Covid19

BOBIKA
Reactions:

Re: Covid19

Post by BOBIKA » Thu Jan 14, 2021 1:15 pm

egoskop wrote:
Thu Jan 14, 2021 12:44 pm
Samo se nemojmo uspoređivati s Bosnom. Ta zemlja je u žešćem kurcu i kod njih je naočigled sve ok, a kurac je ok. Nemaju love za testove pa ih zato i ne rade. Boga pitaj koliko ih je bolesno tamo i koliko ih ima koronu. Tamo je sve samo ne bajno.
I meni su neke od ovih mjera stvarno bezveze, ali da me to prevari kako bi pomislio da je priča oko virusa lažna i slično, ne. Imam u obitelji medicinskih djelatnika i znam kako je ljudima koji su popušili tu koronu, na kraju krajeva i stari ju je dobio pa je bilo grdo skoro 2 mjeseca. Srećom, dobro se završilo. Ne znate kako će vaše tijelo reagirati na taj virus, tako da....
FAKE NEWS :sm: :sm:

marioart
Reactions:

Post by marioart » Thu Jan 14, 2021 1:23 pm

u nas u njemackoj :tongue: su mjere dosta stroze,te ih ne misle skoro olabaviti... mozda na proljece....
cak je bavarska vlada propisala da se od ponedjeljka moraju u trgovinama i javnom prijevozu koristiti bolje(skuplje) maske...

trebate biti sretni sto se hr politicari ne drze bas slijepo svih preopruka izvana
ria ria hungaria.
:love:

Seltik
Reactions:

Post by Seltik » Thu Jan 14, 2021 1:29 pm

Sve to stoji.

ali stoji i da se jebački laže. I da je od tih 4000 umrlih vjerojatno možda 1 posto umrlo od korone.
ovi svi ostali su već neki teži bolesnici ili stari ljudi na izdisaju... pokoj im duši naravno da ne znači da trebaju umrijeti, ali smrtnost normalne zdrave osobe od korone je vjerojatno jednaka smrtnosti u prometu ili od gripe.

I ne govorim ja da nema virusa... nego mjere....

Kako sad ispred karake možeš kupit kuhano vino i imat stojkovce… a 20 metara dalje Caffe Bar Kayenn je zatvoren koji isto ima terasu kojoj se čak i jebeni KROV OTVARA a ne samo stranice...
Kako štand kraj karake može prodavati fritule a netko sa štandom na sajmu na otvorenom ne smije raditi ?
Kako je moguće da u portanovi hodam kroz gužvu, a ne smijem ići u teretanu ili u klub trenirati na vrećama... ?
Kako je moguće da nas 8 ne smije u dvorani igrati nogomet, ali nas 8 smije ući u duplo manji prostor crkve ?

itd...

LegaLega031
Reactions:

Post by LegaLega031 » Thu Jan 14, 2021 1:32 pm

marioart wrote:
Thu Jan 14, 2021 1:23 pm
u nas u njemackoj :tongue: su mjere dosta stroze,te ih ne misle skoro olabaviti... mozda na proljece....
cak je bavarska vlada propisala da se od ponedjeljka moraju u trgovinama i javnom prijevozu koristiti bolje(skuplje) maske...

trebate biti sretni sto se hr politicari ne drze bas slijepo svih preopruka izvana
I uz stroge mjere, brojke divljaju :crash:

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Thu Jan 14, 2021 1:37 pm

LegaLega031 wrote:
Thu Jan 14, 2021 1:32 pm
marioart wrote:
Thu Jan 14, 2021 1:23 pm

I uz stroge mjere, brojke divljaju :crash:
A gle, Njemačka ima 85 milijuna stanovnika, a mi jedva 4. Puno više ljudi se kreće tamo bez obzira na mjere, puno više se testira nego kod nas....

Kažem dobar dio mjera kod nas je stvarno nepotrebno i nema logike. Pogotovo kada se takvo nešto odnosi kod boravka na otvorenom (stadion) i crkva ili trgovački centri. Bolje ostavi trgovinice otvorene pa ograniči na par ljudi, nego što si ih zatvorio a od trgovačkih centara si napravio novu promenadu u zatvorenom.
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

LegaLega031
Reactions:

Post by LegaLega031 » Thu Jan 14, 2021 1:44 pm

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2246436
Glavno da gledatelji ne smiju bit na stadionu,koji je na OTVORENOM :crash:

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Thu Jan 14, 2021 1:45 pm

To što netko puno više testira ne znači da zbog toga ima više zaraženih. Stvar je u postotku koji kod nas rapidno pada. A počeo je padati krajem 11. Mjeseca, dakle prije uvođenja ovih debilnih mjera. Ovo su političke mjere, a ne epidemiološke.

Btw. ja više ne znam postoji li osoba koja nije imala doticaj s virusom. U mojoj ekipi svi su imali unutar obitelji, nikom ništa ozbiljno. Meni imala mama teški bolesnik, dijabetičar pa joj nije stvorilo veće probleme. Stari astmatičar cijeli život izgubio miris i okus i to je to. Ne kažem da virusa nema ili da ne postoji nego da je prehajpan.
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Thu Jan 14, 2021 1:58 pm

Luka1995 wrote:
Thu Jan 14, 2021 1:45 pm
To što netko puno više testira ne znači da zbog toga ima više zaraženih. Stvar je u postotku koji kod nas rapidno pada. A počeo je padati krajem 11. Mjeseca, dakle prije uvođenja ovih debilnih mjera. Ovo su političke mjere, a ne epidemiološke.

Btw. ja više ne znam postoji li osoba koja nije imala doticaj s virusom. U mojoj ekipi svi su imali unutar obitelji, nikom ništa ozbiljno. Meni imala mama teški bolesnik, dijabetičar pa joj nije stvorilo veće probleme. Stari astmatičar cijeli život izgubio miris i okus i to je to. Ne kažem da virusa nema ili da ne postoji nego da je prehajpan.
Nitko od nas nije doktor niti epidemiolog da može tvrditi za nekakvu bolest ili virus da je prehajpan. Evo moj stari nije imao nikakvih problema prije, stvano ni bolestan nije bio, bavi se sportom rekreativno, a ovo ga je toliko sašilo da je još uvijek na tabletama nakon 2 mjeseca. Ja jednostavno ne želim biti taj koji će eventualno na staru prenijeti virus, a da njoj organizam loše podnese taj virus jer je ktome i ona rizična skupina.
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

BOBIKA
Reactions:

Post by BOBIKA » Thu Jan 14, 2021 2:39 pm

Pa zasto tek ove godine pazis na mamu? Zasto nisi pazio proteklih godina?

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Thu Jan 14, 2021 2:43 pm

Da se tako pazilo prijasnjih godina ne bi nitko umro od gripe kao sto nije ni sada.
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Post Reply