Vox populi BP foruma: Trenersko pitanje

Organizacija, zanimljivosti, budućnost, stadion

Kako treba riješiti pitanje trenera u slučaju Kulešević - Prosinečki?

Poll ended at Wed Dec 04, 2019 8:21 am

Ostavka Kuleševiću odmah i angažiranje Prosinečkog uz veće novčane izdatke.
4
13%
Ostavljanje Kuleševića do kraja zimske polusezone, rebalans proračuna te angažiranje Prosinečkog prije priprema.
19
59%
Ostavljanje Kuleševića do daljnjega i nakon priprema, i ostanak dok ga rezultati ne "pojedu".
9
28%

Total votes: 32

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Re: Vox populi BP foruma: Trenersko pitanje

Post by Harry_Mata_Harry » Tue Dec 03, 2019 2:15 pm

hihmih wrote:
Tue Dec 03, 2019 1:56 pm
Čovjek sa emocijama premq klubu i ne libi ih se pokazati https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2137352
Ovaj ima iskustvo osvajanja trofeja, makar to bilo i u BiH. Ne znam ništa o tom liku, ni kakav je trener, ali vidim da ima iskustva i da je radio vani te je slobodan...
Dali liku otkaz nakon poraza a dijeli prvomjesto na tablici, šta bi bilo da je peti? :nono:
KULEŠEVIĆU, ODLAZI!

mariox
Reactions:

Post by mariox » Tue Dec 03, 2019 2:30 pm

Harry_Mata_Harry wrote:
Tue Dec 03, 2019 2:15 pm
hihmih wrote:
Tue Dec 03, 2019 1:56 pm
Čovjek sa emocijama premq klubu i ne libi ih se pokazati https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2137352
Ovaj ima iskustvo osvajanja trofeja, makar to bilo i u BiH. Ne znam ništa o tom liku, ni kakav je trener, ali vidim da ima iskustva i da je radio vani te je slobodan...
Dali liku otkaz nakon poraza a dijeli prvomjesto na tablici, šta bi bilo da je peti? :nono:
Bio je strašan igrač on i Pašić donijeli naslov Sarajevu u jugo ligi vidi se da čovjek živi za klub legenda Sarajeva i mi se čudimo našoj upravi a ovi još veći stručnjaci. :D

MakiSl
Reactions:

Post by MakiSl » Wed Dec 04, 2019 4:19 am

Kempes wrote:
Mon Dec 02, 2019 6:21 pm
na neki način osobno mi je svejedno. moj je dojam da našim balerinama treba neko ime iz neke zvučnije lige.
neznam tko je prvi iznio tezu da su igrali dobro protiv SB jer su očekivali fensi trenera pa su se željeli odmah svi pokazati u boljem svjetlu, nakon utakmice protiv istre i sada vž nemam uopće dvojbi da je stvarno tako!
ne kažem da ne postoji kvalitetnih trenera i manje zvučnijih... nama treba ima koje će reći napravi još jednom sranje ovo što si danas napravi ili odigraj ovakvu utakmicu još jednom... stjerat ću te da nekažem gdje... bio to igrač s 2 ili 202 nastupa za klub, ili bio igrač otkupljen za 50 000€ ili 1 000 000€.

nego digresija... sjećate se one sprdnje, kada sam izvukao članak sa sneta kako smo pobjedili šahtar na pripremama u turskoj? to je podjelio nkosijekfans na FB, i ispod je komentirao Ivica Vranješ: "Gospodin Lucescu razbio svlačionicu na Merdanu." nama treba takav, koji će u krajnjoj mjeri moći, tj. iamti takvu težinu da to neće biti prdež u prazno ako napravi. a to može samo trenersko ime. ne Kule, Skender, Orešćanin ili Kopić ili sl.

meni je svejedno koje je nacionalnosti, može bilo tko tko je vodio važne eliminacijske utakmice u kvalifikacijama EL ili LP, a ako je vodio kojim slučajem neki klub i u skupinama... još bolje. briga me ako je kinez, uzbekistanac, čileanac.
Ništa, uzet album sa sličicama, Panini Italija 90'..., i svaki tjedan im najavit novog trenera. Možda naše balerine opet "pozvjre". Do kraja možda i dinama stignemo.😁😁
U nedostatku opcija...

