19.k. Osijek - Slaven Belupo

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
JohnnyCash82
Reactions:

Re: 19.k. Osijek - Slaven Belupo

Post by JohnnyCash82 » Sun Jan 31, 2021 9:48 am

Nadam se da ce Topcagic bit spreman. Jako tesko razbijamo bunkere,to je i sam Bjelica rekao. Mislim da ce nam Topcagic tu jako dobro doci. 10tak centimetara viši od Miereza, mogao bi upravo on biti kljuc za zgusnute obrane.
NK Osijek ... It may sound like a vodka bottle that drinks you during an evening stroll in Eastern Europe... PSV-OSIJEK 0:1, OSIJEK-PSV 1:0
Greetings from Gradski Vrt Penitentiary :twisted:

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Sun Jan 31, 2021 1:43 pm

e sada. da ja iznesem par svojih ideja kako odigrati... pa molimo one slabog srca da sjednu, a ove slabih živaca da pripreme normabele. a ja sam pripremio kišobran za pljuvačinu... :mrgreen:

dogodilo se neminovno, a to je da Mierez ima 3 žuta, iako ja za prva dva uopće nije zaslužio (prvog je dobio u nekom "naguravanju" kojeg on nije inicirao u utakmici protiv ili belupa ili istre u gostima, a drugog je dobio protiv reccomotive kada ga je onaj balvan galović pokosio u 16-ercu pa mu sudija dao karton za "foliranje").

SVI smo svjesni činjenice da naša igra, tj. Bjeličina filozofija napada ovisi o centralnom napadaču koji je hustle tip i koji može primiti loptu, istrpiti obrambenog igrača na leđima, distribuirati je dalje igraču iz drzgog plana, dobiti skok itd. e sada, očito je da nismo imali takvog napadača na klupi do dolaska Topčagića i da je on taj koji treba biti joker za tu pozicijiu. S obzirom da će biti spomenut prije ili poslije i Beljo, posve je jasno da on je potencijal, ali svakako još uvijek nije spreman otpočeti utakmicu i istrpiti duele s tim mangama u belupovoj obrani, pogotovo što je baš protiv njih i odigrao jedan veći komad utakmice u koprivnici i nije vidio previše lopte.

e sada, da se vratimo na Topčagića. Na stranu njegove igračke kvalitete, ovo nije sada polemiziranje oko toga, već oko spremnosti. Indikativno je da nije bio ni na klupi protiv Istre, i iako imamo Miloša npr. koji je došao kasnije, pa odmah i dobio minutažu u pripremnima, pa odmah odigrao i dvije utakmice (čisto korektno, ali daleko od impresivnog), da je Topčagić spreman, kontam da bi već vidio koju minutu. Kako god, možda je sada i već spreman za 15-20 minuta, ali čisto sumnjamo da je spreman za početak utakmice.

U 2. pol protiv istre je postalo svima jasno da će sigurno ući Laci i Erceg u igru, i iako je Bohar stvarno bio kandidat za izlazak, pomislio sam da bi mooožda ipak mogao izvaditi Miereza, čisto kako bi Erceg uhvatio zadnjih pola sata na poziciji centralnog napadača. Međutim, to se nije dogodilo. Dapače, posve je jasno da on nije taj tip napadača, to se znalo i ranije, to se i vidjelo i prije nego što je Mierez došao.

Pa dobro, koga onda staviti u napad?

.... čekajte da otvorim kišobran... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ŽAPERA. :drum: :drum: :drum:

Netko će reći "lažna devetka" ali nije lažna devetka, nego bi doslovno bio devetka. Realno, to je taj tip igrača kao Mierez. Jak u skoku, dobro se nosi s igračem na leđima, ima viziju, ima osjećaj za prostor i za spustiti loptu suigračima i što je najvažnije odlično igra okrenut leđima golu. Još uvijek ga tu i tamo zna zajebat krivi tajming skoka... u biti, njegova uloga na terenu nije ništa drugačija, samo bi bio pozicioniran bliže protivničkom golu. Također, ima osjećaj za 16erac što je dokazao već svojim golovima. Svi ostali naši napadači su tipovi koji napadaju prostor. Ne bi imao ništa protiv da Erceg krene od 1. minute, ali umjesto Bohara, znači, napad bi bili Erceg - Žaper - Bočkaj, u sredini Vuković - Laci - Jugović. Nadamo se da se vraća konačno Igor, a tko će na ljevog beka, jbg... to prepuštam vama.

