Bijelo plavi podcast

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion
ramzes3
Reactions:

Re: Bijelo plavi podcast

Post by ramzes3 » Tue May 05, 2020 10:38 pm

Seltik wrote:
Tue May 05, 2020 10:34 pm
a ne u ovih par stotina simpatizera sastrane koji se ustaju samo kad je euforija… tim bolje … Ja se nadam da će se sada povratkom na tribine nakon ovog corona sranja ipak malo popraviti stvari…
ma ovo ce proradit kad bude realacija jug istok na pampasu

klokan
Reactions:

Post by klokan » Tue May 05, 2020 10:42 pm

ramzes3 wrote:
Tue May 05, 2020 10:38 pm
Bojim se da možda malo, samo malo, previše nade polažemo u taj Pampas.

Mi navijamo za NK Osijek, igrao na ledini, Gradskom vrtu, Pampasu ili Santiago Bernabeu. Ako nam treba Pampas da bi Kohorta i ostatak istoka bio u pravom izdanju, mislim da nismo baš na nekom putu...

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Tue May 05, 2020 10:44 pm

Harry_Mata_Harry wrote:
Tue May 05, 2020 8:44 pm
lokal88 wrote:
Tue May 05, 2020 8:01 pm

Ovo je za mene jedna od najjacih navijackih pjesama ikad...koji igrac se nebi nabrijo koji navijac se nebi najezio na ovaj ritam.

Samo da...ovako sta mi nikad necemo imat
Osijek odavno nema navijacku bazu, nema kulturu odlaska i navijanja na stadionu, gostovanja da i ne pricam (izuzev vinkulje).
Nez koliko vas je upoznato sa navijacima jer pretpostavljam da ste vecina ovdje simpatizeri. Kohorta se raspada! Nema niciju podrsku, ljude je nemoguce privuc u kop pa cak i sa strane da pljescu...ljudi su najveca sramota ovog grada. Tko kaze suprotno laze sam sebe. Srali smo po svima od tovara, armade....a sad su ultrasi u 3ligi institucija za nas
. Navijac nije samo tih 90min vec 24/7 a mi takvih skoro da i nemamo...a s obzirom na 100000 ljudi u gradu i blizoj okolici...vise nije ni smjesno vec zalosno da se ne moze imat 200-300ljudi u grupi... tako da dzaba nam sve pjesme kad ih nece imat ko pjevat
A brate mili, sad si i ti svasta napisao... :mrgreen:
Pali smo da, Osječani su nezainteresirani za klub i tekme da, navijanje vise nije u điru da, al da se raspadamo i da su Ultrasi institucija... :lol:
Cekaj lego Pampas, bit ce ti pun jug ljudi koji nisu 19 godina ili nikad na tekmi bili. Bar prvu sezonu. A dio njih (novih) bi mogao ostati...
To nisu navijaci niti ce ikad bit....znas, ima Negdje jedan vrlo znacajan i istinit natpis koji kaze "foliranti nestaju, samo vjerni ostaju"... i to se sada najbolje vidi i vidjet ce se ubuduce.
Ultrasi institucija hmm da mozda malo napuhana rijec ili teska za cut, ali reci ti meni dali znas kada je zadnji put hajduk gostovao ovdje, koliko je torce bilo u gradu bez skrivanja, a koliko nasih?? Od tog dana je sve krenilo 300% nizbrdo. Jel znas koliki je trenutni prosjek godina mladica koji su jos uvijek tu i drze tanku nit da se grupa ne ugasi...
Pitanja je milion, ako netko iz jezgre ovo cita, meni je zao ali neke stvari se moraju otkrit jer ocito nitko sa strane ne misli na jedan od glavnih simbola ovog grada, koji je branio ovaj grad i pod kojim su neki zivote ostavili. Ovo nije zajebancija, Kohorta nije lopta koju je neki klinac kupio tako sto je mjesec dana otkidao od jauzine i gladovao da bi je priustio te bi je netko sebi prisvojio malo se igrao te ju probusio i bacio. Kohorta ne smije past, zapamtite to i apelirajte na one koji su digli ruke od nje. Bez nje nema nas, nema NK Osijeka!

ramzes3
Reactions:

Post by ramzes3 » Tue May 05, 2020 10:53 pm

klokan wrote:
Tue May 05, 2020 10:42 pm
Bojim se da možda malo, samo malo, previše nade polažemo u taj Pampas.
ma ne zbog pampasa nego zbog komunikacije izmedju dvije tribine. ultrasa i obicnih navijaca. trenutno su oni na istoj tribini

a kad krene s juga osijek ale, nema sanse da istok ostane šutit nego ce dreknut nazad, osijek ale

zrile29
Reactions:

Post by zrile29 » Tue May 05, 2020 10:56 pm

Harry_Mata_Harry wrote:
Tue May 05, 2020 8:44 pm
lokal88 wrote:
Tue May 05, 2020 8:01 pm

Ovo je za mene jedna od najjacih navijackih pjesama ikad...koji igrac se nebi nabrijo koji navijac se nebi najezio na ovaj ritam.

Samo da...ovako sta mi nikad necemo imat
Osijek odavno nema navijacku bazu, nema kulturu odlaska i navijanja na stadionu, gostovanja da i ne pricam (izuzev vinkulje).
Nez koliko vas je upoznato sa navijacima jer pretpostavljam da ste vecina ovdje simpatizeri. Kohorta se raspada! Nema niciju podrsku, ljude je nemoguce privuc u kop pa cak i sa strane da pljescu...ljudi su najveca sramota ovog grada. Tko kaze suprotno laze sam sebe. Srali smo po svima od tovara, armade....a sad su ultrasi u 3ligi institucija za nas
. Navijac nije samo tih 90min vec 24/7 a mi takvih skoro da i nemamo...a s obzirom na 100000 ljudi u gradu i blizoj okolici...vise nije ni smjesno vec zalosno da se ne moze imat 200-300ljudi u grupi... tako da dzaba nam sve pjesme kad ih nece imat ko pjevat
A brate mili, sad si i ti svasta napisao... :mrgreen:
Pali smo da, Osječani su nezainteresirani za klub i tekme da, navijanje vise nije u điru da, al da se raspadamo i da su Ultrasi institucija... :lol:
Cekaj lego Pampas, bit ce ti pun jug ljudi koji nisu 19 godina ili nikad na tekmi bili. Bar prvu sezonu. A dio njih (novih) bi mogao ostati...
Sta je čovjek pogrešno rekao?
Ima navijača- nema! A to da će na Pampasu biti deset milja ljudi i pun jug kohorte, mislim da ćemo se uz takva očekivanja jako razočarati...

Za ulaz samo gitare na najjače :sm:

SamoOsijek
Reactions:

Post by SamoOsijek » Tue May 05, 2020 11:19 pm

Bojim se da će svi koji polažu velike nade u Pampas (što se tiče širenja navijačke baze) doživjeti jako veliko razočaranje.

Seltik
Reactions:

Post by Seltik » Wed May 06, 2020 12:00 am

Pampas kada se otvori,vjerujem da će marketing + njegovi sadržaji odradit brutalan posao. Bit će euforije. Bit će ljudi.
Ne računam utakmicu otvorenja, nego početak sezone.

Mislim da je sve na nama. Ne baš sve, jer 1-1 sa Rudešom neće privuči nikoga osim nas 1500 koji smo tu i na 0:1 sa Rudešom :sm: Podrazumjeva se da budemo u nekoj makar prividnoj borbi za prva dva mjesta…

U Prvom djelu sezone dok je euforija na vrhuncu, radi stadiona a I početka sezone, vjerujem da možemo poduplati brojke, recimo da nas umjesto 2800 bude oko 5000 protiv Belupa. a na derbijima i europi , I do 9-10.000 …. što na stadionu od 13.000 mjesta minus tampon zone I gostujuća tribina izgleda dupkom PUNO !

