HR kup, 1/4 finale: Osijek - Rijeka

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
Kempes
Reactions:

Re: HR kup, 1/4 finale: Osijek - Rijeka

Post by Kempes » Wed Mar 03, 2021 11:36 pm

ramzes3 wrote:
Wed Mar 03, 2021 11:19 pm
upravo zbog toga i ludim i sram me. sto svi brisu pod. a najgore mi pada to sto novine vise manje izvjestavaju o tekmi koda se nista posebno nije dogodilo. osijek ispo iz kupa, bla bla, iduca tema
ma tu je najgore što mi kad razbjebemo bilo kog od njih, mi finjak, ono ovo... ništa podjebavanje, kao ono, bili smo bolji bla bla bla... a da sasujemo šitstorm nakon što bilo kog od njih popeglamo, onda se javljaju rektalno retardirani moderatori i admini, brišu, baniraju... jer ono, slavonci, osječani, šaljivi element u ovo HR priči i kost na kojoj svi oštre zube... jebeš nogomet i forum u svemu je tako. eno i ovaj debilni škoro ide se kandidirati za faking zg gradonačelnika haha, obrisat će guzicu s njim :sm: :sm: :sm:
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

gille
Reactions:

Post by gille » Wed Mar 03, 2021 11:43 pm

Kempes wrote:
Wed Mar 03, 2021 7:36 pm
gille wrote:
Wed Mar 03, 2021 7:31 pm
Bas me sad zanima s kojem ce Bjelko sastavom istrcati protiv Gorice....
Ja bi sa svakim igracem prvo obavio ozbiljni razgovor a posebno sa silvom i ercegom.
s Boharom, Jugovićem i Silvom. Pa nemogu ni ja gledat utakmicu i komentator kaže "Jugović" u 30toj minuti, a ja mislim si... joj da, pa i on igra. A bilo bi fer da Ercegu onda dozvoli da igra lijevo krilo (aako već hoće igrati na taj način) pa on se bar usudi opalit s distance desnicom, a Bohar... ijuju, vidi lopta mi ide, tko mi je najbliži da vratim nazad, neću u prodor, neću u dribling, mogu uć unutra i uplašit se... nemože ništa dok nema nekoga za dupli pas.
E da , Jugović je isto igrao. :D
Kakav crni Erceg ,od prve minute Santini koji je klasa ,a Erceg malo kad se ovaj umori. Zanima me taj Topčagić kojeg Neno toliko hvali , ak ista drugo valjda je dobar toliko da ponekad.Miereza odmorimo.
Psiha nam ne da da vazne utakmice dobijamo, to je vec postalo nenormalno toliko da vise nema govora o nekom pehu.
Zato mislim da svakako malo se porazgovara s igracima u tom smjeru.
+++ I KRCAT STADION , BAKLJE SE PALE , I RULJA BODRI BIJELO-PLAVE ,
JA VOLIM OSIJEK , I KOHORTU , JA VOLIM GRAD POKRAJ DRAVE !! +++

SectorF
Reactions:

Post by SectorF » Wed Mar 03, 2021 11:45 pm

russell wrote:
Wed Mar 03, 2021 11:29 pm

Ajmo se do kraja boriti i biti minimalno drugi - po prvi puta, onda slijedi filter i slaganje ekipe za punu sezonu. Bjelica je rekao koji je cilj i čvrsto vjerujem da cemo ga ostvariti.
To je ok sto kazes, al evo mene je sad vec strah od naseg ocekivanja da ce to sve biti super kad Bjelica to poslozi za iducu sezonu, pa kako nam titula sugurno dolazi kad odemo na Pampas i sl.
Trofej nam treba odmah i sad!
Ti si ljubav najveća... :k:

ide druga
Reactions:

Post by ide druga » Thu Mar 04, 2021 12:38 am

ramzes3 wrote:
Wed Mar 03, 2021 11:19 pm
upravo zbog toga i ludim i sram me. sto svi brisu pod. a najgore mi pada to sto novine vise manje izvjestavaju o tekmi koda se nista posebno nije dogodilo. osijek ispo iz kupa, bla bla, iduca tema
gore mi je što takva izjava dolazi od lika koji viri mamiću iz guzice,znači teško sprdanje svega što radimo

MakiSl
Reactions:

Post by MakiSl » Thu Mar 04, 2021 3:12 am

mariox wrote:
Wed Mar 03, 2021 11:34 pm
Ja razumijem ovu razočaranost koja je stvarno velika kod navijača pa i osobno kod mene jer dugo čekamo iskorak,trofej i svi smo se ponadali konačno od ove sezone dobra uprava,stručni stožer,ekipa kontaš to je ta godina za nešto ,vrijeme je predugo čekamo, siti smo promašaja penala kad treba zabit ,gubljenja ključnih utakmica,izgovora ,opravdanja zašto nešto ne, misliš toga više neće biti ili bar u mjeri kojoj je bilo i opet nam se desi bez obzira na sve nabrojano opet smo kratki za uzet nešto što svi čekamo već preko dva desetljeća kontaš pa gdje je problem ,zašto opet?jesmo li ukleti? ili koji kurac šta učiniti više da se taj loserski maler više skine sa našeg kluba?
Jednostavno frustrirajuće gledaš baš tu Rijeku od privatizacije par El ,kupova , prvenstvo a mi zapinjemo .
A šta više reći sutra novi dan je...ga Gorica dolazi uskoro...
Jedna pomalo zaboravljena,
"Nova igra, nova sreća".
:sal:

