Tempo, Slavija!

Knjige i revije o NK Osijeku
king
Reactions:

Re: Tempo, Slavija!

Post by king » Mon Sep 05, 2022 9:11 pm

S obzirom da jos uz tu izdanu knjigu pripremate i dvije knjige Gradski Vrt te Pampas, planirate li mozda u budućnosti da se napravi jos jedna knjiga o povijesti naseg kluba koji je napravio bio Kerze sa dodatkom novije povijesti?
Image
Zivio bi kao 👑 :cool:

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Mon Sep 05, 2022 9:29 pm

king wrote:
Mon Sep 05, 2022 9:11 pm
S obzirom da jos uz tu izdanu knjigu pripremate i dvije knjige Gradski Vrt te Pampas, planirate li mozda u budućnosti da se napravi jos jedna knjiga o povijesti naseg kluba koji je napravio bio Kerze sa dodatkom novije povijesti?
Image
Jedna je planirana, ali o tom potom.

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Fri Sep 09, 2022 4:13 pm

Tko želi do knjige, ako vam je lakše javite mi se porukom ovdje.
Brže nego preko web-shopa (i nema dostave).

Rocky031
Reactions:

Post by Rocky031 » Sat Sep 17, 2022 1:13 pm

S obzirom da mi je gunners rekao da mu javim šta kažem na knjigu evo odmah ću ovdje.

Oni koji me znaju jako dobro znaju koliki sam zaljubljenik u povijest našeg grada i generalno Slavonije, zato i imam mali milijun knjiga naše povijesti svih mogućih tematika, ali ovo je možda jedna od najdetaljnije napisanih knjiga određene, usko vezane tematike koju sam do sada imao prilike čitati. Znači od toga da na internetu nema gotovo ništa informacija na tu temu do toga da je netko napisao knjigu u kojoj su valjda sve informacije. Mogao je biti kao brojni povjesničari pa dozirati informacije dovoljno da ima za drugu knjigu ili za vlastito pokazivanje s nekakvim znanjem o određenoj tematici. Koliko god to smješno ovako zvučalo, ali zaista je tako i nagledao sam se toga ajme. Da ne spominjem da niti jedna knjiga sportske tematike ovoga grada ne može doći niti blizu ovoj što je gunners napisao. Stoga svaka čast za knjigu, evo došao sam negdje do polovice knjige, ali dovoljno da već sada napišem dojam. Zato ljudi tko nije, javite se gunnersu i kupite knjigu, nije neka cifra, a tak šta jednoga dana nećete negdje dalje moći kupiti. Sad s nestrpljenjem čekamo drugu knjigu :sal:

Kibic
Reactions:

Post by Kibic » Sun Sep 18, 2022 6:15 am

Svemu lijepom brzo dođe kraj pa tako i mom putovanju ovim nogometnim vremeplovom čiji doseg premašuje sto godina.
Putovanje je bilo toliko ugodno da sam u više navrata skidao nogu s gasa pa i povlačio ručnu nastojeći bolje osjetiti duh vremena kroz koje prolazim. Osim nerijetko blatnih nogometnih terena i događanja na njima iz vremeplova se mogu jasno vidjeti obrisi našeg grada, društvena događanja u njemu (poput klupskih veselica, pokretanja prvog električnog tramvaja, ulaganja u prometnu i sportsku infrastrukturu i sl.). Isto tako se vidi relativno brzi napredak nogometa u svim segmentima (taktika, treninzi, osnivanje novih klubova, pravila, suđenje, organizacija natjecanja).
Cijelo vrijeme me oduševljavao arhaični izričaj ondašnjih izvjestitelja koji protekom vremena postaje sve iscrpniji.
Zagledamo li se u daljinu kroz prozor ovog nesvakidašnjeg vremeplova vidjet ćemo nemirna zbivanja između dva svjetska rata, vidjet ćemo politička previranja na ovim prostorima gdje se sreću i isprepleću različite kulture, vjere i nacije, gdje države nastaju i nestaju kao na pokretnoj traci.
Da ne duljim previše - ovdje se radi o vrijednom i učinkovitom stroju kojeg se ni dr Emmett Brown ne bi postidio.

... i zato ljudi požurite s ukrcajem jer mjesta i nema previše!

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Tue Sep 20, 2022 5:22 pm

Image

Dođite u petak u 18:30 u Kulturni centar. Predstavit ćemo knjigu i popričati o davnim vremenima :sal:

zrile29
Reactions:

Post by zrile29 » Wed Sep 21, 2022 8:49 am

gunners wrote:
Tue Sep 20, 2022 5:22 pm
Image

Dođite u petak u 18:30 u Kulturni centar. Predstavit ćemo knjigu i popričati o davnim vremenima :sal:
Hoće na promociji biti i prodaja?

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Sep 21, 2022 9:45 am

zrile29 wrote:
Wed Sep 21, 2022 8:49 am
gunners wrote:
Tue Sep 20, 2022 5:22 pm
Image

Hoće na promociji biti i prodaja?
Hoće. :wave:

gunners
Site Admin
Reactions:

Post by gunners » Wed Sep 21, 2022 7:49 pm

https://nk-osijek.hr/vijesti/32722/u-pe ... o-slavija/

U PETAK PROMOCIJA KNJIGE “TEMPO, SLAVIJA!“
U Kulturnom centru u Osijeku u petak od 18.30 sati bit će predstavljena knjiga koja na 305 stranica donosi priču o osječkim “Crno-bijelima“ kao prethodniku NK Osijek.

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Wed Sep 21, 2022 8:57 pm

Sutra o knjizi u programu Radio Osijeka govori čestiti @gunners .... negdje oko 10:40 :sal:
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Post Reply