Ivica Kulešević

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion

Treba li Kule ostati trener NK Osijeka?

Da
8
8%
Ne
92
92%

Total votes: 100

SamoOsijek
Reactions:

Re: Ivica Kulešević

Post by SamoOsijek » Wed Jul 29, 2020 3:28 pm

Kao što sam pisao ranije, ako već žele ostaviti Kuleševića, onda je jedini ispravan potez bio izaći i reći da on ostaje trener. Trebala su se prekinuti ta nagađanja. Nije tu bilo neke službene izjave, ali odaslana je poruka iz kluba - nismo tražili trenera, imamo trenera, Kule ostaje.

Mislim da ljudi u klubu lutaju oko pitanja trenera i ne znaju što napraviti. Isto tako, mislim da Meštrović nikome nije učinio uslugu sa onim svojim medijskim lupetanjima o raznoraznim trenerskim imenima. Tu su krenula maštanja i medijski natpisi o nekim poznatim igračkim imenima, poznatim trenerskim imenima i teško je sada nekome odlučiti za trenera postaviti nekog našeg trenera (tipa Tomić, Toplak, Oreščanin,...). Kada postaviš letvicu da želiš poznato ime, osvajača trofeja sa bogatom igračkom karijerom (tako nešto je govorio Meštrović) onda je teško vratiti se u HNL i našu realnost i reći novi trener je - ???. Neki naš trener koji je zaslužio prigodu na klupi Osijeka. A takvih ima! Onda tu krećeš u nekakva neslužbena lupetanja kako bi htio Bjelicu i nudiš milijun eura. On bi služio kao gromobran. U stilu, evo vam Bjelica, veliko HNL trenersko ime, velika plaća, ako ne bude rezultata - mi smo učinili sve što je u našoj moći. Puno teže bi bilo stati iza nekog drugog trenera, nekoga tko bi zbilja prihvatio našu ponudu. Da, ali tada odgovaraš za svoj izbor i svoju procjenu. Ovako je najlakše. Neki status quo. A ako dođe do smjene Kulete, opet možeš prodavati priču kako je Kule u post-korona vremenu zaslužio da ostane na klupi, kako je početak prvenstva bio jako blizu i nije bilo vremena za novog trenera,...

Druga stvar. Kuleševića, vidim, procijenjujemo samo prema post-korona vremenu. Kao da ono prije toga nije postojalo, kao da nije on vodio ekipu. A rezultati, tada, nisu bili ništa posebno. Dapače! Ok, mogu prihvatiti tezu da je proveo mini pripreme, da je imao više vremena provesti svoje ideje i da su tek ovo pravi rezultati njegova rada. Mogu prihvatiti i tezu da je ipak doveo ekipu u poziciju da se do zadnjeg kola borila za drugo mjesto. Da su određeni igrači značajno napredovali u zadnje vrijeme. Isto tako, mogu prihvatiti argumentaciju da cilj sezone nije ostvaren. Naprotiv, nismo drugi, pa niti treći, već četvrti! To bi značilo da mi njega na klupi ne ostavljamo zbog postignutog rezultata (jer nije postignut), već zbog toga što smo zadovoljni njegovim radom i uvjerio nas je da može odvesti klub do uspjeha. Mogu prihvatiti i takvo razmišljanje.

I na kraju. Ne znam je li tko od vas probao razmišljati na slijedeći način.
Imamo li mi uopće čvrsto postavljene ciljeve i kako uopće doći do toga da smijenimo trenera?
Evo, primjera. Kako Kulešević (ili bilo tko drugi da je sada trener) može dobiti otkaz? Ja vidim samo dva slučaja. Ili nekakvo rano ispadanje iz Europe od nedoraslog protivnika (tipa Gzira) ili baš totalni debakl u prvenstvu. Ali, u slučaju nekakvog ni vamo ni tamo rezultata - što onda? Mi imamo prilično kvalitetan roster za naše uvjete. Ne vidim načina na koji sa ovom ekipom možeš NE BITI među prvih četiri ili pet ekipa. I to na način, da ti se slučajno i dogodi nekoliko lošijih rezultata, prvenstvo je takvo da možeš biti, recimo četvrti, ali ti je i treće i drugo mjesto dostižno, na par bodova. Uostalom, to smo i imali takvu situaciju. Kad se povlači crta, kad se povlači granica i kažemo: Ovo nije dobro! Ovo je loš rezultat! Ne mislim na nas navijače, nego ljude u klubu.