Tu ako se odradi dobar posao, Ako atmosfera bude kao na PSV-u ili Austriji, AKo bude zastava transparenata, koreografija, makar i 5 plavih traka i 5 bijelih traka, karikiram sada… bilo šta.. ali nešto da ljudima bude upečatljivo, ako se dofura gore spomenuta šetalica sa Austrije … Ako kohorta bude na razini i ako porade na vizualnom dijelu, znači ne 60 ak likova u crnim duksama sa jednim transparentom.. nego nešto što će biti upečatljivo, uz Istok koji se dovikuje i jebe mame… I ako nam se poklopi par dobrih rezultata, siguran sam da ćemo dobiti u narednim godinama kada se naviknemo na pampas I kada euforija oko stadiona splasne... barem 500-1000 ljudi veću standardnu posjetu, da se više nikada nećemo vratiti na to da nas bude 1500 jer je oblačno… a da će Kohorta dobiti barem 50-100 novih stalnih lica, koja u ovom trenutku puno znače.. :sal:

Ljudi će na početku biti puno, a na nama i na klubu je da ih zainteresiramo da ih barem 20 posto "novih" ostane.

Rajnus
Reactions:

Post by Rajnus » Wed May 06, 2020 8:35 am

IMO pampas će podići gledanost za 20-30% što se i dalje teško može smatrati nekom konkretnom posjećenošću. Ako odbiješ extreme tipa europske utakmice i slabe posjete zbog lošeg vremena ne ostaje nam nekakva brojka.
Bis dass der Tod uns scheidetUltras ticken anders, ultras leben anders!

hihmih
Reactions:

Post by hihmih » Wed May 06, 2020 8:43 am

ramzes3 wrote:
Seltik wrote:
a ne u ovih par stotina simpatizera sastrane koji se ustaju samo kad je euforija… tim bolje … Ja se nadam da će se sada povratkom na tribine nakon ovog corona sranja ipak malo popraviti stvari…
Ljude ce podici i zainteresirati kada budu smisljeni ovakvi tekstovi i ritmovi

SectorF
Reactions:

Post by SectorF » Wed May 06, 2020 10:16 am

hihmih wrote:
Wed May 06, 2020 8:43 am
ramzes3 wrote:
Seltik wrote:
Ljude ce podici i zainteresirati kada budu smisljeni ovakvi tekstovi i ritmovi
Bit ce to sigurno bolje na Pampasu kad je i kop u pitanju, samo do toga se definitivno stanje unutar grupe mora popravit.
Premala smo grupa da bi u njoj bilo razdora i podjela, krenulo je sve sa problemima s mladjom ekipom Templara, pa se dio starijih povukao, Templari se raspali i ostalo je sve na grbi sadasnje neke mlađ ekipice koja drzi ovo sve. Bar tako mislim da je sada.
Da bi i ta prica a Kohortom bila bolja mora se starija ekipa ponovo ukljuciti, jer bez njih tesko to ide. (ekipa od 30tak godina). Tesko da decki od 18, 19 godina to mogu vodit na pravi nacin. Jednostavno grupu treba dobro prodrmat na nacin da ekipa od prije 2, 3 , 4 godine proba ukljucit sve one koji su tu negdje oko grupe a sad su se pritajili. Kohorta je srce tribine, pokretac euforije i ne smijemo svi skupa dozvoliti da to pada jos dublje. Svatko na svoj nacin.

Ljudi kod nas su sami po sebi pasivni, mekani i stidljivi da neki nacin i takvi su i na tribini. Pod tim mislim da ekipu na tribinama kod nas, jer evo cesto se usporudjemo s Rijekom a kod njih je totalno drugaciji mentalitet na tribini. Uvjerili smo se to i zadnju tekmu protiv nas. Svaka tribina zestoka, svaka navija a Armada samo da dodatni štih.

Kod nas ne znam iskreno da li cu docekati tu vrstu zestine i sa Pampasom. Spominjem i Rijeku jer spomenuta je tu gore, kad smo vec kod toga kod njih je uhodana i ta pjesma kod izlaska igraca, navijacka je i pjevna. Ukljuci se cijeli stadion.

Ne znam, nadam se da ce se ta brojnost kopa na jugu na Pampasu povecati i stanje unutar grupe pogotovo. Krivo mi je sto je takva situacija!

Za simpatizere se ne bojim, za ovih 1500 koji su tu uvijek, i za selfi ekipu koja ce također ciniti dobar dio popunjenosti stadiona.
Ti si ljubav najveća... :k:

Post Reply