Transferi

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
SamoOsijek
Reactions:

Re: Transferi

Post by SamoOsijek » Mon Aug 07, 2017 10:03 am

Znači Barać gotovo sigurno odlazi u Ajax.
Ja mu želim puno sreće i uspjeha u daljnjoj karijeri. Pokazao se kao jak lik u ovo vrijeme provedeno kod nas.
Postavlja se pitanje koliko gubimo njegovim odlaskom i koliko je pametno sada ga prodati?
Mislim da on ima određeni potencijal. Dobar je u skoku (defenzivnom), s obzirom na svoju visinu nije spor, lijevak je što je jako bitno... Sigurno ima određene kvalitete. Isto tako ima svoje mane. Po meni, slab je u iznošenju lopte. To ne dolazi toliko do izražaja u utakmicama gdje se Osijek branio (kao protiv PSV), ali u utakmicama gdje mi napadamo (Rudeš), tu već njegove manjkavosti dolaze do izražaja. Isto tako tako taktički se treba usavršiti. Treba biti bolji u ofenzivnom skoku. Ne mogu vjerovati da je tako visok igrač, u obrani jak u igri glavom, a u napadu, kod prekida, gotovo bezopasan.
Tamo bi trebao imati veliku šansu da se usavrši, da napreduje, da postane još bolji igrač. Hoće li tako biti ostaje za vidjeti.
Postavlja se i pitanje koliko bi on bio zadovoljan tj. nezadovoljan da smo ponudu odbili?
Uglavnom, teško je uskratiti čovjeku takvu priliku da ode u jedan Ajax.

Još bi rekao za kraj da se nadam da neće nikada zaboraviti koji klub mu je omogućio ovakav transfer, koji klub mu je dao priliku kao drugoligaškom igraču i nadam se da će znati to cijeniti u kojem god klubu bio.

Nozh
Reactions:

Post by Nozh » Mon Aug 07, 2017 10:11 am

Tominho wrote:
Mon Aug 07, 2017 9:03 am
Pivaric u Dinamu iz kijeva. Dakle Borna nece tamo
Tko zna, možda zato što smo im mi uvalili košaricu :D

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Mon Aug 07, 2017 10:16 am

SamoOsijek wrote:
Mon Aug 07, 2017 10:03 am

Postavlja se i pitanje koliko bi on bio zadovoljan tj. nezadovoljan da smo ponudu odbili?
Uglavnom, teško je uskratiti čovjeku takvu priliku da ode u jedan Ajax.

Još bi rekao za kraj da se nadam da neće nikada zaboraviti koji klub mu je omogućio ovakav transfer, koji klub mu je dao priliku kao drugoligaškom igraču i nadam se da će znati to cijeniti u kojem god klubu bio.
Upravo to, plus uopce nije lose da se cuje kako se iz Osijeka moze otici u Ajax, i postici solidna cijena. Nedavno je Zekic, mislim nakon PSV-a objasnjavao kako igraci nisu zainteresirani i nisu culi za Osijek pa ih je tesko dovesti, sada kada se plasiramo u grupu Europa lige i kada nam igraci prelaze za 2 milijuna eura u velike klubove bit ce lakse i dovesti nekoga. A realno bolje da se prodalo Baraca nego da se proda Bornu.
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Mon Aug 07, 2017 12:36 pm

Merveil prema Španjolskoj, Ze Maria pronalazi nasljednika bivšeg tima

Prije dva tjedna sam predsjednik Refik Halili potvrdio je da će Merveil i Akku biti prodani Osijeku. No, s donošenjem dana otkriveno je da igrači menadžera postaju prepreka tom prijenosu. "Panorama Sport" saznaje da su afrički agenti pokušavali uvjeriti ih da ne budu prebačeni u Hrvatsku, tvrdeći da bi ih mogli odvesti negdje drugdje, gdje bi imale veće koristi.

Bilo je kontradikcija između kluba i agenata o ovom pitanju, a ipak se činilo da su nakon tekućih pregovora pronašli neku vrstu akorda između njih. Ali čak i ovaj tjedan se zatvara bez razvoja, dok je do petka oba midfieldera bila pod redoslijedom Ze Marias. Ta činjenica je još više dvojila da se nešto ne događa s ovim pitanjem.

