 11:39 am

http://www.glas-slavonije.hr/215624/6/U ... -Prve-lige

Nevjerovatno da nitko neželi pomoći pa nije to nogomet gdje su troškovi 10x veči jebem ti grad i poduzetnike,skidam kapu Kanditu...

k_u_k_a
Reactions:

Post by k_u_k_a » Fri Nov 15, 2013 11:20 pm

Neugodno iznenađeni prijedlogom novog Programa javnih potreba Grada Osijeka za sport bili su i u ŽRK-u Osijek, kojem su sredstva sa 180 srezana na 161 tisuću kuna. S obzirom na to da im za prvoligašku sezonu te normalan rad devet selekcija treba bar dvostruko veći iznos, jasno je da ih u skoro vrijeme očekuje teška odluka o daljnjoj sudbini. A još nedavno najavili su mogućnost istupanja iz lige. Kada nisu znali da će im se sredsta dodatno smanjiti.

- Nadamo se svi da je ovo ipak samo prijedlog. Znamo da je situacija teška, no očekivali smo 24-25 tisuća mjesečno, što je oko 300 tisuća godišnje. Ovako nemamo izgleda izgurati sezonu i morat ćemo donijeti odluku što napraviti - komentirao je prijedlog sportski direktor osječkih rukometašica Goran Crnov.

Tako se sve izvjesnijim čini da će rukometašice vrlo skoro odustati od nastupa u Prvoj HRL, a upitno je i hoće li morati i reducirati broj selekcija u klubu.
Kupujem dresove (stare i nove) i šalove NK Osijek!

mariox
Reactions:

Post by mariox » Tue Nov 26, 2013 11:30 am

mariox
Reactions:

Post by mariox » Thu Dec 05, 2013 11:35 pm

http://www.glas-slavonije.hr/218990/6/K ... k-je-velik

Nema pomoći bilo bi šteta da se ugasi klub ...izgleda da će 2014 biti gadna za sve osječke klubove uopće me nebi čudilo da svi odu u amaterski status...

keltski plusić
Reactions:

Post by keltski plusić » Fri Dec 06, 2013 12:19 am

Šteta. Klub velike povijesti. Dugo vremena je otac od meni jedne jako drage osobe iz povijesti bi u upravi istog.

Šime
Reactions:

Post by Šime » Wed Mar 15, 2017 10:31 pm

Osjecanin wrote:
Tue Mar 14, 2017 7:41 pm
Gledao sam emisiju "Pun pogodak" u kojoj su gošće bile trenerica i igračica ŽRK Osijek. Cure se žestoko bore za ostanak u 1. ligi i treba im podrška s tribina. Vrijeme je da im se pomogne! :director: :drum: :sal: :k: :beer:
Slažem se! :sal:

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Tue Mar 21, 2017 2:51 pm

Osjecanin wrote:
Tue Mar 21, 2017 12:18 pm
SUBOTA 25.03.2017. 19h
ŽRK OSIJEK-SPLIT

Ovo je super važna utakmica za naše cure. Split je ekipa koja se može pobijediti (11. na tablici). Pobjedom cure hvataju priključak s Arenom u borbi za ostanak. Arena ima 2 boda više i igraju u gostima s Lokomotivom.
Naše cure su btw. kadetske viceprvakinje Hrvatske i čine okosnicu ove mlade ekipe koja igra prvu ligu. Na turniru u Umagu pobijedile su Podravku što je najveći uspjeh mlađih kategorija u povijesti kluba.
Bore se kao lavice da ostanu u prvoj ligi i treba im podrška.
NK Osijek igra sa Željom u 15h u subotu. Tekma završi u 17h. Ostane dva sata da se lagano ode prema Zrinjevcu, popije koje pivo prije utakmice i onda supervažna utakmica.
Cure trebaju pomoć s tribina. 10 ljudi koji su raspoloženi za navijanje u Zrinjevcu naprave urnebes. Provjereno.
Došli smo poslije neke tekme u GV na Zrinjevac. Nas 6 je ušlo i navijalo cijelu utakmicu. Zrinjevac se digao na noge. Cure su dale 120% od sebe. Poslije smo sjedili ispred Zrinjevca. Došli su ljudi iz kluba zahvalit nam se na navijanju. Čak ej pala i runda.. :tongue: :sm: :beer: Simbolično su nam pokazali koliko im je značilo što smo došli navijati za cure. Možemo mi to opet. Ajmo ljudi malo se razdrmati, otić na Zrinjevac i napravit atmosferu. CURAMA JE OVO IZNIMNO VAŽNA UTAKMICA U BORBI ZA OSTANAK I PUNO BI IM ZNAČILO DA DOĐU NAVIJAČI! :k: :sal:
Taman poslije Zelje na pivo, dva i onda u Zrinjevac :sal:
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Šime
Reactions:

Post by Šime » Sun Mar 26, 2017 12:58 am

Osjecanin wrote:
Sat Mar 25, 2017 10:47 pm
Evo me. Znam da s nestrpljenjem čekate izvještaj s utakmice :tongue: :sm:
Nažalost, cure su odigrale 30:30. Prvo sam kasnio jer je početak utakmice bio u 18h a ne u 19h. Ulazim u dvoranu a na tribinama jad i bijeda, jedva stotinjak ljudi. Naše cure izuzetno mlade, iz aviona se vidi koliko su tjelesno a i s iskustvom slabije od suparnica. Iskreno, s tako mladom ekipom nemamo što tražiti u 1. ligi. Trenutno. Ne možeš nastupati u prvoj ligi s ekipom u kojoj pola cura ima 15-16 godina.
Inače, dobro su se držale u prvom poluvremenu. Gol razlike malo za naše, malo za Split. Poluvrijeme 15:16 za Split. U nastavku još malo borbe i onda sredinom 2. poluvremena cure padaju i Split odlazi na 4 razlike. Ipak se u curama budi neki inat i malo po malo do zadnjih minuta stižu Split. I tu se pokazala ta mladost i naivnost u njihovoj igri. Zadnjih 5 minuta kad se lomio rezultat malo i nisu imale sreće kad su pogodile vratnicu, pa poslije opet dobiju šansu za preokret ali vratarka Splita obrani čisti zicer naše cure same u skoku pred njom, pa iza toga još 2 puta u napadu dječije naivno poklanjaju loptu Splitu pogrešnim dodavanjima. Na kraju ipak iz sedmerca 30:30 u zadnjoj minuti.
I tu se vidjelo taj nedostatak publike. Rezultat se lomio cijelu utakmicu, pogotovo na kraju ali stotinjak ljudi raštrkanih po tribinama nisu baš previše mogli i htjeli. Tu i tamo slabašno "OSIJEK-OSIJEK!", stvaralo se malo više buke pred kraj kad je bilo napeto ali ipak daleko je to od onoga što je moglo biti.
10 ljudi spremnih za navijanje i stvaranje buke napravili bi lom u dvorani i lako moguće naše cure odveli do pobjede. Točno je falilo manja grupa raspoloženih navijača. I pod tim ne mislim grupu koja bi stajala u nekom čošku i navijala. Ma čisto grupu ljudi koja bi sjedila zajedno i skandirala "OSIJEK-OSIJEK" ili recimo pravila buku kad ide gostujući napad. Znači glasna domaća publika. Samo desetak ljudi. Ovdje sam pitao, pozvao na pivo, nitko se nije odazvao. Poslao sam poruke za desetak ljudi s kojima idem ili sam išao na utakmice. Nitko se nije odazvao iz ovih ili onih razloga osim jednog navijača iz D. Miholjca ali glupo bi bilo da on sad od tamo dolazi u Osijek a nitko drugi ne može (ili neće, kako god)..Šteta.. :(
A jbg, evo ja sad stigo iz Baranje :sm:

Post Reply