HNL

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
jopa332
Reactions:

Re: HNL

Post by jopa332 » Wed Oct 28, 2020 4:16 pm

egoskop wrote:
Wed Oct 28, 2020 4:13 pm
Obrisao je.
Kaznit ga sa 20% place, pa cemo vidjet ko ce bit sljedeci...
"Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat' će uvijek najljepša pjesma i stih!"

Slobodna zona
Reactions:

Post by Slobodna zona » Wed Oct 28, 2020 4:18 pm

Znači ima nas samo kad se hoće...

Image

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Wed Oct 28, 2020 4:23 pm

Slobodna zona wrote:
Wed Oct 28, 2020 4:18 pm
Znači ima nas samo kad se hoće...

Image
Da nam je takva konstanta na svim utakmicama, i pola od toga da je spremno na sve...jebali bi svima majku na svakom gostovanju pa cak i u splitu... dokazano nebrojno puta da su tovari najvece picketine od svih navijackih skupina i jaki su samo kad ih je 3x vise... ferka ne dolazi u obzir

Jsp88
Reactions:

Post by Jsp88 » Wed Oct 28, 2020 5:19 pm

Da je to što se sinoć dogodilo u Tvrđi ispalo glupo i ponižavajuće za nas, je. Međutim, meni to više govori da je tovariju počela peckati činjenica da se kao klub podižemo i da smo već sada u nekim stvarima ispred njih, odnosno da su nas očito počeli doživljavati kao rivale koje treba provocirati. Napravili su sinoć isto i u  Zagrebu, na Bundeku. Ako je njima statusni simbol pod okriljem noći raditi bakljade u rivalskim gradovima poput Osijeka i Zagreba, onda je jasno o kakvim se kompleksima radi s njihove strane, a pogotovo kada je vukovarskoj ekipi, pored glavnog vukovarskog trga, fetiš u ponoć putovati u Osijek i slikavati se na jednom od sporednih trgova. Toliko o njima.

ALI-MEĐUTIM, daleko od toga da se Kohorta ne treba mijenjati i da ne treba raditi na nekim stvarima. Transparenti i zastave? Zašto se na utakmicama uglavnom pojavljuje jedan jedini, već pomalo dosadan transparent? U čemu je problem izvjesiti više transparenata? Hoće nekome otpasti ruka od mahanja zastavom? Šalovi i majice s klupskim obilježjima umjesto najobičnijih crnih duksi? Repertoar pjesama i skandiranja? "U boj, u boj za Osijek svoj"? Dobro, samo po sebi ne zvuči to toliko loše, ali to nije originalan naš, osječki poklič. Meni je osobno glupo, pa i ponekad neugodno skandirati prekopiranu verziju pokliča za reprezentaciju, uz jedinu promjenu narod->Osijek. Što znači "Ovo je Osijek"? Nemoj me zezati, pa ako si u Gradskom vrtu, naravno da je to Osijek, nije valjda Tokio. Znači, nije tu potrebna nikakva posebna pamet, samo malo kreativnosti i originalnosti. Onda će ti se ljudi sami pridruživati prvo u udruzi, a onda i u navijanju na tribini, bez potrebe da ih tjeraš na to, da se izderavaš na njih ili što se već radilo u zadnje vrijeme.

mariox
Reactions:

Post by mariox » Wed Oct 28, 2020 5:31 pm

Ma treba više transparenata raširiti po Istoku za početak da se i ostatak navijača uključi da se osječa kao dio te scene pa če se i oni više uključivati ima tu stvari za popravit itd. ali samo ako smo nešto naučili od sinoć onda če stvari krenut nabolje pa nismo valjda toliko glupi da nismo ništa naučili

Slobodna zona
Reactions:

Post by Slobodna zona » Wed Oct 28, 2020 5:38 pm

mariox wrote:
Wed Oct 28, 2020 5:31 pm
pa nismo valjda toliko glupi da nismo ništa naučili
Bojim se da jesmo..

nemesis
Reactions:

Post by nemesis » Wed Oct 28, 2020 5:41 pm

identičan penal za slaven nije sviran kao sto je sviran za dinamo zadnje kolo protiv šibenika ,identičan

slaven-lokomotiva,identicna situacija sada kao i u šibeniku šibenik-dinamo , gleda VAR i ne svira penal,a dinamu je naravno sviran
skviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiichhhh
ptičica mala tek na noge stala s drveta je pala

Kifla13
Reactions:

Post by Kifla13 » Wed Oct 28, 2020 6:03 pm

Kako privući ljude u udrugu? Kako poboljšati simbiozu istoka? Imate ideja? :beer:

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Wed Oct 28, 2020 6:10 pm

Kifla13 wrote:
Wed Oct 28, 2020 6:03 pm
Kako privući ljude u udrugu? Kako poboljšati simbiozu istoka? Imate ideja? :beer:
Za pocetak mislim da svi koji imaju ideja trebaju doci u udrugu. Ovdje na forumu da se dogovori nas 10 koji smo zeljni promjena i jedan od narednih dana odemo u Udrugu koja radi svaki dan od 18 do 22 na cugu... Da pokažemo zelju za zajednistvom a ne da neki ovdje pisu o "galamdzijama" i kidacima stolica i sl... To sigurno ne potice zajednistvo.