Dakle, po meni je manji rizik ostati pri istoj ideji koju stalno forsira Bjelica pa staviti igrača na poziciju koji je najsličniji svojim karakteristikama, nego nešto kemijati oko promjene sustava. Manji mi je rizik staviti Žapera nego Topčagića koji ni minute nije odigrao, a ako bude spreman, nemam ništa protiv da odigra zadnjih 20ak minuta.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Sun Jan 31, 2021 2:22 pm

Mladog reprezentativca i zamjenika kapetana stavljati na neku njemu nimalo prirodnu poziciju je totalno blesavo. Time ne samo da ne bi dobili ništa dobrog, nego bi pokazali nepoštovanje prema našima napadačima (hint: Čupić na desnom vanjskom). Žaperov forte su ulasci iz drugog plana i mirnoća, što na napadaču i nije neka prednost. Ti dueli koje spominješ da je dobar, u postotku za zadnjeg vezanog baš i nije, a kad uspije podići razinu duela, onda više sigurno neće igrati u Osijeku. Mislim da ti je ovaj put ideja promašena.
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Sun Jan 31, 2021 2:47 pm

Zanimljivo, medutim Zaper se cesto mora fino namjestit da bi zapuco na gol umjesto da opali top kako mu dode, pa zna bit blokiran ili slab sut ali opet kad pogodi onda i pogodi...ja bi ga ostavio tu gdje je i prije bi pokusao cak s Boharom u napadu a na njegovo mjesto stavit Ercega..to mi je nekako bolji eksperiment

Maverick
Reactions:

Post by Maverick » Sun Jan 31, 2021 3:26 pm

Sva šta si ti znao lupetat, ali ovo si baš vrhunski lupio 😂

Moje mišljenje je da bi mogli opet sa dva napadača, npr. Bohar i Erceg
Pampas je Retfala!

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Sun Jan 31, 2021 3:30 pm

Maverick wrote:
Sun Jan 31, 2021 3:26 pm
Sva šta si ti znao lupetat, ali ovo si baš vrhunski lupio 😂

Moje mišljenje je da bi mogli opet sa dva napadača, npr. Bohar i Erceg
ništa Bjelica će ih morati naučit tika taku u dva dana, nakon što pola godine igra napucavomet od zadnje linije prema napadu, presing i reposjed. :mrgreen:

mariox
Reactions:

Post by mariox » Sun Jan 31, 2021 3:35 pm

Šta je vama? počeli ste kao neki naši treneri izmišljati pozicije igračima :sm:
Top unutra ili Beljo Laslo,Brlek unutra pojedinci nek se probude i tri boda su naša .

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Sun Jan 31, 2021 3:49 pm

Erceg vjerojatno u napad, na krilima Bockaj i Bohar. Klupa dosta tanka... ali mogu odigrati krila i Miskovic i Lopa. U svakome slucaju bit ce zanimljivo vidjeti sto ce Bjelica odabrati za utorak i mislim da ce nam ta utakmica biti problematicnija od one u subotu sa tovarima.

Ako Top bude spreman trebalo bi njemu dati priliku da ga konacno vidimo.
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Snupix
Reactions:

Post by Snupix » Sun Jan 31, 2021 3:50 pm

Šta je sa Topčagićem?
Image

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Sun Jan 31, 2021 4:07 pm

mariox wrote:
Sun Jan 31, 2021 3:35 pm
Šta je vama? počeli ste kao neki naši treneri izmišljati pozicije igračima :sm:
Top unutra ili Beljo Laslo,Brlek unutra pojedinci nek se probude i tri boda su naša .
ja bi rado da krene Beljo od prve minute, opet ne uđe u niti jednu šansu, pa da ga opet cijeli forum pokopa. jel vi vidite vrijeme vani? mislite da će se igrati od noge do noge? prebrojavati protivnička obrana i stvarati višak na terenu koji će izgledati kao krbavsko polje nakon bitke?

Bjelica NE ZNA igrati bez targetmena, NE ZNA! Žaper bi bio običan targetmen na koje bi išle duge lopte, što se i sada događa kada neide duga lopta na Miereza da se ne spušta do faking centra, onda ide na ŽAPERA, sigurno ne na Bohara. Tu je onda Erceg da kao hijena čeka da se ogrebe za neku loptu ili napadne prazan prostor, ili Bohar vrlo vjerovatno jer je Bjelica tu tvrdoglav, kada ima "lieblinga" onda taj igra, dok ne proigra.

ne da ne mislim da je to loša ideja, točno kontam da je odlična ideja. da je Topčagić bar sakupio 20 min do pola sata u zadnje dvije utakmice, pa bar na pripremama, onda nebi pisao ništa. Mi smo odigrali dvije utakmice protiv belupa i nismo im zabili gol iz igre... Žaper kao treba popraviti duel igru, a koju smo duel igru vidjeli od Špolje, Belje, Bohara, Grezde koji je otpisan, a da nitko ne zna zašto? Sutra neće biti uvjeti za umiranje u ljepoti i opet će se sve svesti hoće li biti neki gol iz prekida. Sam je pitanje, hoćemo li staviti Žapera da igra odmah isturenije ili će Bjelica silom prilika zadnjih 10 minuta staviti Lončara da glumi sidraša i hvata duge lopte dok budemo imali bod, a znajući da sotonosti nisu dosegli tu razinu retardiranosti da izgube od lokomotive na maksimiru. ne da ne bi stavio Bohara na tu poziciju, mogu komotno staviti onda Pilja ili Lopu, radije bi stavio Lončara.

mislim, možemo mi i juniore staviti da igraju u napadu, ako belupo misli biti sakat i glup i sam sebe pobjediti s nekim kiksevima i glupim penalom kao istra, onda je svejedno, al nekako kontam da to neće biti slučaj.

Post Reply