Što slušate? - Youtube linkovi

Luka1995
Reactions:

Re: Što slušate? - Youtube linkovi

Post by Luka1995 » Sat Feb 20, 2021 9:07 am

Davno sam naučio odvojiti umjetnika od umjetnosti. Balašević je napisao i skladao prekrasne pjesme. Vjerojatno je opusom i kvalitetom najveći glazbenik protekao iz bivše države. A to kakav je on čovjek i šta mu rade djeca me apsolutno zaboli kurac.
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Sat Feb 20, 2021 9:31 am

Tekst na indexu o svemu tome i tim godinama:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/bal ... 55675.aspx
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

misko2007
Reactions:

Post by misko2007 » Sat Feb 20, 2021 3:02 pm

studenti se samoinicjativno okupljaju,za balasevica se danas samoinicijativno okupljaju,kad cemo mi na stadion?

anger-- anger--

LegaLega031
Reactions:

Post by LegaLega031 » Sat Feb 20, 2021 3:07 pm

misko2007 wrote:
Sat Feb 20, 2021 3:02 pm
studenti se samoinicjativno okupljaju,za balasevica se danas samoinicijativno okupljaju,kad cemo mi na stadion?

anger-- anger--
Nije tu problem u policiji i samom Stožeru, nego HNS mora prvo uputit zahtjev njima da otvore stadione, što ovi naravno neće :crash:

malta
Reactions:

Post by malta » Sat Feb 20, 2021 3:27 pm

Nije točno.
Stožer donosi odluku smiju li općenito gledatelji na tribine i donosi smjernice pod kojim uvjetima.
Tako je npr stožer dozvolio gledatelje na zadnjem kolu, a HNS je donio internu odluku kako gledatelja neće biti.

MakiSl
Reactions:

Post by MakiSl » Sun Feb 21, 2021 3:12 am

Kempes wrote:
Fri Feb 19, 2021 11:23 pm
ok, znači na vrijeme ste odustali... može netko biti dobar umjetnik koliko god vi hoćete i ja nemam ništa protiv toga... ali kada je netko licemjerni smrad, onda je licemjerni smrad. ako je netko nevisnost Slovenije komparirao s trećim rajhom, faking SLOVENIJE, a onda kada mu je "jaaako smetao" sloba, je i sam postao "slovenački" državljanin? onda mogu zamisliti što je mislio o neovisnosti Hrvatske, i moguće da su tu niske strasti već graničile s mržnjom pa nije ni smogao inspiracije da napiše pjesmu punu ciničnih poskočica i niskih udaraca, koju je posvetio Sloveniji... možda se pobojao da će mnoge usijane glave njegovih sunarodnjaka krivo shvatiti njegove smjele dvosmislene igre riječima ako bi takvu pjesmu napisao i o Hrvatskoj? naravno da je najlakše bilo srati po slobi u vrijeme kada je onaj jedan dio razumne Srbije prezirao slobu zbog ratova koje je vodio, a ostatak, vjerovatno veći dio Srbije ga mrzio zbog ratova koje je izgubio... lako je onda bilo ponovo osvajati EX YU tržište udarajući po slobi... da bi mu se obitelj priklonila sljedbenicima od sljedbenika još mračinijih umova nego što je bio sam sloba??

a o glazbi i samom opusu ne moram... tko voli neka izvoli... ne podcjenjujem njegov stvaralački opus kao takav, stvaralaštvo, tekstovi... iako tematiak tih pjesama gdje se uglavnom pjeva o trebama koje nisu dale pičke ili nisu dale dovoljno pičke i gruboj sudbini koja nas muške ostavlja suvog kurca... nije baš nešto što me ispunjava.

al eto, RIP.

ah da... i pjesma o Osijeku... isto patetika. želio se svidjeti, i uspio je onima koji ga vole i slušaju, to je posao glazbenika. naravno, nije moguće opjevati neki grad, neku ulicu ili sokak, ako se ne ubaci nekakva treba za kojom se oplakuje... jbg. prije rata njega mladi nisu slušali, to je vjerovatno bila samo glazba koju su jebači puštali kada bi trebe pozvali u stan "da slušaju ploče" a kako bi ove lakše opustile pizdine mišiće... 80te pripadaju prljavcima, bjelom dugmetu, azri, EKVu i sl. mladi su to počeli slušati nakon rata na valu "tko nas bre zavadi"... kažem, sve 5 za njega i glazbu za one koje su ga volili, i sad jbg. RIP i kraj priče.
Bože dragi, al si tu svašt natrkeljo...
U "moa" stilu..

NK Osijek - Jarun
Reactions:

Post by NK Osijek - Jarun » Sun Feb 21, 2021 7:10 am

Đole, tebi svaka čast. R.I. P., al danas slušam...

Centarhalf
Reactions:

Post by Centarhalf » Thu Jun 17, 2021 1:16 pm

A sto vi slusate danas ? :cool:

:sal: VRATIO, VRATIO, NENO SE VRATIOOOOOOOO,
EUROPOOO PAZI SE, OSJEČANI DOLAZEEEEE !!!
:sal:

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Thu Jun 17, 2021 1:51 pm

On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Rocky031
Reactions:

Post by Rocky031 » Fri Jun 18, 2021 10:40 am

Post Reply