SamoOsijek
Reactions:

Post by SamoOsijek » Thu Mar 04, 2021 7:14 am

Čestitke Rijeci na pobijedi. Pogotovo čestitke idu njihovom treneru Tomiću. Izveo je hrabru postavu, i kad govorimo o izboru igrača i kad govorimo o sustavu. Nije išao linijom manjeg otpora i izveo isti sastav i sustav kao prethodnik, pod izgovorom da nije imao vremena za promjene. Napravio je promjene, bio je hrabar i nosi pobjedu. Stoga čestitke!

Čitam neke komentare kako uvijek zakažemo u ključnim utakmicama. Pa se nabrajaju neke. Bilo je tu ključnih utakmica, utakmica za iskorak. Ja ovu nisam tako doživio. Ni blizu! Iskorak bi bila pobjeda u finalu i osvajanje Kupa. Utakmica četvrtfinala kupa, kući, protiv ovakve Rijeke... Nikako! Igrački smo jači od Rijeke, u boljoj smo formi, spremniji fizički, igramo kući, maksimalno smo motivirani, istu tu Rijeku smo razbili prije nekoliko dana,... Na njihovoj strani je eventualni pozitivni šok zbog promjene trenera. Tako da se, po meni, ovo nije moglo nazvati ključnom utakmicom ili nekom od onih utakmica gdje ćemo kao pokazati veliki karakter ili pobjednički mentalitet. Nikako!

Ključni trenutak utakmice je naš promašeni penal. Imamo utakmicu koja se otvori jako loše po nas. Rano primamo pogodak, međutim imamo sreće da još brže poravnavamo rezultat. Nakon toga penal, u idealnom trenutku, penal za potpuni preokret i vjerujem penal za naš prolaz. Međutim, promašujemo. Rekao bi vrč (Mierezovi penali) ide na vodu dok se ne razbije. Smisao takvog izvođenja penala jest u tome da čekaš golmana do zadnjeg trena. Ako ste pratili takve izvođače penala, one koji to znaju raditi, vidjeli ste dvije najčešće solucije. Prva je da igrač "rastavi" golmana ili vrlo slično, ostavi ga bez reakcije. To je zbog toga što tim "skokom" dobijaš taj djelić vremena da sačekaš reakciju golmana i plasiraš loptu u nebranjeni dio mreže. Druga solucija je da i golman tebe čeka, međutim, u tom slučaju mala je šansa da on stigne obraniti udarac. Naravno, ako si dobro otpucao i pogodio kut. Kod takvog pucanja penala potrebna je iznimna mirnoća i koncentracija. Npr. Krstanović ili Prosinečki mi prva padaju na pamet. Kramarić, recimo. Oni, naravno, ne poskakuju, nego imaju onaj sporiji prilaz lopti ili malo zastanu pred loptom. Ali, šta je tu bit svega? Zašto onda jednostavno svi igrači na svijetu ne pucaju tako penale? Pa zato što ne mogu, nisu u stanju! Na Mierezu se jasno, ali vrlo jasno, vidi da to nije sigurno. Dapače, penali su mu vrlo nesigurni i bilo je pitanje vremena kad će promašiti. Imao je nesreću da je promašio jučer. Mogao je promašiti kod neke uvjerljive pobjede i bilo bi nikome ništa. Mene iznimno nerviraju takva "preseravanja" kod izvođenja penala kad to izgleda ovako kako on to radi. Brate mili, "preseravaj" se koliko hoćeš ako to što radiš "preseratorski" radiš dobro. Ako ne radiš, a ne radiš, okani se čorava posla. Da skratim, meni Mierez, dok god puca na ovaj način, ne bi prismrdio izvođenju penala. Ako trebamo promašiti penal, neka promašimo na normalan način.

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Thu Mar 04, 2021 7:50 am

Mene sekira sto citam okolo kako nista nije valjalo, kako su svi podbacili, kako smo konacno dobili pravu sliku Bjelice i stozera .... i tko zna kakve jos budalastine!

Mi ukupno jucer nismo odigrali nesto posebno losu utakmicu kao kolektiv. Pojedinci jesu, ali to je sastavni dio igre, a na treneru i pomocnicima je da radi na takvim stvarima. Zasto je Milos izgubio 5 lopti u poluvremenu, zasto Silva u obrani izgleda ko kadet Metalca koji igra za seniore, zasto je Bohar doveden uz pompu kao da smo doveli Ryana Giggsa od prije 25 godina, a njemu nedostaje nekoliko osnovnih nogometnih elemenata kljucnih za njegovu poziciju - to su problemi kojima se treba baviti trener, i te greske na bilo koji nacin ispraviti.