Jedan od početaka bi bio da se dogovori da se na utkamice (sve) nosi vise transparenata, posredno na derbije, da se nosi vise zastava i slicno i da se rasporede po istoku.

A najbitnije je da svi koji zelite dobru atmosferu na istoku stanete u sredinu i barem veci dio utkamice navijate!! Nece vas nitko ni udarati ni galamiti nego dapace, sviđa Ce biti drago da vise ljudi navija!

A sto se tice mlađe ekipe iz Kohorte, mislim da bi dobro dosao malo drugaciji, poticajniji pristup prema ostatku istoka, tjerati ljude na navijanje ali entuzijazmom a ne jebanjem majki i sl..

Isto tako mislim da je bitno da stariji koji su nekad bili dio Kohorte dođu podržati mlade generacije i stanu u kop i navijaju! To Ce sigurno omasoviti tribinu... Pozitivan stav uglavnom!

Mislim da bi i sam marketing Kohorte na društvenim mrežama bio poticajan, cesce objavljivanje sadržaja, motiviranje , organizacija Kortea i slicno!
Sto vi mislite?
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

Ivan23HR
Reactions:

Post by Ivan23HR » Wed Oct 28, 2020 6:25 pm

Htio sam svašta napisati, ali u ovo korona vrijeme ne pada mi napamet živcirat se. Dakle, njima je super slaviti te godišnjice i "ponižavati" druge: vidim da je Slobodna Dalmacija prenijela "slavlje" iz Osijeka. To sam ja shvatio da nas se želi poniziti: "vidi ove slavonce, umislili si nešto, a ispred nosa im navijaju za Hajduk". Ako je njima to super, nek im bude. Jedino im je to ostalo: slaviti godišnjice i ponižavati druge.
Ali druga strana priče je totalno drugačija. Opet dokazuju koliko su jadni i zavidni drugima i koliko se hvataju za slamke da pokažu "superiornost". Prvo ću spomenuti Goricu. Novi klub u HNLu koji ih je u nekoliko sezona prestigao i piše lijepu priču. Odu na gostovanje i unište im stolice. Nebitno, par stolica ili njih stotinu, uništili su tuđu imovinu.
Osijek piše lijepu priču, uskoro dobijamo i novi stadion, imamo stabilan klub, pa "ajmo ih poniziti preko novina". A zapravo su opet ponizili sebe, kao i ovi navijači iz Slavonije. Zapravo su dokazali koliko su jadni. Mislim, ajmo zapravo: kakva je korist od slavljenja nečega i provociranja drugih, ako ti klub tone svake godine? Klub u kojem se ne zna tko pije tko plaća? Klub čiji navijači žele sve najgore reprezentaciji? Klub u kojem ulica vodi klub? Klub kojem se svi smiju? Klub koji je za sve krivio "međugorca", a kad je otišao, vidjelo se pravo stanje i koliko su zapravo nesposobni? Klub u kojem su navijači, Dinamo nazivali crnim klubom, pa onda i sami počeli dovodit hrpetinu stranaca? Klub kojem su bitni stranci, a "naša dica" skroz nebitna? Navijači koji tuku vlastite igrače zbog loše odigrane utakmice? Navijači koji prijete drugima? Navijači koji tuku suce? Navijači koji nazivaju Osijek mađarima, a klub im dovode Mađare. Klub koji svake godine pada, u kojem navijači izjavljuju da "će navijat za klub bez obzira bili u drugoj ili trećoj ligi"....ali ne, ajmo mi navijači Hajduka iz Slavonije otići u Osijek provocirati. Sve ostalo je nebitno.

Nemaju nikakvu ambiciju, tonu sve dublje, klub sa milijun problema, ali najvažnije je da dođu provocirat u Osijek i da se to prezentira u SD kao wow vijest.

Totalni besposličari bez imalo zdravog razuma. Uostalom, meni nije jasno kakve veze sam istok Hrvatske ima sa Splitom. Kakva je to fora navijati za klub iz grada koji je gotovo 700 km udaljen od Osijeka. Čak i više ako se radi o još istočnijim mjestima. "Zaljubljeni" su u "djevojku" koji vide dvaput godišnje kad dođe u Osijek. Ostalih 363 dana "gledaju u njezinu sliku" i dive joj se. Kakva je korist od toga? Koja je fora navijati za neki klub kojeg vidiš jedanput ili dvaput godišnje? U Split pretpostavljam da ne idu, ali zato sole pamet drugima. Šta je to? Ljubav? Malo morgen. To je njihova sramota. "Navijaju" za Hajduk, a vide ga samo preko tv-a. Plus što provociraju navijače Osijeka. Slavonci slavonce ne vole. Buđenje lokalpatriotizma ništa?

Ovo je sve njihova sramota i kao takvi su totalno nebitni. A mi se možemo ponositi na sebe. Svakog dana rastemo i pitanje je vremena kad će doći trofeji. Sa Pampasom će sigurno doći...

... a oni će se idalje valjat u vlastitim govnima
3.8. 2017. - Osijek 1:0 PSV

Grad na Dravi danas slavi, naprijed naši Bijelo - plavi

Prestali smo sanjati, počeli smo živjeti PAMPAS 2021

Post Reply