HNL

Službene, prijateljske, utakmice mlađih kategorija..
LegaLega031
Reactions:

Re: HNL

Post by LegaLega031 » Wed Oct 28, 2020 7:04 pm

Sudeći po rezultatu, Belupo se čuvao pa će bit napaljeni protiv nas :dknow:

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Wed Oct 28, 2020 8:13 pm

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Wed Oct 28, 2020 9:23 pm

Jsp88 wrote:
Wed Oct 28, 2020 5:19 pm
Da je to što se sinoć dogodilo u Tvrđi ispalo glupo i ponižavajuće za nas, je. Međutim, meni to više govori da je tovariju počela peckati činjenica da se kao klub podižemo i da smo već sada u nekim stvarima ispred njih, odnosno da su nas očito počeli doživljavati kao rivale koje treba provocirati. Napravili su sinoć isto i u  Zagrebu, na Bundeku. Ako je njima statusni simbol pod okriljem noći raditi bakljade u rivalskim gradovima poput Osijeka i Zagreba, onda je jasno o kakvim se kompleksima radi s njihove strane, a pogotovo kada je vukovarskoj ekipi, pored glavnog vukovarskog trga, fetiš u ponoć putovati u Osijek i slikavati se na jednom od sporednih trgova. Toliko o njima.

ALI-MEĐUTIM, daleko od toga da se Kohorta ne treba mijenjati i da ne treba raditi na nekim stvarima. Transparenti i zastave? Zašto se na utakmicama uglavnom pojavljuje jedan jedini, već pomalo dosadan transparent? U čemu je problem izvjesiti više transparenata? Hoće nekome otpasti ruka od mahanja zastavom? Šalovi i majice s klupskim obilježjima umjesto najobičnijih crnih duksi? Repertoar pjesama i skandiranja? "U boj, u boj za Osijek svoj"? Dobro, samo po sebi ne zvuči to toliko loše, ali to nije originalan naš, osječki poklič. Meni je osobno glupo, pa i ponekad neugodno skandirati prekopiranu verziju pokliča za reprezentaciju, uz jedinu promjenu narod->Osijek. Što znači "Ovo je Osijek"? Nemoj me zezati, pa ako si u Gradskom vrtu, naravno da je to Osijek, nije valjda Tokio. Znači, nije tu potrebna nikakva posebna pamet, samo malo kreativnosti i originalnosti. Onda će ti se ljudi sami pridruživati prvo u udruzi, a onda i u navijanju na tribini, bez potrebe da ih tjeraš na to, da se izderavaš na njih ili što se već radilo u zadnje vrijeme.
Odgovorit cu ti samo na ovo za transove...znaci NIJE problem okacit trans jug2, sjenjak ili bilo koji drugi, PROBLEM je sto niko ne stoji iza tog transa....znaci ako zelis krpu moras imat ekipu od 20 ljudi iza nje.! Smjesno je stavljat 15 krpa a 30 ljudi u kopu i nema nikakvog smisla...

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Wed Oct 28, 2020 9:28 pm

lokal88 wrote:
Wed Oct 28, 2020 9:23 pm
Jsp88 wrote:
Da je to što se sinoć dogodilo u Tvrđi ispalo glupo i ponižavajuće za nas, je. Međutim, meni to više govori da je tovariju počela peckati činjenica da se kao klub podižemo i da smo već sada u nekim stvarima ispred njih, odnosno da su nas očito počeli doživljavati kao rivale koje treba provocirati. Napravili su sinoć isto i u  Zagrebu, na Bundeku. Ako je njima statusni simbol pod okriljem noći raditi bakljade u rivalskim gradovima poput Osijeka i Zagreba, onda je jasno o kakvim se kompleksima radi s njihove strane, a pogotovo kada je vukovarskoj ekipi, pored glavnog vukovarskog trga, fetiš u ponoć putovati u Osijek i slikavati se na jednom od sporednih trgova. Toliko o njima.