Ivusic je jucer bio na visini zadatka (je li mogao ili nije bolje reagirati kod 1. gola u to necu ulaziti jer dok sam igrao nogomet jedino golman nikad nisam bio), Laslo je takodjer bio vrlo dobar, Zaper takodjer, Mile takodjer, Mierez takodjer ali ga jucer nije htio gol. Svi sto pisu na temu "kako je to otpucan penal" - odgovor je onako kako je pucao i prethodnih 7-8 otkako je kod nas. Jucer nije usla, idemo dalje! Ako je trenerova odluka da on puca penale, onda on puca penale i tocka. Trener je svjestan nacina na koji ovaj puca, pa ako ga je on odredio sta mi imamo srat.

Jesu li neki igraci robovi trenerovih zamisli - vjerovatno! Jel bi neki drugi igraci bili robovi trenerovih zamisli u nekoj drugoj formaciji - vjerovatno bi! Mi se time ne trebamo baviti, nego trener i njegovi pomocnici.

Mi smo tu da budemo podrska, a ne da nanosimo bljuzgu nakon svakog losijeg rezultata. Nemojmo mi biti ti koji cemo kvariti odlicnu atmosferu oko kluba!
Razocarani jesmo, ali razocarani su i igraci i trener - u to budite sigurni ... nije potrebno da jos i mi svojim reakcijama dolijevamo ulje na vatru!

Idemo dobiti Goricu ! :drum: :sal:
:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

Aleja
Reactions:

Post by Aleja » Thu Mar 04, 2021 8:51 am

Sit sam tog mentaliteta navijača Osijeka pred ovakvim bitnim utakmicama s podjednakim ili evidentno slabijim protivnicima (kao što je bila Rijeka) - prije utakmice samodopadna i bahata samouvjeremost, hvalospjevi treneru i igračima, klupskoj organizaciji i trenutnoj formi, uz potcjenjivanje i omalovažavanje protivnika, a nakon nezadovoljavajućeg rezultata (poraza) s jedne strane druga krajnost - pljuvačina po svemu što je do jučer dizano u nebesa a s druge strane opet pokušaji umanjivanja važnosti utakmice i natjecanja u kojima nije ostvaren priželjkivani rezultat i uspjeh.

Sit sam i tih silnih poraza i velikih razočaranja zadnjih godina kad god je bila prilika napraviti neki iskorak, najčešće protiv momčadi s kojima smo u egalu ili bolji, a sve je bilo u rukama ekipe koja je uvijek uprskala (Dinamo u finalu kupa, CSKA i Austria u Europi, Varaždin i Lokomotiva u prošlosezonskoj završnici, Rijeka u prošlosezonskom kupu). Zato sam se unaprijed psihički i emotivno pripremio na novu takvu mogućnost, tako da razočaranje ne bude preveliko. Uglavnom, sami su sebe pobijedili protiv evidentno slabijeg suparnika.

Barem ovoga puta sudac nije odlučio utakmicu, kao Pajač onomad, iako moram priznati da mi je to pravilo oko igranja rukom u šesnaestercu totalno bedasto. Logično bi bilo da se kazneni udarac sudi ako evidentno postoji namjera igranja rukom i sprječavanje putanje lopte, a sve ostalo s "povećanjem obujma tijela" i sl. zvuče kao poprilične besmislice. Možda bi bilo najbolje da igrači zavežu ruke iza leđa. :crash:

JohnnyCash82
Reactions:

Post by JohnnyCash82 » Thu Mar 04, 2021 9:07 am

Nitko ne komentira Gyurcsa? Meni je ono jucer bilo grozomorno. Nisam fan Grezde, ali mi se za ovog cini space shuttle. Duel igra mu je u rangu kadeta medju seniorima.
NK Osijek ... It may sound like a vodka bottle that drinks you during an evening stroll in Eastern Europe... PSV-OSIJEK 0:1, OSIJEK-PSV 1:0
Greetings from Gradski Vrt Penitentiary :twisted:

Lualua
Reactions:

Post by Lualua » Thu Mar 04, 2021 9:20 am

Na živce mi ide svako izvođenje penala sa nekim kerefekama ...penali iz mjesta,skakutanje, kruženje,usporavanje, zastajkivanje, izdkavanje, preseravanje. Bilo da se radi o Neymaru, Kramariću,Mierezu ili nekom desetom. Eventualno na nekom kirbaju se može tako pucati.
Stavi loptu, okreni golmanu leđa kad uzimaš zalet od 5-6 metara i opali oštro najbliže uz stativu koju si odabrao. Ako ti golman obrani bez ranijeg napuštanja crte, nitko ti ništa neće reći.
Tek mi je danas loše, pogotovo kad se domaći izdajnici na poslu sprdaju sa NK Osijekom.

Post Reply