hihmih
Reactions:

Post by hihmih » Mon Jan 20, 2020 10:31 pm

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Mon Jan 20, 2020 10:37 pm

hihmih wrote:
Mon Jan 20, 2020 10:31 pm
https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/no ... a/9863791/
Sad ili nikada!
Uzalud ti trud. Kule je nezamjenjiv
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

SectorF
Reactions:

Post by SectorF » Tue Jan 21, 2020 12:14 am

hihmih wrote:
Mon Jan 20, 2020 10:31 pm
https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/no ... a/9863791/
Sad ili nikada!
Citajuci ovaj intervju uspoređujem naseg ambicioznog trenera i Leku, pa Leko je za ovog naseg mlazni avion. Naravno mislim i za Tudora isto naspram ovog naseg.
Zasticen je Kule ko licki medvjed, zato uzalud kukamo kao sto rece Egoskop gore.

Kad vidim kako sjedi na klupi i šćućuri se u svojoj kapici šilterici bez i malo energije da nekad nesto poviče, destikulira tijelom/rukama izgubim svaku volju! Pa kog taj moze motivirati pitam se često?!
Ti si ljubav najveća... :k:

Harry_Mata_Harry
Reactions:

Post by Harry_Mata_Harry » Tue Jan 21, 2020 8:46 am

Nemojte gledati samo površinski. Realno, pripreme (tj prijateljske na pripremama) i služe za isprobavanje više varijanti u kojima možemo izaći, što ne znači da ne postoje segmenti igre ili cijela utakmica gdje trener postavlja zahtjeve kakve želi vidjeti u prvenstvu. Utkamica s Mađarima i dio tekme s Nijemcima kada smo izgledali kao prava ekipa se vidio rukopis Kuleta, koji zna što radi i vjerujem kako će to izgledati solidno na proljeće. Ofanzivni 3-4-3. Dakle, Alen treba izroditi negdje lijevog beka (Talys je kriminalan) i odličnog centralnog veznjaka. Je li to Kasami, ili netko drugi, nebitno, važno je da valja. Rukopis trenera je bio vidljiv i u zadnjih 15 minuta tekme s Bukureštom, iako je igrao velik broj rezervnih igrača, ali se tržaila brza transformacija bokova iza obrane u napad i obrnuto...Bit će to okej. Pretpostavljam da će Kule u uadnjoj utkamici odigrati 80% vremena s prvim sastavom u formaciji 3-4-3, a ujedno je to i najjači test...
KULEŠEVIĆU, ODLAZI!

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Tue Jan 21, 2020 10:07 am

joj dajte molim vas ja mogu zdrobiti jednake ideje i fantazije, papir svašta trpi. nemora Leko biti loš trener ali nemojte ko djeca prosuđivati o nečijim trenerskim kvalitetama ili nekvalitetama.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

egoskop
Reactions:

Post by egoskop » Tue Jan 21, 2020 10:10 am

Kempes wrote:
Tue Jan 21, 2020 10:07 am
joj dajte molim vas ja mogu zdrobiti jednake ideje i fantazije, papir svašta trpi. nemora Leko biti loš trener ali nemojte ko djeca prosuđivati o nečijim trenerskim kvalitetama ili nekvalitetama.
Bolje pričekat kraj sezone i još jedan prijalazni rok i rano ispadanje iz Europe...te još dva tri kola nove sezone i onda tražiti novog trenera. Iako ovaj iza sebe ima prilično puno uspjeha.
On je iznad svih i svakoga! NKOS!