ALI-MEĐUTIM, daleko od toga da se Kohorta ne treba mijenjati i da ne treba raditi na nekim stvarima. Transparenti i zastave? Zašto se na utakmicama uglavnom pojavljuje jedan jedini, već pomalo dosadan transparent? U čemu je problem izvjesiti više transparenata? Hoće nekome otpasti ruka od mahanja zastavom? Šalovi i majice s klupskim obilježjima umjesto najobičnijih crnih duksi? Repertoar pjesama i skandiranja? "U boj, u boj za Osijek svoj"? Dobro, samo po sebi ne zvuči to toliko loše, ali to nije originalan naš, osječki poklič. Meni je osobno glupo, pa i ponekad neugodno skandirati prekopiranu verziju pokliča za reprezentaciju, uz jedinu promjenu narod->Osijek. Što znači "Ovo je Osijek"? Nemoj me zezati, pa ako si u Gradskom vrtu, naravno da je to Osijek, nije valjda Tokio. Znači, nije tu potrebna nikakva posebna pamet, samo malo kreativnosti i originalnosti. Onda će ti se ljudi sami pridruživati prvo u udruzi, a onda i u navijanju na tribini, bez potrebe da ih tjeraš na to, da se izderavaš na njih ili što se već radilo u zadnje vrijeme.
Odgovorit cu ti samo na ovo za transove...znaci NIJE problem okacit trans jug2, sjenjak ili bilo koji drugi, PROBLEM je sto niko ne stoji iza tog transa....znaci ako zelis krpu moras imat ekipu od 20 ljudi iza nje.! Smjesno je stavljat 15 krpa a 30 ljudi u kopu i nema nikakvog smisla...
Pa stajalo bi iza transova jug2, Sjenjak, VBK, Donji grad, Josipovac, Baranjci, Bosutsko... Jer ima ma tribini ljudi iz tih kvartova... Po meni bi bila dobra stvar vratiti kvartovske transove, prije se tako radilo (pocetak 2000ih) i daje vizualno bolju sliku tribini...
A 10ak barjaka i 20ak zastava na 2 štapa se moze ponijeti, ima ih tko drzati i odmah druga slika... Mozda da to bude pocetak? Važno je da nitko ne bude iskljuciv ni s jedne strane ,jbg svima je u interesu jaka tribina...
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Wed Oct 28, 2020 9:33 pm

Harry_Mata_Harry wrote:
Wed Oct 28, 2020 9:28 pm
lokal88 wrote:
Jsp88 wrote:

Pa stajalo bi iza transova jug2, Sjenjak, VBK, Donji grad, Josipovac, Baranjci, Bosutsko... Jer ima ma tribini ljudi iz tih kvartova... Po meni bi bila dobra stvar vratiti kvartovske transove, prije se tako radilo (pocetak 2000ih) i daje vizualno bolju sliku tribini...
Pa nece stajat jer NEMA ekipa!!! Ne moze 2 covjeka donijet i okacit svoj trans, mora imat ekipu koja dolazi na utakmice i okupljanja zajedno... trenutno postoji samo 1 mlađa ekipa i to je to od cijelog grada

Redcode
Reactions:

Post by Redcode » Wed Oct 28, 2020 10:34 pm

Ma na stranu ta njihova skrivena bakljada. Ko njih j... Činjenica je da je navijanje znatno oslabilo. Jednom sam tu ili ispod nekog posta na fejsu (ne sjećam se sada) napisao da se Kohorta udaljuje od ostatka navijača i mislim da se dosta ljudi slaže s time. Pa pogledajte samo rupu na tribini između kopa i ostatka navijača. Mene osobno živciraju one crne majice i dukse. Pa što fali da se na utakmicu dođe u bojama kluba. Šalovi kao navijački rekvizit ne postoje, a po meni jako dižu atmosferu. Zastave također. Nešto što se može popraviti je i izbor pjesama koje se pjevaju, tj. kad koju pjesmu treba pjevati. Kad bi se Kohorta malo raširila po tribini vjerojarno bi i više ljudi oko njih počelo navijati. Ja sam svaku utakmicu na istoku. Sina od 6 godina već dvije godine vodim na utakmice. Već je bio i na gostovanju. Još je rano da navija, pa sjedimo malo postrani i fali mi to navijanje malo. Zato mislim da bi bilo dobro kad bi se navijači malo raširili po tribini. Svaki, al baš svaki dan ga čujem kako pjeva Grad na dravi, danas slavi...... I iskreno volio bi da postane navijač, naravno ne onaj koji se tuče i razbija, nego onaj koji navija za svoj klub. Nas dvojica sami idemo ma utakmice, jer nemamo ekipu koja navija za naš klub. Također, bojim se da će na Pampasu navijanje biti još slabije kad se Kohorta preseli iza gola. Nadam se da griješim. Treba nam dobra atmosfera na tribinama!
Sve dok smo živi i sve dok nas ima, sve dok je Osijeka na Dravi 💪