Da ne idem preopširno (a već sam otišao). Mislim da ukoliko ne dođe do nekakvog sramotnog ispadanja iz europe, mi nećemo imati razloga za smijeniti Kuleševića. Bili smo peti, ostao je na klupi. Evo sad smo završili sezonu četvrti, očito ostaje na klupi. Pošto ne vjerujem u neki debakl u prvenstvu, Kulešević može još dugo biti na našoj klupi. Jednostavno, ne znam na koji su način postavljeni ciljevi u klubu.

Moj stav je nepromijenjen od imenovanja Kuleševića za v.d. trenera. Prvo i jedino što želim čuti od Kuleševića jest: Jesi li sada nogometni trener ili se u slučaju smjene vraćaš u omladinski pogon? To je najbitnije pitanje. Ukoliko si se posvetio trenerskom poslu i želiš u budućnosti biti trener, onda možemo razgovarati o argumentima koji ti idu u prilog da ostaneš trener. Ako je ovo posao dok ide ide, ako prođe prođe, ako ne - vračam se u omladinsku školu, onda nemamo što razmišljati. Onda gubimo dragocjeno vrijeme za pronalazak pravog trenera. I tada je, bez pretjerivanja, svatko drugi bolji izbor od njega! Sanjao sam vrijeme gdje će Osijek birati trenera. Birati trenera kakvog želi, birati po iskustvu, godinama, preferiranoj formaciji, metodama rada,... a ne uzeti nekog od ponuđenih koji uopće želi doći u neimaštinu i borbu za opstanak. Mi smo sada u takvoj situaciji. Jučer slušam intervju sa Tomićem na dnevniku nove tv. Pita ga novinar koga bi radije želio trenirati, Hajduk ili Dinamo. Kaže on da bi mu bila čast voditi Hajduk i Dinamo, ali isto tako i Osijek i Rijeku, klubove velike četvorke. To smo dugo čekali. Hit trener HNL-a izjavi da bi mu bila čast voditi Osijek. Siguran sam da još puno trenera tako razmišlja. U takvoj situaciji, na klupi imati nekoga tko uopće nije siguran da želi biti trener je ni više ni manje nego - ludost.

Zato, ako Kulešević želi biti trener - nek ljudi u klubu procijene zaslužuje li ostanak na klupi.
Ako Kulešević ide probati - e onda neka se vrati u omladinski pogon, a mi trebamo pronaći trenera.
Jednostavno!

ejakulator88
Reactions:

Post by ejakulator88 » Wed Jul 29, 2020 4:05 pm

Kada svatko od nas bude na domaćoj utakmici protiv Istre, Varaždina i sl. mogao staviti kucu na 1, onda mozemo pricati o sposobnosti trenera. Male utakmice su mjerilo rada. A ne se nabrijavati i na srce pobjeđivati u velikim utakmicama.
Je li vaš partner preuranjeni ejakulator?

jopa332
Reactions:

Post by jopa332 » Wed Jul 29, 2020 4:38 pm

S ostankom Kuleta, bojim se za sljedecu sezonu... Mogo bi to biti gadannn podbacaj!
"Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat' će uvijek najljepša pjesma i stih!"

lokal88
Reactions:

Post by lokal88 » Wed Jul 29, 2020 5:17 pm

Ja imam utisak da su igraci ovako igrali samo jer su bili motivirani bonusom i izlaskom na veliku scenu...sad kad toga nema, kontam da cemo opet igrat toplo hladno, dakle 4 mjesto

marioart
Reactions:

Post by marioart » Wed Jul 29, 2020 5:18 pm

jopa332 wrote:
Wed Jul 29, 2020 4:38 pm
S ostankom Kuleta, bojim se za sljedecu sezonu... Mogo bi to biti gadannn podbacaj!
iz plasticnog razgovora sa predsjednikom se vidi da nemamo bas neki cvrsti cilj... uci u mjesta za europske kvale.... znaci podbacaj je 5.mj... trenutno stanje u hajduku i lokomotivi daje nam temelje da racunamo da ce oni biti nesto slabiji od nas... mislim da ce kule bez problema izboriti 3mj, a mozda i drugo ako rijeka zaskripi... misljenja sam da nitko nece povecavati proracun zbog situacije, nego ce svi ici na lagano smanjivanje, a hajduk na malo jace jer su pretjerali ove godine....

mislim da kule bez problema odradjuje iduce sezone 2-4mj
ria ria hungaria.
:love:

Prerast
Reactions:

Post by Prerast » Thu Jul 30, 2020 10:51 pm

Tko je izvor informacije da kule ostaje trener?

Tominho
Reactions:

Post by Tominho » Thu Jul 30, 2020 11:23 pm

Prerast wrote:
Thu Jul 30, 2020 10:51 pm
http://www.glas-slavonije.hr/438773/6/I ... elo-plavih

Prerast
Reactions:

Post by Prerast » Thu Jul 30, 2020 11:28 pm

Tominho wrote:
Thu Jul 30, 2020 11:23 pm
Prerast wrote:
Thu Jul 30, 2020 10:51 pm
http://www.glas-slavonije.hr/438773/6/I ... elo-plavih
Tu se navodi samo da informacija dolazi iz kluba, ne pise od koga, a dan kasnije petrovic i sakalj daju izjave i ni rijeci o treneru...
Sve mi to nekako nedoreceno...

bijelo-plavi1988
Reactions:

Post by bijelo-plavi1988 » Fri Jul 31, 2020 12:12 pm

Mozda te ovo uvjeri:

- Svi smo potpisali nove ugovore - sportski direktor Alen Petrović, trener Ivica Kulešević i moja malenkost. Istina, prije mjesec dana bilo je ideja o novim ljudima, ali u naknadnim razgovorima zaključili smo kako nastavljamo istim smjerom i s istim ljudima na ključnim logističkim funkcijama - rekao nam je Igor Galić, direktor NK Osijek.

http://www.glas-slavonije.hr/438984/6/S ... -pojacanje
Moj Osijek pun je sunca,
uz Dravu miran i tih,
za mene ostat' će uvijek
najljepša pjesma i stih.

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Fri Jul 31, 2020 12:26 pm

Ok. Idemo dalje. Petrović je zaslužio dosadašnjim potezima, morali bi sitničariti. Kule je očito zaslužio zadnjom četvrtinom prvenstva, a ti Galiću, što bi rekao jedan naš političar, ideš putevima tipičnog foteljaša, divno je bilo čitati kako prosipaš ugled kluba bojeći se za svoju fotelju.

Što se Kuleta tiče, ok, biti će još spomena o njemu. Trebali smo sada napraviti iskorak i dovesti iskusnijeg trenera, da, slažem se s time kako nije trener za naslov, i uopće nisam u poziciji diskutirati oko njegovog znanja, ali ne vidim da je trener koji bi psihološi digao igrače i sastav na razinu borbe za naslov. Ipak vjerujem da mu nije domet 4. mjesto, već da se može izboriti za 2. mjesto, a do finala kupa nas praktički doveo, ali niti jedan trener, kojeg god doveli, nije dovoljno dobar da nadigra zagrebačku sudačku mafiju.

uglavnom, Kuleta treba sada pustiti da radi, sada je i dalje trener, nema smisla sada neko prozivanje. Sastav je pod njim pokazivao dobre stvari, ali na mahove. I da, ako igrači stoje čvrsto iza Kuleta, onda ok, makar nemam dojam da Kule može voditi neke glave u sastavu ako se malo jače usijaju.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Post Reply