Osijek ne planira više čekati, dok je poznato da će nakon uklanjanja PSV-a također igrati "odigrati" kako bi ciljali skupine europskih liga. A stanje koje su postavili Hrvati za Tiranu je izrezano: vole paket igrača. Tako bi Merveil i Akhaah trebali biti prodani zajedno, u iznosu od 550 tisuća eura.

Ponuda - Ali nedavna ponuda iz Španjolske za kongolsku "zvijezdu" privukla je ne samo agente igrača, već nekako klub. Budući da pogodnosti mogu biti veće, stvorilo je potresanje. Ime tima ne postaje poznato, ali podsjećamo na to da je Sevija davno spomenuta.

Ipak, u klubu kažu kako je kašnjenje samo zbog viza, jer su ovih dana korišteni posebni dokumenti potrebni za odlazak u Hrvatsku.

Kako će to biti učinjeno, to će biti samo obezbojeno u nadolazećim danima. Ideja je jasna da su oba elementa postala "rudnik zlata" za Tiranu, tako da će Bijela kuća učiniti sve kako bi što više novca.

Zamjena - Ze Maria je pronašla Merveilovu zamjenu za Tiranu. A riječ je o starom poznaniku trenera koji je imao kod Gor Mahia.

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Mon Aug 07, 2017 12:56 pm

Ma bolje da se okrenu nekim drugim rješenjima ovo je već ubitačno. Čekamo već ne znam koliko dugo na ta dva igrača, a očito da Tirana i njihovi menadžeri imaju neke druge planove s njima....
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Zizi_88
Reactions:

Post by Zizi_88 » Mon Aug 07, 2017 1:05 pm

Sta je sa Filipovicem dolazi-ne dolazi?? :dknow: zna netko??
Last edited by Zizi_88 on Mon Aug 07, 2017 1:14 pm, edited 1 time in total.

Nozh
Reactions:

Post by Nozh » Mon Aug 07, 2017 1:10 pm

egoskop wrote:
Mon Aug 07, 2017 12:56 pm
Ma bolje da se okrenu nekim drugim rješenjima ovo je već ubitačno. Čekamo već ne znam koliko dugo na ta dva igrača, a očito da Tirana i njihovi menadžeri imaju neke druge planove s njima....
Pazi, Afrički igrači iz Aljbanije. Mora tu nešto biti mutno :D

zos
Reactions:

Post by zos » Mon Aug 07, 2017 1:23 pm

Nozh wrote:
Mon Aug 07, 2017 10:11 am
Tominho wrote:
Mon Aug 07, 2017 9:03 am
Pivaric u Dinamu iz kijeva. Dakle Borna nece tamo
Tko zna, možda zato što smo im mi uvalili košaricu :D
I meni se cini da smo postavili visu cijenu ili gore uvjete po njih (npr. bonusi ili postotak od buduceg transfera) pa su odlucili kupiti pivarica. A ako ga stvarno kupe - to je za bornu i nkos idealno. Onda ga nikako prodavati sada, jer cacic vise nece morati forsati pivarica pa ce moci staviti najbolje rjesenje, a to je borna... na kraju sezone borna bi trebao vrijediti 50% - 100% vise nego sada. Ako mu nije problem pricekati jos jednu sezonu, mislim da bi to bilo najbolje za sve. A vjerujem da mu nije problem - kapetan je, rusimo rekorde, zdrava i izvrsna atmosfera... Transfer u veliki klub nece doci samo u slucaju neke gadne ozljede i drasticnog pada forme...

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Mon Aug 07, 2017 1:38 pm

http://www.index.hr/sport/clanak/za-haj ... 86978.aspx

Barać je sa Šibenikom osvojio treću ligu, a kada nije uspio izboriti plasman u prvu ligu klub ga je pustio u Osijek za 10 tisuća eura i 10 posto od sljedećeg transfera. Sada je tih 10 posto postalo 200 tisuća eura.
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

zos
Reactions:

Post by zos » Mon Aug 07, 2017 2:00 pm

Golman Luka Kukic nam se pridruzio prije 3 dana iz rnk (po tm). Vrijednost mu 250k eura (kao i malenici) :dknow: :dknow: :dknow:

https://www.transfermarkt.com/luka-kuki ... ler/248358

ps. jel to pocetak onih pojacanja "po jedno u svaku liniju" - golman stigao, sad ocekujemo branica... :D sut--

Post Reply