Kempes
Reactions:

Post by Kempes » Tue Jan 21, 2020 10:50 am

egoskop wrote:
Tue Jan 21, 2020 10:10 am
Kempes wrote:
Tue Jan 21, 2020 10:07 am
Bolje pričekat kraj sezone i još jedan prijalazni rok i rano ispadanje iz Europe...te još dva tri kola nove sezone i onda tražiti novog trenera. Iako ovaj iza sebe ima prilično puno uspjeha.
imali smo već trenera koji ih je taktički ubijao
gledajte... mi mislimo da su ti igrači kompjuteri u koje treba samo ubaciti instalacijski CD i puf igrati će tu i tu formaciju, radite od njih vešmašine koji imaju 50 programa samo treba okrenuti točak i prati će tj. igrati na svim mogućim temperaturama i brojevima okretaja

idealiziramo stvari s tim formacijama.

treneri koji žele igrati šmensi fensi u točno zacrtanim formacijama, želimo li takvog trenera? ok sve 5, ali takvima treba dati ovlast da pročiste svlačionicu sa svim onima koji se nemogu uklopiti u taj sistem i onda dati bianko ček da dovedu bilo kojeg igrača za bilo koje novce točno onog igrača koji će se savršeno uklopiti u njihove zamisli - s minimalnim odstupanjem. i tu nema prostora ni za žapere, šutale, špoljariće, nego to je kek, koji će imati svoj sistem i promjeniti 50 igrača dok ne potrefi 15 pravih.

s tom razlikom da je npr. imao godine i godine rada u kojima je mogao testirati svoje nogometne teze i hipoteze i praktički ih testirati. treneri kao skender i leko, beš i ne. ako je leki palilo zašto i dalje nije u belgiji?

jeste vidjeli kako smo jučer zabili gol? takvim golovima ćemo doći do 2. mjesta, ako dođemo, takvim golovima ćemo ući u skupine EL, ako uđemo. direktno, okomito, presing, reposjed.
opet to neznači igrati faking odbojku i besciljno napucavati loptu u protivničku polovicu!

držati loptu u nedogled, u redu, ali već dobivenoj utakmici kada nema rezltatskog pritiska. a širiti igru, plesati užičko kolo, igrati ringe ringe raja kod 0:0, zaboravite! mi imamo igrače koji su u svojoj karijeri promjenili 20 trenera i svaki je drobio svoje. većina su počeli igrati seniorski nogomet bez ikakve taktičke potkovanosti niti su kroz mlađe kategorije stekli neki okvir pa da bi se u seniorskom nogometu mogli lakše adaptirati. pa osim tog fizičkog aspekta kada moraš ojačati da se nosiš, imaš i taj taktički aspekt + što još mnogi igraju po tim nekim posudbama gdje neće opet ništa naučiti, bar ne u smislu da bi odmah mogli u prvoj ligi udovoljiti najvišim zahtjevima.

imamo 2 izbora:
- tražiti i težiti nekom idealu od igre, kako bi eto bili enigma za protivnike i kako bi ih lakše lomili, a uopće ni ne doći do te razine jer ćemo prije sami sebi postati enigma i sami sebe pobjeđivati na terenu u bar pola utakmica jer će igrači sa svim tim taktičkim zahtjevima biti pogubljeni u prijevodu, a protivnici nam zabijati golove na najgluplje i najbanalnije načine

ILI
- igrati okomito, jednostavno, bez puno drkanja, pimplanja, žogo bonito i drugi kurci palci. loviti kontre, loviti dobre ubačaje, rješavati utakmice na prekidima (rimajnd: tako smo izbacili tamo nekakvog PSVa)... da li će takva igra postati čitljiva protivnicima, naravno da hoće, da li ćemo mi unatoč tome imati više koristi od takve igre, hoćemo. da li svejedno možemo očekivati nekakav rezultat, da. Sve 5 za Skenderove ideje, one imaju budućnost, ali nemožeš ti sada preko noći od ovih igrača stvoriti tim za takvu igru, nakon dužeg vremena da, ali tog vremena nema niti klub, niti igrači, niti navijači. isti kurac je i s tim Lekom. Da, ovo u prijevodu znači da bi naša igra trebala biti taman nešto isto ili slično što je igrao Zekić. Da, to znači to. S time da ovdje nije u pitanju Zekićev trenerski domet, nego domet igrača koje imamo i pri tom uopće ne mislim na njihovo individualno tehničko ili pojedinačno nogometno zananje.
⚽⚽⚽⚽⚽ SAMO OSIJEK!!! ⚽⚽⚽⚽⚽

Post Reply