Snupix
Reactions:

Post by Snupix » Wed Oct 28, 2020 10:43 pm

Imamo veliki problem sto je hrpa ekipe koja sada ima 20+ god osla van radit , te je sada nastala rupa medju generacijama.
Image

mariox
Reactions:

Post by mariox » Wed Oct 28, 2020 11:01 pm

lokal88 wrote:
Wed Oct 28, 2020 9:33 pm
Harry_Mata_Harry wrote:
Wed Oct 28, 2020 9:28 pm
lokal88 wrote:

Pa nece stajat jer NEMA ekipa!!! Ne moze 2 covjeka donijet i okacit svoj trans, mora imat ekipu koja dolazi na utakmice i okupljanja zajedno... trenutno postoji samo 1 mlađa ekipa i to je to od cijelog grada
Pa neka stoje dva čovjeka za početak iza svog transa za par utakmica če ih biti četvoro do kraja sezone mozda 10 i tako iz svake četvrti ili neke određene ekipe to je već nešto neki napredak pa mora se od nečeg početi ,nešto novo ili povratak na staro ako je valjalo ovo sad nije dobar model za Istok i Kohortu .

SectorF
Reactions:

Post by SectorF » Wed Oct 28, 2020 11:01 pm

Snupix wrote:
Wed Oct 28, 2020 10:43 pm
Imamo veliki problem sto je hrpa ekipe koja sada ima 20+ god osla van radit , te je sada nastala rupa medju generacijama.
To nije nikakva isprika, sta iz DJ i VU nitko nije otisao a osim toga poprilicno su manji gradovi od OS, znaci dođu iz sredina po koje ni po cemu ne smiju biti ispred nas i popisaju nam se po faci, njih 200! Alo pa spali smo na brojeve u kopu Barabera iz Belisca. Nema tu isprike!
Nema tu zajednista i prije svega lokalpatritizna u gradu i okolici. A mi koji trebamo drzat se zajedno slabo radimo na tome.

Strah me stvarno kako ce to izgledat na Pampasu kad je navijanje u pitanju, tu se moraju stvari mijenjat ozbiljno!
Ti si ljubav najveća... :k:

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Wed Oct 28, 2020 11:07 pm

SectorF wrote:
Wed Oct 28, 2020 11:01 pm
Snupix wrote:
Wed Oct 28, 2020 10:43 pm
To nije nikakva isprika, sta iz DJ i VU nitko nije otisao a osim toga poprilicno su manji gradovi od OS, znaci dođu iz sredina po koje ni po cemu ne smiju biti ispred nas i popisaju nam se po faci, njih 200! Alo pa spali smo na brojeve u kopu Barabera iz Belisca. Nema tu isprike!
Nema tu zajednista i prije svega lokalpatritizna u gradu i okolici. A mi koji trebamo drzat se zajedno slabo radimo na tome.

Strah me stvarno kako ce to izgledat na Pampasu kad je navijanje u pitanju, tu se moraju stvari mijenjat ozbiljno!
Ali moraju se mijenjat sada da bi na Pampasu bilo dobro! Stvarno prvi i pocetni korak je da se svi skupimo (ne moramo biti natiskani kao sardine) i navijamo u ili uz kop u sredini... A mlada ekipa treba shvatiti da nikoga nece motivirati s povikom "ko nece navijat nek se goni iz kopa" ako netko suti 2-3 minute nego poticajno tjerati ljude da puste glas... Par ljudi po par ljudi, a prije svega ekipa koja je bila neizostavni dio kopa prije 10-15 godina a sada je sa strane :)
E da, @lokal88 , tamo negdje 2003.-2007. su se nosili transparenti iza kojih je znalo biti 3-4 ljudi...
Tvoja me pjesma uči da još nisam izgubljen, da se još malo mučim pa ću biti nagrađen... :k: :sal:

Post Reply