Covid19

Tominho
Reactions:

Re: Covid19

Post by Tominho » Thu Jan 14, 2021 9:42 pm

malta wrote:
Thu Jan 14, 2021 9:39 pm
Cjepivo se razvija tako da "napadas" određene sekvence virusa kojeg ispitujes u laboratoriju. Jednom kad to otkriješ, stvoriti cjepivo je piece of cake.

A ti poznaješ te ljude i daješ ruku u vatru da je to 100 posto od cjepiva?

Tako su mogli i Bareta snimit.

Ajd zbilja Gunners zaključaj ovo jer će krenut rasprava zemlja ravna ploča...
Možda misli da sam ja Fake news i da sam izmislio svoje simptome.
Admin baniraj me molim te :cry:

Šime
Reactions:

Post by Šime » Thu Jan 14, 2021 9:42 pm

malta wrote:
Cjepivo se razvija tako da "napadas" određene sekvence virusa kojeg ispitujes u laboratoriju. Jednom kad to otkriješ, stvoriti cjepivo je piece of cake.

Ne samo je slučajno nakon cijepljenja! :toilet:

Šime
Reactions:

Post by Šime » Thu Jan 14, 2021 9:48 pm

Tominho wrote:
Thu Jan 14, 2021 9:42 pm
malta wrote:

Možda misli da sam ja Fake news i da sam izmislio svoje simptome.
Admin baniraj me molim te :cry:
Eto ogradio sam se odmah u prvom postu, a već sam ravnozemljaš, antivakser i što ja znam što sve... Naravno da ne sumnjam u tvoje simptome pobogu, pa nisam glup)!
A samo sam pitao kako to da ništa ne znaju o djelovanju virusa, ali očigledno to nije piece of cake$$$... :black:
BTW Malta ti se rekao i da HT radi na internetu u Tenju... Valjda su ti rekli da rade... :lol: :lol:

Luka1995
Reactions:

Post by Luka1995 » Thu Jan 14, 2021 9:51 pm

Ja sve koji slijepo vjeruju svemu onome što je rečeno u dnevniku smatram glupima. I nije virus pizdarija, kao što ni jedna bolest nije pizdarija, ali to ne znači da se neke stvari ne trebaju preispitivati.
Osijek, Bog i mi nepobijedivi!

Tominho
Reactions:

Post by Tominho » Thu Jan 14, 2021 9:55 pm

Šime ne kužim te, pogubio sam se.
Ne znam šta želiš reći. Ali mene ne zanima jel to umjetno stvoreni virus ili pd šišmiša i jesu li znali da je došao ranije ili nisu znali.
Kad to dobiješ sa takvim simptomima sve to prije je nebitno i želiš samo ozdravit. I ne dobit opet.
Stvar je još gora kad ti pred kraj kad se izvlačiš i dolaziš sebi roditelji dobiju isto sranje pa imaju 10ak dana temp. Ideš izludit tih mjesec dana i stvarno me boli k jel šišmiš ili nije šišmiš.

vu80
Reactions:

Post by vu80 » Thu Jan 14, 2021 9:59 pm

Ček stani??? Jel netko rekao da zemlja nije ravna ploča??? A kakva bi trebala biti? Da nije kockasta? Ajd da cujem tko je napravio krug? Nitko, RAVNO!

Šime
Reactions:

Post by Šime » Thu Jan 14, 2021 10:09 pm

Tominho wrote:
Thu Jan 14, 2021 9:55 pm
Ne znam šta želiš reći. Ali mene ne zanima jel to umjetno stvoreni virus ili pd šišmiša i jesu li znali da je došao ranije ili nisu znali.
Kad to dobiješ sa takvim simptomima sve to prije je nebitno i želiš samo ozdravit. I ne dobit opet.
Stvar je još gora kad ti pred kraj kad se izvlačiš i dolaziš sebi roditelji dobiju isto sranje pa imaju 10ak dana temp. Ideš izludit tih mjesec dana i stvarno me boli k jel šišmiš ili nije šišmiš.
Pa ne bi te trebalo biti briga! Ljudi boli briga za sve, što ovi kradu 30 godina što ovo što ono.... Nekog je bilo briga što su u obnovi ukrali armaturu(nadzor je morao uzimati uzorke, baš kao što su majstori štemali promenadu na Pampasu) Mene ne boli briga, mene zanima samo istina!
A misliš da ove koji imaju teške simptome od cijepiva zanima jel od šišmiša ili samo žele biti zdravi. U ćemu je razlika kad ne želiš svoje roditelje izvrgnuti virusu i ne želiš valjda isto tako da se cijepe i pa imaju takve nuspojave? Ili? Ja ne želim ni jedno ni drugo! Kako netko može to odvajati kako im paše? Netko teško bolestan kome bi krenuli takvi simptomi možda ne bi ni to preživio? Ili samo trebam slijepo vjerovati jer je precjednik uprave Pfizera i Moderne rekao da su cijepiva sigurna? Nije li taj Pfizer već poplaćao milijarde i milijarde zbog loših lijekova? Sorry ali ja želim znati istinu, a ne što oni prezentiraju!
EDIT: Mislio sam da se podrazumijeva da se zna da se kod zaraze uvijek traži nulti pacijent! Zato spominjem da oni idu u Kinu, a ako su u uzorcima iz Barcelone nađen virus, onda nulti pacijent nije u Kini? Pa bi valjda dalje trebalo tražiti? Ali eto ispadoh ravnozemljaš...
Last edited by Šime on Thu Jan 14, 2021 10:19 pm, edited 1 time in total.

Šime
Reactions:

Post by Šime » Thu Jan 14, 2021 10:10 pm

vu80 wrote:
Thu Jan 14, 2021 9:59 pm
Ček stani??? Jel netko rekao da zemlja nije ravna ploča??? A kakva bi trebala biti? Da nije kockasta? Ajd da cujem tko je napravio krug? Nitko, RAVNO!
To si valjda vidio kad si letio u Kinu, nije li sve bilo ravno? :lol:

marioart
Reactions:

Post by marioart » Thu Jan 14, 2021 10:46 pm

Šime wrote:
Thu Jan 14, 2021 10:09 pm
Tominho wrote:
Thu Jan 14, 2021 9:55 pm
Sorry ali ja želim znati istinu, a ne što oni prezentiraju!
sto je tocno za tebe istina? i sto ces s njom ako ju saznas? recimo da je sve sto si ti zakljucio tocno.. sto dalje? kako ces rjesiti postojeci zdravstveni problem?

hoce Tominhu biti lakse jer sad ti sad znas istinu a on se i dalje treba bojati ponovne zaraze da ne bi opet sve to prolazio?
ria ria hungaria.
:love:

frnja
Reactions:

Post by frnja » Thu Jan 14, 2021 10:54 pm

Povlači se rasprava koja nema veze s onom započetom.

Poanta početne rasprave je bila da taj virus nije zajebancija upravo iz razloga što ne znamo kako će tko na njega reagirati, kakve će simptome i posljedice od njega imati. Sve koji negiraju postojanje virusa ili izvlače neke slične nebuloze, kao što sam već rekao, smatram glupima.

Daleko od toga da eventualno ne treba preispitivati kako je i gdje virus nastao, zašto se tako brzo proširio i inzistirati na tome da se to istraži i da kompletnu istinu, ma kakva ona bila, sazna i cijelokupna javnost.

Isto tako treba kritizirati loše postavljene mjere koje su kod nas donesene i pozdraviti one koje su dobre također, znači konstruktivna kritika u vidu poboljšavanja uvjeta, što epidemioloških, što ekonomskih, za sve građane ove zemlje, dakle nekakva zlatna sredina, ako se takvo što može pronaći u ovakvoj situaciji.

@Šime apsolutno razumijem Tomu kada kaže da, kada se nalaziš u sitiaciji u kojoj se on nalazio, pa i ja jednim dijelom, da te ništa drugo osim ozdravljenja tebe samog ili bližnjih, ne zanima. To stoji i tu nema rasprave. Jednom kada se oporaviš i to ostaviš, barem dijelom, iza sebe onda dolazi do onoga gdje ti možeš ramišljat gdje, što, kako i tako dalje.

Na kraju priče, sve što mi možemo kao 'mali ljudi' je dijeliti iskustva, dojmove i raspravljati, te ono najbitnije, pridržavati se onih osnovnih mjera koje su neupitno dobre (distanca, maske, , dezinfekcija i pranje ruku, izbjegavanje velikih okupljanja i slično). Upitno je hoćemo li ikada saznati potpunu priču tj. istinu oko svega toga...
Liga 10 četverokružno !! Amen !

Post Reply